Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 741021 razy)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #975 dnia: 24.04.2017, 12:24 »
Zastanawiałem się nad tym do mojej łódki zanętowej która sam buduje. Budowa jest i tak droga a do tego wrzucić echo za tysiaka to dla mnie za dużo a takie 200 zł byłoby kuszące. Czekam na testy ! 8)
Kupiłem normalnie bez żadnych kuponów wyszło 205 zł. Zobaczymy. Ruskie sobie chwalą, a deeper za drogi, zresztą pewnie 2x tego użyję i dam w kąt :facepalm:

Offline kuba097

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Krakowa
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #976 dnia: 24.04.2017, 12:30 »
Też myślę nad zakupem tego "cuda", ale im dłużej się zastanawiam tym bardziej uważam to za zbędny zakup.
Chociaż cena jest kusząca :D

Offline Robert

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hrubieszów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #977 dnia: 24.04.2017, 13:38 »
Panowie widzieliście tego małego spomba na alli ? Ja nie moge go wyszukać.
Co jakiś czas się pojawiają wyglądająca jak prawdziwe
teraz znalazłem tylko taki https://goo.gl/BNR7ge
Link do spomba https://pl.aliexpress.com/item/Special-link/32803449292.html
Brak zdjęcia rakiety ale są podane wymiary i oznaczenia, kupiłem taką z tym opisem tylko z innego konta, trzeba wybrać rozmiar i kolor.
ROZMIAR L Długość Rocket ciała: 17.5 cm
ROZMIAR M Rocket ciała Długość: 14.5 cm
ROZMIAR S Rocket ciała Długość: 10.5 cm

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #978 dnia: 24.04.2017, 15:44 »
Już leci sonda: RS851587349NL 8)
NL post idzie do mnie dość szybko, myślę, że za 10-12 dni będzie.
Jak ktoś będzie chciał to odkupić to pisać, bo ja tak jak pisałem kupiłem do przetestowania. A i tak pewnie bym dał w kąt po użyciu ze 2x :P

Offline Tomasz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #979 dnia: 24.04.2017, 16:29 »
Zastanawiałem się nad tym do mojej łódki zanętowej która sam buduje. Budowa jest i tak droga a do tego wrzucić echo za tysiaka to dla mnie za dużo a takie 200 zł byłoby kuszące. Czekam na testy ! 8)
Kupiłem normalnie bez żadnych kuponów wyszło 205 zł. Zobaczymy. Ruskie sobie chwalą, a deeper za drogi, zresztą pewnie 2x tego użyję i dam w kąt :facepalm:

Daj znać jak się spisuje.  Mnie głównie interesuje sondowanie z brzegu. :)
PZW only  : o )

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 637
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #980 dnia: 24.04.2017, 17:21 »
Ale deeper stosuje się razem z aplikacją na telefon​ co w moim przekonaniu jest zaletą bo i tak tych gratów nad wodą jest pełno.

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #981 dnia: 24.04.2017, 17:32 »
Ale deeper stosuje się razem z aplikacją na telefon​ co w moim przekonaniu jest zaletą bo i tak tych gratów nad wodą jest pełno.

Deeper waży 100g, to już trzeba mieć dobry patyk żeby tym machnąć :-) Ja dziś pojechałem posondować stawy starą FW718, wziąłem sobie feedera którym łowię na co dzień i znalazłem fajną górkę i blat. Teraz jak pojadę to sobie znów zaczepię, odnajdę ten blat i zaklipuje na feederze i będę łowił idealnie w miejscu którym chcę, bez bawienia się w karpiówki, markowanie i inne wygibasy :-) Nie wiem czemu producenci nie odchudzają tych wynalazków, nie widać tego w dalszych rewizjach deepera ani u Majfrendów.


Już leci sonda: RS851587349NL 8)
NL post idzie do mnie dość szybko, myślę, że za 10-12 dni będzie.
Jak ktoś będzie chciał to odkupić to pisać, bo ja tak jak pisałem kupiłem do przetestowania. A i tak pewnie bym dał w kąt po użyciu ze 2x :-P


Też czekam na wrażenia od Ciebie, przydała by się recenzja. Po mimo wagi to godny następca FW718, ciekawi mnie paleta kolorów, czy da się odróżnić struktury dna, od mułu, po twarde i porośnięte roślinnością. U ruskich nie widziałem żeby zarys kolorów na dnie różnił się od standardu, chyba że u nich wszystko co na dnie to takie standardowe ;-)

Offline kowalll

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Puławy
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #982 dnia: 24.04.2017, 17:48 »
Hej jest jakiś specjalista od wyszukiwania wędkarskich gratów na alli? Szukam już ze 4 h i nie mogę znaleźć. Szukam dwóch pozycji.

1. Pianki PVA do zig rig
2. Kapturki na wędki

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.
Rekordy:
--------------------------------
Karp - 12 kg
Leszcz - 4,6 kg; 62cm
Amur - 9,6 kg



Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #985 dnia: 24.04.2017, 18:00 »

Hej jest jakiś specjalista od wyszukiwania wędkarskich gratów na alli? Szukam już ze 4 h i nie mogę znaleźć. Szukam dwóch pozycji.

1. Pianki PVA do zig rig
2. Kapturki na wędki

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.


Pianki PVA mogą Ci dać na poczcie albo w jakimś punkcie gdzie pakuje się paczki, zapytaj nawet w aptece czy nie przychodzą do nich przesyłki zabezpieczone taką pianką to Ci dadzą za free.


Odnośnie Echosond bezprzewodowych:


Ważna rzecz.
Kiedyś miałem Humminbirda 597ci HD DI, na łódce to był wypas, ze stożkiem 20st można było szukać fajnych detali które dopełniał tryb DI. Pamiętajcie że te echosondy rzucane, w szczególności chińskie klony Lucky mają stożek 90st. Dzięki temu wszystkie detale na dnie idą w diabły i dostajemy interpolowany zarys. Kolejna sprawa to to że przy ściąganiu czujniki gibają się jak rezusy i nawet gdyby miały stożek 20st to i tak odczyt byłby nieczytelny. Taki paradoks, do szukania ryb się nie nadają bo za niska rozdzielczość (łuki to sobie można darować przy takim czujniku i stabilności) a do rysowania dna też nie, bo stożek za szeroki i dostajemy uśredniony obraz.

Edit - Przepraszam się z Deeperem, ma dwa stożki 15st i 55st, to już się nadaje jak najbardziej :-)

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #986 dnia: 24.04.2017, 18:01 »
Dzieki za uwagę, ten model o którym pisałeś to niestety 100$ poczekam aż zrobi sie tansze.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #987 dnia: 24.04.2017, 18:12 »
Panowie widzieliście tego małego spomba na alli ? Ja nie moge go wyszukać.
Co jakiś czas się pojawiają wyglądająca jak prawdziwe
teraz znalazłem tylko taki https://goo.gl/BNR7ge
Link do spomba https://pl.aliexpress.com/item/Special-link/32803449292.html
Brak zdjęcia rakiety ale są podane wymiary i oznaczenia, kupiłem taką z tym opisem tylko z innego konta, trzeba wybrać rozmiar i kolor.
ROZMIAR L Długość Rocket ciała: 17.5 cm
ROZMIAR M Rocket ciała Długość: 14.5 cm
ROZMIAR S Rocket ciała Długość: 10.5 cm

Dzięki!, zamówiłem 3x zielone :-) Leci  :thumbup:


dzieki za uwagę, ten model o którym pisałeś to niestety 100$ poczekam aż zrobi sie tansze


O którym mówisz? Ta kolorowa dalej za 50$ a FW718 faktycznie, najtaniej 75$

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #988 dnia: 24.04.2017, 18:20 »
Dokładnie miałem na myśli tą droższą zabawkę, ale z tego co powyżej napisałeś to o ile zrozumiałem to wszystkie są do dupy. Z tego co napisałeś wywnioskowałem że to sie kiwa i głębokość i ukształtowanie dna nie będą prawdziwe.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #989 dnia: 24.04.2017, 18:29 »
Dokładnie miałem na myśli tą droższą zabawkę, ale z tego co powyżej napisałeś to o ile zrozumiałem to wszystkie są do dupy. Z tego co napisałeś wywnioskowałem że to sie kiwa i głębokość i ukształtowanie dna nie będą prawdziwe.

Do dupy w porównaniu do echosond amatorsko-profesjonajnych zaczynając od Lowrance Hook po Elite i wyższe Humminbirdy. Te do rzucania pokażą Ci to dno "mniej więcej", na pewno detali tam nie zobaczysz. Stożek 90st jest ok do szukania ławic i większych ryb ale to trzeba jednostajnie ściągać lub zostawić w miejscu i mieć na czym czytać wynik. Deeper mógłby być ok, ale jest ciężki i drogi, Te chińskie zabawki nadają się moim zdaniem głównie do odczytu głębokości. Za 200zł moim zdaniem warto bo jak się człowiek przyzwyczai i pozna jak to działa to jest przydatne. FW718 to już przeszłość, chociaż zaletą jest lekki czujnik.