Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 741220 razy)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1080 dnia: 23.06.2017, 20:18 »
Byłbym zapomniał... przyszły "przybliżające" okulary. Krótko i treściwie - gówno.

P.S. Jaby ktoś był przejazdem w Swarzędzu, to mogę oddać za darmo.

Jeden z lepszych wpisów, jakie czytałem w ostatnim czasie ;D
Jacek

ProBono

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1081 dnia: 23.06.2017, 20:47 »
A dlaczego gówno, nie mają pola ostrości? Uzasadnij proszę gdyż rozglądałem się za czymś takim jednak nie do wędkarstwa

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1082 dnia: 23.06.2017, 21:01 »
A dlaczego gówno, nie mają pola ostrości? Uzasadnij proszę gdyż rozglądałem się za czymś takim jednak nie do wędkarstwa

Rozstaw źrenic mam ok 7,5-8cm, okulary mają soczewki z rozstawem 6,5cm. Nie ma możliwości regulacji ich szerokości. Jak ruszasz uszami to się wygina plastik trzymający okulary i jedno patrzy bardziej w lewo a drugie bardziej w prawo (ciekawy efekt). Ma "jakąś" regulację "czegoś" ale w każdej z 3 opcji lepiej widzę prosto z oczu. Regulacja ostrości na obojgu oczach naraz, chyba że wyjmiesz ze środka dwa koła zębate. Cały ten brak zalet układa się w słowo podane wyżej.

Co innego dedykowane okulary lornetkowe, można polować ale cena jest mniej więcej taka:
https://sprzedajemy.pl/okulary-lornetkowe-eschenbach-okazja-krakow-6d4391-nr2290852

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1083 dnia: 23.06.2017, 21:19 »
Byłbym zapomniał... przyszły "przybliżające" okulary. Krótko i treściwie - gówno

P.s. Jaby ktoś był przejazdem w Swarzędzu to mogę oddać za darmo.


W sam raz do odległościówki! Będziesz doskonale widział spławik :'( :'( :'(
Pozdrawiam Seba

Offline wasiu13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1084 dnia: 03.07.2017, 16:06 »
Przyszły właśnie do mnie agrafki. I muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony. Wyglądają mega solidnie. Ciężko się odpinają. Potrzebne mi są do przyponów szczupakowych,bo robię je samemu. Zamówiłem rozmiar 0. W paczce dokładnie 101. Zamówienie złożone 16 czerwca.





https://pl.aliexpress.com/item/Nice-Fastlock-Snap-Fishing-Barrel-Swivel-Safety-Snap-12mm-33-5mm-Snap-0-8-Fishing-Swivels/32799828759.html
Spławik i Grunt - od kołyski, aż po grób ;)
PB:Kleń 54cm, Płoć 36cm, Lin 43cm, Wzdręga 31cm, Leszcz 60cm, Szczupak 60cm, Okoń 35cm, Karaś 39cm, Karp 50 cm

Offline wasiu13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1085 dnia: 05.07.2017, 18:25 »
Niestety nieudany zakup przynęt.Okonki nie pracują w ogóle.Nawet ogonek sztywny w wodzie. >:O Posłużą teraz jako ozdoba ;D
Zamówieni złożone 11 czerwca.Towar doszedł dzisiaj,czyli 5 lipca


https://pl.aliexpress.com/item/5PCS-Lot-Long-Tail-Soft-Lead-Fish-Fishing-Lures-11-5g-8-5cm-Luminous-Sea-Fishing/32707307922.html

Jestem po jednym wypadzie z plecionką.Wydaje się lekko przegrubiona, na pewno nie jest to 0,165 bo porównywałem z żyłką o tej właśnie średnicy.Tak na oko 0,20.No ale mocna.To najważniejsze.Na razie nic nie urwałem.Farba nie schodzi.Więcej napisze o niej w grudniu,bo zamierzam do końca sezonu ostro cisnąć ze szczupakami :D
Zamówione 11 czerwca.Dostarczone 4 lipca.



https://pl.aliexpress.com/item/Tri-Poseidon-Brand-Super-Strong-Japan-300m-Multifilament-PE-Braided-Fishing-Line-8-10-20-30/1692983177.html


Spławik i Grunt - od kołyski, aż po grób ;)
PB:Kleń 54cm, Płoć 36cm, Lin 43cm, Wzdręga 31cm, Leszcz 60cm, Szczupak 60cm, Okoń 35cm, Karaś 39cm, Karp 50 cm

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1086 dnia: 05.07.2017, 18:50 »
Wrzuć całe gumy lub zamocz ogonki we wrzątku.

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1087 dnia: 05.07.2017, 20:01 »
Myślałem żeby tą pletke w rozmiarze 0.04 założyć do federa na dalsze dystanse.
Michał

Offline jacek2121

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 7
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1088 dnia: 06.07.2017, 23:11 »
Myślałem żeby tą pletke w rozmiarze 0.04 założyć do federa na dalsze dystanse.
A łowiles kiedys feederem z plecionka na kołowrotku??

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1089 dnia: 07.07.2017, 08:08 »
Ja ostatnio zrezygnowałem z pletki, za dużo straconych przyponów, pletka nic nie amortyzuje.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Kadłubek

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1090 dnia: 07.07.2017, 10:42 »
Plecionkę masz jako główną czy przypon?
Mam jako przypon i główną ale mam też strzałówkę z grubej żyłki.

Żeby nie było OT:
Kupiona na początku sezonu plecionka Proberos niebieska narazie trzyma kolor, trochę przegrubiona (teoretycznie 10 lbs- no. 0.8 - 0.14 mm)
Powyciągała już trochę ryb z czego większość do 2 kg. Patrząc na cenę z przesyłką 8 zł za 100 m mogę (jak na razie) polecić.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1091 dnia: 07.07.2017, 12:12 »
Ja łowię na te plecionki z Chin na karpiówce (niby 0,20, ale mocno przegrubiona - jak dla mnie plus, wytrzymałość testowana to ponad 12 kg).

A na feederze Mikado UV używam plecionki żółtej Tri poseidon 0,165 (mam gdzieś 0,14 ale nie chce mi się przewijać - czekam aż straci kolor). Łowię na płytkiej wodzie, plecionka jest średnia w tonięciu, ale zawsze udaje mi się ją schować pod powierzchnię wody. Jak narazie spinek nie mam, raz mi się wypiął karp, ale jechał z hamulca, bo za lekko miałem i po drugie mały haczyk (10-12 na PZW się nie sprawdza). Mam też Power Pro na karpiówce 0,15 i one są rewelacyjne, cieniutkie, tonie - a chińskie nieco odstają, ale za 5 zł 100 metrów jest dla mnie rewelacja - co sezon mogę wymieniać. Dodam, że łowię w trudnych warunkach na PZW (zarośnięte brzegi, pałka wodna, wodorosty, zarośla - praktycznie każda ryba jest wyciągana z zaroślami).

Offline Latj

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1092 dnia: 07.07.2017, 13:02 »
Poleci ktoś sprawdzoną plecionkę szybko tonącą ?

Offline jacek2121

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 7
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1093 dnia: 07.07.2017, 13:21 »
Pytałem kolegę czy używał kiedyś do metody plecionki bo może nie używał nigdy i nie wie czym to pachnie :D. Ja się nauczyłem na swoich błędach czyli zacząłem używać plecionki no i pech (albo i nie pech) chciał, że pierwsze branie i pierwszą rybę którą złowiłem na methodę z plecionką był karp tak na oko 2-3 kg byłem w szoku ze względu na wręcz atomowe branie do takiego stopnia, że aż wędka wpadła do wody i w ostatnim momencie złapałem ją. Wtedy poczułem urok używania plecionki do methody. Wciąż jej używam puki co nie miałem problemów ze spinkami ryb, ale też bardziej zabezpieczam wędkę co nie zmienia faktu, że jakby wziął taki z 8 kg to o wędce można by pomarzyć żyłka dużżżo bardziej amortyzuje branie co ma plusy i minusy nie mniej jednak nie polecam plecionki do methody

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1094 dnia: 07.07.2017, 13:47 »
Wystarczy zdać sobie sprawę, że przy plecionce, gdy ryba przemieści się centymetr to i nasza szczytówka przemieszcza się centymetr. A przy żyłce... Gdy mamy zarzucone na 30-40 metrów, to mając zaczep, możemy kilka kroków do tyłu zrobić, a przecież haczyk stoi wtedy w miejscu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters