Autor Wątek: Zanęty Sensas  (Przeczytany 45594 razy)

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Zanęty Sensas
« dnia: 06.06.2015, 18:40 »
Jakie zanety Sensasa sprawdzaja sie na Waszych wodach? Robicie jakies mieszanki do feedera?

U mnie Gros Gardons bardzo dobrze sprawdza sie przy plociach i leszczach.

Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #1 dnia: 06.06.2015, 18:57 »
Ja też od wielu lat stosuję Gros Gardons. Zawsze na początku sezonu kupuję większą ilość w jakiejś dobrej cenie. Staram się jednak, żeby zanęta nie pochodziła z dystrybucji na rynek wschodni. Nie wiem ile w tym prawdy, ale słyszałem nie raz od sprzedawców i zawodników, że są różnice pomiędzy poszczególnym dystrybucjami. Jeśli więc mam możliwość, to wolę kupić paczki z Francji, bo akurat mam tam kolegę.

Kupuję też Sesnas Carpes. Wyjątkowo gruba, zawiera sporą frakcję i kawałki chlebka konopnego. Mieszam ją z Gros Gardons i w pełni sezonu stosuję do koszyka, kiedy zależy mi na złowieniu czegoś większego. Dodaję do tego pelletów 6 mm oraz pokruszonych kulek proteinowych. Szczególnie, jak w łowisku panuje drobnica.

Kupuję też Epiceine i Etang z Sensasa.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #2 dnia: 06.06.2015, 22:22 »
Ja od dwóch sezonów zacząłem stosować zanęty Sensas od czasu kiedy pojawiły się w miarę rozsądnej cenie. Obecnie używam gardons, etange,lake. Wszystko narazie w formie testów. Jeśli chodzi o sprawdzalność na moich łowiskach nie mogę wyrazić negatywnej opinii. Zanęty wabią ryby i sprawdza się ich skutecznocść. Zacząłem od tego roku stosować je też do feedera. Powiem że nie widzę różnic. Jak wszystko dobrze przygotujemy to mamy mieszanke na wodę jaką chcemy. Ostatnio stosowałem miks etange z gardonsem i dodaną bułką prażoną z melasą. Łowiłem na kanale łączącym jezioro Resko Przymorskie z morzem. Wędkarz który siedział obok i łowił bez koszyka tyle że na klasyczny zestaw gruntowy. Złowił parę małych okonków. Ja natomiast przy użyciu tej mieszanki z gliną miałem piękne krąpie i płocie.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #3 dnia: 06.06.2015, 23:21 »
Duzo drobniejszy jest Gardons od Gros Gardons? Bo pachna chyba tak samo? Ale czy faktycznie Gros selekcjonuje duze ryby?

Dodanie gliny do zanety przynosi swietny efekt gdyz dodatkowo robi smuge wabiac ryby. Uzywam jasnej rozpraszajacej Argile.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #4 dnia: 06.06.2015, 23:54 »
Duzo drobniejszy jest Gardons od Gros Gardons? Bo pachna chyba tak samo? Ale czy faktycznie Gros selekcjonuje duze ryby?

Tego to ci nie powiem , odnosnie granulacji bo nie widzialem gros gardonsa :P, ale jak bede mial okazje to porownam.
Gardons sam w sobie nie jest az tak drobna zaneta jak np. roach fine Lorpio

Lake ta zaneta jest bardzo drobniutka i ma swietny przelamany kolendry z wanilia zapach. Jest on delikatny a zarazem mocny. Po wymieszaniu z glina czy ziemia wlasciwosci zapachowe pozostaja.

Dodanie gliny do zanety przynosi swietny efekt gdyz dodatkowo robi smuge wabiac ryby. Uzywam jasnej rozpraszajacej Argile.

I ja też używam właśnie takowej , czasami bardziej domoczonej a czasami zostaje jak z paczki.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #5 dnia: 07.06.2015, 00:08 »
Gros ma wyraźnie grubszą frakcję. Na sicie 2 mm można wyraźnie oddzielić grubszą frakcję od drobnej. Dla mnie zapach taki sam.
Może przy takim rekreacyjnym łowieniu nie zawsze da się zauważyć różnic. Jednak przy łowieniu dużej ilości ryb na treningach czy zawodach, gdzie ocenia się każdy gram ryby, można wyraźnie zauważyć "wygrubienie" zdobyczy po zastosowaniu tej zanęty.

Teraz pewnie wiele jest równie dobrych zanęt. Ja chyba stosuję ją z sentymentu. Pamiętam jak w 1995 roku wystartowałem w pierwszych zawodach rejonowych. Przywieziono mi wtedy właśnie Gros Gardons z Francji. Udało mi się wygrać te zawody, łowiąc ponad 6 kg ładnych płoci. Pamiętam, że wielu zawodników pytało mnie co to za zanęta. Pewnie była ona już dostępna w niektórych sklepach, ale jeszcze nie wszyscy ją stosowali. Nie pamiętam już, ale wtedy chyba popularniejsze były zanęty i dodatki Marcela.
Od tamtej pory - pewnie sądząc, że to właśnie ta zanęta dała mi I miejsce - stosowałem ją aż do dziś dnia.
Teraz, przy łowieniu wagglerem i czasem feederem nie stosuję dużych ilości zanęty. Głównie stosuję ją do koszyczka. Wolę nęcić ziarnem, bo drobnicy w wodach przybywa, a ryb grubszych ubywa, więc konieczna staje się mocniejsza selekcja. Przynajmniej w moich wodach. Dlatego najczęściej używam właśnie mojej mieszanki Gros + Carpes.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #6 dnia: 07.06.2015, 08:23 »
ja na ten sezon kupilem po kilka paczek Gordonsa, Lake ale jeszcze nie miałem czasu testować , tak więc wszystko przede mną :). Znajomy z którym jeżdże na zawody, używa tylko sensasa i do tego Pastoncino i innych dodatków i wyniki ma nie złe :)
Krzysztof

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #7 dnia: 07.06.2015, 09:34 »
Ja od 3 lat łowie na zanęty sensasa  oczywiście co roku wprowadzają modyfikacje więc nie wiem czy są to już te same zanęty co 3 lat temu. Jeżeli łowie płotki to używam mieszanki sensas etang black mniej syci ryby +  Super Black Gardon oraz ziemia lub glina i robactwo. Jak łowie leszcze liny karasie używam mieszanki Sensas 3000 BREMES + Zanęta Lorpio Magnetic Carassio wanilia +   SENSAS ETANG ROUGE dosłownie odrobinę max 15 % (wieże w te czerwone drobinki :)) oraz mix pieczywo fluo trapera, Glina Argilla  kukurydza robactwo Jak łowie karpie do 3 kg to do powyższego zestawu nie dodaje gliny
Dla mnie takie mieszanki sprawdzają się znakomicie 
Krzysztof

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #8 dnia: 07.06.2015, 13:46 »
Widze, ze zanety Sensasa dzialaja dobrze na naszych wodach.
Na zawodach wsrod wyczynowcow prym wiedzie: Sensas, Milewski, MVDE, Lorpio.

Mam okazje nabyc taniej Sensasa wiec wezme znanego juz mi Gros Gardonsa i do tego Etang.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline júlio

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • TU NIE MA RYB
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #9 dnia: 12.06.2015, 22:34 »
Z tego co mi wiadomo to cała polska czołówka GP używa sensas-a więc to chyba najwyższa półka zanęt. Mnie bardziej zastanawia czy polscy zawodnicy używają zanęt sonubaits i z jakimi efektami???

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #10 dnia: 17.06.2015, 10:02 »
Kiedyś byłem wielkim fanem Sensasa z czasem oraz coraz lepszym "poznawaniem się" z zanętami Lorpio odszedłem od Sensasa.
Głównym powodem był brak dobrych leszczówek, na którego lepiej sprawdzał się (co najśmieszniejsze) GG od Bremes'a.
Głownie dla tego, że ten ostatni utrzymuje głownie drobnego leszczyka (może mamy w Polsce dziwne leszcze albo nie umiem jej podawać po prostu)

na typowych łowiskach gdzie wyniki buduje się leszczem wg mnie Sensas nie ma podejscia do Marcela (Gold Pro) czy Lorpio (GP Bream)

Pozdrawiam
Olo


Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #11 dnia: 17.06.2015, 21:17 »
Sporo wędkarzy twierdzi podobnie jak ty Chaotic.  Zanęty Lorpio naprawdę są porównywalne do tych z wyższych półek (sensas itd). Piotr Lorenc jak twierdzi tworząc te zanęty dobór składników i ich zastosowanie typowo ma działać na wody występujące w naszym kraju. Widziałem jak zawodnicy z GPX nawet mieszają je ze sobą Lorpio + Sensas. Ja doszedłem do tego wniosku że poprostu trzeba sobie wybrać pewne zanęty które się nam sprawdzają na wodach których łowimy i je  stosować. Nie ma co kombinować. Tak jak wspominałem wcześniej. Cena zanęt sensasa znacznie spadła i można sobie pozwolić na ich używanie. Wcześniej wychodziłem z takiego założenia że 22zł za paczkę 1kg to jednak sporo (jeszcze gdy kiedyś kupowałem po 30-40paczek na sezon).
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #12 dnia: 17.06.2015, 21:54 »
Również popieram skuteczność Lorpio i porównywalność ich z Sensasem. Taki Sonubaits nie prędko sie odnajdzie w naszych wodach tzn zanim ryby oswoją sie z tą Mączką rybną itp to troche potrwa
Krzysztof

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #13 dnia: 18.06.2015, 18:06 »
Sonubaits ma zanęty na polskie wody - pod leszcza polecam spróbować bream feeder, zanęta robi naprawdę grę. Jak dla mnie to pod leszcza, jak i pod inne ryby ważne sa dodatki. Sama zanęta to zbyt mało.

Sonubaits jest o tyle dobry, że ma zanęty można powiedziec 'stężone'. Po rozcieńczeniu tanim miksem wychodzi coś naprawdę dobrego. Myśląc logicznie, skoro zwykła zanęta działa w Polsce, to mieszanka 50 /50 z zanętą super jakości o działaniu jeszcze 'nieznanym' na pewno nie zaszkodzi, raczej tylko poprawi całość.
Mi w Polsce mój miks sie sprawdzał, chociaż w tym roku uzywałem pelletów ochotkowych z SB, a te inaczej chłoną wodę...

Nie wierzę, że Lorpio nie robi takich znęt jak Dynamite Baits, Sonubaits lub Bait-tech, bo nie sprawdzają się w Polsce. Jeszcze nie mają takich możliwości (Lorpio) - ale pewnie już coś szykują. Jakoś pellety wprowadzono :D Zobaczymy co się wydarzy jak więcej będzie zawodów feederowych!
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #14 dnia: 18.06.2015, 18:40 »
Trochę offtop, ale jaką dobrą tanią zanętę polecacie na wypełniacz? Bo kupiłem teraz Magnetic Tench (chyba mniej pachnący jest jednak Bream), i muszę powiedzieć, że on ma bardzo silny zapach. Boję się go zmieszać z MMM, bo mi zabije smrodek mączki chyba...
Krwawy Michał

Purple Life Matters