Autor Wątek: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?  (Przeczytany 25628 razy)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #180 dnia: 27.02.2020, 13:38 »
Apelowałem już o to jakiś czas temu. Odpolitycznic to forum, bo poglądy są tu skrajne, nie obiektywne, kierowane rządzą dowalenia i dyskredytowania konkretnych podmiotów, jak PiS, Trump, kościół i narodowcy. Słowem, zło tego świata.

Luk kręci się wokół własnej osi w sprawach polityki i często zaprzecza sam sobie.

Każdy jak jeden jest tutaj z powodow wędkarskich, i filmów Luka na YouTube. Szkoda taki ogrom pracy włożonej tu przez każdego użytkownika zaprzepaścić w imię agitacji politycznej.

I naprawdę, o ile filmy Luka to dla mnie cenny materiał, szanuje i podziwiam jako wędkarza, o tyle jako człowiek polityki jest dla mnie skrajnie nawiedzony, i zaszczuty jakims Onetem, gazeta.pl i innymi siewcami nienawiści.

P.S.nie jestem zwolennikiem Pisu jakby co. Po prostu mam swój rozum, i ta sama miarą mierze PO i PiS.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Maciek

Offline Simpson

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 33
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #182 dnia: 27.02.2020, 14:19 »
Uważam, że na forach tego typu powinien być bezwzględny zakaz wypowiadania się na tematy polityczne itp. Wiele forów tak robi (są nawet zapisy w regulaminach). Jestem świeżym użytkownikiem, ale ostatnie co chciałbym tu znaleźć to tematy polityczne z całą otoczką obyczajową.

Sądzę, że wielu podzieli mój pogląd.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #183 dnia: 27.02.2020, 14:23 »
Uważam, że na forach tego typu powinien być bezwzględny zakaz wypowiadania się na tematy polityczne itp. Wiele forów tak robi (są nawet zapisy w regulaminach). Jestem świeżym użytkownikiem, ale ostatnie co chciałbym tu znaleźć to tematy polityczne z całą otoczką obyczajową.

Sądzę, że wielu podzieli mój pogląd.

Kwestia tematów politycznych została już rozwiązana w inny sposób:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=5544.0

Po prostu niektóre wątki trafiają do odpowiedniego działu z mniejszym lub większym opóźnieniem.
Marcin

Offline Stary Baca

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #184 dnia: 27.02.2020, 14:34 »
Po prostu wystarczy by wszyscy złagodzili ciut przekaz, bez tego wymiana poglądów jest niemożliwa. Wiem co piszę bo jakbym tu umieścił to co myślę naprawdę, to nikt by nie był w stanie tego czytać.
Poglądy takie jak LUK ma obecnie mało osób w Polsce. Jest to dla mnie nad wyraz oryginalne i cenne. Dla mnie jego wpisy są cenne - bo do tej pory by posłuchać takich poglądów (kropka w kropkę) musiałem jechać 100km. Mnie poglądy LUKa nie przeszkadzają i mam świadomość, że zmiana tych poglądów tu na forum jest niemożliwa.

Co do sytuacji na forum.
Jest to kropka w kropkę to co było na śp. frazie i wykończyło tamto forum i cały portal poprzez zamykanie się na różnorodność i jednoznaczne ukierunkowanie polityczne forum. LUK robi podobny błąd m.in. wyrzucając za radykalne poglądy i ograniczając politykę. Każda cenzura niszczy forum bo pozbywamy się użytkowników - którzy już nie wrócą nigdy.

Rozumiem osoby o "prawicowych" poglądach i to, że "ledwo stoją na nogach" czytając forum, ale ograniczanie polityki na forum nic nie daje na dłuższą metę. Mamy tak sztucznie upolitycznione wszystko w życiu publicznym, że cokolwiek tu napiszemy to może być odebrane jako polityka. Najlepiej jest jak żadnych ograniczeń i cenzury nie ma i można wszystko swobodnie pisać.
Należy tylko pamiętać o tym by kogoś przekonać nie można mieć całkowicie odmiennych poglądów.
LUK czy ktokolwiek o podobnych poglądach nikogo tu na forum (z prawicy) nie przekona, bo poglądy są całkowicie rozbieżne i dla niektórych wręcz egzotyczne. W drugą stronę jest to samo.
Istnieje tylko wzajemne drażnienie się i wzajemne utwierdzanie w przeciwstawnych poglądach.
Dlaczego tak jest? Do ktoś tak zaplanował nasza scenę polityczną, by wymiana poglądów była niemożliwa i by skłócać ludzi. Doprowadzać ludzi do tego by nie mogli ze sobą rozmawiać tylko by działali pod wpływem emocji a nie rozumu.
Nie mamy w Polscy racjonalnej dyskusji politycznej tylko Hutu I Tutsi. I media dbają o to by wojna Polaków w Polakami trwała bez końca. Dostarczają nam maczety medialne byśmy się nimi okładali w necie i życiu prywatnym.
Ja odmawiam udziału w tym napuszczaniu wzajemnym i obcą maczetą nie będę nikogo okładał, nawet jak ma on zupełnie nieakceptowalne dla mnie poglądy. Ma i już i to jest głównie jego problem (co z nim media zrobiły - co pozwolił ze sobą zrobić) a nie mój. Mogę tylko  delikatnie mu zwracać uwagę na to, że jak myśli tak jak myśli, to głównie szkodzi jemu samemu.
Stary Baca,
Otrzymałeś ostrzeżenie za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.
Pozdrawiamy. Załoga portalu Spławik i Grunt

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #185 dnia: 27.02.2020, 14:59 »
Kłócenie się o poglądy polityczne to trochę jakby kłócenie się kto jaką metodą łowi ryby. Spławikowcy vs gruntowcy.
Moim skromnym zdaniem wyrażanie swoich poglądów nawet na forum wędkarskim jest ok ale w związanych z tym tematach. Przekonywanie innych do swoich racji natomiast powinno odbywać się w sposób kulturalny i przede wszystkim merytoryczny a nie "lewackimi" metodami :P
Żart
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #186 dnia: 27.02.2020, 15:07 »
...jest dla mnie skrajnie nawiedzony...

Ciekawe, czy dla kolegi Azymuta "skrajnie nawiedzony" jest kolega Azymut. Niewykluczone, że jest - wszak objawy silnego wzmożenia religijnego/ideologicznego są najzupełniej ewidentne :)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #187 dnia: 27.02.2020, 15:09 »
...jest dla mnie skrajnie nawiedzony...

Ciekawe, czy dla kolegi Azymuta skrajnie nawiedzony jest kolega Azymut. Niewykluczone, że jest - wszak objawy silnego wzmożenia religijnego/ideologicznego są najzupełniej ewidentne :)

I nie mam zupełnie z tym problemu, jesli ktoś tak myśli. :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Stary Baca

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #188 dnia: 27.02.2020, 15:24 »
...jest dla mnie skrajnie nawiedzony...

Ciekawe, czy dla kolegi Azymuta skrajnie nawiedzony jest kolega Azymut. Niewykluczone, że jest - wszak objawy silnego wzmożenia religijnego/ideologicznego są najzupełniej ewidentne :)

Szanowny Kolego, dla mnie Kolega Azymut jest stanowczo zbyt mało religijny na forum i za mało to akcentuje na forum.

Mnie brakuje stanowczo na forum tematów ważnych. Brakuje stanowczo wątków niezbędnych. Np. rola kapelana w kole wędkarskim. Spowiedź przed obradami koła, okręgu, związku.
Skąd wziąć dobrego spowiednika. Czy ksiądz kapelan musi łowić ryby - wady i zalety.
Gwarantuję koledze, że za kilkadziesiąt lat takie wątki będą na forum czymś niezwykle popularnym i niezbędnym.

Niestety na obecnym etapie takie tematy są zupełnie niestrawne dla większości. Tak samo jak niestrawne były tematy C&R w latach 70-tych i 80-tych. Wiem, bo jak promowałem wtedy wypuszczanie ryb to pukano się w głowę. A jakbym zaczął temat "jaka kołyska dla ryb" to skierowany by mnie wtedy prosto do psychiatry...

Dlatego takie tematy jak powyżej nie są proponowane na forach - bo na razie zrozumienie tematu jest zerowe. Ale wielu ludzi prywatnie dyskutuje temat. A ja lubię być przygotowany na to co będzie i jestem zawsze w awangardzie zmian - dlatego pomyśl Kolego czym mogę się teraz zajmować i co testuję już TERAZ.
Co mnie zajmuje teraz. Np. co będzie po upadku PZW. Jak działają towarzystwa wędkarskie i czego im trzeba. Co jest przydatne...
Stary Baca,
Otrzymałeś ostrzeżenie za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.
Pozdrawiamy. Załoga portalu Spławik i Grunt

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #189 dnia: 27.02.2020, 15:39 »
I nie mam zupełnie z tym problemu, jesli ktoś tak myśli.

To jak w końcu - koledze Azymutowi przeszkadzają forumowe objawy wzmożenia światopoglądowego/ideologicznego/politycznego czy nie przeszkadzają? Stawiam, że przeszkadzają, ale tylko w takim zakresie, w jakim są niezgodne z przekonaniami silnie wzmożonego kolegi Azymuta :)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #190 dnia: 27.02.2020, 15:43 »
I nie mam zupełnie z tym problemu, jesli ktoś tak myśli.

To jak w końcu - koledze Azymutowi przeszkadzają forumowe objawy wzmożenia światopoglądowego/ideologicznego/politycznego, czy nie przeszkadzają? Stawiam, że przeszkadzają, ale tylko w takim zakresie, w jakim są niezgodne z przekonaniami silnie wzmożonego kolegi Azymuta :)

Niestety znowu pudło. Nigdzie nie zwalczam nikogo poglądów, tylko apeluje by forum wędkarskie nie było miejscem ringu dla spraw związanych z polityką. I pisząc o odpolitycznieniu forum, mam na myśli uciąć w ogóle tematy polityczne. A nie jedna narracje zastąpić inna. :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #191 dnia: 27.02.2020, 16:03 »
...mam na myśli uciąć w ogóle...

Jeżeli koledze Azymutowi przeszkadzają wszelkie objawy wzmożenia światopoglądowego/ideologicznego/politycznego na forum SiG, kolega Azymut niechybnie ma duże pretensje do samego siebie, a może nawet pryncypialnie się potępia za bycie "skrajne nawiedzonym" ;)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #192 dnia: 27.02.2020, 16:07 »
...mam na myśli uciąć w ogóle...

Jeżeli koledze Azymutowi przeszkadzają wszelkie objawy wzmożenia światopoglądowego/ideologicznego/politycznego na forum SiG, kolega Azymut niechybnie ma do siebie duże pretensje, a może nawet pryncypialnie się potępia za skrajne nawiedzenie ;)

Cytowanie wycinka wypowiedzi wyrwanego z kontektsu jest manipulacja :) jeśli masz ochotę to ustosunkuj się do całego zdania w kontekście całego akapitu. 8)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #193 dnia: 27.02.2020, 16:38 »
W jaki mianowicie sposób owa "manipulacja" deformuje stanowisko kolegi Azymuta? Kolega Azymut chce oczyścić forum wędkarskie z wszelkich objawów wzmożenia polityczno-partyjnego, ale skłonny jest tolerować objawy wzmożenia światopoglądowo-ideologicznego? Bo jeżeli nie toleruje także tych drugich, zdecydowanie powinien zacząć kurację od samego siebie :)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #194 dnia: 27.02.2020, 16:39 »
Panowie polityka na bok ,nie interesują mnie poglądy kolegów z forum na temat władz itp.,zgadzam się że każdy ma swoje zdanie w tym temacie i nie ma co krytykować jednych czy drugich ;),olać politykę kraju, mamy swoją politykę No Kill to mnie interesuje i czyste wody pełne ryb ,a nie syf rodem z Parlamentu :facepalm: