Autor Wątek: Reklamacja Browning Sphere w Askari  (Przeczytany 6164 razy)

Offline Hotpoint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ardiansson
  • Ulubione metody: spinning
Reklamacja Browning Sphere w Askari
« dnia: 08.04.2019, 22:11 »
Witajcie.
Opiszę tu swoją sytuację.

W lutym podczas Rybomanii upatrzyłem sobie Sphere 3,9 m 80 g. Napalony jak szczerbaty na suchary zakupiłem ją w Askari, ponieważ była to najlepsza oferta jaką znalazłem w necie. Po ok. 10 dniach oczekiwania otrzymałem kija. Trochę byłem zaskoczony lichym pakowaniem kija za miliony, ale obejrzałem go dokładnie, był ok. Zabrałem go 3 razy na ryby, z czego tylko trzecim razem miał okazję coś wyholować.

I niestety tak się przydarzyło, że pękł.

Trudno, stało się. Jest paragon, będzie reklamacja. Zadzwoniłem i poinformowałem sprzedawcę o fakcie. Kazano mi spakować kija i do nich wysłać. Tak też zrobiłem. Wysłałem wędkę kurierem. Dziś, ok. 10 dni od wysyłki mam telefon ze sklepu, w którym sprzedawca (?) informuje mnie, że obejrzał wędkę i wg. niego była przeciążona, i nie ma co jej nawet odsyłać do producenta.

Wiadomo każdy z nas ma swoje argumenty. Liczyłem się z tym, że mogą nie uznać reklamacji, bo wiadomo, że sprawa jest dyskusyjna, więc nie robię z tego problemu. Słyszę, że chcą mi odesłać wędkę, więc mówię po co mi złamaną wędka. Niech mi załatwią złamany element. Trudno, kupiłem Sphere to kupię element - jakoś przeżyję. Tu dochodzimy do kwintesencji całej sprawy.

Sprzedawca mówi mi, że może to się nie udać.

Bo producent czasem nie udostępnia elementów do zakupu po to by kupić nową wędkę. Słyszę to i czuję jakbym dostał z liścia. Pytam więc jak? Przecież jak mają jakąś uzasadnioną reklamację to muszą naprawić. Mija kilka minut trochę dziwnej rozmowy, podczas której mam wrażenie, że jednak postawa pana mięknie, i że może jednak spróbuje napisać do serwisu do Niemiec. I w 2-3 tygodnie :facepalm: mi coś odpowiedzieć.

Jak widzicie wychodzi na to, że można sobie kupić jednorazówkę za ponad 1100 zł, z którą w razie problemów można zostać samemu 8) Niechęć sprzedawcy czy do dupy serwis Browninga? Czy producent nie ma obowiązku udostępnienia części do swoich wyrobów?
Wujek Dobra Rada

Online Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #1 dnia: 08.04.2019, 22:46 »
Sprzedawca nie jest biegłym aby stwierdzać cokolwiek.
Pisałem już kilku osobom o tym "cudnym kijku". Znam przynajmniej 3 osoby którym podobnie jak Tobie wędzisko strzeliło i wszystko zostało załatwione pozytywnie.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Tell me Artur

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #2 dnia: 08.04.2019, 22:50 »
:facepalm:
Ja bym nalegał żeby ją odesłał do serwisu. Niech tam ją obejrzą. U mnie w sklepie gość przyniósł dolnik od starego Browninga żeby dopasować resztę to mu przysłali nową wędkę :bravo: gdyż nie mieli już tego modelu. Niech wysyła. Łaski nie robi.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #3 dnia: 08.04.2019, 22:57 »
Coś dużo przypadków uszkodzeń tych ich drogich wędzisk. Browning powinien wymieniać bez szemrania te pęknięte elementy, żeby ratować twarz, bo jak tak dalej pójdzie, to zejdą tam, skąd się niedawno wygrzebali.

Jacek

Online motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #4 dnia: 08.04.2019, 23:21 »
Uszkodzenie mechaniczne tak naprawdę wg gwarancji jest od ręki odrzucane, ale często wymieniają. Dla nich to tak naprawdę groszowe sprawy, sam sklep zarabia na takim patyku dobre kilkaset złotych, a producent drugie tyle.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #5 dnia: 09.04.2019, 01:26 »
@motov8
Każde uszkodzenie jest mechaniczne.
Problem w tym jak do niego doszło, jeśli blank jest zmiażdzony klapą od bagażnika to po prostu to widać. Jeśli kij strzela pod omotką to raczej winny będzie zły montaż przelotki. To nie przypadek, że kij jest przecięty w miejscu, w którym kończy się stopka.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #6 dnia: 09.04.2019, 06:48 »
Reklamacja z tytułu gwarancji - sprzedawca musi odesłać do serwisu, ponieważ gwarantem jest producent, a nie sprzedawca.

Czy sprzedawca jest autoryzowanym serwisantem, że jest w stanie rozpatrzyć reklamacje?

Ja bym sprawdził jaki okres rozpatrzenia gwarancji jest w karcie gwarancyjnej (brak zapisu 14 dni kalendarzowych). Jeżeli nie otrzymasz odpowiedzi pisemnej to żądaj zwrotu pieniędzy lub nowej wędki.  Pamiętaj też, że muszą Ci zwrócić za kuriera. Jak będą problemy to napisz do rzecznika praw konsumenta. Miałem kiedyś przeprawę z nieuczciwym sprzedawcą. Wysłałem towar na reklamacje i zero kontaktu. Dzwonię po miesiącu i nie odbierają. Piszę maile i dostaje wiadomość, że reklamacja jest rozpatrywana. Po napisaniu do rzecznika (po 3 miesiącach od wysłania reklamacji), w tydzień towar do mnie wrócił naprawiony.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka


Offline Hotpoint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ardiansson
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #7 dnia: 09.04.2019, 07:11 »
Wychodzi na to, że nie ma gwarancji w Askari na wedki, bo albo kij zostaje np. nadepnięty co widać z kilometra i gwarancja tego nie obejmuje, albo można powiedzieć, że została przeciążona i również mieć w dupie klienta >:(

Moja Sphere złożyła się jak zapałka. Nie ma sensu opisywać okoliczności, jednak gdyby wszystkie wędki tak padały nie miałbym żadnej.

EDIT: żeby moja wypowiedź nie była taka jednostronna, to nie uznanie reklamacji nastąpiło po obejrzeniu złamania pod powiększeniem przez mojego rozmówcę, gdzie nie stwierdził bąbla powietrza w żywicy, lub źle ułożonej maty węglowej, co oznacza przeciążenie kija, i dlatego nie ma co jej nawet wysyłać do serwisu - taką informację usłyszałem od niego.
Wujek Dobra Rada

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #8 dnia: 09.04.2019, 07:24 »
Jakiś dramat. Mam nadzieję, że uda Ci się sprawę załatwić.

Ja nigdy nie zapomnę, jak w pontonie za ponad dwa kafle ułamały mi się takie plastikowe wałeczki trzymające wiosła w dulkach. Gdy wysłałem zdjęcia do sklepu i poprosiłem ze 3-4 takie pierdółki (ponton nie miał wtedy nawet roku jeszcze, więc był na gwarancji), bo to jest z marnego plastiku i na pewno będzie pękać, co usłyszałem? "Za mocno pan wiosłował. Gwarancja tego nie obejmuje, a jeden taki element to 100 zł".(czy jakaś inna chora kwota, nie pamiętam już).

Spadłem z krzesła po tej akcji. I zrobiłem sobie te wałeczki z drewna. Z kija kupionego w sklepie za 10 zł.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #9 dnia: 09.04.2019, 07:55 »
Cześć.
Mam identyczną wędkę i też złamałem ją na rybie. Powiem Ci jedną rzecz - sprzedawca nie rozpatruje gwarancji . On tylko ma przesłać ten sprzęt do Browninga do Niemiec i oni bez gadania wymienią. Zadzwoń do Zebco Polska i poproś z kierownikiem sprzedaży i przedstaw mu temat. Ja dzwoniłem tylko informacyjnie ale wszystko można ustalić. Nie daj się wkręcić w jakieś przeciążenia itp - Browning wymienia element na nowy tylko muszą dostać Twoją wędkę.

https://www.zebco-europe.biz/pl/produkty/obsluga-posprzedazowa/

Chub

  • Gość
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #10 dnia: 09.04.2019, 08:47 »
Właśnie dlatego zakupy robię w Drapieżniku.

Online Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #11 dnia: 09.04.2019, 09:06 »
Na moje oko Askari nie ma zamiaru wysyłać na swój koszt wędziska do Browninga a potem do Ciebie. A co do Browninga to ustaliłem, że wymieniają na nowy, ponoć poprawiony element :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #12 dnia: 09.04.2019, 09:08 »
Kto by powiedział, że takie cuda się dzieją z tymi kijami - cena ponad tysiak i taka lipa... Na fejsie reklamują te patyki do przesady.
Maciek

Online Rych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 502
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Cały Świat / Gdynia
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #13 dnia: 09.04.2019, 09:43 »
Właśnie dlatego zakupy robię w Drapieżniku.

Jestem tego samego zdania, czasami lepiej ciut "przepłacić" a mieć spokojna głowę :beer:

Online Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #14 dnia: 09.04.2019, 09:46 »
Coś w tym jest dlatego ja mam swój M6 Tackle :D
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz