Autor Wątek: Reklamacja Browning Sphere w Askari  (Przeczytany 6199 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #15 dnia: 09.04.2019, 09:46 »
Kijek fajny, a tu takie kwiatki z nim wychodzą To już któraś sytuacja ze złamanym elementem tego modelu, i wydaje mi się, że takie podejście do klienta nie powinno mieć miejsca. Tym bardziej, że to chyba flagowy model

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #16 dnia: 09.04.2019, 09:56 »
Browning jako serwis spisał się bez zarzutu w moim przypadku. Tu problem jest z Askari.  Moja wędka już jest po gwarancji, więc gdyby się zdarzyła znowu taka usterka to się z nią pożegnam. Koszt wymiany ostatniego elementu podobno to ponad 50% wartości nowej wędki.

Offline Hotpoint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ardiansson
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #17 dnia: 09.04.2019, 10:03 »
U mnie uległ uszkodzeniu pierwszy od góry element, w który wkłada się szczytówki. Pękł pod drugą przelotką od góry.
Wujek Dobra Rada

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #18 dnia: 09.04.2019, 10:18 »
U mnie też ta część tylko nad przelotką.
Prawie dwa lata wytrzymała naprawdę wiele. Nie oszczędzałem jej przy holu ani przy zarzucaniu. Dziwna sprawa że pęka w podobnym miejscu.

Chub

  • Gość
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #19 dnia: 09.04.2019, 11:05 »
Producenci prześcigają się w "technologiach", a przede wszystkim też w schodzeniu z masą kija. Ma to swoje konsekwencje, niestety coś kosztem czegoś. Pałka za 200 zł co waży 350-500 g raczej się nie połamie, bo tam ma co to wszystko trzymać w ryzach. Trzeba być tego świadomym.

Nie wieszał bym psów na Browningu, że pęka, bo tematy o pękających Acolyte też były. Do tego Acolyte i Sphere to popularne modele, czyli zawsze przy takiej ilości znajdą się jakieś awarie.

Jak z samochodami - wystarczy popatrzeć ile danych modeli najwięcej jeździ po ulicach, i to się przekłada na większą ilość awarii (statystycznie), niż modeli których sprzedaje się mniej, i przez to pozornie są "lepsze".

Ja tak to wszystko widzę.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #20 dnia: 09.04.2019, 11:12 »
Browning jako serwis spisał się bez zarzutu w moim przypadku. Tu problem jest z Askari.  Moja wędka już jest po gwarancji, więc gdyby się zdarzyła znowu taka usterka to się z nią pożegnam. Koszt wymiany ostatniego elementu podobno to ponad 50% wartości nowej wędki.

Hehehe, spaliłeś sobie tym sposobem potencjalne ogłoszenie na giełdzie ;D

A tak na poważnie, to niepokojące są te usterki. Sporo racji wydaje się mieć Chub, w pogoni za lekkością producenci mogli trochę przedobrzyć, i wędki mają coraz mniej "marginesu" zanim dojdzie się do tego krytycznego punktu przeciążenia.

Ja właśnie z tego powodu pozbyłem się nowego kijka, który reklamowany był jako "carp", ale w rękach nie różnił się wiele od wersji przeznaczonej do łowienia średniego białorybu na klasyka. Przy czym ten drugi kijek faktycznie bardzo dobrze pracuje pod małą i średnią rybą, zgodnie z przeznaczeniem.

Co więcej, właśnie ten kijek karpiowy i klasyczny odpowiednik, w tych samych długościach porównałem uginając je jednocześnie w uchwytach, pod takim samym obciążeniem. Różnica była minimalna, więc dla mnie wybór był jeden - powrót do konstrukcji sprzed kilku lat, która w takim teście wypadła znacznie lepiej, i faktycznie nadaje się już do ciągania karpi ;)

Offline fireblood

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #21 dnia: 09.04.2019, 11:42 »
Dlatego właśnie wolę stare konstrukcję wedzisk może są cięższe ale łowię komfortowo. Dopóki księgowi nie zabrali się za projektowanie sprzętu było ok.

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #22 dnia: 09.04.2019, 11:48 »
Gdyby nie miejsce w którym pękła to raczej bym obstawiał że ją gdzieś uderzyłem przy łowieniu lub w transporcie coś się stało. Ale ona pękła pod mocowaniem przelotki więc w miejscu które jest zabezpieczone dodatkowo. Kilka razy siłowo holowałem duże ryby ta wędką i naprawdę wydawało się że można sobie na wiele pozwolić. Wędka naprawdę fajna, ale w jej cenie można kupić trzy różne fajne wędki, więc jak ją szlag trafi znowu to raczej nie kupię nowej Sphere.
 

Chub

  • Gość
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #23 dnia: 09.04.2019, 12:00 »
Dlatego właśnie wolę stare konstrukcję wedzisk może są cięższe ale łowię komfortowo. Dopóki księgowi nie zabrali się za projektowanie sprzętu było ok.

Nie przesadzałbym z tymi księgowymi.
Zawsze coś "lepszego" kosztuje więcej normalna sprawa, inaczej Skoda Fabia byłaby w cenie Audi A3.
Druga spraw,a dla każdego co innego oznacza wyrażenie "komfortowo".
Pojedź sobie na ryby poholuj leszczyka z 40 cm "starą konstrukcją" a np. Silverlite Browninga, Map Parabolix, itp., to zrozumiesz o czym piszę.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #24 dnia: 09.04.2019, 12:04 »
Czy te przypadłości to bolączka całej serii czy tych dłuższych modeli? Pytam bo mam Sphere Bomb plus 10%, i ciekaw jestem czy wśród tych modeli też były takie awarie.

Osobiście byłem tylko kilka razy z nim nad wodą, rzucałem mini spombem i ogarniał. Dodatkowo, uczucia z holu są mega fantastyczne i nie chciał bym się z nią rozstać :P
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #25 dnia: 09.04.2019, 12:07 »
Trzeba było zapytać jak reklamować kij.
Nie gwarancja a rękojmia sprzedawcy.
 https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/
JKarp

Offline Hotpoint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ardiansson
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #26 dnia: 09.04.2019, 12:49 »
Sprawa powoli nabiera tempa. Jestem po kontakcie z naszym oddziałem. Opisałem sprawę.

Temat zostanie przekazany do centrali Zebco i tam się tym zajmą. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Wujek Dobra Rada

Offline fireblood

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #27 dnia: 09.04.2019, 13:04 »
Dlatego właśnie wolę stare konstrukcję wedzisk może są cięższe ale łowię komfortowo. Dopóki księgowi nie zabrali się za projektowanie sprzętu było ok.

Nie przesadzałbym z tymi księgowymi.
Zawsze coś "lepszego" kosztuje więcej normalna sprawa, inaczej Skoda Fabia byłaby w cenie Audi A3.
Druga spraw,a dla każdego co innego oznacza wyrażenie "komfortowo".
Pojedź sobie na ryby poholuj leszczyka z 40 cm "starą konstrukcją" a np. Silverlite Browninga, Map Parabolix, itp., to zrozumiesz o czym piszę.

Rozumiem o czym piszesz. Nie chodzi mi o to, że wszystko co nowe to jest bee. Tylko mówię że DLA MNIE stare konstrukcję były lepsze. Teraz używa się bardzo wysokomodułowego węgla i odchudza wędki - co za tym idzie blanki stają się coraz smuklejsze, lżejsze. Wiem, technologia idzie cały czas naprzód, ale trochę w złym kierunku to zmierza. Popatrz na starsze konstrukcje np: Shimano Stelli, a te nowe.


Adnotacja moderatora:
Prosimy zwracać uwagę na stosowanie znaków interpunkcyjnych i wielkich liter.

Offline Stary Baca

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #28 dnia: 09.04.2019, 13:56 »
Rozumiem o czym Piszesz. Nie chodzi mi o to że wszystko co nowe to jest bee. Tylko mówię że DLA MNIE stare konstrukcję były lepsze. Teraz używa się bardzo wysoko modulowego węgla i odchudza wedki co za tym idzie blanki coraz smuklejsze lzejsze wiem technologia idzie cały czas naprzód ale trochę w złym kierunku to zmierza. Popatrz na starsze konstrukcje np:steli shimano a nowe.


Dawniej też używano wysokomodułowego wegla, tylko ten węgiel był chyba dużo lepszy niż teraz, konstrukcje były bardziej skomplikowane, robiono to starannie i była dokładna kontrola jakości i dlatego kosztowało to mnóstwo kasy. Lubię stare modele są pomnikami technologii i ludzi którzy to projektowali i wykonywali.
Teraz jadą po kosztach na wszystkim i w drogich i w tanich modelach. Może jakby wędka kosztowała 10 tys. to by się opamiętali, ale raczej też by się starali "doić" ile wlezie.  Co ciekawe mam wędki robione "ręcznie" i tam jest to samo - trzeba wybierać dobre egzemplarze...

Jeśli pęka w tym samym miejscu to jest to wada konstrukcji (np. rozmieszczenie przelotek)  lub wykonania. Tam na przelotce najprawdopodobniej następuje przesztywnienie, rurka pracuje "inaczej" w tym miejscu. Trzeba by zobaczyć jak układa się wędka pod dużym obciążeniem przy "normalnym holu" jak i podczas podbierania. W okolicach przelotki pęka też jeśli przelotka "kaleczy" blank ale najczęściej jest to wtedy na dole przelotki tak jak u autora wątku na pierwszym zdjęciu.
Stary Baca,
Otrzymałeś ostrzeżenie za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.
Pozdrawiamy. Załoga portalu Spławik i Grunt

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #29 dnia: 09.04.2019, 13:56 »
Ja jeszcze dodam od siebie, że kupując jakikolwiek drogi sprzęt musicie się liczyć z tym, że reklamacja zostanie odrzucona. Gwarancja nigdy Wam nie zapewnia 100% naprawy uszkodzonego elementu w sprzęcie.
Warto też dodać, że po wymianie na nową część lub kompletnie nową wędkę masz od nowa 2 letnią gwarancję, wiele sklepów nadal unika tego elementu i piszę na wydaniu z serwisu: kontynuacja gwarancji.