Autor Wątek: Feeder Szczecin i okolice  (Przeczytany 2466 razy)

Offline mr.White7

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 6
Feeder Szczecin i okolice
« dnia: 19.02.2018, 15:47 »
Dzień dobry wszystkim.
Jako że przeprowadzam się wiosną z Hamburga w okolice Szczecina a dokładniej do Ueckermuende nad Zalewem Szczecińskim ,będę miał sporo możliwości powędkować w Polsce w okolicach Szczecina .Moją ulubioną metodą jest feeder i to począwszy od pikera aż do ciężkiej orki i ciężarów do 160 g. Jestem "obcy" w tych okolicach i prosiłbym o jakieś typy dotyczące miejsc i łowisk otwartych jak i komercyjnych bo czasami fajnie się pobawić w łowieniu karpia na metodę. Interesuje mnie karp, duży leszcz, płoć, czyli typowe ryby na feedera, chociaż łowiłem już na feeder węgorze, flądry oraz dorsze :) Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki dotyczące miejsc. Chętnie połowiłbym w towarzystwie. Mam nadzieję że wątek się rozwinie.

Offline daniello2010

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Feeder Szczecin i okolice
« Odpowiedź #1 dnia: 19.02.2018, 15:59 »
Gryfino ciepły kanał Elektrowni Dolna Odra
to całoroczne łowiskoZapraszam na wspólne sesje z feederkiem

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline mr.White7

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 6
Odp: Feeder Szczecin i okolice
« Odpowiedź #2 dnia: 19.02.2018, 16:03 »
OK
O wielkich karpiach i sumach słyszałem już nie raz ,kiedyś była to Mekka łowców rekordowych sumów ,ale teraz chyba są inne realia .Mam parę pytań ,czy jest uciąg wody na tym łowisku ,jakie ryby dominują ,jakiej wagi koszyczki zanętowe ,gdzie kupić kartę na to łowisko ?

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Szczecin i okolice
« Odpowiedź #3 dnia: 19.02.2018, 16:13 »
Cześć.
Co do Kanału Ciepłego to tutaj masz wykaz wszystkich punktów sprzedaży zezwolenia, bez problemu kupisz je przejeżdżając przez Gryfino w sklepie wędkarskim. http://www.rspregalica.pl/?plik=miejscasprzedazy&opis=o_zezwolenie

Koszyczki z przedziału 30-50g powinny w większości sytuacji zrobić robotę. Co do ryb to jest sporo drobnicy, krąpie, karasie, płocie, leszcze, liny, jazie, klenie no i trochę karpia w tym też koi.

Jeżeli chodzi o łowiska komercyjne to w samym Szczecinie jest łowisko w Fishing Relax Jezierzyce, w Kluczewie stawy, na których można sobie fajnie poćwiczyć i Jarosławki. Do tego sporo miejscówek na samej Odrze, jeżeli lubisz ciężki feeder.

Jeżeli korzystasz z facebooka to zapraszam Cię na stronę i grupę Feeder Maniak, jest tam sporo osób z okolic i często umawiamy się na wspólne łowienie. :)
Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder Szczecin i okolice
« Odpowiedź #4 dnia: 19.02.2018, 16:18 »
Cześć.
Jeżeli twoją bazą wypadową jest Ueckermuende to masz ogrom wody pod nosem. Znakomitymi miejscówkami na feedera w pobliżu Ueckermuende są okolice Świnoujścia. W szczególności Gazoport i rejon przeprawy na Karsiborze. Świetna miejscówka jest w miejscowości Nowe Warpno praktycznie w centrum miasta z dobrym dojazdem. Oczywiście cała Odra, która ma przeogromne możliwości.
Z Komercji :
1. Jarosławki.
2. Łowisko Golczewo.
3. Fishing- Relax Jezierzyce.
3. Łowisko Kluczewo.
4. Karp w Dolinie Kołobrzeg
To tak w najbliższym zasięgu.

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder Szczecin i okolice
« Odpowiedź #5 dnia: 19.02.2018, 16:20 »
Cała Odra od Szczecina w górę do Świnoujścia to wody morskie.
Zezwolenie kupisz tutaj.
http://szczecin.oirm.gov.pl/dla-interesantow/informacje-dla-wedkarzy/

Offline mr.White7

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 6
Odp: Feeder Szczecin i okolice
« Odpowiedź #6 dnia: 19.02.2018, 16:27 »
Właśnie dlatego wyprowadzam się z Hamburga ,chociaż tu też nie narzekam ,tylko łowiąc parę godzin stan wody podnosi się lub opada na Elbie o kilka metrów co jest bardzo denerwujące , również zmienia się kierunek nurtu jak i jego siła ,słowem hardcore wędkarskie . Zdarzyło mi się że siedziałem dwie godziny na koszu czekając na odpływ bo przegapiłem moment ewakuacji :D Teraz to się zmieni bo przenoszę się w miejsce gdzie nie ma odpływów i przypływów kilkumetrowych a i wody i możliwości jest zdecydowanie więcej i za każdą wskazówkę będę wdzięczny. Wysłałem już na Fejsie prośbę o dołączenie do grupy i znajdziecie mnie pod nazwiskiem Artur Bielecki

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Szczecin i okolice
« Odpowiedź #7 dnia: 19.02.2018, 16:43 »
Wysłałem już na Fejsie prośbę o dołączenie do grupy i znajdziecie mnie pod nazwiskiem Artur Bielecki

Artur nie widzę Cię w grupie. Dla pewności podsyłam link: https://www.facebook.com/groups/337709613321839/
Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/

Offline mr.White7

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 6
Odp: Feeder Szczecin i okolice
« Odpowiedź #8 dnia: 19.02.2018, 16:44 »
Teraz chyba się udało , przedtem wysłałem do Method Feeder Polska ;D

Offline daniello2010

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Feeder Szczecin i okolice
« Odpowiedź #9 dnia: 19.02.2018, 17:06 »
Ostatnio fajnych płoci połowilem a i linek się trafił także warto wpaść

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline mr.White7

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 6
Odp: Feeder Szczecin i okolice
« Odpowiedź #10 dnia: 19.02.2018, 17:09 »
Na pewno będę tam częstym gościem. Szperałem trochę w necie i znalazłem sporo pochlebnych opinii o Regalicy .Co to za łowisko i czy warto się tam wybrać ?