Autor Wątek: Czeskie łowiska  (Przeczytany 2336 razy)

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Czeskie łowiska
« dnia: 04.03.2018, 14:55 »
Mieszkam niedaleko CR granicy mam 40km do Ostravy, wiele tutaj osób pisze, że w CR łowiska są świetne - aż się zaciekawiłem, może ktoś mi poda namiary na jakieś fajne łowiska powiedzmy w promieniu 50km od granicy PL - CR w okolicach Opavy, Ostravy, Czeskiego Cieszyna.
Jeśli można prosić praktyków czyli osoby,które faktycznie łowiły w CR, Nie interesuje mnie opinia teoretyków typu w CR są świetne wody i dużo ryb bo wszyscy tak mówią.
Interesują mnie fakty czyli łowisko gdzie, rybostan ewentualnie opłaty jakie i gdzie.
Żeby nie odpłyneło od tematu - ryb nie zabieram a połowiłbym na innych wodach z ciekawości. Do tej pory łowiłem w okolicach Jaromera, Nachodu, Trutnova - tamtejsze wody mnie nie zachwyciły może ktoś gdzieś łowił na wodach CR ???


Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Czeskie łowiska
« Odpowiedź #1 dnia: 04.03.2018, 15:18 »
Była już mowa o łowieniu w Czechach, jak wyrobić kartę - egzamin, jakie opłaty i tak dalej. Musisz poszukać.
Marek

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Czeskie łowiska
« Odpowiedź #2 dnia: 04.03.2018, 15:19 »
Była już mowa o łowieniu w Czechach, jak wyrobić kartę - egzamin, jakie opłaty i tak dalej. Musisz poszukać.
To wiem,ale pytam się gdzie łowić w CR, przykładowo gdzie w CR w okolicach 50 km od Ostravy wybrac się na duże brzany.
W PL z czystym sumiemniem mogę polecić okolice Kędzierzyna.
A w Cr co polecicie ? jakie łowiska ? raczej nie komercyjne wanny bo tych w PL pod dostatkiem.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Czeskie łowiska
« Odpowiedź #3 dnia: 04.03.2018, 15:39 »
Tutaj był temat w którym bodajże matchless i jeszcze kilku innych użytkowników wypowiadało się o łowieniu w Czechach. Zapamiętałem z opisów czeskich łowisk też to, że i tam dotarła polska patologia wożąca w bagażnikach ryby przez granicę, więc wątpię aby ktoś tu na forum podawał konkretne namiary na duże brzany ;) Odnośnie pytania o polskie wody to również doszło do kuriozalnej sytuacji, że na forum poleca się głównie komercje, a nie wody PZW. Nawet zdjęć z okazami ryb dokładnie się nie opisuje ze strachu przed wizytą na Twojej miejscówce "mięsiarzy". Takich po prostu czasów dożyliśmy. 

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Czeskie łowiska
« Odpowiedź #4 dnia: 05.03.2018, 11:57 »
UP
Może jednak ktoś łowi/ łowił w CR ??

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Czeskie łowiska
« Odpowiedź #5 dnia: 05.03.2018, 13:56 »
Ja np. łowiłem ale nie za Brzaną, w okręgu Śląsko-morawskim : https://www.rybsvaz.cz/?page=reviry%2Freviry&lang=en&web_menu_id=18&typ=mpr

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Czeskie łowiska
« Odpowiedź #6 dnia: 05.03.2018, 14:22 »
Nie chodzi mi o konkretne brzany, tylko żeby nie zapłacić zbyt wysokiego frajerskiego :) - czyli wybieram się na zbiornik z nastawieniem na leszcze 50+ a tam dominuje krąp i płotka 25 cm :), dlatego szukam praktycznych informacji nie teorii.