Autor Wątek: Łowiska komercyjne - okolice Ostrowa Wlkp.  (Przeczytany 15842 razy)

Offline Remik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 168
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Łowiska komercyjne - okolice Ostrowa Wlkp.
« dnia: 05.07.2017, 23:26 »
Panowie, znacie jakieś ciekawe łowiska komercyjne w okolicach - powiedzmy - 50 km od Ostrowa Wielkopolskiego? Słyszałem o łowisku ,,Police", może ktoś był?
Pozdrawiam
Remigiusz

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Łowiska komercyjne - okolice Ostrowa Wlkp.
« Odpowiedź #1 dnia: 06.07.2017, 07:47 »
Jeśli chodzi o Police koło Krośnic, to byłem tam kilka razy. Jest to kompleks kilkunastu stawków (największy ok. 3ha). W zeszłym roku na tym największym, brały karpie średnio po 2-3kg a największe po 6-7kg. Niestety ryby są zabierane, więc ich pogłowie bardzo zmalało i 2 razy zjechałem o kiju, po 3-4 godzinnych zasiadkach. Na pozostałych stawkach jest od cholery karpików, ale takich do 1kg, a ja nie widzę frajdy z ich dłubania.

Byłem ostatnio na łowisku "Skoroczysko" między Skoroszowem a Kuźniczyskiem. Śmiało mogę polecić - opłata 10pln za wędkowanie i można każdą rybę wypuścić (byle nie dupą  :P). Zbiornik tworzą 2 połączone ze sobą stawy (ok. 5ha), ładnie obrośnięte drzewami. Rybostan ponoć zróżnicowany. Byłem ostatnio ze 3 godz. i bez wstępnego nęcenia, złowiłem 5 ładnych japońców i 3 karpie do 1,5kg, które gięły moje Korumy jak 5cio kilowce  ???! Brania również dynamiczne - szpule się paliły!
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Łowiska komercyjne - okolice Ostrowa Wlkp.
« Odpowiedź #2 dnia: 06.07.2017, 09:28 »
Wydaje mi się, że w bliższej okolicy Ostrowa nie znajdziesz nic fajnego :facepalm:  W odległości ok. 50kg masz Świteziankę (pogadaj z kolegą @jurek, może powie Ci coś więcej na temat tej wody) Za Kaliszem masz jeszcze łowisko Lipka, tu możesz zobaczyć wszystko na stronie www.; w tym roku wróciły jeszcze Psary - choć nie wiem, co tam można połowić... Generalnie nie polecam Odolanowa. Jak byś chciał wiedzieć coś więcej odezwij się na pw.  Nasz rejon jest bardzo ubogi w wody i jak już pewnie sam zauważyłeś jest strasznie mało wód - czy to ogólnie dostępnych, czy komercji.

Offline Remik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 168
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowiska komercyjne - okolice Ostrowa Wlkp.
« Odpowiedź #3 dnia: 06.07.2017, 10:34 »
Oglądałem właśnie te dwa łowiska co podaliście wyglądają ciekawie :) troche mnie zmartwilo łowisko Police spodziewałem się czegoś większego.. chciałem tam się wybrać w niedzielę.. ciekawie wygląda te łowisko ,,Lipka" Grych byłeś tam może?

A co do łowisk w okolicy to jest tragedia..
Pozdrawiam
Remigiusz

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska komercyjne - okolice Ostrowa Wlkp.
« Odpowiedź #4 dnia: 06.07.2017, 10:46 »
Byłem sam na świteziance trzy razy. Pierwszy raz jeszcze jak karpiowalem, miałem ostre branie ale co dziwne pudło. Za drugim razem podnecilem trochę kuku i fajne karasie po 35+ i amury brały (+-3kg). W tym roku byłem jak jeszcze było zimno, ryba nie brała ale dwa karasie 43 45 weszły :) jak macie jakieś info i tej wodzie to chętnie poczytam :p

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Łowiska komercyjne - okolice Ostrowa Wlkp.
« Odpowiedź #5 dnia: 06.07.2017, 10:58 »
Mam nadzieję być tam "za niedługo" więc zdam relację  :)  (lub zdamy, bo kolega @jurek też ma być :P  )

Offline Remik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 168
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowiska komercyjne - okolice Ostrowa Wlkp.
« Odpowiedź #6 dnia: 06.07.2017, 11:02 »
vanplesniak to jest łowisko gdzieś w kępnie? Oglądałem zdjęcia kilka ładnych ryb złapali w tym sezonie(ok. 10kg)
Pozdrawiam
Remigiusz

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Łowiska komercyjne - okolice Ostrowa Wlkp.
« Odpowiedź #7 dnia: 06.07.2017, 11:03 »
Napisałem Ci wiadomość  :p   

Offline magister82

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 3
Odp: Łowiska komercyjne - okolice Ostrowa Wlkp.
« Odpowiedź #8 dnia: 06.07.2017, 11:23 »
Zalezy czego oczekujesz w odolanowie ryby do 9 kg ale mi sie tam podoba mimo ze maly zbiornik

Offline Remik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 168
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowiska komercyjne - okolice Ostrowa Wlkp.
« Odpowiedź #9 dnia: 06.07.2017, 11:25 »
Panowie a jeśli chodzi o wody pzw ktoś z was wybierał się w okolicach nad wodę? Np ładny staw jest w sosniach słyszałem że ładna ryba tam pływa kawałek dalej jest też staw w kondradowie no i później Cieszyn byłem akurat tam ostatnio.. ani brania chodź ryby są tam dość ładne w samym stawie nie łatwo się łowi co zwijalem zestaw to z wielką ilością zielska na haku i ciężarku ciężko znaleźć miejsce czyste bez zielska
Pozdrawiam
Remigiusz

Offline magister82

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 3
Odp: Łowiska komercyjne - okolice Ostrowa Wlkp.
« Odpowiedź #10 dnia: 06.07.2017, 11:29 »
Sosnie typowo staw dla karpiarzy a ty taki karpiarz czy feederowiec

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Łowiska komercyjne - okolice Ostrowa Wlkp.
« Odpowiedź #11 dnia: 06.07.2017, 11:35 »
Może jestem trochę przewrażliwiony - ale do Sośni wybrałbym się z obstawą, poza tym strach nie pozwoliłby mi zostawić auta i iść gdzieś dalej z całym majdanem (słyszałem wiele o przebitych oponach itp, itd.)  >:O >:O  Jak jeszcze na ryby jeździłem z kimś - to ten znajomy nie chciał mi wierzyć i pojechaliśmy zobaczyć - na wstępie od jakiegoś mądrego gościa, który miał naszywki PZW, mniemam że był jakąś szychą w jakimś kole (może nie przytoczę słów dokładnie, ale sens ten sam) - usłyszeliśmy "czego tu k**** szukacie, spier**** i to szybko"  Choć  ryby tam są ;)  Tamtych dwóch stawów, o których piszesz nie znam, a sam chętnie połowiłbym - napisz coś więcej, choćby o tym Cieszynie - czy można dojechać nad wodę, jakie to duże :)))

Offline Remik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 168
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowiska komercyjne - okolice Ostrowa Wlkp.
« Odpowiedź #12 dnia: 06.07.2017, 11:44 »
Grych o przebitych oponach już mi ostatnio ktoś opowiadał najlepsze jest to ze tyczy to aut (podobno) innych niż POS więc akurat może mi się tam udać ;D jeśli chodzi o Cieszyn byłeś na łowisku u dio.. więc wiesz mniej więcej jak wygląda na cieszynie jest nie wiele większy jeśli chodzi o dojazd fajna sprawa wjedziesz autem na łowisko nie musisz namiotu rozkładać ;D
Pozdrawiam
Remigiusz

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowiska komercyjne - okolice Ostrowa Wlkp.
« Odpowiedź #13 dnia: 06.07.2017, 11:45 »
Może jestem trochę przewrażliwiony - ale do Sośni wybrałbym się z obstawą, poza tym strach nie pozwoliłby mi zostawić auta i iść gdzieś dalej z całym majdanem (słyszałem wiele o przebitych oponach itp, itd.)  >:O >:O  Jak jeszcze na ryby jeździłem z kimś - to ten znajomy nie chciał mi wierzyć i pojechaliśmy zobaczyć - na wstępie od jakiegoś mądrego gościa, który miał naszywki PZW, mniemam że był jakąś szychą w jakimś kole (może nie przytoczę słów dokładnie, ale sens ten sam) - usłyszeliśmy "czego tu k**** szukacie, spier**** i to szybko"  Choć  ryby tam są ;)  Tamtych dwóch stawów, o których piszesz nie znam, a sam chętnie połowiłbym - napisz coś więcej, choćby o tym Cieszynie - czy można dojechać nad wodę, jakie to duże :)))

W pewnym sensie ich rozumiem (poza prymitywnym językiem) - mają ryby i chcą, żeby tak zostało, boją się najazdu mięsiarzy, stąd pewnie niechęć dla nietutejszych.
Marcin

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Łowiska komercyjne - okolice Ostrowa Wlkp.
« Odpowiedź #14 dnia: 06.07.2017, 11:52 »
Powiem tak - do PZW należę od początku lat 90-tych i już wtedy o czymś takim słyszałem i nie jest to w porządku, bo chcąc utrzymać łowisko w takim stanie jak było i jest - wystarczą częste kontrole. Takie jest moje zdanie :)