Autor Wątek: Blachy wahadłowe firmy Spinnex  (Przeczytany 3039 razy)

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Blachy wahadłowe firmy Spinnex
« dnia: 27.01.2019, 17:52 »
Witam.Tak się zastanawiam jakie są wasze opinie odnośnie wahadłówek tej firmy.Właśne zakupiłem 30 wahadeł (wszystkie największe rozmiary) za 112zł (wahadła + kurier 18zł)

Co o tym myślicie? Moim zdaniem idealne blachy na trudne łowiska pełne niespodzianek pod wodą.Dodatkowo herring i trump już testowałem i jestem z nich zadowolony.

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Blachy wahadłowe firmy Spinnex
« Odpowiedź #1 dnia: 27.01.2019, 18:07 »
Oczywiście wiadomo,są też tanie blachy innych firm ale czy kupie dobrą,lotną blachę ważącą ponad 30gr (herring chyba 45) która dobrze pracuję za 3zł?

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Blachy wahadłowe firmy Spinnex
« Odpowiedź #2 dnia: 27.01.2019, 18:11 »
Jeżeli tylko będziesz je kierował w czasie rzutu w stronę wody, sprawdzą się. Dobry zakup.
Jacek

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Blachy wahadłowe firmy Spinnex
« Odpowiedź #3 dnia: 27.01.2019, 18:50 »
Jeszcze co do blach aby zobrazować wam zalety (które wymieniłem) i wady muszę powiedzieć,że nikiedy kotwiczki muszą zostać wymienione ponieważ często podczas wbicia w twardy przedmiot (np konar) i wyjęcie blachy z wody powoduje wygięcie się kotwiczki "spłaszcza się",grot się zgina lub bardzo rzadko zadzior jest nie w tą stronę co trzeba :D raz zdarzyło mi się mieć zadzior w kotwiczce po przeciwnej stronie niż być powinna (wymieniłem od razu na ownera).Jednak uważam,że jest to tolerowana wada,ponieważ w większości tych wahadłówek fabryczne kotwiczki starczą na kilka szczupaków a potem wystarczy je zamienić na najtańsze kotwiczki,groszowe sprawy.


Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Blachy wahadłowe firmy Spinnex
« Odpowiedź #4 dnia: 27.01.2019, 19:41 »
Wahadłówki są niedocenianie jako przynęty. Teraz promuję się gumy w 1001 rozmiarach, kształtach i kolorach.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Blachy wahadłowe firmy Spinnex
« Odpowiedź #5 dnia: 27.01.2019, 20:06 »
Ja lubię wyroby Polspina i SUMa. O te drugie już ciężko.

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Blachy wahadłowe firmy Spinnex
« Odpowiedź #6 dnia: 27.01.2019, 20:07 »
Wahadłówki są niedocenianie jako przynęty. Teraz promuję się gumy w 1001 rozmiarach, kształtach i kolorach.

Powiem tak...Blachy te zamówiłem specjalnie na trudne miejsca aby potem nie płakać,że straciłem przynęte co nie zmienia faktu,że są to bardzo dobre wahadła.Zawsze uwielbiałem algi rozmiar 4 (już się ich nie znajdzie) gnomy czy morsy.Szczupłe je wielbiły.
Natomiast co do gum relaxy według mnie są niezastąpione.Na gumki co kosztują 2zł mam piękne szczupaki i sumy gdzie kupione spoony sebile po 30zł szt i inne drogie przynęty nie dają mi takich efektów.

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Blachy wahadłowe firmy Spinnex
« Odpowiedź #7 dnia: 27.01.2019, 21:47 »
Ja lubię wyroby Polspina i SUMa. O te drugie już ciężko.

Z polspina dobra jest kalewa i perkoz

Offline rojo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
    • rybkiroberta
  • Lokalizacja: Tarnobrzeg, Stalowa Wola
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Blachy wahadłowe firmy Spinnex
« Odpowiedź #8 dnia: 28.01.2019, 08:29 »
Mam że spinnexa 2 blaszki i 1 obrotówkę. Wszystkie te przynęty mi się nie sprawdzają. Obrotówka pokryła się rdzawym nalotem po 1 wędkowaniu, a te czerwone kotwiczki, porostu są jak z plastiku i trzeba je powymieniać. Z wahadeł najlepiej mi się sprawdzają z polspingu Mors 2 i 3 oraz alga 2. Obrotówki to mepps, dam, dragon i jexon.
Amur 75 cm, Karp 80 cm 10,3 kg, Jesiotr 118 cm, Leszcz 52 cm, Karaś srebrzysty 41 cm, Lin 42 cm, Sandacz 72 cm, Szczupak 90 cm 5,5 kg, okoń 36 cm, Boleń 43 cm, Sum 85 cm, Tołpyga 97 cm.
https://www.facebook.com/rybkiroberta/

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Blachy wahadłowe firmy Spinnex
« Odpowiedź #9 dnia: 28.01.2019, 08:44 »
Mam że spinnexa 2 blaszki i 1 obrotówkę. Wszystkie te przynęty mi się nie sprawdzają. Obrotówka pokryła się rdzawym nalotem po 1 wędkowaniu, a te czerwone kotwiczki, porostu są jak z plastiku i trzeba je powymieniać. Z wahadeł najlepiej mi się sprawdzają z polspingu Mors 2 i 3 oraz alga 2. Obrotówki to mepps, dam, dragon i jexon.

Co do kotwiczek się zgadzam,napisałem o nich wcześniej jednak nadal taka wymiana kotwiczki do groszowe sprawy.
Co do rdzawego nalotu jest tak z każdą wahadłówką,która mokra zostanie zamknięta w szczelnym pudełku.Tak działo mi się z wahadłówkami każdej firmy (np black cata czy typowe gnomy)

Wahadła spinnex nie będą rdzewieć jeśli w domu otworzymy pudełko i je wysuszymy,wtedy nic się z nimi nie dzieje.

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Blachy wahadłowe firmy Spinnex
« Odpowiedź #10 dnia: 28.01.2019, 10:19 »
Tak jak mówiłem z nudów zamówiłem 30 wahadłówek z czego starałem się zamawiać przynajmniej po jednej z każdego wariantu.Gdy będą warunki testów postaram się opisać te blaszki.