Autor Wątek: Haczyki Preston KKM-B Barbless  (Przeczytany 4461 razy)

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Haczyki Preston KKM-B Barbless
« dnia: 09.12.2017, 13:19 »
Wczoraj otrzymałem wiadomość, że w przyszłym tygodniu będą haczyki: https://www.prestoninnovations.com/en/products/kkm-b-barbless

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Haczyki Preston KKM-B Barbless
« Odpowiedź #1 dnia: 09.12.2017, 14:04 »
To doskonała motoryka tych haków. Raczej się nie zawiedziesz.
Arek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Haczyki Preston KKM-B Barbless
« Odpowiedź #2 dnia: 09.12.2017, 17:20 »
Gdzie będą dostępne i czy wyjdzie seria z gotowcami do metody?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Haczyki Preston KKM-B Barbless
« Odpowiedź #3 dnia: 09.12.2017, 19:08 »
W Drapieżniku.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Haczyki Preston KKM-B Barbless
« Odpowiedź #4 dnia: 14.07.2018, 20:19 »
ostatnio bardziej mi podchodzą te KKM'y niż nawet QMki.
Mam dokładnie to samo odczucie.
Kiedy po raz pierwszy zawiązałem przypony na KKM-B, to pomyślałem, że są one bardzo podobne do starych dobrych PR 36, z którymi zaczynałem swoją przygodę z feederem 5 lat temu. Pamiętam, że bardzo sobie je ceniłem. A potem przeszedłem na QM1. Dopiero później zobaczyłem materiał reklamowy Prestona, gdzie jest mowa o nawiązaniu do serii PR 36.
Początkowo myślałem, że haczyki są wygięte w bok i trochę się zawiodłem, kiedy je dostałem i okazało się, że są proste. Mimo to powiązałem kilka przyponów.
Nad wodą zostałem miło zaskoczony. Łowiłem na rozmiar 12 z kuleczkami i dumbellsami 10 mm na gumce i bagnecie. Ryby ładnie zacięte za dolną wargę. Niewiele pustych zacięć i zero spięć. Zakładałem je na przemian z QM1, żeby lepiej uwidocznić różnice.
Pewne różnice niewątpliwie są. Moim zdaniem QM1, kiedy już się dobrze wbiją, lepiej trzymają rybę. Mocno wbijają się pod kątem i trzymają się w jednym miejscu. KKM-B siedzą "tak normalnie", jak większość haczyków i przy większych rybach i bardziej siłowym holu mogą przecinać tkankę i przesuwać się. Miotająca się w podbieraku ryba może łatwiej wyrwać sobie haczyk.
Z kolei KKM-B są bardzo dobre, jeśli chcemy rybę szybko odhaczyć. Ostatnio odhaczam w wodzie sporo linków. Przy QM1 trudno jest wyciągnąć haczyk jedną ręką. Przy KKM-B nie ma tego problemu.
Trzeba też zwrócić uwagę na teflonową powłokę podczas wiązania tych haczyków. Powłoka ta powoduje, że żyłka w większym stopniu ślizga się po haczyku. Jeśli chcemy, żeby po zawiązaniu węzeł oraz włos nie przesuwały się, to trzeba naprawdę mocno napinać żyłkę podczas wiązania. Ważne, żeby przy węźle bez węzła bardzo mocno napiąć żyłkę, robiąc wsteczny oplot i najlepiej wykonać 3 obroty przed przełożeniem żyłki przez oczko.
Fakt (to też trzeba wziąć pod uwagę), że mam bzika na punkcie perfekcyjnie zawiązanych przyponów. Dlatego nie każdy może mieć takie same wrażenia ;)
Jeździmy ostatnio na ryby z Karolem. On też miał możliwość przetestować te haczyki, więc może dodatkowo coś napisze na ich temat.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline kkza

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Będzin
Odp: Haczyki Preston KKM-B Barbless
« Odpowiedź #5 dnia: 15.07.2018, 02:31 »
Gotowe przypony z KKM-B otrzymałem od Mateo (dziękuję) i używałem ich dopiero na dwóch wyprawach, niestety nie mam porównania do ich pierwowzoru PR 36.

Metoda - łowię na nią najczęściej i przy KKM-B miałem mniej pustych brań niż przy QM1 i WGS, których do tej pory używałem najczęściej, faktycznie lepiej się je wyciąga z pyszczka ryby niż wyżej wymienione jednak coś za coś - czasami po podciągnięciu leszczyka w zasięg podbieraka daję mu luz aby się wypiął (szkoda brudzić ręce :)) i przy KKM-ie się to kilka razy zdarzyło - dla niektórych może to być wada, jednak przypominam, że są to haczyki bezzadziorowe.
Rzadko łowię z koszykiem jednak na ostatniej sesji jedną wędkę miałem z zestawem helikopterowym i jeden z przyponów od Mateusza zastosowałem po, mniej więcej, dziesiątym niezaciętym braniu przy użyciu WGS-a - worek z rybami się otworzył, z kronikarskiego obowiązku muszę zaznaczyć, że przypon z KKM-em był o kilka centymetrów krótszy i to mogło być przyczyną zwiększenia skuteczności zacięć.

Jak dotąd tylko dwie sesje jednak już wiem, że te haki na dłużej zagoszczą na moich zestawach.
Karol

Method feeder, odległościówka, podlodówka
Tęsknię za przepływanką.

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Haczyki Preston KKM-B Barbless
« Odpowiedź #6 dnia: 16.09.2018, 10:40 »
Wiem, że targają mnie emocje ale powiem, że haczyki te są naprawdę słabe. Testowałem je wczoraj w Rakowcu i poniżej efekt spotkania z około 2 kilogramowym karpiem:



Przez te haki straciłem 2 ryby na zawodach, drugi wyglądał podobnie.

Moim zdaniem kpina z wędkarzy. Co z tego, że są bardzo ostre, skoro wyginają się jak kawałki drutu?
Franki

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Haczyki Preston KKM-B Barbless
« Odpowiedź #7 dnia: 16.09.2018, 11:08 »
Jak tylko je pierwszy raz zobaczyłem na żywo, to od razu wiedziałem, że te haki nie nadają się do siłowego holu.
Dobrze trzymają rybę i ładnie w nią wchodzą, ale hol ryby musi być finezyjny.
Będę z nich korzystał na łowiskach, gdzie poławia się leszcza, karasia i lina, bo uważam, że do tego się nadają, ale nie do siłowego holu karpia.

Piotr

Offline KrisR

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Skierniewice
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Haczyki Preston KKM-B Barbless
« Odpowiedź #8 dnia: 16.09.2018, 11:50 »
Chyba jak ze wszystkim, jednym coś odpowiada innym nie. Jednemu "ten" się odgina, drugiemu inny. To raczej zależy od tego jak hak się wbije. Mi też kiedyś QM-ka się zdeformowała przy 2,5kilowym amurze. Wyjęty w ostatnim momencie, jeśli byłby jeszcze jeden odjazd prawdopodobnie by się uwolnił. Haczyk był wbity za sam czubek, bo trafił na twardą chrząstkę. Ale to nie oznacza, że QM-kę "odrzuciłem". Aż takich dużych możliwości nie ma producent, aby małe haki, 10-ki i w dół były i "wytrzymałe" i "dobrze" penetrujące - coś za coś.
A KKM-y są ogólnie Ok-i, szkoda że nie robią ich i QM-ek w rozmiarze 8.

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Haczyki Preston KKM-B Barbless
« Odpowiedź #9 dnia: 16.09.2018, 15:17 »
To chyba zeleży od techniki holu, ja łowię na nie od kiedy wyszły na rynek i sobie chwalę. Spinam mniej karasia a karpie pod 10 kg no problem. Jak dla mnie zapinają się lepiej niż inne których używałem przez wcześniejsze lata, i wg mnie "siedzą" mocniej. Zaznaczam że nie używam większych haków jak r12.

Offline KrisR

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Skierniewice
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Haczyki Preston KKM-B Barbless
« Odpowiedź #10 dnia: 16.09.2018, 22:32 »
... Zaznaczam że nie używam większych haków jak r12.
Ja jakoś nie mogę się przestawić na te mniejsze. 10-ka to już max w dół a najlepiej mi podchodzi 8-ka. :)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Haczyki Preston KKM-B Barbless
« Odpowiedź #11 dnia: 24.09.2018, 01:10 »
Chyba jak ze wszystkim, jednym coś odpowiada innym nie. Jednemu "ten" się odgina, drugiemu inny. To raczej zależy od tego jak hak się wbije. Mi też kiedyś QM-ka się zdeformowała przy 2,5kilowym amurze. Wyjęty w ostatnim momencie, jeśli byłby jeszcze jeden odjazd prawdopodobnie by się uwolnił. Haczyk był wbity za sam czubek, bo trafił na twardą chrząstkę. Ale to nie oznacza, że QM-kę "odrzuciłem". Aż takich dużych możliwości nie ma producent, aby małe haki, 10-ki i w dół były i "wytrzymałe" i "dobrze" penetrujące - coś za coś.
A KKM-y są ogólnie Ok-i, szkoda że nie robią ich i QM-ek w rozmiarze 8.
Też jestem tego zdania. Wszystko zależy od tego, jak się haczyk wbije i jak przebiega hol. Myślę, że każdy z nas wyciągał duże ryby na naprawdę małe i niezbyt grube haczyki. Haczyki najczęściej stosowane do łowienia feederem (10-14) to nie są mocne i grube haki karpiowe, które mają wielką moc. Nie sposób taką moc uzyskać przy małych haczykach i stosowanym do ich wytworzenia drucie.
Ja w tym sezonie wygiąłem trochę jeden KKM-B na zaczepie. Z kolei dość siłowe hole karpi 7 i 5 kg nie spowodowały odgięcia haczków. QM też zdarzyło mi się wygiąć na zaczepach i raz na rybie, ale nie są to powody, by przestać ich używać. Tak to już jest z mniejszymi haczykami.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline KrisR

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Skierniewice
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Haczyki Preston KKM-B Barbless
« Odpowiedź #12 dnia: 27.09.2018, 14:21 »
Powrócę jeszcze na chwilką do tematyki haczyków do methody.
Załączam kilka fotek porównawczych haczyków jakie ja używam. Może komuś się to przyda przy zakupie.
Jak już wcześniej pisałem, nie schodzę poniżej 10-ki a 8-ka to mój "ideał". :D
Więc, jest tu porównanie 8-ek jakie są w moim "arsenale" oraz w odniesieniu do 10-ek "arsenału". :)