Autor Wątek: Wędka gruntowa 3,0 - 3,3 m oraz kołowrotek na jezioro  (Przeczytany 7126 razy)

Offline Optymista

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łomża
Witam serdecznie :) mój pierwszy (drugi) post więc nie krzyczcie na mnie :P Szukam wędki do połowu gruntowego z koszykiem. Czytam forum od dłuższego czasu, ale nie widzę nic dla siebie. Moje łowisko to jezioro PZW, a ryby jakie chcę łowić to leszcz, płotka do maks 3 kg. Do tej pory łowiłem sprzętem "teścia", stary, byle jaki, ale był :) Chciałbym kupić coś swojego i nie wiem co wybrać czy feeder czy picker. Długość 3-3,3 (to jedyne co wiem) bo teścia 3,60 -3,90 mi nie odpowiadają :P łowię z pomostu to może zawęzi troszkę wybór :) No i oczywiście jakiś kreciołek :) nie chciał bym wydać na to wielkich pieniędzy załóżmy na początek 350-400 zł na komplet :)

Pozdrawiam serdecznie i liczę na Waszą pomoc :)

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka gruntowa 3,0 - 3,3 m oraz kołowrotek na jezioro
« Odpowiedź #1 dnia: 17.01.2017, 15:25 »
Ja bym kupił jakiegoś feederka zresztą może ktoś mnie poprawi ale feeder to taki mocniejszy pickier (wieksze CW)
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 936
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wędka gruntowa 3,0 - 3,3 m oraz kołowrotek na jezioro
« Odpowiedź #2 dnia: 17.01.2017, 15:28 »
Napisz więcej o tym jeziorze, wielkość, presja wędkarska, czy jest zarybiane, głębokość, ile mułu i roślinności, przejrzystość wody.
Czy chcesz łowić na feeder method?
;)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka gruntowa 3,0 - 3,3 m oraz kołowrotek na jezioro
« Odpowiedź #3 dnia: 17.01.2017, 15:28 »
a ryby jakie chce łowić to leszcz, płotka do maks 3 kg.

Duże masz tam te płotki :P

Jeśli nie trzeba u Ciebie daleko rzucać, żeby połowić, to moim zdaniem na takie rybki picker Ci wystarczy.
Marcin

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka gruntowa 3,0 - 3,3 m oraz kołowrotek na jezioro
« Odpowiedź #4 dnia: 17.01.2017, 15:33 »
Wędka
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=6043.0
Kręcioł:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=6507.0

PZW ogarniesz, a i na komercje nie będziesz się bał z tym pojechać.
Tomsza

Offline Optymista

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łomża
Odp: Wędka gruntowa 3,0 - 3,3 m oraz kołowrotek na jezioro
« Odpowiedź #5 dnia: 17.01.2017, 15:37 »
Jest to jezioro nidzkie :) Jeżeli chodzi o presję wędkarską to wydaje mi się, że w miejsce, które jeżdżę łowią tam tylko w wakacje turyści więc nie jest ona za duża choć potrafią lądować wiadra zanęty jeden za drugim :) Dno nie jest muliste głębokość około 4-6 metra , więc wydaje mi się ze metoda odpada choć nie wykluczam. Nie muszę rzucać na hektary:P na oko może 30 metrów :) Co do 3 kg to leszcze :)

aroo04

  • Gość
Odp: Wędka gruntowa 3,0 - 3,3 m oraz kołowrotek na jezioro
« Odpowiedź #6 dnia: 17.01.2017, 15:52 »
Bierz jakiegoś dobrego pickera 2,7 lub 3 m do 35 g. Dobre feedery z reguły są powyżej 3,6 m, krótsze zwykle do metody. Poza tym picker bardziej finezyjny, a ryby niewielkie i niedaleko chcesz rzucać. To taka moja sugestia.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 936
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wędka gruntowa 3,0 - 3,3 m oraz kołowrotek na jezioro
« Odpowiedź #7 dnia: 17.01.2017, 15:53 »
Dawno temu w tamtych okolicach łowiłem na spławik.
Z moich wędek żadna się nie nadaje.
Ale na forum jest wielu specjalistów którzy dobiorą Ci na pewno odpowiedni sprzęt.
;)

Offline Optymista

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łomża
Odp: Wędka gruntowa 3,0 - 3,3 m oraz kołowrotek na jezioro
« Odpowiedź #8 dnia: 17.01.2017, 16:03 »
Bierz jakiegoś dobrego pickera 2,7 lub 3 m do 35 g. Dobre feedery z reguły są powyżej 3,6 m, krótsze zwykle do metody. Poza tym picker bardziej finezyjny, a ryby niewielkie i niedaleko chcesz rzucać. To taka moja sugestia.

35 g? nie będzie za mało na koszyk z zanętą ? No właśnie wydaje mi się, że krótsze mi się bardziej spodobają bo 3,6 i w górę jakoś nie bardzo mi odpowiada.

Dawno temu w tamtych okolicach łowiłem na spławik.
Z moich wędek żadna się nie nadaje.
Ale na forum jest wielu specjalistów którzy dobiorą Ci na pewno odpowiedni sprzęt.

Ja też łowię na spławik tam z łodzi :) w tym roku spodobały mi się gruntowe nocki i stąd pomysł na zakup swojego sprzętu :)

Też liczę na pomoc specjalistów, których tu nie brakuje :) prawda Panowie ? :)

Ten Robinson Diplomat dosyć ciekawa opcja 3,3 i 60 g, tylko czy to będzie dobre do koszyka, a nie metody :/ hmm...


Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka gruntowa 3,0 - 3,3 m oraz kołowrotek na jezioro
« Odpowiedź #9 dnia: 17.01.2017, 16:23 »
Ja powiem Ci tylko tyle że jakiego kija byś nie kupił to i tak będziesz zadowolony - bo to będzie Twój kij :)
Na początek polecił bym Ci Jaxon-a Arcadia 330 chyba do 60 g - jest to tani szklak, ciężki z nadlewkami lakieru przy przelotkach o akcji którą mógł bym tu modnie określić - 'paraboliczną' i do rybek o których tu piszesz się nada. Jego atutem jest łatwość w transporcie i CENA która pozwoli Ci kupić lepszy kołowrotek (na lata) , zanęty (które się wyróżnią od tych sypanych wiadrami) itp itd . 
Jeśli zaczynasz z tą pasją i myślisz że 'następną wędkę kupię dopiero za rok' albo 'ta jedna mi starczy' to pozwól że zareaguje tak -  :D  :D  :D
Wracając do kołowrotka - poczytaj to forum, ja czytając je znalazłem mnóstwo pozytywnych opinii na temat kręcioła którego kiedyś sam o mało nie kupiłem - Okuma Tactic.

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz witam na forum
Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

aroo04

  • Gość
Odp: Wędka gruntowa 3,0 - 3,3 m oraz kołowrotek na jezioro
« Odpowiedź #10 dnia: 17.01.2017, 16:38 »
Defakto pickerów używa się do zestawów bez koszyczka, ale możesz założyć spokojnie taki do 25 g i do tego zanęta a te te warunki co pisałeś to aż "w świat"... :)

Offline Kinior

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 118
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wędka gruntowa 3,0 - 3,3 m oraz kołowrotek na jezioro
« Odpowiedź #11 dnia: 17.01.2017, 16:57 »
1. Wędka - mała po złożeniu, dość spory ciężar wyrzutu, fajna praca i design (propozycja wędziska 3m)
http://www.sprzetlorpio.pl/product-pol-5646-Wedka-Precision-XT-SW-Sensor.html
2. Kołowrotek - podobno na lata i opinie ma bardzo dobre jak za tę kasę (nie posiadam ale brał bym w ciemno) no i dla mnie podstawa na zasiadkach z kumplami to wolny bieg.
http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=1025

Jeśli pomogłem w wyborze to się bardzo cieszę :P
Marcin

Mazovia Fishing Team

Offline saszus1000000

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 3
Odp: Wędka gruntowa 3,0 - 3,3 m oraz kołowrotek na jezioro
« Odpowiedź #12 dnia: 17.01.2017, 17:19 »
Jeśli chodzi o kołowrotek, to podobnie jak kolega troszkę wyżej polecam Okume Tactic. Sam użytkuje dwa przy feederach i jestem bardzo zadowolony. A wędkę poleciłbym Mikado Golden Bay Feeder. Mi ta wędka służy do wędkowania na Odrze i na koszyk/metodę na wodach stojących. A na komercji bez problemu poradzi sobie z rybkami 10+.

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka gruntowa 3,0 - 3,3 m oraz kołowrotek na jezioro
« Odpowiedź #13 dnia: 17.01.2017, 17:57 »
Ja powiem Ci tylko tyle że jakiego kija byś nie kupił to i tak będziesz zadowolony - bo to będzie Twój kij :)
Na początek polecił bym Ci Jaxon-a Arcadia 330 chyba do 60 g - jest to tani szklak, ciężki z nadlewkami lakieru przy przelotkach o akcji którą mógł bym tu modnie określić - 'paraboliczną' i do rybek o których tu piszesz się nada. Jego atutem jest łatwość w transporcie i CENA która pozwoli Ci kupić lepszy kołowrotek (na lata) , zanęty (które się wyróżnią od tych sypanych wiadrami) itp itd . 
Jeśli zaczynasz z tą pasją i myślisz że 'następną wędkę kupię dopiero za rok' albo 'ta jedna mi starczy' to pozwól że zareaguje tak -  :D  :D  :D
Wracając do kołowrotka - poczytaj to forum, ja czytając je znalazłem mnóstwo pozytywnych opinii na temat kręcioła którego kiedyś sam o mało nie kupiłem - Okuma Tactic.

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz witam na forum

Czy Ty może użytkujesz tego Jaxona? Jak wrażenia?

Myślę nad feederem dla siebie i oprócz tej Arcadii zainteresowałem się Monolith XT Method Feeder. Co sądzisz?
Dominik

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka gruntowa 3,0 - 3,3 m oraz kołowrotek na jezioro
« Odpowiedź #14 dnia: 17.01.2017, 19:23 »
Oman ja użytkuję dwa feedery:
1. Mikado da Vinci feeder 3,6m C.W. 140 g - wędeczka 3+4, dosyć lekka i stosunkowo sztywna i o ile się nie mylę to o akcji szybkiej. Mnie ona kosztowała w 2014 190 zł, w chwili obecnej chodzi w podobnej cenie, ale można znaleźć też taniej. Mnie osobiście wędka się podoba i mi podpasowała. Mogę polecić z czystym sumieniem.
2. Trabucco Syntium Pro Bomb 3 m C.W. 80 g - kupiłem okazyjnie na allegro (za połowę jego ceny sklepowej - nowy! [w sklepie 230 zł]), przyznam szczerze brałem w ciemno, ale się nie przejechałem. Kijek dobrze wyważony, lekki, fajnie leży w ręce o akcji podobnej jak wyżej opisywany przeze mnie. Zestaw to 3+3. Dla mnie kijek świetny, dobrze wykonany, długość bardzo mi odpowiadająca, a łowienie na niego sprawia mi kupę frajdy chociaż to nie jest tak finezyjny kijek. Polecam gorąco.

Może któryś Ci przypasuje? Wiadomo, najlepiej pomacać, potrzymać i jak masz możliwość to polecam Ci zwrócić na nie uwagę :) 
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)