Autor Wątek: Olsztyn - przekręt na węgorzu  (Przeczytany 6577 razy)


Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Olsztyn - przekręt na węgorzu
« Odpowiedź #1 dnia: 17.01.2017, 17:10 »
:facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kinior

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 118
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Olsztyn - przekręt na węgorzu
« Odpowiedź #2 dnia: 17.01.2017, 17:12 »
 33mln i nie potrafili warunków stworzyć :D :facepalm: :-\ :'(
Marcin

Mazovia Fishing Team

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Olsztyn - przekręt na węgorzu
« Odpowiedź #3 dnia: 17.01.2017, 17:37 »
Mnie w tym dziwi tylko jedno. Jak można dostać tyle kasy na projekt który jak wiadomo się nie uda ?
Hmmm - chyba wezmę się za odtworzenie pogłowia pterodaktyli , wystarczy mi z dziesięć milionów
Pozdrawiam - Gienek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Olsztyn - przekręt na węgorzu
« Odpowiedź #4 dnia: 17.01.2017, 17:40 »
Mnie w tym dziwi tylko jedno. Jak można dostać tyle kasy na projekt który jak wiadomo się nie uda ?
Hmmm - chyba wezmę się za odtworzenie pogłowia pterodaktyli , wystarczy mi z dziesięć milionów

Już masz jednego wspólnika :thumbup:
Dziękuję :)
Jacek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Olsztyn - przekręt na węgorzu
« Odpowiedź #5 dnia: 17.01.2017, 17:44 »
We współczesnym świecie wiele jest takich projektów finansowanych ze wspólnej kasy.
Na moim podwórku są to np. prace nad automatycznymi translatorami napisów do filmów. Ludzie dostają na to setki tysięcy euro. Maszynka taka powstanie dopiero, gdy powstanie sztuczna inteligencja. Nie ma absolutnie innej możliwości i to jest oczywiste dla każdego, kto się tłumaczeniami zajmuje. Niemniej setki tysięcy euro są na te badania przeznaczane.
Dla mnie to są tacy współcześni alchemicy. "Już prawie stworzyłem kamień filozoficzny! Potrzebuję jeszcze tylko 3 szkatułek złota i 5 lat utrzymywania mnie w przytulnej komnacie, a będziesz, Mój Panie, nieśmiertelny!"
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Olsztyn - przekręt na węgorzu
« Odpowiedź #6 dnia: 17.01.2017, 17:56 »
Wcale mnie to nie dziwi.
To tak jakby PZW dostało miliarda na odbudowe rybostanu w jeziorach i wolną ręke :facepalm: :-X

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Olsztyn - przekręt na węgorzu
« Odpowiedź #7 dnia: 17.01.2017, 18:02 »
Polska kraj japońca ;)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Olsztyn - przekręt na węgorzu
« Odpowiedź #8 dnia: 17.01.2017, 18:04 »
Polska kraj japońca ;)

O właśnie ! Japońce się wycierają z innymi rybami ! Czyli z węgorzem też ! Mamy patent na rozmnożenie :)
Pozdrawiam - Gienek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Olsztyn - przekręt na węgorzu
« Odpowiedź #9 dnia: 17.01.2017, 18:24 »
Ale wstyd... Ciekawe jak będzie z jesiotrem :)
Lucjan

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Olsztyn - przekręt na węgorzu
« Odpowiedź #10 dnia: 17.01.2017, 18:30 »
Polska kraj japońca ;)
Chyba bardziej karpia :facepalm:
Tomsza

Kadłubek

  • Gość
Odp: Olsztyn - przekręt na węgorzu
« Odpowiedź #11 dnia: 17.01.2017, 18:44 »
Mnie w tym dziwi tylko jedno. Jak można dostać tyle kasy na projekt który jak wiadomo się nie uda ?
Hmmm - chyba wezmę się za odtworzenie pogłowia pterodaktyli , wystarczy mi z dziesięć milionów

To, że się projekt nie uda można było wiedzieć wcześniej. Chodzi o przytulenie kasy z projektu a takich co obiecują cuda na kiju i $ poszła jest sporo bo dają darmową kasę.
Trzeba tylko poprzeć papierkologią wszystko i wszystko "gra" w papierach :facepalm:

Tutaj przytulił kasę lub nie podzielił się ze wspólnikami to dobrali mu się do D***

Jesiotry też wpuszczają do Sanu i Wisły a jakoś nikt ich nie widział.
W papierach się zgadza, pokazówkę zrobią i ojro przytulone cieplutko do serca.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Olsztyn - przekręt na węgorzu
« Odpowiedź #12 dnia: 17.01.2017, 22:02 »
Nie pierwszy i nie ostatni przekręt, z projektami  dofinansowywanymi przez UE. Do afery z projektem darmowego neta z Milmexu, i tak im daleko.

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Olsztyn - przekręt na węgorzu
« Odpowiedź #13 dnia: 18.01.2017, 12:40 »
Projekt zakończył się skandalicznie, to fakt. Nie mniej jednak nie o "wyprodukowanie" węgorza tam chodziło. Były badania nad węgorzem, ale nie tylko. Generalnie chodziło o dziwne wydatki i ich ukrywanie (np. SUV-y jako laboratoria mobilne, czy absurdalnie wysokie premie dla zwykłych asystentów), a nie o klapę z węgorzem. Gdyby chodziło tylko o węgorza, to prokuratura nie postawiła by żadnego zarzutu, bo by nie mogła. Każdy, kto robił kiedyś w życiu badania naukowe wie, że polegają one na wytworzeniu czegoś na 100%, to nie jest inżynieria.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Olsztyn - przekręt na węgorzu
« Odpowiedź #14 dnia: 18.01.2017, 13:29 »
Endrju, nie zmienia to faktu, że węgorza nie rozmnożono, a siano przytulono. Prawdopodobnie od pewnego momentu było to celowe przeciąganie badań. Jeżeli tak mają wyglądać prace naukowe, to UE nie wydoli. Nie wiem czy jest sens coś robić na siłę. Nie wnikam co było celem badań, jednak ilość kasy jaką jeden z oskarżonych chce zapłacić dobrowolnie, jest zawrotna. Przypomnę, że pomimo, że środki są unijne, to nie oznacza to, że daje je dobra wróżka. Polski podatnik płaci na UE, więc to jego pieniądze zmarnowano.

Jestem bardzo ciekawy jak sprawa wygląda z jesiotrem. Osoby prowadzące ten projekt, każą się domyślać jeszcze większych przekrętów. Ciekawe są te historie o jesiotrach w polskich wodach i tak dalej... Może się okazać, że dokonano małych fałszerstw, aby wziąć kasę z UE, od rządu na prace pozbawione lekko sensu. Może te wielkie plany były tylko po to, aby ukryć wielkie sumy, jakie idą na nowy projekt? A, że się nie powiedzie...

Mam wiele do zarzucenia polskim naukowcom ichtiologom, głównie promocję gospodarki zrównoważonej zarybieniowej, która zmasakrowała polskie wody i dalej to czyni. W imię wyimaginowanego już praktycznie sektoru rybackiego, daje się znak równości wszystkim wodom, zwłaszcza tym użytkowanym wędkarsko. Zamiast pracować nad tym jak poprawić sytuację w Polsce, polscy naukowcy rozmnażają węgorze, restytuują jesiotry. Fakt, że zaangażowani w to są mający wiele za pazurkami oficjele z PZW, wyraźnie wskazuje, że chodzi nie o poprawę sytuacji w Polsce, ale o wyrywanie kasy z UE, na rozbudowę ośrodków zarybieniowych, tworzenie wakatów, które są zaangażowane w te projekty. A ryby? Mamy rok 2017 - składki w górę, ryb coraz mniej, zmian niewiele. Szukuje się nowa ustawa o prawie wodnym, ale czy pomyślano o rybach, rozwoju wędkarstwa i turystyki tam? Nie wiem. Może chodzić o znalezienie dodatkowych środków dla rządu lub rozbudowę rzek i wielką przebudowę - takiej Odry na przykład (program Odra 2020).

Ja trochę tracę wiarę, że da się coś zmienić licząc na  rozsądek i fakty w tym kraju. Rządzą populiści, faktami się manipuluje, ludzie zaś się dają manipulować. Wędkarze chcą jednej opłaty na wszystkie wody - to teraz coraz mocniejsza mantra. Czyli recepta jak dobić to, co jeszcze jest. Może to najkrótsza z dróg? Dobić i musieć budować od początku? :D
Lucjan