Autor Wątek: Hooka.tv  (Przeczytany 19986 razy)

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 830
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Hooka.tv
« dnia: 18.01.2017, 09:37 »
Panowie zwracam się do Was z zapytaniem czy ktoś miał już przyjemność zapoznać się z tą ofertą kanałów wędkarskich ? Są tam jakieś ciekawe materiały, porady czy produkcje ?

Offline RafałWwa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Hooka.tv
« Odpowiedź #1 dnia: 18.01.2017, 09:43 »
Nie ma nic o feederze (podobno w planach) więc aż tak bardzo nie wnikałem, na pewno jest trochę dla karpiarzy i Wędkarska Tuba...
Feeder Klub Mazowsze

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Hooka.tv
« Odpowiedź #2 dnia: 18.01.2017, 09:46 »
Ja wczoraj się zapoznałem z ofertą i "kanałami" oraz krótkimi zapowiedziami na ich kanale youtube. Z tego co zauważyłem, na stronie co jakiś czas będą dodawane nowe odcinki do danych kanałów, sezonów. Nie opłacałem abonamentu i póki co chyba tego nie zrobię, uważam, że ilość dostepnych materiałów w tej chwili nie jest powalająca. Jeśli to będzie działać w ten sposób, że raz na tydzień będzie dodawany nowy odcinek to z czystej kalkulacji opłacanie w tej chwili jest nieopłacalne. Załóżmy, że ktoś opłaca przez 6 miesięcy regularnie i co tydzień jest wrzucany materiał do danego kanału tematycznego. A wystarczy, że ktoś za 6 miesięcy opłaci jeden miesiąc i ma dostęp do tych samych materiałów, do których miał dostęp ten, który płacił regularnie przez 6 miesięcy.
Chyba, że ja tego nie rozumiem i może mam błędne wnioski.
Grzegorz

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 830
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Hooka.tv
« Odpowiedź #3 dnia: 18.01.2017, 09:48 »
Nie ma nic o feederze (podobno w planach) więc aż tak bardzo nie wnikałem, na pewno jest trochę dla karpiarzy i Wędkarska Tuba...

No to lipka jak nie ma feedera :P Interesował by mnie tam jeszcze dział "zrób to sam"

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Hooka.tv
« Odpowiedź #4 dnia: 18.01.2017, 10:11 »
Ja wczoraj się zapoznałem z ofertą i "kanałami" oraz krótkimi zapowiedziami na ich kanale youtube. Z tego co zauważyłem, na stronie co jakiś czas będą dodawane nowe odcinki do danych kanałów, sezonów. Nie opłacałem abonamentu i póki co chyba tego nie zrobię, uważam, że ilość dostepnych materiałów w tej chwili nie jest powalająca. Jeśli to będzie działać w ten sposób, że raz na tydzień będzie dodawany nowy odcinek to z czystej kalkulacji opłacanie w tej chwili jest nieopłacalne. Załóżmy, że ktoś opłaca przez 6 miesięcy regularnie i co tydzień jest wrzucany materiał do danego kanału tematycznego. A wystarczy, że ktoś za 6 miesięcy opłaci jeden miesiąc i ma dostęp do tych samych materiałów, do których miał dostęp ten, który płacił regularnie przez 6 miesięcy.
Chyba, że ja tego nie rozumiem i może mam błędne wnioski.



W podobny sposób to policzyłem i mam takie same podejście. Życzę tym chłopakom sukcesu, ale w niego nie wierzę.

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Hooka.tv
« Odpowiedź #5 dnia: 18.01.2017, 10:22 »
Ja wczoraj się zapoznałem z ofertą i "kanałami" oraz krótkimi zapowiedziami na ich kanale youtube. Z tego co zauważyłem, na stronie co jakiś czas będą dodawane nowe odcinki do danych kanałów, sezonów. Nie opłacałem abonamentu i póki co chyba tego nie zrobię, uważam, że ilość dostepnych materiałów w tej chwili nie jest powalająca. Jeśli to będzie działać w ten sposób, że raz na tydzień będzie dodawany nowy odcinek to z czystej kalkulacji opłacanie w tej chwili jest nieopłacalne. Załóżmy, że ktoś opłaca przez 6 miesięcy regularnie i co tydzień jest wrzucany materiał do danego kanału tematycznego. A wystarczy, że ktoś za 6 miesięcy opłaci jeden miesiąc i ma dostęp do tych samych materiałów, do których miał dostęp ten, który płacił regularnie przez 6 miesięcy.
Chyba, że ja tego nie rozumiem i może mam błędne wnioski.
W podobny sposób to policzyłem i mam takie same podejście. Życzę tym chłopakom sukcesu, ale w niego nie wierzę.

Pomysł mają fajny i ambitny. Tylko właśnie nieprzemyślane formy płatności mogą doprowadzić do tego, że nie będą na tym zarabiać. Bo skoro Nas dwoje ma podobne wnioski to może się okazać, że takich ludzi będzie dużo więcej. Jak każdy się będzie wstrzymywał i kalkulował to raczej obrotu mieć nie będą. A wędkarzom nie można zarzucać, że kalkulują - mają do tego prawo. Skoro jest taka możliwość.

Musieli by pomyśleć o innej formie rozliczania. Na przykład za film lub jeśli chcesz to masz "abonament" roczny i dostęp do całości. Fajnie ma to rozwiązane Will Raison.

Mnie też kanał za bardzo nie kusi póki co treścią - nie ma spławika, tyczki, feedera. Dużo karpiowania i drapieżników. Nie moja bajka.
Grzegorz

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Hooka.tv
« Odpowiedź #6 dnia: 18.01.2017, 10:25 »
Macie rację.
Brat wykupił na próbę, a ja na to zerknąłem. Mała ilość kanałów, bardzo mało odcinków na tę chwilę. Choć lubiłem zawsze chłopaków z Wędkarskiej Tuby to jednak wrzucanie jednego odcinka 25-minutowego raz na tydzień to trochę przesada.
Pomysł nie był zły, sama stronka dość ładna. Ujęcia ładne. Chcieli ugryźć temat z każdej strony, na przykład poradniki kuchenne czyli przyrządzanie ryb, zrób to sam, majsterkowicz. Ale wszystkiego niestety niewiele.
Żeby jeszcze tych kanałów było tyle, żeby starczyło na tydzień oglądania. Ale jest jedynie kilka.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Hooka.tv
« Odpowiedź #7 dnia: 18.01.2017, 10:34 »
Mnie też kanał za bardzo nie kusi póki co treścią - nie ma spławika, tyczki, feedera. Dużo karpiowania i drapieżników. Nie moja bajka.



I to jest sedno takiego przedsięwzięcia! Sprawa ma się podobnie, jak ze sklepem wędkarskim. Wchodzisz i się rozglądasz, jeżeli nie ma interesujących cię produktów, to już tam raczej nie wpadniesz. No chyba, że sprzedawca powie, iż ledwo zaczyna i obiecuje, że w krótkim czasie będzie wszystko. Wtedy będę pamiętał i raczej tam się pojawię. W tym przypadku może być podobnie?
Grzegorz wspomniał o olbrzymiej dostępności materiałów w necie, tu pewnie będzie największy problem dla autorów tej TV.

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Hooka.tv
« Odpowiedź #8 dnia: 18.01.2017, 10:37 »
Piotrek, bo oni mają zamysł "dawkowania" materiałów. Mają już pewnie wiele gotowych odcinków tylko chcą je wrzucać raz w tygodniu, żeby regularnie zarabiać. Zamysł może dobry, bo gdyby wrzucili wszystko co mają i sprzedali to za przysłowiową złotówkę, to zarobek byłby marny - a bądźmy też uczciwi wobec nich - ponieśli spore inwestycje.
Więc sam pomysł wrzucania co jakiś czas odcinka zły nie jest ale nie przemyśleli sobie do końca tego o czym pisaliśmy wyżej, czyli, że ludzie będą się wstrzymywać do czasu zgromadzenia większej ilości materiałów i w tedy w podobnej cenie zobaczą więcej. Musieli by tak opracować system płatności, by motywować ludzi do zakupu abonamentu już teraz.

Jędrek, jak interesuje Cię spławik, pellet waggler, tyczka, method feeder to polecam Ci kanał Willa Raisona. Co miesiąc dodawany jest magazyn wraz z odcinkiem filmowym, który trwa średnio między 30 a 50 minut. Fajna sprawa! Niestety jest po angielsku, ale generalnie wiele rzeczy jest do ogarnięcia nawet bez znajomości języka. Will skupia się typowo na zagadnieniach technicznych, budowie zestawów, informacjach na temat zachowania ryb, podawania zanęty i przynęty - także treści jest sporo. Ceny w funtach, ale biorąc pod uwagę, że jest to mini magazyn wraz z dość długim filmem to cena za odcinek wynosi tyle samo co fachowa gazeta w kiosku.
Grzegorz

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 830
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Hooka.tv
« Odpowiedź #9 dnia: 18.01.2017, 10:39 »
Jeśli ktoś interesuje się ogólnikowo wędkarstwem to myślę, że raz w tygodniu po odc. z każdej dziedziny to jest dobra oferta, ale dla ludzi którzy lubują się w jednej dziedzinie wędkarskiej oferta jest słaba :/ Wystarczy raz na kwartał wykupić abonament i za ten czas zdarzysz obejrzeć wszystkie dostępne materiały.

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Hooka.tv
« Odpowiedź #10 dnia: 18.01.2017, 10:45 »
Piotrek, bo oni mają zamysł "dawkowania" materiałów. Mają już pewnie wiele gotowych odcinków tylko chcą je wrzucać raz w tygodniu, żeby regularnie zarabiać. Zamysł może dobry, bo gdyby wrzucili wszystko co mają i sprzedali to za przysłowiową złotówkę, to zarobek byłby marny - a bądźmy też uczciwi wobec nich - ponieśli spore inwestycje.
Więc sam pomysł wrzucania co jakiś czas odcinka zły nie jest ale nie przemyśleli sobie do końca tego o czym pisaliśmy wyżej, czyli, że ludzie będą się wstrzymywać do czasu zgromadzenia większej ilości materiałów i w tedy w podobnej cenie zobaczą więcej. Musieli by tak opracować system płatności, by motywować ludzi do zakupu abonamentu już teraz.
Jasna sprawa, że zamysł świetny z tymi odcinkami. Ale tych kanałów jest na razie 11. Z tego dwa, no może trzy z prawdziwego zdarzenia, które oferują normalne "reportaże". Reszta to archiwum, majsterkowicz, zrób to sam, amatorskie nagrania których pełno na YT.
Gdyby tych kanałów, takich jak WT, KarpPasja było więcej, to wtedy czekałoby się tydzień w tydzień na kolejne :)
Uzależniony od wędkarstwa

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Hooka.tv
« Odpowiedź #11 dnia: 18.01.2017, 12:32 »
Byłem bardzo ciekaw jak ta telewizja będzie wyglądać i uczucia mam mieszane. Z jednej strony jakość jest pewnie lepsza, jak na amatorskich filmach YT, a z drugiej nie za bardzo widzę rynek na to. Na YT jest tego w bród, wszystko za darmo. Nie jestem ekspertem (może Luk coś o tym napisze), ale YT  ponoć jest możliwość wprowadzania opłat za filmy na YT (lub ma być). Nikt do tej pory się na to nie zdecydował. Kiedyś oglądałem wypowiedź Pana Marka Malmana, który nie widział sensu wprowadzania opłat, bo mało kto to kupi. Wyjątkiem mają być filmy pełnometrażowe.
Dodatkowo wystarczy spojrzeć jak się sytuacja ma w naszej zwykłej TV. Jedynie TV Trwam utrzymuje swój program regularnie, a to jest telewizja, która jest na multipleksie, więc dostęp jest powszechny, darmowy (ewentualna opłata abonamentu TV :) ). TVN Turbo swój program zwinęło. Zauważyłem kiedyś, że Crazy Fisherman mieli nagrywać filmy i co? Byli w stanie to sprzedać tylko jakiejś Tele 5, czy coś podobnego, czyli lipa.
Poza tym najważniejsze jest to, że internet kojarzony jest z darmowym dostępem. Już wiele projektów niezwiązanych z wędkarstwem padło, bo miało w założeniu być finansowane z płatności bezpośrednich. Tu może być podobnie. Po co mam płacić za Wędkarską Tubę, skoro ona zawsze była darmowa w YT? Jestem podobnego zdania, co Jędrula. Życzę sukcesów, ale wiary w ten projekt mam mało.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Hooka.tv
« Odpowiedź #12 dnia: 18.01.2017, 14:45 »
Ja podzieliłbym filmy na dwa główne rodzaje.

Pierwszy - to filmy kręcone przez wędkarzy, teamy, oraz firmy, pokazujące swoje produkty. Te produkcje są najpopularniejsze i nie kosztują nic widza. W zamian ma on reklamy.

Drugi - to filmy, robione dla stacji TV, do sprzedaży (jak np. Korda Underwater). Są płatne, robione aby je sprzedawać.

Niestety, w Polsce może być kiepsko z płatną telewizja wędkarską. Jeżeli klient ma za coś zapłacić, to będzie wymagał. Ja nie wierzę, że chłopaki z WT wymyślą coś ekstra. Zbyt wiele rzeczy się powtarza. Tutaj trzeba mieć większy rozmach - jak chociażby 'Z wędką nad wodę' - gdzie było sporo różnych łowisk. Aczkolwiek i tak się zdarzały jakieś o Relaxie, trzy z rzędu. Nuda na maksa. Lub z Turawy, w koło Macieju to samo, spinning w strojach Relaxa. Ale tam byl umówieni różni ludzie, w różnych zakątakch Polski. Była osoba co pokazuje -  najmilej wspominam Roberta Florczaka lub człowieka z wrocławskiego Krokodyla. Obawiam się, że płatna droga nie będzie łatwą. Chyba, że chłopaki czymś zaskoczą. Ale trudno jest robić ciekawe filmy co tydzień. Raczej wtedy często będzie cienizna. No chyba, że ma się spory budżet, w co wątpię...

Kto wie, czy lepiej nie jest być niezależnym i trzymać się jednej drogi?  :D

Lucjan

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 830
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Hooka.tv
« Odpowiedź #13 dnia: 18.01.2017, 15:01 »
Dobrze prawisz Luk :) Przecież mroczek robił świetną robotę swoimi filmami z "Na karpie z Przemkiem" i na to było warto kasę wydać. No ale jeśli oni zakładają że będą w tych filmach i wypada na których może sie okazać że nic nie złowili to sukcesu tym bardziej nie wróżę... Jeśli ktoś chce oglądać cierpienia polskiego wędkarza niech sobie puści "Na ryby z Markiem" :D

Offline Tono

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 22
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Hooka.tv
« Odpowiedź #14 dnia: 18.01.2017, 15:07 »
Jeśli wyemitują pełne wersje :
Może być jako kino nocne, to wykupię.
Po za tym zerowa jak dotąd oferta z WT.
Nie lubię ich ględzenia i pseudo śmiesznych dyskusji.