Autor Wątek: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie  (Przeczytany 106271 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #810 dnia: 18.04.2018, 13:43 »
Cytat uchwycony na jednej grupie FB -

Peter Majmesku‎ do REFORMA PZW w naszych rękach
2 godz. ·
No i jesteśmy po rozmowach ZG PZW z burmistrzami gmin mazurskich. No i wreszcie ujawniono ,,rąbka tajemnicy" na czym ,,reforma" ma polegać. Otóż to gminy mają zapłacić PZW za ryby,których związek nie odłowi choć sieci z jezior nie znikną ! Nadal będzie odłów tarlaka, węgorza i sielawy do tego zysk ze sprzedaży zezwoleń wędkarskich. Nie tak ja i wielu innych sobie tę ,,reformę" wyobrażałem,burmistrz Orzysza chyba też bo rozmowy zakończyły się fiaskiem. 70 tysięcy złotych to dla gminy dużo pieniędzy a w sumie nie wiele się zmienia. Więc jeszcze długo będziemy takie kutry PZW na mazurskich jeziorach oglądać a od poniedziałku sieci wracają na Orzysz bo trzeba odbić sobie przymusowy przestój !!! — zszokowany.

Informacje od wędkarzy z Orzysza:

"Propozycja Pana Prezesa Rudnika złożona Burmistrzowi była następująca:
Gmina Orzysz Pokrywa:

1.Koszty dzierżawy – 24,000 zł – 100%
2.koszty obsługi ichtiologicznej – 10,000 zł - 100 %
3.koszty wszystkich zarybień - 36,000 zł - 100%
Razem 70,000 Tyś. Zł
4.Koło wędkarskie nr 73 w Orzyszu tworzy społeczną straż rybacką do ochrony jeziora i przeprowadza akcję sprzątania brzegów jeziora – 100% kosztów i odpowiedzialności
5.Zarząd Główny PZW NADAL będzie odławiać tarlaki szczupaka w okresie ochronnym.
6.Zarząd Główny PZW NADAL BĘDZIE ODŁAWIAĆ SIELAWĘ , SIEJĘ I WĘGORZA zstępującego.

Podsumowując, Gmina Orzysz ma pokrywać wszystkie koszty związane z użytkowaniem jeziora, koło wędkarskie nr 73 w Orzyszu ma pilnować i sprzątać teren wokół jeziora, a ZG PZW będzie czerpać zyski ze sprzedaży pozwoleń oraz odławiać i sprzedawać najcenniejsze gatunki ryb z NASZEGO JEZIORA !
"

Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #811 dnia: 18.04.2018, 14:43 »
Właśnie widziałem w Carrefour tusze świeżego szczupaka.

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #812 dnia: 18.04.2018, 15:23 »
6.Zarząd Główny PZW NADAL BĘDZIE ODŁAWIAĆ SIELAWĘ , SIEJĘ I WĘGORZA zstępującego.

No, to jest perełka. Już widzę, jak po odłowach rybacy selekcjonują węgorze i wypuszczają do wody te niezstępujące.  :facepalm:

Domyślam się uzasadnienia, jakby co  :) Ale nie wierzę w te intencje. Szczególnie, że postawiono w jednym rzędzie sielawę, sieję i węgorza - najbardziej kulinarnie pożądane ryby z naszych jezior. Aż dziw, że zabrakło tam sandacza.


Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #813 dnia: 18.04.2018, 15:35 »

"Propozycja Pana Prezesa Rudnika złożona Burmistrzowi była następująca:
Gmina Orzysz Pokrywa:

1.Koszty dzierżawy – 24,000 zł – 100%
2.koszty obsługi ichtiologicznej – 10,000 zł - 100 %
3.koszty wszystkich zarybień - 36,000 zł - 100%
Razem 70,000 Tyś. Zł
4.Koło wędkarskie nr 73 w Orzyszu tworzy społeczną straż rybacką do ochrony jeziora i przeprowadza akcję sprzątania brzegów jeziora – 100% kosztów i odpowiedzialności
5.Zarząd Główny PZW NADAL będzie odławiać tarlaki szczupaka w okresie ochronnym.
6.Zarząd Główny PZW NADAL BĘDZIE ODŁAWIAĆ SIELAWĘ , SIEJĘ I WĘGORZA zstępującego.

Podsumowując, Gmina Orzysz ma pokrywać wszystkie koszty związane z użytkowaniem jeziora, koło wędkarskie nr 73 w Orzyszu ma pilnować i sprzątać teren wokół jeziora, a ZG PZW będzie czerpać zyski ze sprzedaży pozwoleń oraz odławiać i sprzedawać najcenniejsze gatunki ryb z NASZEGO JEZIORA !
"

Nie rozumiem ani toku rozumowania, ani postępowania kolegi prezesa z rudą kitą pod nosem :( Widać, musi z niego być szczwany lis.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #814 dnia: 18.04.2018, 16:52 »
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #815 dnia: 18.04.2018, 20:13 »
Nie rozumiem ani toku rozumowania, ani postępowania kolegi prezesa z rudą kitą pod nosem :( Widać, musi z niego być szczwany lis.

A ja o dziwo rozumiem ;) PZW to związek rybacki. Istnieje w takiej formie jak obecnie wyłącznie dzięki kasie z rybactwa. Gospodarstwo Rybackie w Suwałkach jest klejnotem w koronie PZW. Utrzymuje rzesze działaczy. Do tego dochodzą aspekty nazwijmy to koleżeńsko-rodzinno-restauracyjne jeżeli chodzi o to co się później dzieje z rybami z mazurskich wód. Upadek GR w Suwałkach  byłby dla PZW, jak zatrzymanie pracy serca u człowieka. Reanimacja mogłaby nie pomóc.

I teraz jakaś banda biedaków chce zagarnąć część pańskiego pola. I to za darmo !!! Dosłownie jak u Lenina. Nie po to ZG co roku ładuje dużą kasę w GR w Suwałkach (hmm chyba nawet to GR ma oddzielne sprawozdanie finansowe - oddzielne od reszty jednostek w PZW) żeby teraz jakieś biedaki chciały uszczknąć im część tortu i ograniczyć dochody. Kasa musi się zgadzać, szarzy członkowie stowarzyszenia już mniej. 

Przychodzi więc biedak do Pana i mówi dejta mi Panie to jezioro. Jednak biedak nie ma asa w rękawie, żadnej karty przetargowej, więc Pan go potraktował tak, że biedak zamilkł. Panu nie zależy na negocjacjach, bo to on jest Panem na włościach i w ręku posiada wszelkie atuty, aby nic się w tym zakresie nie zmieniło.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #816 dnia: 27.04.2018, 08:52 »
Zapraszam na świeżutki materiał -


Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #817 dnia: 27.04.2018, 09:01 »
To chyba materiał dla głuchoniemych zrobili, niewiele w nim głosu.
Tomek

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #818 dnia: 27.04.2018, 10:05 »
Dupa blada a nie burmistrz. Rura mu zmiękła podczas rozmów - on nie wie, on nie jest specjalistą, może ta gospodarka rybacka jest racjonalna   :facepalm: :facepalm: :'(. Z tymi typami jak się nie rozmawia w stylu kaprala "uchhhh, kurwa wasza mać, to co robicie nie ma nic wspólnego ani z wędkarstwem, ani z racjonalną gospodarką rybacką", to się niczego nie uzyska. Z nimi tylko można z pozycji siły. Z prymitywami nie można dyskutować na argumenty. Po zasobności słownika, subtelnym języku, sposobach argumentowania, a nawet fizycznym zachowaniu,  łatwo stwierdzić z kim ma się do  czynienia. Ci goście z ZG PZW to jakieś dno.
Ale się wnerwiłem...... >:O >:O >:O >:O >:O, a ta argumentacja powaliła mnie na ziemię:
"Jak PZW nie będzie łowić, to wejdą kłusownicy i będą wędzić, sprzedawać..."

To chyba materiał dla głuchoniemych zrobili, niewiele w nim głosu.

Co by nikt nie słyszał większych bzdur znajdujących się dalej. Sami pewnie są już tego świadomi, albo ktoś im uświadomił.

Zapraszam na świeżutki materiał -

Jędruś, nie puszczaj takich filmów z rana   ;) ;) ;) ;), bo człowiekowi humor się psuje na dzień cały  :facepalm: :facepalm:.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #819 dnia: 27.04.2018, 12:20 »
Dupa blada a nie burmistrz. Rura mu zmiękła podczas rozmów - on nie wie, on nie jest specjalistą, może ta gospodarka rybacka jest racjonalna   :facepalm: :facepalm: :'(. Z tymi typami jak się nie rozmawia w stylu kaprala "uchhhh, kurwa wasza mać, to co robicie nie ma nic wspólnego ani z wędkarstwem, ani z racjonalną gospodarką rybacką", to się niczego nie uzyska. Z nimi tylko można z pozycji siły. Z prymitywami nie można dyskutować na argumenty. Po zasobności słownika, subtelnym języku, sposobach argumentowania, a nawet fizycznym zachowaniu,  łatwo stwierdzić z kim ma się do  czynienia. Ci goście z ZG PZW to jakieś dno.
Ale się wnerwiłem...... >:O >:O >:O >:O >:O, a ta argumentacja powaliła mnie na ziemię:
"Jak PZW nie będzie łowić, to wejdą kłusownicy i będą wędzić, sprzedawać..."

To chyba materiał dla głuchoniemych zrobili, niewiele w nim głosu.

Co by nikt nie słyszał większych bzdur znajdujących się dalej. Sami pewnie są już tego świadomi, albo ktoś im uświadomił.

Zapraszam na świeżutki materiał -

Jędruś, nie puszczaj takich filmów z rana   ;) ;) ;) ;), bo człowiekowi humor się psuje na dzień cały  :facepalm: :facepalm:.


Dobra! :) Wcześniej napiszę, przygotuję Cię wieczorem dnia poprzedniego, że na rano będzie wkurw news :D

Wracając do tematu, mam identyczne wrażenia jak Darek. Takie lylawe pitolenie i prawie płacz tego urzędasa, to nie jest sposób na rozmowy PZW.
Jedyny koleś co tam ma jaja i dobre pomysły, to prezes okręgu w Bielsku Białej Wojtek Duraj. Widać go było ostatnio na TVN, jak latał wkur...ny w Żywcu po Sole. Według mnie, ten gość to idealny przyszły prezes ZG.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #820 dnia: 27.04.2018, 12:35 »
Dupa blada a nie burmistrz. Rura mu zmiękła podczas rozmów - on nie wie, on nie jest specjalistą, może ta gospodarka rybacka jest racjonalna   :facepalm: :facepalm: :'(. Z tymi typami jak się nie rozmawia w stylu kaprala "uchhhh, kurwa wasza mać, to co robicie nie ma nic wspólnego ani z wędkarstwem, ani z racjonalną gospodarką rybacką", to się niczego nie uzyska. Z nimi tylko można z pozycji siły. Z prymitywami nie można dyskutować na argumenty. Po zasobności słownika, subtelnym języku, sposobach argumentowania, a nawet fizycznym zachowaniu,  łatwo stwierdzić z kim ma się do  czynienia. Ci goście z ZG PZW to jakieś dno.
Ale się wnerwiłem...... >:O >:O >:O >:O >:O, a ta argumentacja powaliła mnie na ziemię:
"Jak PZW nie będzie łowić, to wejdą kłusownicy i będą wędzić, sprzedawać..."

To chyba materiał dla głuchoniemych zrobili, niewiele w nim głosu.

Co by nikt nie słyszał większych bzdur znajdujących się dalej. Sami pewnie są już tego świadomi, albo ktoś im uświadomił.

Zapraszam na świeżutki materiał -

Jędruś, nie puszczaj takich filmów z rana   ;) ;) ;) ;), bo człowiekowi humor się psuje na dzień cały  :facepalm: :facepalm:.


Dobra! :) Wcześniej napiszę, przygotuję Cię wieczorem dnia poprzedniego, że na rano będzie wkurw news :D

Wracając do tematu, mam identyczne wrażenia jak Darek. Takie lylawe pitolenie i prawie płacz tego urzędasa, to nie jest sposób na rozmowy PZW.
Jedyny koleś co tam ma jaja i dobre pomysły, to prezes okręgu w Bielsku Białej Wojtek Duraj. Widać go było ostatnio na TVN, jak latał wkur...ny w Żywcu po Sole. Według mnie, ten gość to idealny przyszły prezes ZG.

Jędruś - jesteś za daleko... Mimo że Wojtek to wspaniały człowiek odany jak nikt sprawie... boje się że na przyszłych wyborach może mieć problem z reelekcją...
Życie PZW jest zupełnie inne , niż nasze myślenie - opór materii zwycięża , wkórwienie mięsiorzerców jest okropne - a woda płynie.....
Maciek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #821 dnia: 13.05.2018, 22:32 »
Kolejna ciekawostka z udziałem prezesa ZO Bielska Białej.


Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #822 dnia: 13.05.2018, 23:45 »
Czy okręg na czele którego stoi Pan Prezes Duraj posiada na etacie radcę prawnego? Jeżeli tak to jest to mało kompetentna osoba i powinno się zrezygnować z jego usług, skoro pisma są kierowane nie tam gdzie trzeba.

No chyba, że Prezes Duraj nie informuje go o treści tych pism i samemu je wysyła. Panowie mówicie o zachowaniu pewnej instancyjności pism, że piszecie je po raz kolejny do gminy w Porąbce (przyznam się że trudno mi zrozumieć co może kryć się pod pojęciem konieczności zapewnienia instancyjności pisma), narzekacie na państwo polskie, chcecie pisać do UE.

Pytam się po co?     

Pan Prezes Duraj zamiast samemu się męczyć z administracją publiczną powinien składać nie pisma informacyjne, a zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby odpowiedzialne za tą sytuację.

Nic tak skutecznie nie działa na kwestię "pochylenia się" nad problemem przez urzędników, jak dobrze napisane zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

Sam to wiele razy przechodziłem i w 99% przypadków pochylano się nad problemem w kilka dni po wpłynięciu zawiadomienia, a w kilku % kończyło się to nawet wyrokiem skazującym.

Podpowiem.

Istnieje coś takiego jak np.:

1) ustawa z dnia 13 kwietnia 2007 r. o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie. Zawiera ona takie przepisy jak np.

 - Art. 9 ust. 1 - W przypadku wystąpienia bezpośredniego zagrożenia szkodą w środowisku podmiot korzystający ze środowiska jest obowiązany niezwłocznie podjąć działania zapobiegawcze.

- art. 28 ust. 1  - Kto, będąc obowiązany na podstawie art. 9, nie podejmuje działań zapobiegawczych lub naprawczych, podlega karze grzywny.

2) Kodeks karny

a) 231 par. 1 kk - niedopełnienie obowiązków służbowych przez funkcjonariusza publicznego odpowiedzialnego w gminie za stan wód

b) 182 par. 1 kk - zanieczyszczenie wody substancją a w takiej ilości lub w takiej postaci, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować istotne obniżenie jakości wody w znacznych rozmiarach

c) Art.  181 par. 1 kk  Kto powoduje zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

d) Art.  186 par. 1 kk  Kto wbrew obowiązkowi nie utrzymuje w należytym stanie lub nie używa urządzeń zabezpieczających wodę przed zanieczyszczeniem podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

3) Prawo wodne

art. 478 pkt 5 - kto wbrew przepisom art. 75 wprowadza ścieki do wód lub do ziemi
art. 478 pkt 7 - kto wbrew przepisom art. 83 nie zapewnia ochrony wód przed zanieczyszczeniem
podlega karze grzywny.

Pan Duraj nie musi ustalać, kto zanieczyszcza wodę. Od tego są organy ścigania + biegli. Pisze się wówczas w zawiadomieniu, że jest to zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przeciwko osobom o nieznanej (nieustalonej) zawiadamiającemu tożsamości (w sytuacji zawiadomienia np. z art. 182 par. 1 kk).

Natomiast przeciwko urzędnikom wskazuje się imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej w gminie za ochronę wód.

Założę się, że po tygodniu od wpłynięcia tych 2 zawiadomień problem zostanie dogłębnie zbadany, a potem rozwiązany.... przy całkowitym pominięciu drogi administracyjnej.   


Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #823 dnia: 14.05.2018, 14:24 »
Tylko dorzucę jedno zdanie ze swojego ogródka - Jeśli dobrze zrozumiałem to przed ujęciem wody jest zrzut ścieków nieuzdatnionych.
Tym czymś należy zaszczepić SANEPID i właściwy RZGW.
JKarp

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #824 dnia: 01.06.2018, 12:35 »
Witam , nakręciłem dziś parę minut tego filmu gdyż ostatnio w naszym lokalnym radio(Radio 5) jakiś Pan mądraliński wypowiadał się na temat ''racjonalnej gospodarki na Mazurach'' :facepalm: za stan oczywiście obwiniał wędkarzy i kormorany >:O ale stwierdził że ryba jest ,tylko małą ale jest :o ale podobno z jeziora Ełk pognano rybaków :thumbup: Nie jestem już obserwowany :P ale kto widział moje focie ten wie co ja łowię :thumbdown: I tak wczoraj przez 4h 3okonki :facepalm: a dziś od 8-12(trochę chłodniej) 5 okonków :facepalm: Maj się skończył a ja tylko 2 szczupaczki nie wymiarowe ,zazwyczaj łowię w maju tylko 5szt ??? za białą rybą się nie ruszam , bo nie ma sensu , jest płytko w tym roku ,woda czysta więc widać co pływa ,no i nic nie pływa , trochę płotek i niewymiarowych kleni >:( czas chyba pożegnać się z PZW , a jak widać na tym filmie ryba jest , sama potrafi się rozmnożyć i te PZW do niczego nie jest potrzebne! A tego narybku to tyle płynęło że znudziło mi się patrzeć :-[
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match