Autor Wątek: Zakup wędki typu bolonka  (Przeczytany 19292 razy)

Offline greg227

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 380
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakup wędki typu bolonka
« Odpowiedź #30 dnia: 30.03.2020, 21:04 »
Mistrall Aqua to moja propozycja. ;)

Offline klamson95

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 2
Odp: Zakup wędki typu bolonka
« Odpowiedź #31 dnia: 30.03.2020, 21:10 »
Drugi sezon łowię bolonką Caiman Sargasso.Posiadam model 7m.Waga katalogowa 282gr.Z ciekawości jutro sprawdzę,ile ma w rzeczywistości.Dla mnie kij petarda.Lekki,akcja szczytowa,nie żadna "klucha".Nie pamiętam ile kosztował dokładnie,ale napewno z przesyłką mieści się w Twoim budżecie.Klenie 40+ i leszki 50-tki ogarnia bez problemu.

dobrze wyważony ten caiman sargasso? i jak z ciężarem wyrzutu

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakup wędki typu bolonka
« Odpowiedź #32 dnia: 30.03.2020, 23:28 »
Gdybyś mógł nieco przekroczyć budżet (~ 50 zł) to z czystym sumieniem mogę polecić Robinsona TX3-633, przykładowy link:

https://allegro.pl/oferta/wedka-vde-r-team-nano-core-bolognese-tx3-633-6-00-8626829836

Mam i jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam
Sławek

Offline klamson95

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 2
Odp: Zakup wędki typu bolonka
« Odpowiedź #33 dnia: 31.03.2020, 01:30 »
Panowie, a w budżecie do 700zł

Chub

  • Gość
Odp: Zakup wędki typu bolonka
« Odpowiedź #34 dnia: 31.03.2020, 09:10 »
No ok 700 to już Tregaron 6m jest :)

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Zakup wędki typu bolonka
« Odpowiedź #35 dnia: 31.03.2020, 10:42 »
Rozglądał bym się za używka albiona świetna wędka. Z drugiej strony w tej cenie można mieć niezłe wędzisko nowe i tu jest ten paradoks ;)
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline klamson95

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 2
Odp: Zakup wędki typu bolonka
« Odpowiedź #36 dnia: 31.03.2020, 13:59 »
Rozglądał bym się za używka albiona świetna wędka. Z drugiej strony w tej cenie można mieć niezłe wędzisko nowe i tu jest ten paradoks ;)

Właśnie rozglądam się za albionem, tyle że chyba z powodu tej pandemii, nawet nówek nie mają na magazynach nie wspominając o używkach :(

Offline Petryk_05

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 16
Odp: Zakup wędki typu bolonka
« Odpowiedź #37 dnia: 31.03.2020, 17:36 »
klamson95     skąd jesteś? Do końca  nie mam pewności, ale chyba w stacjonarnym w moich okolicach widziałem jakiś czas temu albiona. Tylko nie mam pojęcia jaka wersja i czy jeszcze jest jak coś.
Rekordy:
Boleń 62 cm (PZW)
Jaź 37 cm (PZW)
Karp 73 cm (Francja)/ 39 cm (PZW)
Kleń 52 cm (PZW)
Leszcz 61 cm (PZW)
Lin 46 cm (PZW)
Okoń 30 cm (PZW)
Płoć 36 cm (PZW)
Sandacz 65 cm (PZW)
Szczupak 66 cm (PZW)
Sum 167 cm (Francja)/ 140 cm (PZW)
Wzdręga 31 cm (PZW)

Offline klamson95

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 2
Odp: Zakup wędki typu bolonka
« Odpowiedź #38 dnia: 01.04.2020, 14:14 »
klamson95     skąd jesteś? Do końca  nie mam pewności, ale chyba w stacjonarnym w moich okolicach widziałem jakiś czas temu albiona. Tylko nie mam pojęcia jaka wersja i czy jeszcze jest jak coś.

Warmińsko-Mazurskie czekam do końca tygodnia bo ponoć w jednym sklepie ma być dostawa od kongera i możliwe że albiony też dowiozą, jak nie to biorę chyba robinsona vde tx3 633

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 671
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Zakup wędki typu bolonka
« Odpowiedź #39 dnia: 08.06.2020, 00:35 »
Bolonka to u mnie co najwyżej dodatek. Ostatnio wpadł mi w oko (przez internet) taki kij https://www.anglingdirect.co.uk/dam-backbone-bolo-rod

Cena śmieszna, tylko czy to coś warte? Bolonka która mam (gdzieś na poddaszu, nie chce mi się sprawdzać marki) to straszna klucha, więcej z tym męki, jak radości. Może dlatego w ten sposób nie łowię. Zdaje sobie sprawę, że za tak małe pieniądze ciężko o coś porządnego, z drugiej strony dam to kiedyś była porządna firma.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Zakup wędki typu bolonka
« Odpowiedź #40 dnia: 08.06.2020, 12:56 »
Ta bolonka waży ponad pół kilograma. Jeśli planujesz używać jej w charakterze takiej przedłużonej pałki policyjnej, to jak najbardziej polecam :P ;D

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakup wędki typu bolonka
« Odpowiedź #41 dnia: 08.06.2020, 13:15 »
Nie bez powodu nazywa się "backbone" Ewidentnie kij do samoobrony ;)

Poszukaj wędki która będzie ważyła mniej niż połowę swojej długości. Będziesz ją trzymał cały czas w rękach i nie wytrzymasz długo. Do tego kołowrotek też swoje waży.

Offline michal_krk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakup wędki typu bolonka
« Odpowiedź #42 dnia: 06.09.2020, 16:35 »
Sam się rozglądam za bolonką do +/- 600 zł (przy dł. 6m) i jedno mnie zastanawia - całkiem sporo wędek z tej troszkę wyższej klasy (np. wspomniany w wątku Flagman Tregaron, ale też np. Shimano) mają c.w. do 12, max 15 gr. Czy one faktycznie są takie delikatne, tzn. czy "obsłużą" zestaw ze spławikiem powiedzmy 12-15 gr w nurcie?

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Zakup wędki typu bolonka
« Odpowiedź #43 dnia: 06.09.2020, 17:17 »
Ja bardzo intensywnie, na szybko poszukiwałem Bolonki, tylko ja dłuższej 8m minimum 7m.
W niewielu sklepach mają takowe - raczej ściągają na zamówienie więc "pomacanie, podotykanie" raczej odpada.

Byłem bardzo zdecydowany na Mikado UV - 8m z c.w. 25, - miałem taką I-szej serii i byłem z niej mega zadowolony, chciałem kupić ale d..pa nie mają w magazynie czekają na dostawę. Dostawa około miesiąca.  Kosztuje około 550 zł - zależy od marży sklepu.

Bardzo polecano i zachwalano mi Bolonki Mistrall Aqua - podobno świetne, ale w sklepie były tylko 6m. 7m może Pan ściągnąć na zamówienie koszt - ok 450 - 500 zł, nie wiem czy są 8m. - Cw ok do 30 

Rozważałem też zakup caimana sargasso - 7 m wędka chwalona, ale dane na stronie niepełne, co mnie odstraszyło - nie znalazłem cw - choć gdzieś wyczytałem że koło 15 g. 7m - koszt  ok 400 zł

Ponieważ szukałem na szybko wędki rozważałem tez zakup Bolonki Good Fish w Auchan - coś 120 zł 7m - cw 25,  brak danych o ciężarze wędki, przelotki słabe - wędka raczej dla początkującego lub zwracającego uwagę na koszty.

W końcu siadłem na allegro i zakupiłem york-carbonero-bolognese-800-4-22g-482g koszt - 250 zł i jestem zadowolony - sztywność jest ok, nie klucha, przelotki ok, waga ok. Trochę pobolonkowałem, ze 2, 3 h i ręka zmęczona, ale dawałem radę. Wyciągniete z 10 ryb w tym Leszcz 50 cm i Jaz 35 - bez problemu Uważam, że to dobrze wydane pieniądze, choć poczekam, aż dotrze Mikado UV.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakup wędki typu bolonka
« Odpowiedź #44 dnia: 06.09.2020, 17:58 »
Miałem podobny problem z zakupem bolonki ,ale w końcu zamówiłem w sklepie Robinsona tx3 5 metrów ,myślę że to bardzo dobry wybór w rozsądnej cenie :thumbup:,,jeżeli chodzi o c.w ja bym szukał mocniejszego kija do 25gr albo 30gr ,jakoś 15gr czy 18gr mało do mnie przemawiało ,u mnie kij ma służyć na rzekę i jezioro :beer: