Autor Wątek: Jaki najlepszy dodatek do diesla?  (Przeczytany 11606 razy)

Offline radek8

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: method feeder
Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« dnia: 28.02.2018, 19:59 »
Przez aktualne mrozy miałem ostatnio problem z autem. Auto z rana bardzo ciężko odpalilo. Po przejechaniu kilku km zgasło nie chciało już odpalić. Kręcił, kręcił i nic. Na całe szczęście okazało się że to wina filtru paliwa. Podejrzewam że z ropy wytworzyła się woda która później przymarzla i nie mogło dobrze przelecieć paliwo.
Po wymianie filtra przez takie zimne dni, boję się że znów coś się stanie (przymarznięta woda) i znowu nie będę mógł jeździć. Dlatego chciałbym stosować jakiś dodatek do paliwa.
Czy macie coś sprawdzonego i dobrego?

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 281
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #1 dnia: 28.02.2018, 20:03 »
Tej zimy już będziesz miał spokój, nie musisz nic przy takich mrozach dolewać, po prostu miałeś stary filtr paliwa i tyle. Ja przed każdą zimą wymieniam i mam spokój, sprawne świece żarowe i nowy filtr paliwa, do tego paliwko z dobrej stacji i pali od strzała lepiej niż benzyniak. ;)
Tomek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #2 dnia: 28.02.2018, 20:04 »
Wymień filtr Paliwa. Sprawdź świece żarowe i pojedzie. Nie kupuj zupy po łebkach. Zalej ze dwa razy paliwo premium. Bardzo możliwe że masz już W przewodach parafinę.
Arek

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #3 dnia: 28.02.2018, 20:06 »
Ja tylko wymieniłem filtr paliwa.
Ponadto sprawdzałem świece.
Była jedna zima, że odpaliłem na dwóch dobrych świecach :D

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #4 dnia: 28.02.2018, 20:09 »
Najlepszy dodatek do auta z dieslem :P

Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #5 dnia: 28.02.2018, 20:14 »
Ja mam 19letniego diesla sdi nie stosuje żadnych dodatków , przed pierwszymi przymrozkami zmieniam SAM filtr paliwa ,roboty na 10min a nie warto ufać mechanikom co policzą za wymianę a nie zmienią - miałem tak jednej zimy ! Koszt filtra zależnie od firmy to tak do 50zł , więc można i zmienić 2 razy do roku , instrukcja podaje co 10-15tys,ale lepiej co rok , w ropie nie ma wody a wytrąca się parafina która zatyka filtr i przewody , warto też zajrzeć do zbiornika i go oczyścić jak również odstojnik który zapycha się parafiną .Ja zeszłej zimy woziłem w bagażniku zapasowy filtr i litr ropy , aby gdzieś w drodze w razie W go zmienić .W tym roku (odpukać) jak na razie z filtrem/paliwem nie mam problemów , a miąłem parę dni po -20  Jak  już wytraciła ci się w baku parafina , to i nowy filtr z czasem się zapcha , na zbiornik paliwa można wlać 5l benzyny, u mnie to nie szkodzi , nie wiem jak nowsze silniki? Najlepiej jak byś oczyścił zbiornik , bo jak zalejesz jakiegoś depresatora (dodatek do diesli) to on podniesie Ci syf z zbiornika i tylko zaszkodzi(przetestowane)Pozdrawiam.     
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline radek8

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #6 dnia: 28.02.2018, 20:16 »
Ok. Dzięki wielkie za pomoc.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #7 dnia: 28.02.2018, 20:21 »
elopento jak masz 19 letniego klekota to jego nic nie ruszy :) wlejesz olej "bartek" z biedronki i tez pojedzie :) ale te nowe klekoty to już nie jest to. Tam jest więcej elektroniki i innych bajerów i ma co się psuć :) To jednorazowe zabawki dla pierwszego właściciela.  Salonowy nabywca będzie zadowolony pojeździ bezawaryjnie  do 150-200k km a później niech następny właściciel się martwi o przepływomierze, egery, wtryski, turbiny dwumasy .......
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #8 dnia: 28.02.2018, 20:21 »
Trzeba zaznaczyć że w tym roku i tak aż takiej mroźnej i długiej zimy to nie mieliśmy , teraz troszkę przypomina o sobie :facepalm:

Odnośnie diesla , to przed zimą warto sprawdzić sobie świece żarowe i stan akumulatora oraz wymienić filtr paliwa . A w trakcie zimy lać droższe paliwko . Jeśli jeździsz na krótki dystansach i auto (silnik) nie ma kiedy się rozgrzać a akumulator naładować to z czasem też będziesz miał problem z odpaleniem. Diesel potrzebuje większego "kopa" przy odpaleniu niż benzyniak , też to trzeba brać pod uwagę .
Z poważaniem Marcin

Offline radek8

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #9 dnia: 28.02.2018, 20:33 »
Mam a3 2002r. Wiem, że zimy w tym roku nie ma. Ale właśnie akurat teraz gdy były te mrozy nie jeździłem no i się porobiło >:O
Teraz co rok na zimę będę wymieniał obowiązkowo świece i filtr paliwa.


A tak poza tym to czy w tych zwykłych paliwach (nie premium)są też jakieś  dodatki?

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #10 dnia: 28.02.2018, 20:38 »
Nie znam się (mój pierwszy diesel) ale to zależy jak się trafi :thumbup: ja odpukać klekotem jeżdżę od kwietnia 2010r nie zmieniłem rozrządu , chociaż każdy przeważnie w używce zmienia (kupiony w komisie) na tym pasku mam zrobione 94tys a w golfach zmienia się co 60tys. jeżdżę też na tych samych świecach na których go kupiłem :P robię krótkie odcinki , bo do roboty mam w jedną stronę 20km , no teraz weekendowo to jeżdżę na lód na jeziorko 30km odemnie , na dojeżdżaniu do pracy silnik na pewno się nie dogrzewa , chociaż wydaje mi się ze mogę mieć walnięty czujnik temperatury ? według książki ''temperatura robocza'' to 90* a on tyle łapie tylko w upały :facepalm: przeważnie pokazuje 60-70* ale w kabinie mam ciepło? mam zamontowany zwykły termometr i jak gdzieś jadę dalej to i nie raz złapie +20 a jak do roboty(30min) to przeważnie +10 Spalanie raczej dobre , na dojazd do pracy starcza cały bak(55l) i jeszcze coś tam zostaje , jak jeżdżę na rybki w weekendy to oczywiście muszę w miesiącu do tankować  , wczoraj np. wskazówka była już koło rezerwy , która się jeszcze nie świeciła (niby 7l rezerwy) a na baku zrobiłem 970km z ''groszami'' co na mrozy chyba nie jest źle? Na diesla nie narzekam , jeśli zmienię to na benzynę , gaz mnie nie interesuje(miałem) i jak zmienię to będzie to fiat panda :)
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 281
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #11 dnia: 28.02.2018, 20:42 »
Świece ty Ty kolego posprawdzaj a nie wymieniaj, bo komplet firmowych to spory koszt, a nie padają na zawołanie, ja swoje wymieniłem chyba z 5 lat temu i nadal chodzą. Jak nie masz pojęcia o mechanice to sam za świece żarowe się nie bierz, bo jak którąś ukręcisz to bida i spory koszt żeby to wykręcić później. A co do dodatków, to obecnie w Polsce wszystkie paliwa diesla mają dodatki bio, jakiś tam procent. Te lepsze paliwa zawierają podobno dodatki zimowe, ale to tylko podobno, a jak jest w rzeczywistości to chyba tylko w laboratorium wiedzą.
Tomek

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #12 dnia: 28.02.2018, 20:43 »
W każdym paliwie(ropie) w okresie zimowym jest jakiś dodatek , dają już chyba w listopadzie ? oczywiście jest to paliwo ''przejściowe'' a nie w pełni zimowe , ja tankuję zwykłą ropę , ostatnio w Orlenie , na Statoil też nie narzekam , brat ma opla w dieslu i tankował w Huzarze ale się ''przejechał'' a w Oplu ma filtr podgrzewany elektrycznie :facepalm: Najbardziej byłem jednak zadowolony jak miałem dostęp do Ruskiej ropy :thumbup: A jaki masz samochód?Edyta a3 :facepalm: nie doczytałem
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #13 dnia: 28.02.2018, 20:44 »
Mam a3 2002r. Wiem, że zimy w tym roku nie ma. Ale właśnie akurat teraz gdy były te mrozy nie jeździłem no i się porobiło >:O
Teraz co rok na zimę będę wymieniał obowiązkowo świece i filtr paliwa.


A tak poza tym to czy w tych zwykłych paliwach (nie premium)są też jakieś  dodatki?

Oczywiście, że są. Bez dodatków miałbyś samą parafinę ;) Ważne jest też to, by przed nadejściem mrozu dotankować paliwa (nawet tego zwykłego), gdyż często koncerny oszczędzają na dodatkach. Jest różnica między paliwami "zimowymi", serio :(

Świec nie musisz wymieniać przed każdą zimą ;) Bez przesady. Filtra paliwa to zdecydowanie dobry pomysł, do tego dobre paliwko i masz po zmartwieniach ;)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline radek8

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #14 dnia: 28.02.2018, 20:47 »
Wielkie dzięki.