Autor Wątek: Jaki najlepszy dodatek do diesla?  (Przeczytany 11566 razy)

Offline wujek_stunt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokołów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #15 dnia: 28.02.2018, 20:50 »
Najlepszy dodatek to cały rok na bak paliwa 100 ml oleju do dwusuwa... do każdego diesla...

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #16 dnia: 28.02.2018, 20:52 »
W audiku pewnie masz filtr jak w golfie - taki z plastikowym pseudo podgrzewaczem? (czarne plastikowe rurki z zabezpieczeniem) ? zmień na filtr od starego klekota np Knecht kl41 lub filtron pp838 - przez te badziewie często się zapowietrza :thumbdown:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #17 dnia: 28.02.2018, 20:54 »
Najlepszy dodatek to cały rok na bak paliwa 100 ml oleju do dwusuwa... do każdego diesla...
Koleś leje mixol do forda , ale to też zależy od silnika , coś tam o tym czytałem , ale ja nie leję.
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline radek8

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #18 dnia: 28.02.2018, 20:57 »
Ok. Wezmę pod uwagę wszystkie odpowiedzi.

ProBono

  • Gość
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #19 dnia: 28.02.2018, 21:15 »
Ja leje do diesla 2T Elf Off Road czyli nie taki zwykły mixol. Używam go od pół roku i co mogę powiedzieć? Silnik zaczął pracować bardziej miarowo, jak na diesla przestał dymić i nie mam żadnych problemów z jego prawidłowa pracą, spalanie unormowało się w granicach 8 litrów (samochód terenowy!!) i naprawdę nie narzekam. W okresie zimowym (druga zima za nami) zawsze leje depresatora do pełnego baku i pali na strzał. Filtry i świece wymieniam jak pokazują kartki z kilometrami od fachowców. Ja leje do diesla olej do 2T i widzę różnicę. Są różne szkoły tej opcji ale ja nie leje mixolu po 3 zł za 40 litrów więc naprawdę wiem że działa. Pozdrawiam serdecznie

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 624
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #20 dnia: 28.02.2018, 21:29 »
Mam a3 2002r. Wiem, że zimy w tym roku nie ma. Ale właśnie akurat teraz gdy były te mrozy nie jeździłem no i się porobiło >:O
Teraz co rok na zimę będę wymieniał obowiązkowo świece i filtr paliwa.


A tak poza tym to czy w tych zwykłych paliwach (nie premium)są też jakieś  dodatki?

Też mam A3 , ale 1,6 PB 8V . Tylko że ja w tamtym roku ( dokładnie w kwietniu ) wymieniałem świece , kable i nowy aku . 2 tyg. temu miałem problem z odpaleniem za 1 razem , to zrobiłem mu inspekcję rozrusznika i naładowałem aku bo był słaby , a tak cały czas jeździ na 98 PB ( staram się tankować zawsze na ok. 80-90 % pojemności baku ) i póki co jakoś nie miałem problemu z filtrem czy pompką . Świece żarowe nie wymienia się co roku , ja w ostatnim swoim dieslu przez 7 lat nie wymieniałem - bo nie miałem takiej potrzeby , za to wstawiłem najdroższy aku jaki znalazłem.
Z poważaniem Marcin

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #21 dnia: 28.02.2018, 21:38 »
Świece ty Ty kolego posprawdzaj a nie wymieniaj, bo komplet firmowych to spory koszt, a nie padają na zawołanie, ja swoje wymieniłem chyba z 5 lat temu i nadal chodzą. Jak nie masz pojęcia o mechanice to sam za świece żarowe się nie bierz, bo jak którąś ukręcisz to bida i spory koszt żeby to wykręcić później. A co do dodatków, to obecnie w Polsce wszystkie paliwa diesla mają dodatki bio, jakiś tam procent. Te lepsze paliwa zawierają podobno dodatki zimowe, ale to tylko podobno, a jak jest w rzeczywistości to chyba tylko w laboratorium wiedzą.
Mądre słowa. Świece, padają rzadko. Elopendo. SDI, to proste i niezawodne silniki wolnossące. Tam nie ma się co psuć.
Arek

Offline rufi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #22 dnia: 28.02.2018, 22:37 »
Te droższe paliwa to zwykła ściema(albo mam pecha i akurat ta stacja na której tankuje oszukuje).Wczoraj mój klekot (volvo v50)po raz pierwszy odmówił posłuszeństwa,świece ok,akumulator prawie nówka,rozrusznik ok, okazało się ,że w filtrze paliwa była gęsta zupa.Od stycznia tankowałem zawsze na Circle to "arktyczne" paliwo...chyba czas na rozwód z tym koncernem.
Wędkarska Pasja 🎣

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #23 dnia: 28.02.2018, 23:06 »
Panowie, dawno temu jak jeszcze pracowałem w pewnej firmie sprzedającej chemię i akcesoria motoryzacyjne, najlepszym środkiem był "Diesel Skydd" ale tylko ten oryginalny, jak na zdjęciu. Nie nadążaliśmy go sprowadzać od importera, nie wiem czy jeszcze jest w sprzedaży :-\
Robert

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #24 dnia: 28.02.2018, 23:28 »
Dziś postanowiłem rozkręcić EGR w Mojej Rav-ce. Co tam zobaczyłem, to szok. Odkurzacz i skrobak, uswiadomił Mi że prócz głównego wlotu, są jeszcze dwa kanały, nie widoczne i zabite na maxa. Rozkręciłem wszystko wg własnych umiejętności. EGR Wymoczony i wymyty. Klekotał przy machaniu. Po zdjęciu sprężyny, chodził jak w smole. Po wymyciu? Latał luźniutko. Poskładałem i jazda próbna. Mam D-Cat. Zimą wiadomo. Przy rozgrzaniu zadyma. Ale dziś? Znaczna poprawa. Auto oddycha . Pozostał czujnik Dpf. Przewody nie bardzo chcą zejść. Kupię nowe i sprawdze dopiero przepływ powietrza Do czujnika  Fap-u Są zapieczone. Poświęciłem wieczorami niemal 3 tygodnie, by się dowiedzieć co jest 5. Serwis gówno pomagał. Chłopaki z forum Toyota, własną cięzką pracą, pomogli bardzo. Poniżej dolot po zdjęciu EGR. Sorki za kiepski  klip.
Arek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #25 dnia: 01.03.2018, 04:02 »
Ja na duże mrozy i marznące paliwo diesla mogę polecić dolanie do baku benzyny w ilości max 10% przy dieslu na pompie i max 5-6% przy common railu. Może to zabrzmi jak herezja ale jest skutecznie stosowane od lat przez wielu kierowców w tym mnie, silnika nie niszczy, pomaga rozpuścić parafinę. Parę milionów km mam za uszami więc wiem co mówię :)
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #26 dnia: 01.03.2018, 06:21 »
Ja dwie zimy temu nie zmieniłem filtra ,bo brałem ''sprawdzone'' paliwo od kumpla z Shell :facepalm: który jeździ tirem , paliwko w bańkach na oko czyściutkie , lane przez lejek z gęstym sitkiem , no i filtr się zapchał przy -19 , nalałem do zbiornika 5l benzyny , postał dzień na słonku ,zmiana filtra i potem już normalnie jeździł , no ale już nie mam kolegi ,bo jak powiedziałem jemu żeby zmienił cpn to się na mnie obraził :facepalm: Najlepsza jest ropa Ruska miałem dojście prosto z tira ale się skończyło :( ona klarowna była i aż niebieska ,a nie te z cpn co mętne są :thumbdown: najlepiej przed zimą zajrzeć do zbiornika co tam się dzieje , tankować , na sprawdzonej stacji , wymienić ,filtr , mieć drugi zalany już w zapasie  na szybką podmianę , włożony w otulinę od rur aby było mu ciepło :P i wożony w bagażniku, sprawne świece i aku , i nie ma bata że nie zapali :bravo: Wszyscy psioczą na diesle , ale niech dadzą mi benzynę co się zmieści w 5-6l/sto to zmienię :thumbup:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #27 dnia: 01.03.2018, 08:33 »
Panowie, dawno temu jak jeszcze pracowałem w pewnej firmie sprzedającej chemię i akcesoria motoryzacyjne, najlepszym środkiem był "Diesel Skydd" ale tylko ten oryginalny, jak na zdjęciu. Nie nadążaliśmy go sprowadzać od importera, nie wiem czy jeszcze jest w sprzedaży :-\
Jest do kupienia. Wczoraj wlałem 40ml na 40l ropy do ładowarki teleskopowej. Przyczyną było wytrącanie się parafiny w testowym słoiku z ropą, który stoi na parapecie. Tylko ten smród Skydda...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #28 dnia: 01.03.2018, 08:44 »
Marcin, tylko to nie jest środek do rozmrażania, trzeba go wlewać podczas tankowania. Do rozmrażania był środek z STP, ale nie pamiętam nazwy.
Robert

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki najlepszy dodatek do diesla?
« Odpowiedź #29 dnia: 01.03.2018, 09:02 »
Ja go do paliwa do baku dałem. Spokojnie. Przy tej pojemności będzie na całą zimę.
Na razie nie mam problemu z moim klekotem  (v50) pali zanim kluczyki dotknę. Za to przy xc60 przy 5 cylindrach już był problem. Niby zadbane podobnie. Jedyną różnica jest paliwo.  Xc60 na paliwo z BP, a do v50 paliwo że stacji no name obok. Paliwo ze stacji obok jest ewidentnie lepsze.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin