Autor Wątek: Bezpieczny klip do żyłki mojego autorstwa  (Przeczytany 82281 razy)

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bezpieczny klip do żyłki mojego autorstwa
« Odpowiedź #120 dnia: 05.02.2018, 13:11 »
W ubiegłą sobotę testowałem klips z drutu. Zarówno rzuty na 20 metrów jak i 40 metrów klips działał bez problemów. Ani razu na jakieś 100 rzutów łowiąc na dwie wędki nie wypieła się żyłka . Teraz czas na komercję i sprawdzenie jak w warunkach bojowych klips uwalnia żyłkę przy odjeździe .   

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Geo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bezpieczny klip do żyłki mojego autorstwa
« Odpowiedź #121 dnia: 07.02.2018, 00:29 »
Panowie mam problem z dobraniem odpowiedniego drutu, wszystko co mogę kupić na miejscu jest, albo za miękkie, albo za grube. Czy ktoś może mi odsprzedać kawałek tego drutu dentystycznego do prób???
Sebastian


Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Bezpieczny klip do żyłki mojego autorstwa
« Odpowiedź #122 dnia: 07.02.2018, 07:41 »
Zrobiłem dwa, kwadratowe klipy ze spinacza biurowego (stalowy, a nie mosiężny). Jeszcze nie nawinąłem żyłki i nie testowałem (żyłka ma przyjść dzisiaj).
Geo - może spróbuj ze spinacza?

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bezpieczny klip do żyłki mojego autorstwa
« Odpowiedź #123 dnia: 07.02.2018, 07:49 »
W ubiegłą sobotę testowałem klips z drutu. Zarówno rzuty na 20 metrów jak i 40 metrów klips działał bez problemów. Ani razu na jakieś 100 rzutów łowiąc na dwie wędki nie wypieła się żyłka . Teraz czas na komercję i sprawdzenie jak w warunkach bojowych klips uwalnia żyłkę przy odjeździe .   

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka



Nawiniętą miałeś pełną szpulę?

Offline nexusj

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 6
  • Lokalizacja: Chojnice
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Bezpieczny klip do żyłki mojego autorstwa
« Odpowiedź #124 dnia: 07.02.2018, 07:57 »
Panowie mam problem z dobraniem odpowiedniego drutu, wszystko co mogę kupić na miejscu jest, albo za miękkie, albo za grube. Czy ktoś może mi odsprzedać kawałek tego drutu dentystycznego do prób???

http://www.sklep.mikran.pl/pl/id1376/Drut-stomatologiczny-Met-Dent
https://sklep.hasmed.pl/druty-ortodontyczne/883-drut-metdent-10g.html


Z przesyłką nie powinni mieć problemu :)

Ja mam trochę inne pytanie - ktoś próbował robić klipy drucikami różnych przekroi i grubości ? Jest dostępna wersja półokrągła, ale dosyć gruba bo 1,2 mm - może komuś nasuwają się jakieś wnioski po obecnych testach ?

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bezpieczny klip do żyłki mojego autorstwa
« Odpowiedź #125 dnia: 07.02.2018, 08:01 »

W ubiegłą sobotę testowałem klips z drutu. Zarówno rzuty na 20 metrów jak i 40 metrów klips działał bez problemów. Ani razu na jakieś 100 rzutów łowiąc na dwie wędki nie wypieła się żyłka . Teraz czas na komercję i sprawdzenie jak w warunkach bojowych klips uwalnia żyłkę przy odjeździe .   

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka



Nawiniętą miałeś pełną szpulę?


Po sam rant. Pełna szpula. 

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Geo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bezpieczny klip do żyłki mojego autorstwa
« Odpowiedź #126 dnia: 07.02.2018, 09:37 »
Panowie mam problem z dobraniem odpowiedniego drutu, wszystko co mogę kupić na miejscu jest, albo za miękkie, albo za grube. Czy ktoś może mi odsprzedać kawałek tego drutu dentystycznego do prób???

http://www.sklep.mikran.pl/pl/id1376/Drut-stomatologiczny-Met-Dent
https://sklep.hasmed.pl/druty-ortodontyczne/883-drut-metdent-10g.html


Z przesyłką nie powinni mieć problemu :)

Ja mam trochę inne pytanie - ktoś próbował robić klipy drucikami różnych przekroi i grubości ? Jest dostępna wersja półokrągła, ale dosyć gruba bo 1,2 mm - może komuś nasuwają się jakieś wnioski po obecnych testach ?

Kupiłem w HASMED - 14,38 zł z przesyłką :facepalm: dzięki

Próbowałem zrobić z drutu 1,4 (najcieńszy ze sztywnych jaki udało mi się zdobyć) i totalnie za grubo.
Sebastian


Offline pawel79ozo

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: łódzkie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Bezpieczny klip do żyłki mojego autorstwa
« Odpowiedź #127 dnia: 21.02.2018, 12:22 »
Ja wykonałem swojego klipa z blaszki nierdzewnej .Przy próbach z drucikiem w miejscu styku ze szpulą zauważyłem że żyłka jest zgnieciona .Oczywiście przed zamontowaniem ranty wyszlifowałem i wypolerowałem .Dzięki marek118 za podzielenie się pomysłem. :thumbup:

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 471
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bezpieczny klip do żyłki mojego autorstwa
« Odpowiedź #128 dnia: 21.02.2018, 18:54 »
Ja wykonałem swojego klipa z blaszki nierdzewnej .Przy próbach z drucikiem w miejscu styku ze szpulą zauważyłem że żyłka jest zgnieciona .Oczywiście przed zamontowaniem ranty wyszlifowałem i wypolerowałem .Dzięki marek118 za podzielenie się pomysłem. :thumbup:

Zrób zdjęcia i przedstaw ten pomysł.
Marcin

Offline kujaw

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska i Norwegia
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Bezpieczny klip do żyłki mojego autorstwa
« Odpowiedź #129 dnia: 21.02.2018, 19:00 »
Bardzo ciekawy  klip :thumbup: będę go stosował w tym roku :D :D

Offline pawel79ozo

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: łódzkie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Bezpieczny klip do żyłki mojego autorstwa
« Odpowiedź #130 dnia: 21.02.2018, 20:28 »
Blaszka rozkłada odcisk żyłki na całej jej szerokości, w druciku tylko w 2 punktach.

Offline Grzechub

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 1
Odp: Bezpieczny klip do żyłki mojego autorstwa
« Odpowiedź #131 dnia: 01.04.2018, 19:11 »
Witam,
to mój pierwszy post na forum. Postanowiłem opisać własny sposób na wykonanie klipsa do kołowrotka z możliwością automatycznego uwolnienia żyłki. Do wykonania tegoż klipsa zostałem zainspirowany kołowrotkiem MAP ACS , przedmiotowym tematem forum oraz utratą dużego karpia w zeszłym roku (nerwowe szukanie klipsa na szpuli podczas odjazdu miśka :facepalm:). Postanowiłem dokonać przeróbki na moich obecnych młynkach Robinson FreeRunner 306. Moje kołowrotki są wyposażone w w dwie szpule, jedna alum oraz druga grafit. Na razie dokonałem przeróbek na szpulach grafitowych. Jeżeli modyfikacja zda egzamin po pewnej ilości wypadów, to rozwiązanie zastosuje także w szpulach aluminiowych. Jak na razie zaliczyłem jeden wypad i mogę powiedzieć, że jest całkiem spoko. Wykonanie klipsa polegało na nacięciu trytytki i wklejeniu w szpule kołowrotka zgodnie z załączonym zdjęciami. :)
Do wykonania klipsa potrzebowałem:
1. Trytytka L=10cm jak na foto
2. Klej dwuskładnikowy do plastiku jak na foto

Offline Hawran

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bezpieczny klip do żyłki mojego autorstwa
« Odpowiedź #132 dnia: 03.04.2018, 07:48 »
Witam,
to mój pierwszy post na forum. Postanowiłem opisać własny sposób na wykonanie klipsa do kołowrotka z możliwością automatycznego uwolnienia żyłki. Do wykonania tegoż klipsa zostałem zainspirowany kołowrotkiem MAP ACS , przedmiotowym tematem forum oraz utratą dużego karpia w zeszłym roku (nerwowe szukanie klipsa na szpuli podczas odjazdu miśka :facepalm:). Postanowiłem dokonać przeróbki na moich obecnych młynkach Robinson FreeRunner 306. Moje kołowrotki są wyposażone w w dwie szpule, jedna alum oraz druga grafit. Na razie dokonałem przeróbek na szpulach grafitowych. Jeżeli modyfikacja zda egzamin po pewnej ilości wypadów, to rozwiązanie zastosuje także w szpulach aluminiowych. Jak na razie zaliczyłem jeden wypad i mogę powiedzieć, że jest całkiem spoko. Wykonanie klipsa polegało na nacięciu trytytki i wklejeniu w szpule kołowrotka zgodnie z załączonym zdjęciami. :)
Do wykonania klipsa potrzebowałem:
1. Trytytka L=10cm jak na foto
2. Klej dwuskładnikowy do plastiku jak na foto
W szpulach  aluminiowych , może być problem z przyklejeniem .

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Piotr

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bezpieczny klip do żyłki mojego autorstwa
« Odpowiedź #133 dnia: 03.04.2018, 14:59 »
Musiałem trochę zmodyfikować "druciany" klip. Okazało się że zrobiłem  za niski i przy prawie pełnej szpuli trudno było zaklipować żyłkę.
Teraz nowy "model" wystaje ok 1,5-2 mm ponad krawędź szpuli i dodatkowo przygiąłem lekko koniec  w stronę rotora i teraz działa bez pudła. Dziś przetestowałem go na 3  niebrzydkich jesiotrach  84, 86 i 90cm . Holowałem  je pickerkiem na cienkiej żyłce więc były odjazdy jak należy. Klip wypina za każdym razem podczas odjazdu ryby. Ten pomysł kolegi Marka z drucikiem jest naprawdę doskonały.   
Wiesiek

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bezpieczny klip do żyłki mojego autorstwa
« Odpowiedź #134 dnia: 03.04.2018, 15:21 »
Musiałem trochę zmodyfikować "druciany" klip. Okazało się że zrobiłem  za niski i przy prawie pełnej szpuli trudno było zaklipować żyłkę.
Teraz nowy "model" wystaje ok 1,5-2 mm ponad krawędź szpuli i dodatkowo przygiąłem lekko koniec  w stronę rotora i teraz działa bez pudła. Dziś przetestowałem go na 3  niebrzydkich jesiotrach  84, 86 i 90cm . Holowałem  je pickerkiem na cienkiej żyłce więc były odjazdy jak należy. Klip wypina za każdym razem podczas odjazdu ryby. Ten pomysł kolegi Marka z drucikiem jest naprawdę doskonały.   
Wiesiek,

jakbyś miał chwilę to zrób zdjęcia swoich szpul z tym klipem. Ja dopiero w weekend zabieram się za swoje kołowrotki i tez planuje montować te nowe klipy. Sezon oczywiście zaskoczył mnie jak śnieg drogowców i patrząc na aurę trzeba się zabierać za przeróbki i zakupy.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał