Autor Wątek: Alkohol w zanęcie  (Przeczytany 5159 razy)

Offline greg227

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 380
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Alkohol w zanęcie
« Odpowiedź #15 dnia: 24.11.2019, 18:12 »
A stosował ktoś z was ,, księżycówkę” czystą lub smakową? Oczywiście do zanęty lub przynęt. 😜

Offline paweles

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Alkohol w zanęcie
« Odpowiedź #16 dnia: 24.11.2019, 18:32 »
A stosował ktoś z was ,, księżycówkę” czystą lub smakową? Oczywiście do zanęty lub przynęt.
Wyczytałem na forach że również dobrze do moczenia kukurydzy prócz żołądkowej działa whiskey, więc "księżycówka" ma prawo być ok .
Również czytałem o dolewaniu piwa do zanęt (pisało również, że był to skrywany trik najlepszych spławikowcow w Polsce swego czasu), sam jednak nie miałem odwagi spróbować..

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Ryba wplywa na wszystko..

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Alkohol w zanęcie
« Odpowiedź #17 dnia: 24.11.2019, 20:22 »
Trochę szkoda whisky. W Szkocji chyba zabiliby za to :P Wracając na nasz swojski grunt, skoro co niektórym rodakom "borygo" nie szkodzi, to może i na ryby się nada...i kolorek ma fajny, taki wędkarski :P

Tak na marginesie to nie różnimy się zbytnio od ryb ;D Alkohol w znacznej ilości szkodzi również rybom. Włącza im się wówczas nieśmiertelność ;D Stają się bardziej aspołeczne. No i po ciężkim przepiciu nie mają zbytnio ochoty na bara bara. Potrzebują też trochę czasu po wypitce na dojście do siebie ;D

Bardzo ciekawe badania  ;)

https://www.mentalfloss.com/article/57027/heres-what-happens-when-fish-get-drunk


Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 000
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Alkohol w zanęcie
« Odpowiedź #18 dnia: 24.11.2019, 20:40 »
Ja z powodzeniem stosuję ciemne piwo do zanęt. Szczególnie gdy nastawiam się na leszcza.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline David_L

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętokrzyskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Alkohol w zanęcie
« Odpowiedź #19 dnia: 27.11.2019, 12:49 »
Mam znajomego który łowiąc leszcze rozrabia zanęty ciemnym piwem z oranżadą "Helena"  w proporcji 1 do 1 i do tego zawsze wlewa 50 ml czystego spirytusu. :P ja osobiście próbowałem dodawać alkohol do zanęty. Jak woda była dość zimna to efekty były lepsze. Jednak latem raczej nie widziałem specjalnie różnicy w skuteczności zanęty z alkoholem i bez. Z ciekawości kombinowałem z różnymi alkoholami w zanęcie. Najlepsza była rakija i gorzka żołądkowa. A co do przynęt to wszelkie owocowe nalewki do kukurydzy mi się sprawdziły. :beer: ;D

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 796
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Alkohol w zanęcie
« Odpowiedź #20 dnia: 01.12.2019, 09:35 »
John Wilson na jedym ze swoich filmów łowił liny na sfermentowaną zanętę , która stała kilka dni w szopie aż skisła.
Ja jesze z taką zanętą nie łowiłem , w przyszłym sezonie doleję do zanęty czerwone słodkie wino.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Sztywnej linki🎣

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 497
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Alkohol w zanęcie
« Odpowiedź #21 dnia: 01.12.2019, 09:38 »
Wielokrotnie miałem doskonałe wyniki na zepsutą zanętę. Tzn. stała sobie w folii ze dwa dni w lato, bo zapomniałem włożyć do zamrażarki. Śmierdziała zepsuciem, zmieszałem z nową porcją i dobrze łowiłem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters