Autor Wątek: Kanał na youtube Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie  (Przeczytany 1736 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Dla wszystkich, którzy chcieliby wrócić na studia lub nigdy nie studiowali albo po prostu mają trochę wolnego czasu polecam zapoznać się z kanałem youtube Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW) - Nauka/Science SGGW

https://www.youtube.com/channel/UCd1Q_XY2VKzE67zBbHyeGNw/videos

Z tego kanału nie dowiecie się jak u siebie w domu przeprowadzić inseminację domaciczną u świń ;), natomiast możecie dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy np. o środowisku - jego elementach, zależnościach, ale i nawet troszeczkę o polskim prawie z nim związanym itp. Świadomość tego jak funkcjonuje środowisko jest ważna, bowiem pozwala nam jako wędkarzom lepiej zrozumieć pewne zależności występujące w naturze, które mają wpływ chociażby na stan polskich wód śródlądowych, a nie tylko dochodzić do konluzji, że "kradno, oszukujo i nie zarybiajo" ;)

Wykłady, bo to są wykłady prowadzone dla studentów (pewnie udostępnione zostały online dzięki istnieniu pewnego koronawirusa), prowadzone są przez dr hab P. Oglęckiego. Jest to ten Pan znany niektórym z Wiadomości Wędkarskich, tłumaczeń m.in. dla kanału Discovery, czy też z kanału "Kamil Łysy Wąż Walicki", gdzie wypowiada się na temat życia ryb.

Macie za darmo dostęp do sporej dawki wiedzy. Polecam. Wybrałem "kilka" filmów, ale jest ich tam znacznie więcej


A jak kogoś wali jakieś środowisko i ma w dupie zależności, rybki, ptaszki, formy ochrony przyrody w Polsce, to zawsze może sobie za darmo obejrzeć wykłady z technologii winiarstwa i stać się w przyszłości producentem win, sommelrierem, członkiem klubu AA, ewentualnie żulem ;)


Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
A jakieś wykłady o bimbrownictwie się znajdą :D :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Nie podpuszczaj ludzi :P

Ustawa z dnia 18 października 2006 r. o wyrobie napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych

art. 44

1. Kto bez wymaganego wpisu do rejestru wyrabia lub rozlewa napoje spirytusowe, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
2. Kto dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w stosunku do napojów spirytusowych o znacznej wartości, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Myślisz że nie znam tego debilnego przepisu >:O
Ale póki co wykłady są dozwolone :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Żyłem ze świadomością, że wyrób małej ilość na użytek własny jest dozwolona. Mam na myśli bimber oczywiście