Autor Wątek: Shimano Stella - niepokojąca praca  (Przeczytany 7846 razy)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #15 dnia: 25.12.2017, 21:11 »
Nie twierdzę, że ten konkretny kołowrotek jest w pełni sprawny, jednak Stelle mają to do siebie, że się docierają. Żadna nowa Stella nie ma pożądanej przez wszystkich maślanej pracy.
To mnie uspokoiłeś. Mam nadzieję że się dotrze.

Najnowsze Twin Powery miały feler, jeden z elementów przeniesienia posuwu szpuli (chyba posuwu szpuli, już zapomniałem :)) ocierał o nadlewkę obudowy. Było to takie regularne "tryk", "tryk". Trzymam kciuki, żeby obyło się bez większych cyrków.
Jacek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #16 dnia: 25.12.2017, 21:15 »
Jakie są Twoje kontakty z teściową? ... czy ma jeszcze jedną curke?
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
żona jedynaczka :)
Teściowa na 102, sto od domu i dwa pod ziemią. Poważnie to moja teściowa jest zaprzeczeniem kawałów. Kobieta fantastyczna.
Adam

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #17 dnia: 25.12.2017, 21:20 »
A propos tego Ravena, to szkoda, że nie wiedziałem wcześniej. Kiedyś kupiłem tam kołowrotek w atrakcyjnej cenie i też nie pracował dobrze.
Widzę, że na forum jest wątek poświęcony temu sklepowi -> http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1866.0 , ale niewiele tam ocen. Tam jednak mowa o sklepie stacjonarnym.

No szkoda.
Ja kupowałem dopiero drugi raz tam. Za pierwszym było wszystko cacy. Ultegra serwisowana i tuningowana (planowo) u Czesia nie wykazała żadnych wad.

Dobrze, że możliwość odstąpienia od umowy kupna na odległość jest w naszym prawie.

Nie twierdzę, że ten konkretny kołowrotek jest w pełni sprawny, jednak Stelle mają to do siebie, że się docierają. Żadna nowa Stella nie ma pożądanej przez wszystkich maślanej pracy.
To mnie uspokoiłeś. Mam nadzieję że się dotrze.

Najnowsze Twin Powery miały feler, jeden z elementów przeniesienia posuwu szpuli (chyba posuwu szpuli, już zapomniałem :)) ocierał o nadlewkę obudowy. Było to takie regularne "tryk", "tryk". Trzymam kciuki, żeby obyło się bez większych cyrków.

To świetnie. Właśnie jestem na kupnie TP 15.
Może będzie ok.
Niemniej jednak będę się przysłuchiwał pracy młynka na wszelkie sposoby i pozycje.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #18 dnia: 25.12.2017, 21:21 »
Jakie są Twoje kontakty z teściową? ... czy ma jeszcze jedną curke?
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
żona jedynaczka :)
Teściowa na 102, sto od domu i dwa pod ziemią. Poważnie to moja teściowa jest zaprzeczeniem kawałów. Kobieta fantastyczna.
no to szkoda, a tym bardziej że teściowa to taka dobra kobieta - w sumie to na swoją też nie mogę narzekać

Wracając do sprawy kręcioła to to niepokojące —


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #19 dnia: 25.12.2017, 21:23 »
A propos tego Ravena, to szkoda, że nie wiedziałem wcześniej. Kiedyś kupiłem tam kołowrotek w atrakcyjnej cenie i też nie pracował dobrze.
Widzę, że na forum jest wątek poświęcony temu sklepowi -> http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1866.0 , ale niewiele tam ocen. Tam jednak mowa o sklepie stacjonarnym.

No szkoda.
Ja kupowałem dopiero drugi raz tam. Za pierwszym było wszystko cacy. Ultegra serwisowana i tuningowana (planowo) u Czesia nie wykazała żadnych wad.

Dobrze, że możliwość odstąpienia od umowy kupna na odległość jest w naszym prawie.

Nie twierdzę, że ten konkretny kołowrotek jest w pełni sprawny, jednak Stelle mają to do siebie, że się docierają. Żadna nowa Stella nie ma pożądanej przez wszystkich maślanej pracy.
To mnie uspokoiłeś. Mam nadzieję że się dotrze.

Najnowsze Twin Powery miały feler, jeden z elementów przeniesienia posuwu szpuli (chyba posuwu szpuli, już zapomniałem :)) ocierał o nadlewkę obudowy. Było to takie regularne "tryk", "tryk". Trzymam kciuki, żeby obyło się bez większych cyrków.

To świetnie. Właśnie jestem na kupnie TP 15.
Może będzie ok.
Niemniej jednak będę się przysłuchiwał pracy młynka na wszelkie sposoby i pozycje.

Bierz, bierz. Z jakim przełożeniem wybierzesz kołowrotek?
Jacek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #20 dnia: 25.12.2017, 21:26 »
Wysyłam do reklamacji, sprzęt  za tyle kasy (jak dla mnie).
Adam

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #21 dnia: 25.12.2017, 21:28 »
A propos tego Ravena, to szkoda, że nie wiedziałem wcześniej. Kiedyś kupiłem tam kołowrotek w atrakcyjnej cenie i też nie pracował dobrze.
Widzę, że na forum jest wątek poświęcony temu sklepowi -> http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1866.0 , ale niewiele tam ocen. Tam jednak mowa o sklepie stacjonarnym.

No szkoda.
Ja kupowałem dopiero drugi raz tam. Za pierwszym było wszystko cacy. Ultegra serwisowana i tuningowana (planowo) u Czesia nie wykazała żadnych wad.

Dobrze, że możliwość odstąpienia od umowy kupna na odległość jest w naszym prawie.

Nie twierdzę, że ten konkretny kołowrotek jest w pełni sprawny, jednak Stelle mają to do siebie, że się docierają. Żadna nowa Stella nie ma pożądanej przez wszystkich maślanej pracy.
To mnie uspokoiłeś. Mam nadzieję że się dotrze.

Najnowsze Twin Powery miały feler, jeden z elementów przeniesienia posuwu szpuli (chyba posuwu szpuli, już zapomniałem :)) ocierał o nadlewkę obudowy. Było to takie regularne "tryk", "tryk". Trzymam kciuki, żeby obyło się bez większych cyrków.

To świetnie. Właśnie jestem na kupnie TP 15.
Może będzie ok.
Niemniej jednak będę się przysłuchiwał pracy młynka na wszelkie sposoby i pozycje.

Bierz, bierz. Z jakim przełożeniem wybierzesz kołowrotek?

4.4
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #22 dnia: 25.12.2017, 21:29 »
Nie twierdzę, że ten konkretny kołowrotek jest w pełni sprawny, jednak Stelle mają to do siebie, że się docierają. Żadna nowa Stella nie ma pożądanej przez wszystkich maślanej pracy.
To mnie uspokoiłeś. Mam nadzieję że się dotrze.

Pytanie tylko, ile takie docieranie będzie trwało.
Czy jakby kręcić cały czas przez dwa dni, to jest szansa? :-)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #23 dnia: 25.12.2017, 21:33 »
Kołowrotek musi pracować z obciążeniem, to po pierwsze. Kilka wypadów na ryby powinno rozwiązać problem. Jeśli poprawa nie nastąpi, kupujemy nowy, to po drugie :)
Jacek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #24 dnia: 25.12.2017, 21:34 »
Tak jest. Taki jest plan :thumbup:
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #25 dnia: 25.12.2017, 21:44 »
Z tymi kołowrotkami z Ravena nie zmyślam. Niskie ceny w tym sklepie, niekoniecznie po przecenach, naprawdę kuszą i sporo znajomych coś kupiło w związku z powyższym. Miałem zatem pewną ilość, nowych zupełnie młynków z tego sklepu, które dostałem celem nasmarowania, bo "źle pracują" - głównie Shimano. Tymczasem wiele to nie pomagało, nie było mega efektu. Problem ze spasowaniem, jakieś szumy z przekładni, z osi...
Nie wiem, może to czysty przypadek, a może nie?

Stelle, TwinPowery czy inne Vanquishe może nie tyle źle pracują od nowości, czy mało płynnie, co wyczuwalny/słyszalny jest taki jakby "szmer" podczas pracy i faktycznie po pewnym czasie zanika.
Podobna sytuacja jest Pennem Clash, "morskimi" modelami Okumy.
Stukanie, ocieranie czy inne "trykanie" nie jest na miejscu. Przynajmniej wg mnie.
Spasowanie jest na wysokim poziomie, ale nie idealne, i faktycznie musi się ten mechanizm nieco dotrzeć - głównie oś główna oraz pinion, gdyż ten jest atakowany bardzo twardym stopem koła napędowego. Stąd w kołowrotkach tej jakości warto przy serwisowaniu oznaczyć miejsca zazębień. Nie ze względu na to, że nagle coś będzie źle działać, ale po ty, by trafić w ustawienie już "dotarte". W przeciwnym wypadku pojawia się ponownie szum lub delikatny luz.
Powiem bez ogródek, że z maszynami tego typu miałem styczność niewielką - raptem 4 Stelle i 10 Twin Powerów w przeciągu 12 lat ;) To sprzęt tej klasy i ceny, że wcale to nie dziwi. W każdym razie modele, z którymi miałem styczność nie miały tego typu efektów.
Oczywiście nie znaczy to, że jestem wyrocznią w temacie- niestety doświadczenie niewielkie mam ze Stellami :-[
Czesiek

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #26 dnia: 25.12.2017, 21:47 »
Kołowrotek musi pracować z obciążeniem, to po pierwsze. Kilka wypadów na ryby powinno rozwiązać problem. Jeśli poprawa nie nastąpi, kupujemy nowy, to po drugie :)

Dobrze Jacek prawi. Praca "na sucho" nic nie da. Kołowrotek musi dostać obciążeń.
Gdzieś się natknąłem na przypadki -pewnie wyczytałem w necie, że ludziska nawijają linkę, a potem targają jakieś "obciążenie" na polu czy placu koło domu :P
Czesiek

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #27 dnia: 25.12.2017, 22:36 »
Mam taki sam model. Praca aksamitna, cicho miło i maślanie.
Odsyłaj ;)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #28 dnia: 25.12.2017, 22:40 »
4.4

To będziesz mógł wyrywać korki spustowe ze stawów i jezior. Ogromną sprawność ma Twin Power z tym przełożeniem.
Jacek

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #29 dnia: 26.12.2017, 00:06 »
Jeden z moich pierwszych postów na tym forum dotyczył mojego podobnego problemu z kołowrotkiem Shimano. U mnie był to Vanquish c3000dh dziwny szum, który występował pod obciążeniem, na 3 wyjeździe się zaciął. Po powrocie z serwisu do tej pory słyszę delikatny szelest z wnętrza mimo upływu czasu.  Chyba ta marka już tak ma :facepalm: