Autor Wątek: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie  (Przeczytany 106354 razy)

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #780 dnia: 21.03.2018, 12:01 »
Mariusz, problem tworzenia łowisk no kill polega na tym, że są założenia w głowach małej garstki osób zazwyczaj, naprzeciwko zaś jest horda żądnych mięsa 'prawdziwych wędkarzy'. I jedni i drudzy są członkami PZW, i trzeba tu wypracowywać jakieś opcje. Ogólnie jeszcze niedawno WW prezentowało pogląd, że ryby należy zabierać, kilku redaktorów tam, jak 'batman'Wróblewski mocno obstaja przy takim podejściu. Teraz jest tam kilku myślących inaczej, jak Kamil Walicki, ale rdzeń redakcji pozostaje ten sam...

Ogólnie PZW nie ma żadnego pomysłu na wody no kill, jest to właśnie oddolna inicjatywa wędkarzy. Zdajmy sobie sprawę jednak, na ile zagrożeń jest ona wystawiona. Wystarczy inna inicjatywa właśnie, aby zarząd okręgu miał już poważny dylemat. I wtedy jest to często kwestia 'kogo jest więcej' lub kto ma większe wpływy.

Sami wędkarze nie potrafią protestować, i przyjmują wszystko. Jednak w pewnym momencie to może się zmienić. Przykład Wrocławia i Kanału Burzowego pokazuje jak mięsiarze mogą coś rozwalić. Dlatego wg mnie lepiej jest budować coś na silnych podstawach. Najlepiej jeżeli sam ZG PZW podejmie uchwałę o tym, aby każdy okręg wyznaczył wody do wędkarstwa sportowego. I już jest lepiej, nieprawdaż? Można też budować coś na innym solidnym gruncie, czyli opierać to na grupie wędkarzy. Niestety, w związku należeć można do jednego koła tylko, nie ma praktycznie rywalizacji. Dlatego to gdzie należymy, o ile nie zależy nam na jakieś wodzie specjalnej lub zawodach, nie ma znaczenia. Łowimy bowiem na wodach okręgu. Gdyby koła miały własne wody, i jakieś koło zrobiłoby np. pięć zbiorników no kill, to mogłoby się okazać, ze traci ono 200 mięsiarzy, zdobywa z to 200 wędkarzy 'rozsądnych'. Ludzie ci opiekują się tymi wodami, dbają, sa w stanie nawet płacić więcej. A w tym systemie tak nie ma. Powstanie wody no kill jest zrzuceniem ciężaru na barki jakiegoś koła, w którym zazwyczaj duża część jest przeciwna takim pomysłom. To musi powodować spięcia i problemy!

Dlatego warto myśleć o solidnych podstawach i od tego zaczynać zmiany. Bez tego będą niepotrzebne konflikty i podziały, i oczywiście marne wyniki. Bo woda no kill to nie jest wcale samograj, gdzie wystarczy zarybić raz i za rok, dwa jest pełno ryb. Taka wodę trzeba umiejętnie prowadzić i umieć ją korygować. Bez braku poparcia ze strony wędkarzy, z jednym ichtiologiem okręgowym, może być to bardzo trudne. Może dać to argumenty tym co takim łowiskom są przeciwni, kto wie, czy Kotwice i Rybale już nie kombinują jak tu w swych pracach pisać, dawać przykłady jak to  no kill niekorzystnie wpływa na zbiornik.
I tu praktycznie ze wszystkim się zgadzam bo doskonale opisaleś to wszystko.


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #781 dnia: 21.03.2018, 21:05 »
Dziś podali w mediach, że CBA aresztowało kilka osób, które wyłudzały pieniądze z UE na gospodarkę rybacką.

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #782 dnia: 21.03.2018, 21:33 »
https://www.agropolska.pl/aktualnosci/polska/na-wielka-skale-wyludzali-platnosci-bezposrednie-sa-juz-w-rekach-cba,5079.html

Chyba raczej chodziło o gospodarkę rolną i stawową, a nie rybacką w sensie rybactwa operującego na dzierżawionych wodach od RZGW.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #783 dnia: 21.03.2018, 21:53 »
Dziś podali w mediach, że CBA aresztowało kilka osób, które wyłudzały pieniądze z UE na gospodarkę rybacką.

Też to widziałem ale końcówke materiału...i faktycznie cosik mówili o rybakach czy gospodarstwie rybackim...
Druga część dotyczyła sprawy o której pisze logarytm....
Maciek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #784 dnia: 21.03.2018, 22:03 »
Nie oglądałem, ale tam pewnie jest troszkę inna sytuacja aniżeli ta o której ja czasem wspominam ;) Tam nie ma "pleców" w postaci kolegów samorządowców, kolegów zatrudnionych w powiatowych biurach i oddziałach regionalnych ARiMR oraz tej całej podwaliny naukowej do działania..... a jest zwykłe chamskie wyłudzanie dotacji przez rybaka rolnika dla siebie, a nie dla "lokalnej" społeczności ;)

Offline RafałOrłoś

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zarząd G. PZW też posiada "teczki", dlatego rządzi
  • Lokalizacja: Poznań, Eindhoven (NL)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #785 dnia: 22.03.2018, 15:39 »
Dzień dobry,

panowie, życia wam nie starczy by przemielić temat rybactwa śródlądowego w Polsce, bo to...kasa...misiu...kasa. Ile to już latek klepiecie tutaj w klawiatury ciągle o tym samym?

W Polsce każda grupa zawodowa, czy masowe stowarzyszenie (jego władze, rzecz jasna) która ma wpływ na życie innych ludzi, raz zdobytych apanaży i konfitur bez walki nie odda, nie widzicie tego? Pan Bedyński i spółka tylko tym się zajmują, zawodowo przecież, na pełen etat - bo przecież dla wędkarzy nic nie robią. A zatem to jest wojna, aby zniszczyć betonowy bunkier należy go wysadzić w powietrze. Wojny nie wygra się rozrzucając ulotki...

Ilu nas jest tylu ogłosi się w internecie (w sposób zorganizowany) że poprze w następnych wyborach tylko tą partię która...zamieni słowo "rybak"-  w ustawie o rybaczeniu - na słowo wędkarz i jeśli będzie to "karna" grupa w liczbie minimum 100 tyś osób to za około 10 lat zobaczymy pierwsze duże ryby w naszych wodach.

Amen.

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Uzależniony od wędkarstwa


Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #788 dnia: 29.03.2018, 15:24 »
Odpowiedź zarządu okręgu na postulaty o górne wymiary ochronne:

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/24/wiadomosci/83182/pliki/skmbt_c25318032913030.pdf

W skrócie "nie zrobimy tego, bo procedury, koszty, operat".
Marcin

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #789 dnia: 29.03.2018, 16:42 »
Odpowiedź zarządu okręgu na postulaty o górne wymiary ochronne:

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/24/wiadomosci/83182/pliki/skmbt_c25318032913030.pdf

W skrócie "nie zrobimy tego, bo procedury, koszty, operat".




Ktoś wie jakie to są koszta? I dlaczego te cholerne operaty tak wszystko blokują?

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #790 dnia: 29.03.2018, 16:47 »
Odpowiedź zarządu okręgu na postulaty o górne wymiary ochronne:

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/24/wiadomosci/83182/pliki/skmbt_c25318032913030.pdf

W skrócie "nie zrobimy tego, bo procedury, koszty, operat".
>:O >:O :facepalm: :facepalm:

Normalnie nowomowa...
Jak są koszty niech wskażą jakie kwoty.
JKarp

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #791 dnia: 29.03.2018, 16:51 »
Odpowiedź zarządu okręgu na postulaty o górne wymiary ochronne:

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/24/wiadomosci/83182/pliki/skmbt_c25318032913030.pdf

W skrócie "nie zrobimy tego, bo procedury, koszty, operat".





Ktoś wie jakie to są koszta? I dlaczego te cholerne operaty tak wszystko blokują?

Jędruś bo taki operat to "10 przykazań " na czas jego trwania. W ten sposób np blokują usunięcie rybaków z ZZ bo tam jest mowa o karłowaceniu i ch... wie jeszcze czym
Jednak to nie prawda - operat zawsze można zmienić i robi to użytkownik rybacki przekładając nowy po uzasadnieniu w RZGW.
JKarp

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #792 dnia: 29.03.2018, 17:00 »
W skrócie "nie zrobimy tego, bo procedury, koszty, operat".

Zapomniałeś dodać, że chcą konsultować z kołami  :) To miłe z ich strony...

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #793 dnia: 29.03.2018, 17:20 »
Prawda jest taka, że przydałby się ktoś, kto na wielkiej sali obrad, słysząc takie argumenty, wstałby, podszedł do szanownego naukowca... i zasadził mu  potężnego kopa w dupę. Każdy inny argument jest w tym wypadku niegodny zastosowania.

Generalnie jak czytam te bzdury, to mam przed oczyma "naukowe" argumenty, filozoficzne rozważania, dywagacje, obawy, wzory, wizje i teorie osób usilnie dowodzących, że Ziemia jest płaska.

Ciekawe, w których jeszcze obszarach naszego państwa specjaliści stosują tak pokrętną argumentację, by dowieść, że mają rację. Może w prawie podatkowym, uzasadniając konieczność dalszego jego komplikowania...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #794 dnia: 29.03.2018, 17:47 »
Ciekawe, w których jeszcze obszarach naszego państwa specjaliści stosują tak pokrętną argumentację, by dowieść, że mają rację. Może w prawie podatkowym, uzasadniając konieczność dalszego jego komplikowania...

Moim, skromnym zdaniem... W każdej organizacji jest pewna grupa osób, która, aczkolwiek zupełnie zbędna dla efektów organizacji, podejmie wszelkie działania, żeby uzasadnić swoją tam obecność, a następnie poprzez kreowanie problemów wskazać na swą niezbędność. To jest zjawisko wieloprzekrojowe: od jakiegoś pana, który podnosi szlaban, do szefa firmy, szczególnie nieswojej. Budowanie problemów kojarzy się otoczeniu jednoznacznie: ten to się zna, od razu to wyłapał, troskliwy znaczy... I po każdym kiblu trafia taki gość w nowe wyzwanie i buduje sobie kibel pod kolejne lądowanie.

Znałem kiedyś gościa, który był z zawodu dyrektorem. Na dzień dobry, pod byle pretekstem w nowej pracy wyp... 2 osoby. Gdyby wypieprzył jedną, mógłby być konflikt. Gdy wypieprza dwie osoby - to znaczy, że wie, co robi, ma pomysł na zwiększenie efektywności, jest zdecydowany i konkretny...

Pamiętam premiery telewizyjne filmów ŚP. Pana Stanisława Barei. Zawsze podnosił się krzyk o celowym przerysowaniu rzeczywistości ówczesnej. To ja z pełną odpowiedzialnością twierdzę, że obecnie jest jest jeszcze bardziej przerysowana ta nasza rzeczywistość.  :facepalm: