Autor Wątek: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!  (Przeczytany 20834 razy)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #60 dnia: 16.01.2018, 12:24 »
U nas w kole przegłosowaliśmy pomyślnie (bez jednego słowa sprzeciwu )projekt o utworzeniu łowiska "no kill". Poszło dalej do władz okręgu i teraz czekamy. Ciekawe czy nam "przyklasną".


Pięknie :bravo:

No właśnie, pierwszy krok zrobiony :bravo: Teraz czy Okręg to przybije , miejmy nadzieję że tak.Proponuje wpisywać tutaj akcję i działania dotycząc tego wątku. Bez względu na to czy się udało czy tez nie.



Grześ, to bardzo dobry pomysł :thumbup: Wrzucajcie koledzy do tego wątku, wszystkie sprawy związane z Waszymi działaniami na rzecz NK.

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #61 dnia: 17.01.2018, 08:37 »
I co z tymi grafikami? klikałem w podane linki ale grafiki żadnej nie widzę...
Myślę że warto zaczynać od małych zbiorników, podawać we wnioskach zarządu okręgu konkretną wodę. Trzeba z tym delikatnie aby nie wystraszyć towarzystwa za bardzo. Już słyszę argumenty że Okręg by chciał ale mięsiarze się sadzą że dlaczego , przecież opłacili itd. A jak wiadomo okręg boi się straty członków. Zacząć od małych zbiorników i pokazać po czasie jak to fajnie funkcjonuje.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #62 dnia: 17.01.2018, 08:51 »
I co z tymi grafikami? klikałem w podane linki ale grafiki żadnej nie widzę...
Myślę że warto zaczynać od małych zbiorników, podawać we wnioskach zarządu okręgu konkretną wodę. Trzeba z tym delikatnie aby nie wystraszyć towarzystwa za bardzo. Już słyszę argumenty że Okręg by chciał ale mięsiarze się sadzą że dlaczego , przecież opłacili itd. A jak wiadomo okręg boi się straty członków. Zacząć od małych zbiorników i pokazać po czasie jak to fajnie funkcjonuje.



Nasz grafik ma straszny nawał roboty, będzie ciężko z tymi grafikami.

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #63 dnia: 17.01.2018, 08:57 »
Oki, poradzimy sobie póki co z tym samym tekstem :)
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #64 dnia: 17.01.2018, 09:43 »
U nas w kole przegłosowaliśmy pomyślnie (bez jednego słowa sprzeciwu )projekt o utworzeniu łowiska "no kill". Poszło dalej do władz okręgu i teraz czekamy. Ciekawe czy nam "przyklasną".

Rewelacja! :bravo: :bravo: :bravo:  Jakie koło i gdzie, jaki zbiornik?
Lucjan

Offline didek_b

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 73
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #65 dnia: 18.01.2018, 08:51 »
U nas w kole przegłosowaliśmy pomyślnie (bez jednego słowa sprzeciwu )projekt o utworzeniu łowiska "no kill". Poszło dalej do władz okręgu i teraz czekamy. Ciekawe czy nam "przyklasną".

Rewelacja! :bravo: :bravo: :bravo:  Jakie koło i gdzie, jaki zbiornik?

Koło Kamieniec Ząbkowicki w okręgu Wałbrzych. Bartniki, staw nr 2.  Mała woda, ale od czegoś trzeba zacząć. :D
http://www.pzw.org.pl/kamieniec/cms/6651/nasze_wody
Mapka mało aktualna. Staw nr 3 był wtedy dostępny tylko dla władz koła, dziś już nie jest łowiskiem specjalnym i jest ogólnie dostępny.
"...Ryby pływają na niby..."
     Pozdrawiam:  Dawid.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #66 dnia: 18.01.2018, 09:31 »
"Staw dostępny tylko dla władz koła"... interesujące.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #67 dnia: 18.01.2018, 09:43 »
Staw nr 3 był wtedy dostępny tylko dla władz koła,

Czyli co? Zarząd koła mógł tylko łowić?  Ja pie......... a myślałem, że komuna już się skończyła. :facepalm:
Adam

Offline didek_b

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 73
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #68 dnia: 18.01.2018, 09:49 »
Staw nr 3 był wtedy dostępny tylko dla władz koła,

Czyli co? Zarząd koła mógł tylko łowić?  Ja pie......... a myślałem, że komuna już się skończyła. :facepalm:

Tak było. Ale zgodnie z zapisem, że wszystkie wody są ogólnodostępne odeszli od tego pomysłu.
"...Ryby pływają na niby..."
     Pozdrawiam:  Dawid.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #69 dnia: 18.01.2018, 09:53 »
Pewnie tylko dla koła ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Marcin

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #70 dnia: 18.01.2018, 11:35 »
Odnośnie tego zapisu dostępności stawu dla jakiejś grupy, tutaj np. władz koła to nie jest wcale taka komuna. W większości takie decyzje podejmowane są na walnym i jeśli wędkarze coś takiego czy to proponują czy aprobują to nie jest w tym nic złego. Gdyby zaś sam zarząd sobie takie coś ustalał, cóż, wtedy jest to mocno kontrowersyjna decyzja. Ja bym nie ryzykował takich  :-X :D
Grzegorz

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #71 dnia: 18.01.2018, 12:03 »
W większości takie decyzje podejmowane są na walnym i jeśli wędkarze coś takiego czy to proponują czy aprobują to nie jest w tym nic złego. Gdyby zaś sam zarząd sobie takie coś ustalał, cóż, wtedy jest to mocno kontrowersyjna decyzja. Ja bym nie ryzykował takich  :-X :D
Chciałbym zobaczyć takiego wędkarza, który aprobuje takie decyzje tym samym pozbawiając siebie możliwości wędkowania. :D
Adam

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #72 dnia: 18.01.2018, 16:13 »
W większości takie decyzje podejmowane są na walnym i jeśli wędkarze coś takiego czy to proponują czy aprobują to nie jest w tym nic złego. Gdyby zaś sam zarząd sobie takie coś ustalał, cóż, wtedy jest to mocno kontrowersyjna decyzja. Ja bym nie ryzykował takich  :-X :D
Chciałbym zobaczyć takiego wędkarza, który aprobuje takie decyzje tym samym pozbawiając siebie możliwości wędkowania. :D

Trudno się wypowiadać kiedy nie zna się sytuacji. Ja napisałem ogólnie, bo znam podobne przypadki. Czasem koło ma 3-4 wody, z czego jedną jest np. stawek nieco większy od oczka. Trudno, żeby tam nagle wszyscy łowili, więc czasami podejmowane są decyzje o udostępnieniu wybranej grupie. Nie koniecznie musi to być zarząd. A nawet gdyby, to skoro wędkarze się na to zgadzają nie widzę w tym nic sprzecznego. Tej sytuacji nie znam więc nie wiem kto, co i kiedy czy po co.
Grzegorz

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #73 dnia: 22.01.2018, 13:06 »
Takie info znalazłem dzisiaj na wyczynie:
Cytuj
Informuję wszystkich zainteresowanych, że dzięki staraniom Sekcji Spławikowej OKS Kraków zostało utworzone nowe łowisko sportowe no kill na Kanale Łączany –Skawina. Łowisko o długości ok. 2,5 km zlokalizowane jest od mostu w m. Zelczyna do mostu w m. Borek Szlachecki.
Grzegorz

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #74 dnia: 22.01.2018, 13:32 »
Takie info znalazłem dzisiaj na wyczynie:
Cytuj
Informuję wszystkich zainteresowanych, że dzięki staraniom Sekcji Spławikowej OKS Kraków zostało utworzone nowe łowisko sportowe no kill na Kanale Łączany –Skawina. Łowisko o długości ok. 2,5 km zlokalizowane jest od mostu w m. Zelczyna do mostu w m. Borek Szlachecki.




Kawal rzeki! Świetna wiadomość. Ciekawe, jak zabrać się do takiej akcji tworzenia NK na rzece?
 
Nie ukrywam, że mam zamiar ostro molestować prezesa mojego koła, aby spróbować stworzyć takie NK na Odrze.
Chodzi mi o odcinek, od mostu drogowego w Olzie, aż do mostu drogowego w Krzyżanowicach - https://www.google.pl/maps/place/Olza/@49.9668032,18.3027111,7838m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x47115990f645c2c3:0x3a89a5c2eac33b42!8m2!3d49.9540537!4d18.3389763