Autor Wątek: Drennan Method Bombs - nowość  (Przeczytany 5855 razy)

Offline KizaczeK

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bo bez feedera to jak bez ręki!!!
  • Ulubione metody: method feeder
Drennan Method Bombs - nowość
« dnia: 18.03.2018, 20:04 »
Wreszcie cosik nowego z tematów gruntowych od Drennana a mianowicie METHOD BOMBS występują w rozmiarach:         Mini - 25g, Small - 30g, Medium - 35g i Large - 45g są trochę taką kopią hybryd od GURU i tak samo jak w hybrydach będzie można w tych method bombsach założyć amortyzator do woreczków PVA ponieważ też ma otwory w korpusie ale ja i tak wolę prestony ze względu na ICS.

Offline KizaczeK

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bo bez feedera to jak bez ręki!!!
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drennan Method Bombs - nowość
« Odpowiedź #1 dnia: 18.03.2018, 20:07 »
Jakby ktoś chciał kupić to jest w drapieżniku :D

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Drennan Method Bombs - nowość
« Odpowiedź #2 dnia: 18.03.2018, 20:25 »
Drennan wreszcie zaczął coś robić na polu feederowym, trzeba przyznać, że chłopaki z Oxfordu przespali temat. Jestem ciekaw jak się spiszą te podajniki - szkoda, że nie ma wersji XXL, bo przerabianie podajników ESP zabiera sporo czasu. Cholera, nikt o tym nie pomyśli. Może Mikado? Zmniejszyć burty w Aperio, spłaszczyć dno, i jest 'ameryka' :D
Lucjan

Offline gawron

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Włocławek
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drennan Method Bombs - nowość
« Odpowiedź #3 dnia: 18.03.2018, 20:29 »
Aby do wiosny będą testy .
Piotrek

Offline KizaczeK

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bo bez feedera to jak bez ręki!!!
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drennan Method Bombs - nowość
« Odpowiedź #4 dnia: 18.03.2018, 20:34 »
Może i zrobią ten rozmiar XXL jeśli Pan do nich napisze to kto wie, przecież chyba Pana trochę znają bo ma pan film z Peterem Drennanem jak łowi liny (tak wiem, że tonie Pan nagrywał) i dostał pan przecież pozwolenie na przetłumaczenie i opublikowanie na Youtubie tego ich filmu. ;) to do Pana Lucjana napisałem

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Drennan Method Bombs - nowość
« Odpowiedź #5 dnia: 18.03.2018, 20:41 »
'Czasy panów już minęly, teraz wszyscy jesteśmy równi' :) Mów mi Luk :)

Drennan nie robi rzeczy dla karpiarzy, zatrzymuje się na feederowcach, a szkoda. Dlatego nie będzie raczej niczego powyżej 45 gramów. Same podajniki duże do Metody to też coś, czego karpiarze nie kupują, gdyż jest to dla nich 'niegodny' sposób łowienia :) Trochę to śmieszne ale prawdziwe. W Polsce jest inaczej, i takie poprawione Aperio powinno się dobrze sprzedawać. W sumie żadna firma nie robi podajników dedykowanym siatkom PVA, a szkoda.
Lucjan

Ryba1987

  • Gość
Odp: Drennan Method Bombs - nowość
« Odpowiedź #6 dnia: 18.03.2018, 20:47 »
Jakby ktoś chciał kupić to jest w drapieżniku :D

Dostępne wtorek/środa jak coś :)

Offline KizaczeK

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bo bez feedera to jak bez ręki!!!
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drennan Method Bombs - nowość
« Odpowiedź #7 dnia: 18.03.2018, 20:58 »
Jakby ktoś chciał kupić to jest w drapieżniku :D

Dostępne wtorek/środa jak coś :)
A jak tak to spoko bo myślałem, że będzie tak jak ze Spotted Fin(miało być w lutym dostępne  a było gdzieś ponad w połowie lutego dostępne no ale połowa lutego to też luty ale myślałem, że będzie na początku a nie w połowie) ;D

Offline Carmel

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 383
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: West Midlands, Mazowsze
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Drennan Method Bombs - nowość
« Odpowiedź #8 dnia: 18.03.2018, 22:14 »
(....)   W sumie żadna firma nie robi podajników dedykowanym siatkom PVA, a szkoda.

To nieprawda. Nie miałem w ręku ale... istnieją
https://www.feedersdirect.co.uk/pva-bag-up-feeda-leads
https://www.feedersdirect.co.uk/index.php?route=product/product&product_id=122
 :P
Carmelos-elemelos
Kiełbie we łbie, ino wentka i na ryby

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Drennan Method Bombs - nowość
« Odpowiedź #9 dnia: 18.03.2018, 22:16 »
'W Polsce jest inaczej, i takie poprawione Aperio powinno się dobrze sprzedawać. W sumie żadna firma nie robi podajników dedykowanym siatkom PVA, a szkoda.

Przykładowe zdjęcia Aperio. Po kolei - wersja L + kiełbaska 30g, wersja Xl + kiełbaska 30g, wersja XL + kiełbaska 40g. Gdyby obniżono w nich o te pół centymetra burty, i usunięto ten "stojaczek" na przynętę ze środka, byłoby faktycznie lepiej.






Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Drennan Method Bombs - nowość
« Odpowiedź #10 dnia: 19.03.2018, 01:27 »
(....)   W sumie żadna firma nie robi podajników dedykowanym siatkom PVA, a szkoda.

To nieprawda. Nie miałem w ręku ale... istnieją
https://www.feedersdirect.co.uk/pva-bag-up-feeda-leads
https://www.feedersdirect.co.uk/index.php?route=product/product&product_id=122
 :P
Carmelos-elemelos

Te podajniki mają pewną wadę konstrukcyjną, o ile nie dwie. Ogólnie lepiej samemu montować amortyzator, gdyz fabrycznie robiony będzie parciał, i w przypadku towaru leżącego dłużej na półce, mamy do czynienia z produktem uszkodzonym. Tak miały Prestony, Matrixy. Ogólnie chodzi mi o podajnik do sporych torebek, bo Guru Hybrid do małych jest idealny. Duże pakunki PVA mają za zadanie donęcać miejscówkę, małe tego nie robią.



Przykładowe zdjęcia Aperio. Po kolei - wersja L + kiełbaska 30g, wersja Xl + kiełbaska 30g, wersja XL + kiełbaska 40g. Gdyby obniżono w nich o te pół centymetra burty, i usunięto ten "stojaczek" na przynętę ze środka, byłoby faktycznie lepiej.



Aperio wg mnie ma zbyt wysoko podniesione burty, najlepiej jeżeli podajnik jest w miarę możliwości spłaszczony. Obserwuję mniejsza ilość brań na Aperio w porównaniu do ESP, i przyznam szczerze, że zastanawiam się co jest tego przyczyną. Mój brak wiary czy też gorsza prezentacja przynęty :) Podoba mi się Twój montaż torebek z dwoma gumkami, muszę wypróbować ten patent! :thumbup:
Lucjan

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drennan Method Bombs - nowość
« Odpowiedź #11 dnia: 19.03.2018, 06:29 »
(....)   W sumie żadna firma nie robi podajników dedykowanym siatkom PVA, a szkoda.

To nieprawda. Nie miałem w ręku ale... istnieją
https://www.feedersdirect.co.uk/pva-bag-up-feeda-leads
https://www.feedersdirect.co.uk/index.php?route=product/product&product_id=122
 :P
Carmelos-elemelos

Te podajniki mają pewną wadę konstrukcyjną, o ile nie dwie. Ogólnie lepiej samemu montować amortyzator, gdyz fabrycznie robiony będzie parciał, i w przypadku towaru leżącego dłużej na półce, mamy do czynienia z produktem uszkodzonym. Tak miały Prestony, Matrixy. Ogólnie chodzi mi o podajnik do sporych torebek, bo Guru Hybrid do małych jest idealny. Duże pakunki PVA mają za zadanie donęcać miejscówkę, małe tego nie robią.


Rozwalasz "system" Lucjan.

Wiesz co będzie w przyszłości :thumbup:

Ja poproszę numery Lotto.

Idąc Twoim tokiem rozumowania to te nowe podajniki są złe i nieużyteczne.

1. Rurka będzie pękała bo tak było w poprzednich konstrukcjach Drennana.
2. Mocowanie PVA będzie wypychało towar z foremki ze względu na ukierunkowanie nacięć w dnie, a jeżeli tego nie zrobi to haczyk będzie plątał się w mocowanie.
3. Na pierwszy rzut oka widać, że materiał z jakiego wykonany jest podajnik będzie kruszał po bardzo krótkim czasie. Może wytrzyma dwa rzuty?
4. Generalnie lepiej samemu robić amortyzatory bo te sprzedawane w sklepach są zleżałe, szybko parcieją i się do niczego nie nadają.
Montując samemu mamy pewność, że założony amortyzator jest świeży i wytrzyma bardzo długo.

itd...
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Drennan Method Bombs - nowość
« Odpowiedź #12 dnia: 19.03.2018, 07:53 »
Drennan wreszcie zaczął coś robić na polu feederowym, trzeba przyznać, że chłopaki z Oxfordu przespali temat. Jestem ciekaw jak się spiszą te podajniki - szkoda, że nie ma wersji XXL, bo przerabianie podajników ESP zabiera sporo czasu. Cholera, nikt o tym nie pomyśli. Może Mikado? Zmniejszyć burty w Aperio, spłaszczyć dno, i jest 'ameryka' :D

 :bravo: :bravo: :bravo: :thumbup:
Maciek

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Drennan Method Bombs - nowość
« Odpowiedź #13 dnia: 19.03.2018, 07:53 »


Aperio wg mnie ma zbyt wysoko podniesione burty, najlepiej jeżeli podajnik jest w miarę możliwości spłaszczony. Obserwuję mniejsza ilość brań na Aperio w porównaniu do ESP, i przyznam szczerze, że zastanawiam się co jest tego przyczyną. Mój brak wiary czy też gorsza prezentacja przynęty :) Podoba mi się Twój montaż torebek z dwoma gumkami, muszę wypróbować ten patent!

Obstawiałbym brak wiary ;) Z aperio taka "grubsza" kiełbaska bardzo ładnie się obsypuje, praktycznie maskując podajnik. To co mi najbardziej przeszkadza, to opór jaki stawia w powietrzu taki zestaw. Trudniej jest tym trafiać w jedno miejsce, i nie lata to tak daleko jak chociażby kiełbaska z cieżarkiem.

Dwie gumki były koniecznością. Jak rzucałem bardzo siłowo, to dłuższa kiełbaska na jednej gumce potrafiła się przemieścić albo jakoś przekrzywić, i wtedy to już wogóle wpadało w losowe miejsce. No i dwie gumki fajnie rozpychają rozsypujące się pellety.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Drennan Method Bombs - nowość
« Odpowiedź #14 dnia: 19.03.2018, 07:56 »


Aperio wg mnie ma zbyt wysoko podniesione burty, najlepiej jeżeli podajnik jest w miarę możliwości spłaszczony. Obserwuję mniejsza ilość brań na Aperio w porównaniu do ESP, i przyznam szczerze, że zastanawiam się co jest tego przyczyną. Mój brak wiary czy też gorsza prezentacja przynęty :) Podoba mi się Twój montaż torebek z dwoma gumkami, muszę wypróbować ten patent!

Obstawiałbym brak wiary ;) Z aperio taka "grubsza" kiełbaska bardzo ładnie się obsypuje, praktycznie maskując podajnik. To co mi najbardziej przeszkadza, to opór jaki stawia w powietrzu taki zestaw. Trudniej jest tym trafiać w jedno miejsce, i nie lata to tak daleko jak chociażby kiełbaska z cieżarkiem.

Dwie gumki były koniecznością. Jak rzucałem bardzo siłowo, to dłuższa kiełbaska na jednej gumce potrafiła się przemieścić albo jakoś przekrzywić, i wtedy to już wogóle wpadało w losowe miejsce. No i dwie gumki fajnie rozpychają rozsypujące się pellety.

Prośba jeśli możesz wrzuć zdjęcia jak towar sie rozsypuje pod tymi gumkami....
Maciek