Autor Wątek: Stanowisko z podnóżkiem - co kupić, kosz czy fotel?  (Przeczytany 5044 razy)

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Szanowni,
w tym tygodniu mocno zastanawiałem się nad zakupem kosza z podnóżkiem na zawody, ale również na zwykłe zasiadki. O mały włos zamówiłbym kosz CSB z Decathlonu. Dziś będąc na rybach, niestety bez kontaktu z rybą, naszły mnie wątpliwości, czy nie lepiej będzie kupić fotel Cuzo F2 z podnóżkiem?
Co wg Was jest lepszym rozwiązaniem?
-Paweł-

Ryba1987

  • Gość
Odp: Stanowisko z podnóżkiem - co kupić, kosz czy fotel?
« Odpowiedź #1 dnia: 09.09.2018, 21:43 »
Przerabiałem fotel (Preston Monster) i przerabiam kosz (Preston Absolute 36) - na tą chwilę, na koszu o wiele lepiej mi się łowi.
Fotel z czasem Ci się wyrobi tak, że będziesz w niego wpadał i z tym nic nie zrobisz. Na koszu możesz siedzisko wymienić, i dodatkowo masz pod tyłkiem kasety, w których też sporo można upchać. W tym momencie fotel widzę tylko w jednym przypadku - łowienie na "grubo" - karpiówki, alarmy i leżakowanie na fotelach.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Stanowisko z podnóżkiem - co kupić, kosz czy fotel?
« Odpowiedź #2 dnia: 09.09.2018, 21:52 »
Kosz. Jeśli ten z DK jest w twoim budżecie, to można powiedzieć, że zestaw jest kompletny. Sprawdź tylko, czy wygodnie Ci będzie siedzieć.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Stanowisko z podnóżkiem - co kupić, kosz czy fotel?
« Odpowiedź #3 dnia: 09.09.2018, 21:56 »
Co mnie zastanawia, to czy łowiąc feederem z kosza nie brakuje oparcia na plecy?
-Paweł-

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Stanowisko z podnóżkiem - co kupić, kosz czy fotel?
« Odpowiedź #4 dnia: 09.09.2018, 22:02 »
Kosz i krzesło to dwa różne światy. Nie jestem żadnym ekspertem, ale zobacz ostatnią relację z Fans'O'Mania 2018 i zwróć uwagę na czym siedział Mistrz Mateusz. :)
Robert

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Stanowisko z podnóżkiem - co kupić, kosz czy fotel?
« Odpowiedź #5 dnia: 09.09.2018, 22:20 »
Dokładnie dwa różne światy. Kosz lepszy jak łowisz aktywnie, krzesło lepsze na zasiadki i rekreacyjny chillout. Zależy jak lubisz łowić. To i to ma wady i zalety. Jak chcesz często brać udział w zawodach, to kombajn jest lepszy.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Stanowisko z podnóżkiem - co kupić, kosz czy fotel?
« Odpowiedź #6 dnia: 09.09.2018, 22:28 »
Zgodzę się z Szanownymi Przedmówcami... Kosz i krzesło to dwa światy. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie mają swoje zalety (jak i wady).
Ciężko odpowiedzieć na pytanie, które jest lepsze. To tak jakby ktoś zadał pytanie: motor czy samochód? Co polecacie? :)

Ja za niedługo wracam do łowienia z krzesła (typowo feederowego) i chcę porównać, która opcja będzie dla mnie najbardziej optymalna ;)
Bez wypróbowania na własnej skórze ciężko Ci będzie znaleźć optymalne rozwiązanie :(
Pozdrawiam,
Maciek

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Stanowisko z podnóżkiem - co kupić, kosz czy fotel?
« Odpowiedź #7 dnia: 10.09.2018, 07:59 »
Ja mam zupełnie odwrotne doświadczenia od kolegów.
Mam kosz i Cuzo. W tym sezonie na koszu siedziałem raz, jak byłem na zawodach spławikowych. Oprócz większej stabilności i pojemności, kosz powoduje u mnie tylko dyskomfort siedzenia i ból pleców.
Do krzesła z podnóżkiem podepniesz tak samo wszystkie akcesoria feederowe jak i do kosza, ale daje możliwość przynajmniej chwilowego oparcia się, co dla moich pleców bywa zbawienne. Do tego jak ryba słabiej bierze, to jest najzwyczajniej w świecie wygodniej jak można się wyłożyć :P Bonusem jest jeszcze ochrona przed tylnym wiatrem, którą na koszu masz tylko jak rozłożysz parasol.
Więc mi krzesło sprawdza się do feedera o niebo lepiej niż kosz, chociaż zapewne na poziomie "pro" wygląda to odwrotnie.

Offline marian190975

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 416
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraśnik
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Stanowisko z podnóżkiem - co kupić, kosz czy fotel?
« Odpowiedź #8 dnia: 10.09.2018, 12:47 »
Moim zdaniem fotel na częste wypady jest wygodniejszy od kosza, najbardziej chodzi tu o plecy - na co koledzy już zwracali uwagę. Również bolą nogi jak jesteś wysoki, i siedzisz nisko na koszu. Sam zrezygnowałem z kosza na rzecz Cuzo bez podnóżka, i na nierównym terenie to dało się odczuć. Później w sprzedaży pojawiły się fotele obrotowe na kosze, i to było to. Nie kupiłem oryginału, lecz potrzebne elementy plus praca spawacza (łącznie ok. 300 zł), i teraz zabieram kosz na każdy wypad, nawet krótki. Siedzi się wyżej, podparcie na plecy, i nie męczą się nogi. I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, mogę zamontować półkę lub tackę przy tylnej nodze, i bez problemu tam sięgnąć.

Offline masters

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bolesławiec/ Lille
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Stanowisko z podnóżkiem - co kupić, kosz czy fotel?
« Odpowiedź #9 dnia: 10.09.2018, 17:18 »
Nie ma co dodawać do tego, co koledzy wyżej napisali.
Ja na szybkie wypady biorę krzesełko turystyczne, pickerka i wiaderko z wcześniej przygotowaną zanętą (3-4x w roku). Na dłuższe zasiadki typu nocka zabieram fotel, max 3x w roku, a na resztę zasiadek kosz. Tyle że ja siedzisko mam z oparciem, dlatego wybór padł na Matrixa, bo tylko chyba on ma takie siedziska w swojej ofercie.
Shimano Super Ultegra AX 12`+ Shimano Twin Power 4000HG, Shimano Super Ultegra AX 10,6` + Shimano Sustain 4000FG, Matrix Superbox S36.

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Stanowisko z podnóżkiem - co kupić, kosz czy fotel?
« Odpowiedź #10 dnia: 12.09.2018, 10:32 »
W zasadzie zdecydowałem się na kosz z podnóżkiem. Niestety kolejny dylemat to czy kupić CSB z Decathlonu (https://www.decathlon.pl/csb-adjust-new-id_8387059.html) czy Jaxona (https://allegro.pl/kombajn-kosz-podest-jaxon-ak-kze002-gratisy-i4915563986.html), a może jeszcze coś innego? Teraz to mam dopiero mętlik w głowie. W piątek to jeszcze był CSB, ale dziś już nie jestem pewien. Zależy mi, aby był możliwe lekki, bo będę go nosił z samochodu i kosztował no powiedzmy maks. 700 zł.
Jakich tańszych koszy godnych polecenia używacie?
-Paweł-

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Stanowisko z podnóżkiem - co kupić, kosz czy fotel?
« Odpowiedź #11 dnia: 12.09.2018, 10:46 »
Moim zdaniem wcale nie musisz decydować się na nowy kosz. Możesz poszukać używanego w ogłoszeniach na przykład na olx .

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Stanowisko z podnóżkiem - co kupić, kosz czy fotel?
« Odpowiedź #12 dnia: 12.09.2018, 10:49 »
A myślałeś o tym:
https://www.decathlon.pl/csb-adjust-box-id_8384418.html?rec=recommendations_extra_1

Masz kosz, podnóżek, a do tego oparcie i system transportowy!
Nie widziałem go na żywo, ale ze zdjęć wygląda sensownie, a kupując przez internet zawsze możesz go zwrócić.

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Stanowisko z podnóżkiem - co kupić, kosz czy fotel?
« Odpowiedź #13 dnia: 12.09.2018, 11:07 »
-Paweł-

Offline Moro

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Stanowisko z podnóżkiem - co kupić, kosz czy fotel?
« Odpowiedź #14 dnia: 12.09.2018, 11:31 »
Cześć i czołem,
Pozwolę sobie nieco odświeżyć wątek :)
Stoję przed podjęciem trudnej decyzji - czy wybrać fotel czy takie stanowisko ??? Dodam, że łowię dwoma wędkami i raczej aktywnie.