Autor Wątek: Jaki feeder do nęcenia wstępnego?  (Przeczytany 1857 razy)

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Jaki feeder do nęcenia wstępnego?
« dnia: 05.12.2018, 21:30 »
Właśnie sobie doczytałem, że jedyny słuszny organ wprowadził zmiany w regulaminie zawodów feederowych na 2019 r. Jedną z nich jest obowiązek używania wędek typu feeder przy nęceniu wstępnym. Żadne tam karpiówki i inne wynalazki. Nie wnikam w terminologię - mój kumpel jako feedera używał szklanego spinningu, brania ogarniał po szczytówce i kosił ryby jak spocony żniwiarz. Było, minęło.

Pytanie jest typowo sprzętowe: jaki feeder polecilibyście do zanęcania wstępnego? Koszyki mogą mieć maksymalny rozmiar 5x7 cm. Chyba dobrze pamiętam?  :facepalm: W każdym razie chodzi też o to, by ogarnąć te 60 m długości wyrzutu.

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Tomek

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 628
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Jaki feeder do nęcenia wstępnego?
« Odpowiedź #3 dnia: 05.12.2018, 21:55 »
Popieram propozycję Tomka. Widziałem jego Gabory w akcji, i spokojnie możesz nęcić nimi daleko i bardzo dużo. Bardzo mocne kije, i celne. Bardzo szczytowe przy rzutach podajnikiem.

Możesz też poszukać wśród feederów brzanowych.

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki feeder do nęcenia wstępnego?
« Odpowiedź #4 dnia: 05.12.2018, 22:23 »
Koledzy, dzięki śliczne za propozycje i do tego konkrety. Tym bardziej, że gdzieś mi te obie propozycje umknęły. Przeglądałem kiedyś, ale nie skupiałem się na nich, bo nie tego szukałem.  :thumbup:

Możesz też poszukać wśród feederów brzanowych.

Mam te brzanowe feedery z Koruma. Też myślałem o nich jako o opcji. Ale, przyznaję, nie lubię żonglować kijami. Ma być parka z kręciołem pod konkretny cel. Wiem, dla niektórych to przegięcie, ale... "Każdy ma swojego bzika, każdy jakieś hobby ma. (...)"  :P

Offline David_L

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętokrzyskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki feeder do nęcenia wstępnego?
« Odpowiedź #5 dnia: 09.12.2018, 19:03 »
Jak możecie to dajcie namiar na te zmiany w regulaminie. :-\ gadałem wczoraj  z kolegą który startuje w feederowym GP i nic nie wie na ten temat.