Ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem możliwości odejmowania punktów reputacji czyli : obok łapki w górę/ w dół

Tak
5 (7.8%)
Tak ale tylko z uzasadnieniem
17 (26.6%)
Nie
38 (59.4%)
Nie mam zdania
4 (6.3%)

Głosów w sumie: 61

Autor Wątek: Punkty reputacji  (Przeczytany 6153 razy)

Offline Ninja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 751
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
  • Lokalizacja: Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Punkty reputacji
« Odpowiedź #30 dnia: 09.12.2018, 06:08 »
A ja powiem coś czym prawdopodobnie wielu kolegom się narażę , trudno . Wielokrotnie w rozmowach z innymi znajomymi lub sprzedawcami - ogólnie wędkarzami - podpierałem się informacjami znalezionym na SiG bo uważam że są tutaj osoby znające się na rzeczy . Wielokrotnie był to wstęp do dyskusji mocno krytykujących forum  podczas ktorych byłem obrońcą . Czy słusznie ?   Jeżeli eksperci czy moderatorzy globalni potrafią  śmiać sie z ludzi starszej daty ( nie kazdy jest "mięsojebcą") bo łowią na ping-ponga lub napisać że mają chęć dac komuś kopa z powodu źle rozstawionych podpórek  to  "...nie obrażając ..... chociaż 🤔..." mam ochotę napisać : swego rodzaju snobizm i samouwielbienie połączone z przekonaniem o własnej wyższości jest czymś czego coraz bardziej nie mogę tutaj znieść...
Znalazłem na forum SiG bardzo dużo pożytecznych informacji dotyczących metod połowów,  jest wielu kolegów bardzo chętnie udzielających rad bez zbędnego wywyższania się,   natomiast jest spora grupa osób pochodzących np. do stosowanego sprzętu jakby to było wyznacznikiem jakości wędkarza 🤔....
Może to dobry moment aby obok 👍 pojawił się 👎 który można by przyznać komuś za np. obraźliwy wpis ?  Do przemyślenia

Założenie tematu zostało poprzedzone wpisem, który zacytowałem, więc odniosę się do niego. Nie da się ukryć, że wspomniano tam o mnie ("swego rodzaju snobizm i samouwielbienie połączone z przekonaniem o własnej wyższości") :)

Nie zdajesz sobie sprawy, po co i dlaczego udziela się na tym forum większość użytkowników, szczególnie tych z długim stażem. Jeśli myślisz, że są tutaj dla jakichś tam punkcików reputacji, to znaczy, że musisz myśleć nadal... Większość z nas lubi to miejsce nie dlatego, że znajduje tutaj Bóg wie jakie rady, wskazówki i podpowiedzi dotyczące wędkarstwa. Nie. Zaglądamy tutaj dla ludzi, których znamy jakby od zawsze (często nigdy się nie spotykając), których lubimy, z wielu powodów, wśród których dobrze się czujemy i z którymi rozumiemy się bez słów. Zapewniam Cię, że żadna z wymienionych osób nie ocenia wartości człowieka, wędkarza, użytkownika forum po tych umownych, symbolicznych, marnych punktach reputacji. I dobrze, bo gdyby było inaczej, każdemu z nich (i sobie) powiedziałbym, że jest dupkiem. Mało tego, ci użytkownicy nie odważyliby się oceniać innych wędkarzy, biorąc pod uwagę sprzęt, jego klasę i wartość. Jest wręcz odwrotnie, czyli normalnie. Jeśli pojawisz się kiedyś na forumowym zlocie, być może zrozumiesz.

Nikt z nas nie gardzi biedą ani starością, bo większość z nas albo była biedna, albo nadal jest, a starzy będziemy - przynajmniej ciałem. Piętnujemy zachowania "uniwersalne", które znamionują i starych, i młodych. Wytykamy zachłanność, głupotę, traktowanie wędkarstwa nie jak szlachetną pasję, która wymaga samodoskonalenia, myślenia i wyciągania wniosków, tylko jako sposobu na pozyskiwanie rybiego mięsa. A wszystko po to, żeby pasjonat wędkarstwa mógł się realizować w otoczeniu jemu podobnych, z którymi można usiąść na kamieniu, wypalić papierosa, bez słów, uśmiechnąć się do siebie i pójść w przeciwną stronę.

Nie jest tajemnicą, że dobre fora tworzą osobowości. Bez tego typu ludzi internetowe twory są nieciekawym, bezwartościowym bełkotem, gdzie wpisy ograniczają się do dwóch linijek tekstu. Oczywiście bez poszanowania nawet elementarnych zasad pisowni.

Musisz też zrozumieć, że ci, którzy ironizują, sugerując, że chętnie zasadziliby komuś kopa w dupsko, nigdy tego nie robią, zostawiając to w sferze myśli, bo są tak skonstruowani, że pierwsi wyciągną rękę i pomogą. Ba, bywa, że oddadzą komuś kołowrotek, kij czy inny sprzęt, gdy widzą, że życie na kogoś się uwzięło, ciężko doświadczając go. Nie odczytuj wszystkiego dosłownie, przepuść to przez filtr, którego buduje czas spędzony tutaj. Jesteś z nam od dwóch miesięcy, a to mało, żeby poznać charaktery i faktyczną wartość innych użytkowników.

Forum internetowe nie dlatego jest dyskusyjne, że w ukryciu dajemy czy zabieramy sobie jakieś tam śmieszne punkty uznania. Jest nim dlatego, że wyrażamy swoje opinie, pisząc, zabierając głos, odnosząc się do wpisów, które albo nam się nie podobają, albo podobają. Trzeba rozmawiać, a nie podbierać wirtualny urobek uznania. Pomysł z "minusowaniem" uważam za śmieszny, dziecinny i odpychający.

Jestem tutaj trochę dłużej od Ciebie, jednak miałbym trudność, żeby wychwycić u kogoś "swego rodzaju snobizm i samouwielbienie połączone z przekonaniem o własnej wyższości". Nawet gdybym wytężył zmysły do granic możliwości, nie dałbym rady. Być może mój filtr już się zbyt mocno zabrudził. Może. Jeśli faktycznie tak jest, czas oddać odznakę i wyjechać z miasta. W stronę zachodzącego słońca. Bez internetu.

Syborg jak już tyle napisałeś to co ja się bede rozpisywał 8)
Podpisuję się pod Twoim postem i oczywiście łapka w górę idzie :thumbup:

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Punkty reputacji
« Odpowiedź #31 dnia: 09.12.2018, 13:49 »
A ja się przyczepię, jako moderator, cham, i wulgarna, prosta szkapa - Jamesik, popraw spacje przed znakami interpunkcyjnymi - nie powinno ich tam być :)

A czy przykładowa, dwojga nazwisk Jolanta Bułka-Wrocławska winna używać spacji, pisząc swe nazwisko, czy też nie?  ;)

Ból Od Bytu ;)

Ryba1987

  • Gość
Odp: Punkty reputacji
« Odpowiedź #32 dnia: 09.12.2018, 14:27 »
Serio aż tak idzie poziom "trudnych spraw" w tą zimę? No Panowie, dajcie coś abitniejszego bo popcorn mi stygnie :beg: ;D

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Punkty reputacji
« Odpowiedź #33 dnia: 09.12.2018, 14:40 »
Serio aż tak idzie poziom "trudnych spraw" w tą zimę? No Panowie, dajcie coś abitniejszego bo popcorn mi stygnie :beg: ;D
Bardzo proszę:
Ryba ma sprzętu za sto tysięcy, a łowić na pewno nie umi!
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Ryba1987

  • Gość
Odp: Punkty reputacji
« Odpowiedź #34 dnia: 09.12.2018, 14:41 »
Serio aż tak idzie poziom "trudnych spraw" w tą zimę? No Panowie, dajcie coś abitniejszego bo popcorn mi stygnie :beg: ;D
Bardzo proszę:
Ryba ma sprzętu za sto tysięcy, a łowić na pewno nie umi!

Życie..

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Punkty reputacji
« Odpowiedź #35 dnia: 09.12.2018, 14:48 »
Serio aż tak idzie poziom "trudnych spraw" w tą zimę? No Panowie, dajcie coś abitniejszego bo popcorn mi stygnie :beg: ;D
Bardzo proszę:
Ryba ma sprzętu za sto tysięcy, a łowić na pewno nie umi!

Ma bo nie przepija całej kasy 😁

Michał to bardzo pozytywna osoba i sam robiłem obchody Batorówki w poszukiwaniu pewnej szczytówki.


Pozdrawiam
Mirek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Punkty reputacji
« Odpowiedź #36 dnia: 09.12.2018, 14:53 »
Serio aż tak idzie poziom "trudnych spraw" w tą zimę? No Panowie, dajcie coś abitniejszego bo popcorn mi stygnie :beg: ;D
Bardzo proszę:
Ryba ma sprzętu za sto tysięcy, a łowić na pewno nie umi!

Ma bo nie przepija całej kasy 😁

Nigdy za swoje nie piję!
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Punkty reputacji
« Odpowiedź #37 dnia: 09.12.2018, 14:59 »
Serio aż tak idzie poziom "trudnych spraw" w tą zimę? No Panowie, dajcie coś abitniejszego bo popcorn mi stygnie :beg: ;D
Bardzo proszę:
Ryba ma sprzętu za sto tysięcy, a łowić na pewno nie umi!

Ma bo nie przepija całej kasy

Nigdy za swoje nie piję!
Tak 3maj

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Punkty reputacji
« Odpowiedź #38 dnia: 09.12.2018, 15:21 »
Poważniej już, to osobiście nie przywiązuje wagi do punktów reputacji. I choć pewnie niejednokrotnie kogoś uraziłem (niecelowo, ot taki mam charakterek) ironią lub drobną szyderą nie miałem w planie nic złego.
Nie ma sensu wbijać komuś szpili z czystej zawisci, bo ma lepszy czy gorszy sprzęt, łowi więcej lub mniej ryb, itp. Nic to nie da. Trzeba się szanować i tyle.
Uważam że łapka w dół na niewiele się zda... Wydaje mi się, że większą restrykcją będzie jakaś forma ostrzeżenia od moderatora lub administratora (czy to w wątku, czy na priv), a jeśli takowe nie zadziała to banik na jakiś czas dla ochłonięcia. Jak nie pomoże to drugi i trzeci. A jak to nie pomaga a baniki szybko się zbierają to cóż... Pa pa... Takie życie
Większość z Nas korzysta z forum znajdując na nim bratnie dusze o wspólnym zamiłowaniu, (tak mi się przynajmniej wydaje) nawet ich osobiście nie poznając (ja do tej pory poznałem 5 chłopaków z forum), co ułatwia też czasem, korzystając z anonimowości niezbyt mile zachowanie, na które poza powyższym nie ma specjalnej rady.
To tylko taka moja mała opinia w tym temacie i mam nadzieję że nikogo nią nie uraziłem

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Jamesik74

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Punkty reputacji
« Odpowiedź #39 dnia: 09.12.2018, 15:43 »
Myślę że cel sam w sobie został już osiągnięty.  Tak jak pomyślałem i napisałem na samym początku wielu osobom się naraziłem 😕 ...
Nie było moim celem nikogo obrażać raczej zwrócić ogólną uwagę no sposób wypowiedzi niejednokrotnie niestosownych.
Nie zależy mi na odbieraniu punktów reputacji bo zdaje sobie sprawę że nie w tym rzecz. Tak na marginesie to być może dla "starych wyjadaczy " są one nieistotne ale nowi użytkownicy często zwracają na nie uwagę i są dla nich pewnego rodzaju wyznacznikiem doświadczenia. Zrobiłem ankietę by wszyscy zainteresowani mogli się wypowiedzieć co o tym sądzą.  Trochę boli że część kolegów zanim tu napisała komentarz nie sprawdzila dokładnie o co mi chodziło. Cieszy to że jeden z kolegów potrafił napisać wyjaśnienie i przeprosić, martwi że wypowiedź drugiego sprowadza się głównie do krytyki mojej reakcji
Marcin

Offline Ninja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 751
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
  • Lokalizacja: Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Punkty reputacji
« Odpowiedź #40 dnia: 09.12.2018, 16:26 »
Myślę że cel sam w sobie został już osiągnięty.  Tak jak pomyślałem i napisałem na samym początku wielu osobom się naraziłem 😕 ...
Nie było moim celem nikogo obrażać raczej zwrócić ogólną uwagę no sposób wypowiedzi niejednokrotnie niestosownych.
Nie zależy mi na odbieraniu punktów reputacji bo zdaje sobie sprawę że nie w tym rzecz. Tak na marginesie to być może dla "starych wyjadaczy " są one nieistotne ale nowi użytkownicy często zwracają na nie uwagę i są dla nich pewnego rodzaju wyznacznikiem doświadczenia. Zrobiłem ankietę by wszyscy zainteresowani mogli się wypowiedzieć co o tym sądzą.  Trochę boli że część kolegów zanim tu napisała komentarz nie sprawdzila dokładnie o co mi chodziło. Cieszy to że jeden z kolegów potrafił napisać wyjaśnienie i przeprosić, martwi że wypowiedź drugiego sprowadza się głównie do krytyki mojej reakcji

Nie krytykuje daje + za odwagę
No i oczywiście łapka odemnie dla Ciebie bo jesteśmy prawie ziomkami :thumbup:

Offline koko

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 607
  • Reputacja: 655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bat
Odp: Punkty reputacji
« Odpowiedź #41 dnia: 09.12.2018, 18:15 »
Przyznawanie :thumbup: , chociaż niedoskonałe, jest indywidualną formą nagrody, podziękowania, czy też uznania dla kogoś.
 Odejmowanie punktów z tym związanych byłoby karą, którą mógłby wymierzyć każdy według swego subiektywnego uznania. :( W systemach sprawiedliwości nie stosuje się takiej zasady.
Wymóg uzasadnienia  kary niczego nie załatwia, bo karzący byłby zawsze przekonany o  słuszności swojej decyzji. A jeśli inni mieliby odmienne zdanie, to co? :-\

Swój sprzeciw przeciwko czyjeś wypowiedzi można wyrazić poprzez odpowiedni wpis. Myślę, że ewentualne stosowanie kar, ale nie poprzez odejmowanie punktów,  powinno być tylko w kompetencjach administratorów względnie też moderatorów realizujących przyjętą spójną politykę dbania o dobrą atmosferę na forum. :)
 
Dla kolegi Jamesik74 :thumbup: za troskę o nieprzekraczanie akceptowalnych granic wypowiedzi.
Marian

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Punkty reputacji
« Odpowiedź #42 dnia: 09.12.2018, 19:17 »
Ciekawy temat :thumbup: Jamesik, bardzo odważnie rozpocząłeś bardzo odważny wątek :thumbup:
Dyskusja była burzliwa, ale najbardziej cieszę się, że wszystko odbyło się w ramach kumpelskiej rozmowy. Nie było obrzucania się błotem, obrażania. To ogromny sukces :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Ankiety nie zdążyłem wypełnić, ale jestem zdania, że nie ma potrzeby wprowadzać "kciuków w dół" ;)
Już tak mamy, że złość i niechęć wyrażamy znacznie bardziej i częściej, niż radość i pochwały O:)

PEACE! :thumbup:
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Jamesik74

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Punkty reputacji
« Odpowiedź #43 dnia: 09.12.2018, 19:53 »
Dziękuję 🙂
Zamknąłem już ankietę bo chyba nie ma sensu jej kontynuować. 
Marcin

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Punkty reputacji
« Odpowiedź #44 dnia: 09.12.2018, 20:05 »
Masz wynik - po to zrobiłeś. :)
...to królestwo...

Pozdrawiam.