Autor Wątek: Kołowrotek Shimano - Baitrunner  (Przeczytany 11521 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Kołowrotek Shimano - Baitrunner
« dnia: 12.11.2015, 19:20 »
Panowie zwracam sie do was z pytaniem o waszą opinie w sprawie kołowrotków Shimano Baitrunner
Kosztują około 300 - 400 zł są najtańszą dostepną wersja kołowrotków tej półki Shimano , proszę o wasze opinie czy watro czy nie warto kupić ten model czy lepiej dołożyć i kupić wyższy model Shimano.
Moje wahania są spowodowane tym że za te pieniądze z niektórych firm kupujemy model najwyższej półki a w Shimano to najtańsza półka.
Od razu mówię wiem to SHIMANO ... ale chce poznać wasze zdanie.
Maciek

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 622
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek Shimano - Baitrunner
« Odpowiedź #1 dnia: 12.11.2015, 20:59 »
Hejka ! Ja ostatnio również już prawie miałem DL 4000 FB , ale w ostatniej chwili zrezygnowałem, bo zdałem sobie sprawę że jednak kręciołek  z wolnym biegiem nie jest mi potrzebny. Ale ogólnie ów kręciołki mają dobre opinie. Miałem być kolejnym szczęśliwy posiadaczem Shimano ale jednak wybrałem coś innego
Z poważaniem Marcin

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek Shimano - Baitrunner
« Odpowiedź #2 dnia: 12.11.2015, 21:03 »
Hejka ! Ja ostatnio również już prawie miałem DL 4000 FB , ale w ostatniej chwili zrezygnowałem, bo zdałem sobie sprawę że jednak kręciołek  z wolnym biegiem nie jest mi potrzebny. Ale ogólnie ów kręciołki mają dobre opinie. Miałem być kolejnym szczęśliwy posiadaczem Shimano ale jednak wybrałem coś innego

A co wybrałeś jeżeli wolno zapytać??

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 622
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek Shimano - Baitrunner
« Odpowiedź #3 dnia: 12.11.2015, 21:11 »
Na rynku jest masa kołowrotków i każdy coś może wybrać i dopasować dla siebie.

Ja troszkę poszedłem w inne "rejony" i wybrałem coś co (moim zdaniem trudno znaleść - przynajmniej ja tak miałem :)).  Zamówiłem sobie kręciołek R-Feeder Rive 4000, czekam na niego bo zamówienie jest realizowane prosto z Francji.
Z poważaniem Marcin

grzesiek76

  • Gość
Odp: Kołowrotek Shimano - Baitrunner
« Odpowiedź #4 dnia: 12.11.2015, 21:39 »
Takie na pewno są dobre.
http://www.ebay.pl/itm/1x-shimano-4500B-baitrunner-usa-Freespool-/252135028262?hash=item3ab46b3626:g:OsAAAOSwl9BWJ1ME
http://www.ebay.pl/itm/Shimano-Aero-GT-6010-Baitrunner-spare-spools-/121811269477?hash=item1c5c847765:g:--EAAOSwT5tWQUwI

Te pierwsze amerykanie często tłuką w morzu nawet przez wiele lat i dają radę.
Aero Gt wszyscy znamy. Porządny sprzęt.

Nowszych baitrunnerów niestety zupełnie nie znam :)

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek Shimano - Baitrunner
« Odpowiedź #5 dnia: 13.11.2015, 11:35 »
Ja troszkę poszedłem w inne "rejony" i wybrałem coś co (moim zdaniem trudno znaleść - przynajmniej ja tak miałem :)).  Zamówiłem sobie kręciołek R-Feeder Rive 4000, czekam na niego bo zamówienie jest realizowane prosto z Francji.
Jak dostaniesz już tego rive to od razu napisz o nim kilka słów, mi też wpadł on w oko.
Pozdrawiam
Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 622
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek Shimano - Baitrunner
« Odpowiedź #6 dnia: 13.11.2015, 11:56 »
No powiem Ci że ja żadnej opini od polskiego wędkarza nie znalazłem. Ba trudno cokolwiek znaleść tak samo na temat DL 4000 FB.
Z poważaniem Marcin

Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek Shimano - Baitrunner
« Odpowiedź #7 dnia: 13.11.2015, 12:13 »
Hejka ! Ja ostatnio również już prawie miałem DL 4000 FB , ale w ostatniej chwili zrezygnowałem, bo zdałem sobie sprawę że jednak kręciołek  z wolnym biegiem nie jest mi potrzebny. Ale ogólnie ów kręciołki mają dobre opinie. Miałem być kolejnym szczęśliwy posiadaczem Shimano ale jednak wybrałem coś innego

A ja czekałem i czekałem na Twoją recenzję o tym kołowrotku :(.
Zbyszek

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kołowrotek Shimano - Baitrunner
« Odpowiedź #8 dnia: 13.11.2015, 12:25 »
Panowie zwracam sie do was z pytaniem o waszą opinie w sprawie kołowrotków Shimano Baitrunner
Kosztują około 300 - 400 zł są najtańszą dostepną wersja kołowrotków tej półki Shimano , proszę o wasze opinie czy watro czy nie warto kupić ten model czy lepiej dołożyć i kupić wyższy model Shimano.
Moje wahania są spowodowane tym że za te pieniądze z niektórych firm kupujemy model najwyższej półki a w Shimano to najtańsza półka.
Od razu mówię wiem to SHIMANO ... ale chce poznać wasze zdanie.

Który konkretnie model Shimano masz na mysli?
Ja posiadam dwa młynki Shimano Baitrunner DL4000FA i jestem bardzo zadowolony. Wersja FB jak już pisałem kilka razy na forum nie różni się niczym oprócz odnowionej obudowy... Spójrz na wątek "kołowrotek z wolnym biegiem" - tam wklejałem linki z opisami producenta obu kołowrotków i jak zauważysz przy obu jest to samo:p


Hejka ! Ja ostatnio również już prawie miałem DL 4000 FB , ale w ostatniej chwili zrezygnowałem, bo zdałem sobie sprawę że jednak kręciołek  z wolnym biegiem nie jest mi potrzebny. Ale ogólnie ów kręciołki mają dobre opinie. Miałem być kolejnym szczęśliwy posiadaczem Shimano ale jednak wybrałem coś innego

Dobre:p A co wybrałeś ? :p

yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 564
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kołowrotek Shimano - Baitrunner
« Odpowiedź #9 dnia: 13.11.2015, 14:30 »
Trochę mi się klaruje...

Yarousseau - ten FA został już wycofany. Ktoś kiedyś napisał, że FB mają wyjść z produkcji - ale okazało się, że to FA wyszły... Kamień spadł mi z serca :)
Lucjan

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kołowrotek Shimano - Baitrunner
« Odpowiedź #10 dnia: 13.11.2015, 14:47 »
Co Ci się klaruje Luk? :)

No tak ale FA sa jeszcze na stanie w wielu sklepach :) i można je wyrwać spokojnie za 300pln i czasami taniej a FB to ok 450 pln :) Luk one naprawdę chyba niczym sie nie różnią oprócz szaty:)

A co by się stało jakby to FB wycofali z produkcji? Nagle stałby się gorszy? :)

Gdybym mógł zamienić swoje FA na FB (jak kupowałem swoje FA to FB w Polsce nie było) to pewnie bym zamienił to co nowe to zazwyczaj ładniejsze ale generalnie to całkiem solidne młynki :)

Jeśli FB są w czymś lepsze od FA to Luk uświadom mnie wreszcie :)


Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 564
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kołowrotek Shimano - Baitrunner
« Odpowiedź #11 dnia: 13.11.2015, 15:58 »
Spokojnie :)

Ja usłyszałem plotkę, że znika FB - i zostaje tylko Aero. Był to ruch który nie mieścił mi się w głowie, bo nie rozumiałem dlaczego wycofywać tego DL z rynku, skoro tak dobrze się przyjmuje i wpasowuje się cenowo do konkurencji.  Z jakiegoś powodu nie robią go w wersji 6000 i 10000 - dlatego obawiałem się, że coś jest z nimi nie tak. Teraz widzę, że w UK nie ma już FA do kupienia, na stronie Shimano jest tylko FB...

Dlatego się cieszę, że go nie planują wycofać (no chyba) - bo planuję zakup tego 2500 na mniejsze łowiska. A wersję 6000 łyknąłbym jak pelikan w ciemno. Nie lubię kręciołów z hamulcem i regulacją tylko z tyłu z jakiegoś powodu.

To mi się wyklarowało, nie mam żadnej awersji do wersji FA  :D
Lucjan

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kołowrotek Shimano - Baitrunner
« Odpowiedź #12 dnia: 13.11.2015, 16:04 »
Hehe... no to by byl slaby ruch ze str Shimano gdyby fa i fb wycofali... tez zdecydowanie preferuje przednie hamulce w kołowrotkach...

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline erwin_f

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 3
Odp: Kołowrotek Shimano - Baitrunner
« Odpowiedź #13 dnia: 12.06.2018, 07:46 »
Czy jest w stanie ktoś wrzucić na forum realne zdjęcie porównania shimano baitrunnera przedniohamulcowego (rozmiar 4000) oraz tylnohamulcowego (6000-10000)? Szukam czegoś z wolnym biegiem do feedera 390 110 g jako zestaw do dalszych rzutów. Mam już baitrunnera dl 4000 i jak dla mnie szpulka za mala do tej wędki. Teraz właśnie zastanawiam się nad baitrunnera x aero 4000- lub tańszym o 200 zł dl 6000. Boje się że ten 6000 może być  za duży troche. Niestety w stacjonarnych sklepach nigdzie nie mogę znaleźć baitrunnera powyżej 4000 chyba że typowe wersje karpiowe big i medium.

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek Shimano - Baitrunner
« Odpowiedź #14 dnia: 12.06.2018, 09:37 »
Zdjęcie z porównaniem x-aero 4000 z 6000 mogę zrobić dopiero w środę, obecnie jestem w delegacji poza domem. Skoro masz dl 4000 to wiesz jak wyważy wędkę aero 4000. 6000 to już spora maszyna, mam ją podpiętą pod brzanówkę 3,6m i 2,25 lb. Zależy też pod jakie potwory ten zestaw kompletujesz.