Autor Wątek: Rynek - nowości sprzętowe  (Przeczytany 954860 razy)

Ryba1987

  • Gość
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2070 dnia: 13.12.2018, 20:04 »
A bo zapomniałem a nigdzie nie ma, jaka średnica szczytówek 3,5 mm?

3,35~3,4mm

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2071 dnia: 14.12.2018, 19:16 »
Ciekawe uzupełnienie Drennanowskich Insertów: Sensas Pavone Sensitive (gramatura 2.5 - 5 g, regulowane dociążenie, trzy antenki w komplecie)


Offline marek25

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 9
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2072 dnia: 14.12.2018, 20:04 »
W jakim sklepie te sensasy?

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2073 dnia: 14.12.2018, 20:14 »
Wygląda jak Gutek TD i pewnie jakość też lepsza jak każdy produkt Gutka dla Sensasa.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2074 dnia: 14.12.2018, 20:19 »
To nowość na sezon 2019, która obecnie jest dostępna chyba tylko we francuskim e-sklepie Pecheur i angielskim Benwick Sports.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2075 dnia: 14.12.2018, 21:45 »
Długodystansowy koszyk Nisa Missile z nietypowym miejscem mocowania (wedle producenta ma ono korzystny wpływ na zasięg i precyzję, a także łatwość ściągania zestawu):


Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2076 dnia: 15.12.2018, 10:17 »
Mocowanie rzeczywiście wpływa dobrze na zasięg. Koszyk nie musi się obrócić, aby obciążenie po rzucie znalazło się z przodu w momencie lądowania zestawu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2077 dnia: 15.12.2018, 10:41 »
Jeżeli mamy żyłkę zaczepioną za obciążenie (chyba że źle widzę), to nie ma bata i będzie to gorzej latało, niż przy zaczepieniu z tyłu. Przecież koszyk będzie się lekko ustawiał bokiem, bo przód będzie ciągnął za całą żyłkę.

To tak, jakby zaczep w spombie zrobić z przodu i liczyć, że dzięki temu dalej poleci.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2078 dnia: 15.12.2018, 10:46 »
Nie uważacie ze przy tak umiejscowionym obciążeniu i odkrytym koszyku, drobna i sypka zanęta może zostać wysypana podczas siłowego rzutu? , bo wszystko się zgadza , leci jak pocisk, gdyby to był koszyczek siatkowy, nie miałbym takich obaw a przy tej ilości gładkiego plastiku???, chyba ze zamykany i na białe robaki
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2079 dnia: 15.12.2018, 12:06 »
Zgadzam się z Michalem. Wcale mi się ten pomysl nie podoba. Jedyny plus to ze odsuwa w locie przypon od linki glownej.
Wiesiek

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2080 dnia: 15.12.2018, 12:10 »
Ja wiem? Mam koszyki Zippli, też są otwarte i też są z plastiku. można w nich czopować większą ilość grubszej frakcji, i nic nie wypada przy normalnych rzutach. Są w sam raz do donęcania na dystansie.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2081 dnia: 15.12.2018, 12:34 »
Prędkość, masa (czyli miara bezwładności), opór powietrza - te czynniki zdecydują o tym, czy koszyk odwróci się w czasie lotu.

Prędkość jest taka sama i dla pojemnika na zanętę, i dla obciążenia - wiadomo, polecą razem. Jeśli masy będą podobne, koszyk się odwróci (zdecyduje opór powietrza). Żeby do tego nie doszło, masa zanęty i tworzywa musi znacznie przewyższać masę obciążenia. Jeśli tak będzie, to i tak osiągnięty dystans zostanie skrócony sporym oporem powietrza "komory załadunkowej". Dupa nie przełom. Fakt, dobre toto do ściągania, nic ponad to. Einsteiny projektowania koszyków :)

Jacek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2082 dnia: 15.12.2018, 12:39 »
Pominąłeś, Jacku, czynnik żyłki przyczepionej do obciążenia, a stawiającej opór. Więc tym bardziej koszyk się odwróci i nie poleci jak te typu bullet, w których to właśnie fakt, że żyłka ciągnie za tył koszyka sprawia, że poleci on obciążeniem do przodu, nawet jeśli masa zanęty będzie dorównywać masie obciążenia.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2083 dnia: 15.12.2018, 12:41 »
Mi  sie wydaje że te https://www.google.pl/search?q=preston+absolute+window+feeders&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyhKjE36HfAhVCyaQKHb4_BlgQ_AUIDigB&biw=1366&bih=636 koszyki prestona będą daleko latać. Nic sie nie musi przekręcać w locie i zaneta z grubszymi frakcjami powinna być dobrze utrzymywana. Mocowanie zestawu jest z przeciwnej strony obciążenia. Mam dwie sztuki i wyglądają solidnie. Do wiosny kupię jeszcze parę sztuk. Może będą w wersji ICS.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2084 dnia: 15.12.2018, 12:50 »
Pominąłeś, Jacku, czynnik żyłki przyczepionej do obciążenia, a stawiającej opór. Więc tym bardziej koszyk się odwróci i nie poleci jak te typu bullet, w których to właśnie fakt, że żyłka ciągnie za tył koszyka sprawia, że poleci on obciążeniem do przodu, nawet jeśli masa zanęty będzie dorównywać masie obciążenia.

Michał, to nie tak, bo bez względu na to, gdzie przymocujemy żyłkę, "przewodnikiem" zawsze będzie ta strona koszyka, która ma lepszy stosunek masy do oporu. Problem w tym, że ten koszyk wystartuje komorą zanętową do przodu, jednak w locie będzie się odwracał (zakładając podobne masy). Miejsce mocowania linki nie ma nic do rzeczy, bo lot swobodny zostanie wymuszony rozkładem mas i ich oporu.
Jacek