Autor Wątek: Mały kołowrotek z wolnym biegiem do Feedera / Quivera 3,30 m, c.w. 70 g  (Przeczytany 10128 razy)

Offline Zonek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Ja posiadam od dwóch sezonów Okumę Trio SRS Baitfeeder 40 i szczerze polecam.

Ale przy jakim kiju bo do w/w wędki to waga 40 już spora.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
W katalogach są błędy, więc Ci ułatwię. SRS tej wielkości ma mniej więcej 340g.
Czesiek

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530

Co masz (macie) na myśli mówiąc o tych niedopracowaniach Cresty?
Bardzo mi się podoba ten kręcioł, i gdybym szukał baitka w tych rozmiarach byłby to na pewno on :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Nie są to jakieś mocne wady i niekoniecznie dotyczą każdego egzemplarza, poza tym to nie jest młynek za 1500zł, więc to tylko drobne mankamenty

I to co powiedział Wonski trzeba podkreślić. To ogólnie dobry młynek, choć nie idealny. Do delikatnego feedera i ciągania średnich ryb, a nie dwucyfrowych karpi bardzo się sprawdza :)

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Dla mnie on jest poprostu 'śliczny'
CRESTA 'progress by desing'

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline jazgarek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 118
Hej,

Mam dwie Okumy Trio BF 30 na sprzedanie, poszukaj mojego ogłoszenia na giełdzie. ;)
Kuba

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Podrzucę inne rozwiązanie. Możesz wybrać kołowrotek QDA (Quick Drag), który jest połączeniem zwykłego kołowrotka z kołowrotkiem z wolnym biegiem.
Co więcej możesz przerobić zwykły kołowrotek na taki z QDA http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=3144.0.

Użytkuję obecnie Daiwę TDM QDA i Cormoran 5 PiF Feeder, z którego wyjąłem sprężynę i dzięki temu posiada QDA. Do takiego rozwiązania trzeba się chwilę przyzwyczaić ale teraz nie wyobrażam sobie kręcenia hamulcem jak dawniej - pół obrotu i mam regulację bardzo mocno-bardzo lekko dokręcony hamulec.
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Zonek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Udało się kupić Okumę Trio SRS BF 30 tak więc jeżeli waga będzie oscylowała w granicach 330 a 340g to wydaje Mnie się że zestaw będzie dobrany dobrze.

Dziś ważyłem swojego Zaubera 4000 na sucho bez żyłki (waga 314g) także różnica w porównaniu z Okumą praktycznie znikoma i tu na wszelki wypadek mam wolny bieg.

Offline Zonek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Jako że na ten sezon zakupiłem drugiego Quivera Trabucco 3,30 m c.w 70 tak więc odgrzeję kotleta gdyż potrzebuję jeszcze kupić kołowrotek.

Interesuje Mnie konkretnie ta Anaconda https://www.taniewedkarstwo.pl/kolowrotki-z-wolnym-biegiem/139-kolowrotek-anaconda-rock-hopper-r-3000.html. przełożenie jest dobre, waga również w porządku ale...

 no właśnie czy ktoś z was posiadał lub posiada ten młynek i mógłby powiedzieć czy warto go kupić, jak wykonanie itp ?

Offline gawron

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Włocławek
  • Ulubione metody: method feeder
Polecam MAP CARPTEK ACS 4000FS na komercje jak znalas i bespieczny klip.
Piotrek

Offline gawron

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Włocławek
  • Ulubione metody: method feeder
Do Zonek: dał byś mi namiary na tego kija.
Piotrek

Offline Magellan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 30
Jako że na ten sezon zakupiłem drugiego Quivera Trabucco 3,30 m c.w 70 tak więc odgrzeję kotleta gdyż potrzebuję jeszcze kupić kołowrotek.

Interesuje Mnie konkretnie ta Anaconda https://www.taniewedkarstwo.pl/kolowrotki-z-wolnym-biegiem/139-kolowrotek-anaconda-rock-hopper-r-3000.html. przełożenie jest dobre, waga również w porządku ale...

 no właśnie czy ktoś z was posiadał lub posiada ten młynek i mógłby powiedzieć czy warto go kupić, jak wykonanie itp ?
Anacondy nie posiadam, ale od poprzedniego sezonu użytkuję FOX'a: https://sklepdrapieznik.pl/sklep/kolowrotki-fox/14926-kolowrotek-fox-eos-5000.html
Bardzo dobrze się sprawuje. Wolny bieg działa zacnie, kołowrotek działa płynnie i gabarytowo odpowiada moim kijom (obecnie przy feederze 3.30 m cw. 90g).

Offline Zonek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Co do kijaszków nie było problemu z wysyłką? Długo czekałeś? Mam zamiar kupić coś z tego sklepu.

Offline gawron

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Włocławek
  • Ulubione metody: method feeder
Dzieki Zonek :D
Piotrek

Offline Legionista1983

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie uznaję prawd objawionych
  • Lokalizacja: Piaseczno - Mazowieckie
  • Ulubione metody: feeder
Ja ze swojej strony kolego polecam ci model DRAGON Maxima FR1030i baitfeeder . Bardzo dobra maszyna , ja mam model 1050i i przez pięć lat ciężkiej orki na rzece daje radę dalej . Na ten młynek jest pięć lat gwarancji i jak dobrze poszukasz to wyrwiesz go za dwie stówki