Autor Wątek: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?  (Przeczytany 17455 razy)

Offline Anty1234

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« dnia: 08.08.2017, 11:05 »
Witam. Na wstępie dodam, że czytałem już sporo takich tematów jednak czasy się zmieniają, pojawiają się nowe kołowrotki itp itd.
Wiem że dobrym wyborem była by Okuma travertine 45, jednak jest ona teraz poza obszarem mojego budżetu.
Łowić zamierzam głownie na stawach, jeziorach i czasami na rzece, wędkę jaką kupiłem to Mikado Ultraviolet feeder 120cw (może troche dużo ale natrafiła mi sie okazja) Dopiero zaczynam przygodę z wędkarstwem dlatego proszę o wyrozumiałość ::)

Z tego co wyczytałem, wytypowałem parę opcji powiedzcie co wy na to:

- Shimano Catana 4000
- Okuma Ceymar CMBF-340 (za mały?)
- Spro passion 740 (naciagany budżet)
- Okuma Carbonite XP 40/55 (ten mnie bardzo zastanawia)

Może ktoś coś innego ma na myśli ?

Z góry dziekuję za każdą pomoc

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: 08.08.2017, 11:31 »
Każda pliszka swój ogonek chwali :) ja mam Ceymara 340 i sobie tez chwalę :) czemu uważasz ze on za mały jest.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Anty1234

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: 08.08.2017, 11:34 »
nie wiem właśnie jak dobrać wielkość... jeśli mówisz ze ten do feedera będzie dobry to może warto ? wolny bieg ma chyba duzą zalete..

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: 08.08.2017, 11:38 »
WB przydaje się na sygnalizatorach albo jak pijesz piwo/grilujesz/idziesz się odlać albo jak nie chce ci się gapić na wędki tylko lubisz pogadać. 
Ja kiedyś nie zwracałem uwago na kołowrotki z WB w myśl zasady im prościej tym lepiej i dłużej pochodzi, od kiedy się skusiłem na kołowrotek z WB wiem że już innych nie kupie do tego typu wędkowania, przynajmniej mam komfort psychiczny ze nie będę wędek wyławiał z wody :)
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Ryba1987

  • Gość
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: 08.08.2017, 11:45 »
Jeśli chcesz to za 150zł mogę Ci sprzedać mój browning hybrid
http://www.szczupak.pl/browning-hybrid-bf-i662.html
Mam wielkość 630 :)

Offline Anty1234

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #5 dnia: 08.08.2017, 11:50 »
To już mam jakiś punkt zaczepienia :) piwo lubię pic wiec... :D nie jestem przeciwnikiem używek tylko czy Twoj kołowrotek jest na pewno sprawny i nie był jakoś bardzo umęczany ? nada sie do feedera dobrze ?

Ryba1987

  • Gość
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #6 dnia: 08.08.2017, 11:54 »
Masz PW :)

Offline JacekB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #7 dnia: 08.08.2017, 12:08 »
Ja zakupiłem Drennan Red Range stosunek ceny do jakości nie porównywalny hamulec w tym młynku bardzo precyzyjny polecę go każdemu z czystym sercem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/kolowrotki-drennan/13848-kolowrotek-drennan-red-range-feeder.html

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #8 dnia: 08.08.2017, 12:16 »
Ja zakupiłem Drennan Red Range stosunek ceny do jakości nie porównywalny hamulec w tym młynku bardzo precyzyjny polecę go każdemu z czystym sercem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/kolowrotki-drennan/13848-kolowrotek-drennan-red-range-feeder.html
Ja mam ten sam kołowrotek. Kupiłem go po obejrzeniu filmu luka i jestem zadowolony. Też mogę go polecić choć on akurat nue ma WB.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #9 dnia: 08.08.2017, 12:29 »
Napisałeś że będziesz łowił głównie na stawach , jeziorach, sporadycznie rzeka. Co do konkretnego modelu sie nie wypowiadam ( jest tego sporo, ja używam m.in. Daiwa, Browning i Dam oraz kilka "dziadków" Shimano ) ale rozmiar powinieneś wybrać między 3 a 4000 moim zdaniem bardziej 4000. W tym przedziale cenowym coś tam kupisz ale czy nie warto dorzucić kilka złotych i zostać właścicielem kołowrotka na dłużej ( moim zdaniem kołowrotek to najważniejszy element zestawu )
Zastanów się bo jak mówi stare przysłowie -" Tanio kupujesz dwa razy kupujesz " :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #10 dnia: 08.08.2017, 12:35 »
Enzo jest jeszcze druga strona medalu, kupując kołowrotek za mniej więcej 150zl masz maszynkę która pozwoli ci co 3-4 sezony na nowy zakup :) Choć to jest też tak nie do końca ja mam Starego Jaxona i Shimano Alvio które maja ponad 10 lat i chodzą. Wszystko zależy jak się łowi jak w ciągu sezony wycyganiasz 50 miśków 10kg+ to fakt lepiej zapłacić więcej, ale jak łowisz zazwyczaj rybki mniejsze to takie kręciołki za 150zł mogą spokojnie starczyć na lata.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Ryba1987

  • Gość
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #11 dnia: 08.08.2017, 12:46 »
Mój hybrid będzie za lekki do 3.6m kija którego autor wątku posiada. Ja do swojej daiwy commercial 3.55m dołożyłem daiwe procaster evo match i jest ok (a ma 400gram).
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/daiwa-oferta-szkocka/22726-daiwa-procaster-evo-match-4010a.html
Przekracza budżet ale na prawdę warto się rozejrzeć za tym kołowrotkiem, ewentualnie iść w ninje albo zaubery jak na początek

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #12 dnia: 08.08.2017, 12:47 »
A może kolega skusi się na ryobi ecusima 4000 . Co prawda nie ma wolnego biegu ale ludzie chwalą tą maszynę. Do feedera się nadaje wg mnie 8). Bez wolnego biegu też da się łowić :P.
Należy tylko pamiętać o luzowaniu hamulca jak się odchodzi od kija. 8)
Jakiś czas temu można je było dorwać w promocji za 120 pln.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Anty1234

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #13 dnia: 08.08.2017, 12:51 »
To ma być mój pierwszy taki zestaw więc też myślę nad spróbowaniem czegoś tańszego, żeby w momecie większego doświadczenia dobrać juz idealny zestaw... budżet można zwiększać i zwiększac :P ale na razie chciałbym kupić coś w miarę nie drogiego.

Ten Drennan Red Range ciekawa propozycja jeśli to kołowrotek przetestowany, ale jaki on może mieć ciężar ? Po rozmowie z "Ryba1987" doradził mi abym kupił coś cieższego do mojej wędki no...

Właśnie zapomniałem dopisać ta Ryobi ecusime 4000, czytałem o nim dobre opinie, tylko on też dosyc lekki :/ może za szybko kupiłem wędzisko :/

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #14 dnia: 08.08.2017, 13:02 »
Najlepiej dobrać wagowo kołowrotek z wędką w sklepie podpinając pod wędkę konkretny model kołowrotka. Jak masz możliwość takiej próby to się nawet nie zastanawiaj. Wyważenie wędki kołowrotkiem zawsze najlepiej sprawdzić we własnej dłoni. Bo może się okazać że dla Ciebie kołowrotek będzie ok , a dla kogoś innego będzie za lekki.
FEEDER KLUB MAZOWSZE