Autor Wątek: Jaxon Genesis Pro Method Feeder 330  (Przeczytany 52733 razy)

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 035
  • Reputacja: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaxon Genesis Pro Method Feeder 330
« Odpowiedź #135 dnia: 26.04.2020, 08:05 »
Jeśli mowa o karpiach do 4kg,genesis jest bezproblemowy. Z większymi rybami nie walczyłem na tej wędce.

Offline neronhell

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kutno
Odp: Jaxon Genesis Pro Method Feeder 330
« Odpowiedź #136 dnia: 26.04.2020, 08:11 »
Dzięki za info. Muszę jeszcze przemyśleć temat, ale chyba je wypróbuję.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaxon Genesis Pro Method Feeder 330
« Odpowiedź #137 dnia: 26.04.2020, 09:52 »
Ja ostatnio miałem okazję powalczyć z 6,5 kg, przy wsparciu Genesisa walkę udało się wygrać, ani przez chwilę nie miałem wrażenia, że nie kontroluje ryby, albo wędka zbliża się do granicy wytrzymałości.  Zresztą byłem świadkiem jak kolega z forum wyjął 8kg, trochę to trwało, ale wędka dała radę bez problemu 8)
Pozdrawiam,

Tomek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaxon Genesis Pro Method Feeder 330
« Odpowiedź #138 dnia: 27.04.2020, 05:44 »
Witam kolegów, mam pytanie odnośnie Genesisa w wersji 3.3 do 60gr. Czy ktoś ma może porównanie do Daiwy yank n bank 10ft, 1 seria?
Mam właśnie te Daiwy, ale potrzebuję troszkę więcej "mocy" w kijku. Po pochlebnych opiniach na temat Genesisa, postanowiłem je kupić. Chciałem kupić wersję 3.3m do 90gr ale niestety jest już nie dostępna.
Więc zastanawiam się nad tym do 60gr. Nie chciałbym jednak aby kije się dublowały (pomijając długość).
Jest jeszcze wersja 3.6 do 90gr ale dla mnie za długa.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

A to "więcej mocy",co dokładnie oznacza ? Wersją 3.3 60g,rzucałem koszykami 50g + towar bez problemu. Ryby 4kg też holowałem dosyć kontrolowanie. Określ się bardziej.
Wiesz co tymi Daiwami rzucam podajnikami Mikado 20gr plus towar (rozmiar L) i myślę że trochę więcej by jeszcze dały radę, ale nie chodzi mi o ciężar wyrzutu, ale moc kija podczas holu. Na moim łowisku jest sporo karpia, przy leszczach i plołotkach jest super zabawa ale parę razy zabrakło "mocy" w kiju przy walce z karpiem.
Dlatego szukam czegoś troszkę mocniejszego, ale bez przesady nie szukam karpiówki. Nie wiem czy dobrze to wyjaśniłem  

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Genesisem 3,30 60g "zaliczyłem" parę miśków i jesiotrów w okolicy 10 kg i kijek dawał sobie spokojnie radę także o bonusy z tym patykiem możesz być spokojny
Co do CW to jest zaniżony i realny jest na poziomie około 80g

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline neronhell

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kutno
Odp: Jaxon Genesis Pro Method Feeder 330
« Odpowiedź #139 dnia: 27.04.2020, 06:00 »
Dzięki, takiej informacji potrzebowałem. W takim razie zamawiam 3,3 do 60gr. Dzięki za pomoc.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaxon Genesis Pro Method Feeder 330
« Odpowiedź #140 dnia: 02.06.2020, 18:23 »
Które szczytówki od drapieżników będą pasowały do Genesis pro MF 20-60? Przez głupotę skasowałem już dwie. Jest dużo od Jaxona, ale o różnej średnicy.

Offline pioterniak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 7
Odp: Jaxon Genesis Pro Method Feeder 330
« Odpowiedź #141 dnia: 26.06.2020, 11:22 »
Panowie potrzebuje krótkiej wędki ala piker do łowienia w  miejscach trudno dostępnych jak i na małych akwenach jak staw.
Chciałbym by była też na tyle uniwersalna by można było obławiać odległość 20-30m.
Co do koszyków to łowię raczej lekko, zazwyczaj 20g, jak wieje to ciężej 30g.

Upatrzyłem sobie tę wdke w długości 2,7m i nie wiem którą wersję wybrać, 45 czy 60g?.
Z tego co piszecie to 60g ma zapas mocy i nawet na bonusy się nada a to dla mnie dość istotne.
Nie wiem jednak czy ta wersja 45g jest dużo słabsza i jak to mówią strach brać zamach?.

Dodam że mam dwa feedery Mikado uv i jaxon Arcadia oba 390cm i jestem zadowolony.
Mikado do 90g a Arcadia 20-60g.

Będę wdzięczny za wszelkie rady i uwagi.

Offline Adrian900

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaxon Genesis Pro Method Feeder 330
« Odpowiedź #142 dnia: 26.06.2020, 11:54 »
Ja polecę mikado black draft picker 2,70 , ostatnio wyjąłem na nią karpia 6.700 i nie było żadnego problemu.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 812
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaxon Genesis Pro Method Feeder 330
« Odpowiedź #143 dnia: 26.06.2020, 12:38 »
Osobiście bym wziął z przedziału 20-60gr. tak, jak ma Jaxon Genesis Pro Method Feeder. A okazja przeszło mi koło nosa na takiego Genesisa o długości 3,60m. I dostaw nie będzie póki co, bo ponoć w centrali Jaxona nawet nie mają. Dlatego jak masz możliwość - bierz tego Genesis z c.w. 20-60gr.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaxon Genesis Pro Method Feeder 330
« Odpowiedź #144 dnia: 26.06.2020, 14:21 »
Może już genesisów nie być, bo Panie nowe przyszło ;) ,  pod postacią WJ-CAF33060-L.

Wyrzut ten sam, długość transportowa, waga niemal identyczna, rozmieszczenie przelotek też wygląda identycznie,  inne malowanie i dolnik, ale obstawiam, że to ten sam kijek/blank, począwszy od monolitha xt zmienia się malowanie i jakieś pierdółki.
Na stronie Jaxona jest nowy katalog na 2020r.
Tomsza

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 812
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaxon Genesis Pro Method Feeder 330
« Odpowiedź #145 dnia: 26.06.2020, 15:59 »
Mam w ręku katalog na 2020 i jest w nim seria Genesis, jak i nowa (?) seria Academy.
Na moje pytanie skierowane do sprzedającego, czy będą jeszcze w tym sezonie dostępne wędki z serii Genesis, otrzymałem odpowiedź, jak już wyżej napisałem. Dało się odczuć nawet sugestię, że trzeba było kupić wcześniej, bo teraz w szczycie sezonu to wysprzedają to, czego nie sprzedali na przedwiośniu, na początku sezonu.
Dlatego ja kupiłem wczoraj dwie wędki z serii Intensa (sprawdzona seria, to nie będę szukał) pod metodę i klasyka. Cóż, musiałem się obejść smakiem z Genesisem. Może na przyszły rok, a może pod choinkę...
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Miklas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Otwock
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaxon Genesis Pro Method Feeder 330
« Odpowiedź #146 dnia: 26.06.2020, 17:23 »
Panowie potrzebuje krótkiej wędki ala piker do łowienia w  miejscach trudno dostępnych jak i na małych akwenach jak staw.
Chciałbym by była też na tyle uniwersalna by można było obławiać odległość 20-30m.
Co do koszyków to łowię raczej lekko, zazwyczaj 20g, jak wieje to ciężej 30g.

Upatrzyłem sobie tę wdke w długości 2,7m i nie wiem którą wersję wybrać, 45 czy 60g?.
Z tego co piszecie to 60g ma zapas mocy i nawet na bonusy się nada a to dla mnie dość istotne.
Nie wiem jednak czy ta wersja 45g jest dużo słabsza i jak to mówią strach brać zamach?.

Dodam że mam dwa feedery Mikado uv i jaxon Arcadia oba 390cm i jestem zadowolony.
Mikado do 90g a Arcadia 20-60g.
 

Będę wdzięczny za wszelkie rady i uwagi.
Jeśli chodzi o pikery i lekkie feedery to moim zdaniem bezkonkurencyjny jest Tubertini atrax.
W cenie 260-290zl raczej nic lepszego obecnie sie nie dostannie.Kijki super wykonane,ultra lekkie waga pomiędzy 125-140gr w zaleznosci od dlugosci.

Offline pioterniak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 7
Odp: Jaxon Genesis Pro Method Feeder 330
« Odpowiedź #147 dnia: 26.06.2020, 17:40 »
Tak to już jest że dobrą serię musi zastąpić nowa, niekoniecznie lepsza ale z pewnością droższa.

Dzięki za rady.
Zamówiłem genesis MF 2,7 20-60g u mam nadzieję że będzie ok.
Mówiąc szczerze nadwerężyłem budżet o 162zł bo tyle kosztowało, a więc znów debet na koncie wędkarskim.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaxon Genesis Pro Method Feeder 330
« Odpowiedź #148 dnia: 26.06.2020, 19:50 »
Jak dla mnie Academy, to ta sama konstrukcja co Genesis,tylko kolorki inne ;)

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Jaxon Genesis Pro Method Feeder 330
« Odpowiedź #149 dnia: 26.06.2020, 23:20 »
Czy ktoś ma może link do szczytówek identycznych jak w komplecie sklepowym do Genesis Pro MF 360cm 20-60g?
Jeśli ktoś mierzył ich średnicę i długość to proszę się podzielić informacją :-)