Autor Wątek: Haczyki Drennan na 1-2 kg karpia: Carbon Match, Wide Gape czy Super Spade?  (Przeczytany 2407 razy)

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Witam,
przygotowuję się do połowów odległościówką na łowisku specjalnym, na którym dominuje karp 1-2 kg. Łowienie planuję na dystansie 20-25 m, wielkość haczyka 14-16 (białe robaki ewentualnie gnojak lub kukurydza), przypon 0,12 (albo 0,14) mm. Generalnie wymagany będzie sprawny hol ryby, bez zbędnych "ceregieli" i bez obawy o złamanie lub wykrzywienie haka. Który z wymienionych w tytule haczyków będzie odpowiedni? Na razie biorę pod uwagę Drennany, ponieważ są do kupienia w pobliskim sklepie stacjonarnym.

Pozdrawiam

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Mogę wypowiedzieć się tylko o Wide Gape'ach. W zeszłym roku na hak rozm. 16 łowiłem pół dnia (leszcze, płocie), a na koniec trafił się ok. 1,5kg japoniec, który dał mi popalić. Zarówno haczyk jak i przypon zachowały się świetnie ( gotowe przypony ).
Często ich używam i o ile bonusy trafiają mi się rzadko, to oprócz splątań spowodowanych raczej budową zestawu nigdy mnie nie zawiodły.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline artek135

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą
  • Ulubione metody: waggler method
Do odległosciowki używam wide gape match i polecam cała rozmiarówke. mocne haki, nie wyginają sie.
Artur
Okręg Poznań
C&R

Offline hanibal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Uhowo (Białystok)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Super Spade i Wide Gape używam od kilku sezonów na komercji i nie tylko. Tu nie ma co się bać o jakąś deformację podczas holu chyba że wędka będzie na sumy i plecionka na 20 kg. Martwi mnie jednak założenie przyponu 0.12 i hol karpia 2 kg bez zbędnych ceregeli. Sam łowiłem ryby w przedziale 1.5-3.0 kg na tak cienkie przypony, jednak były to przyłowy i sporo ceregeli żeby taki bonus bezpiecznie wylądował w podbieraku. No ale pewnie wiesz co robisz ;) Wracając do haczyków, one na pewno dadzą radę. Odpuść sobie Carbon Match bo według mnie to świetne haki do odległościówki, ale do mniejszych ryb łowionych na białe robaki.

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Dziękuję wszystkim kolegom za sugestie. Carbon Match'e akurat posiadam na stanie (kupione niedawno i jeszcze nie używane), ale sądząc po grubości drutu to one będą dobre do połowu leszczy, płoci i karasi itp. Myślę, że Wide Gap powinny być OK, te Super Spade wydają się być trochę za grube do białych robaków (tą przynętę stosuję najczęściej).

Super Spade i Wide Gape używam od kilku sezonów na komercji i nie tylko. Tu nie ma co się bać o jakąś deformację podczas holu chyba że wędka będzie na sumy i plecionka na 20 kg. Martwi mnie jednak założenie przyponu 0.12 i hol karpia 2 kg bez zbędnych ceregeli. Sam łowiłem ryby w przedziale 1.5-3.0 kg na tak cienkie przypony, jednak były to przyłowy i sporo ceregeli żeby taki bonus bezpiecznie wylądował w podbieraku. No ale pewnie wiesz co robisz ;)

Zmiana planów - przypony będą 0,14 mm :-) Przed chwilą otrzymałem informację, że łowisko, oprócz 1-2 kg karpikami, zarybiono też większymi sztukami. W tym tygodniu złowiono już kilka sztuk 8-10 kg.

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Tak więc Drennany Wide Gape w rozmiarach 12, 14 i 16 kupione, przypony powiązane i co najważniejsze - przetestowane. Już na tzw. "pierwszy rzut oka" haki wyglądają na bardzo solidne, chciałoby się wręcz powiedzieć pancerne. Testy nad wodą potwierdziły ich wysoką wytrzymałość - Wide Gape'y w tej numeracji na przyponie 0,14 mm pozwalają na bezpardonowy hol 1-2 kg karpika.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za sugestie.

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 088
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Na przyszłość zaopatrz się w Kamasan Strong 911.

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Dzięki za sugestię, rozważę zakup tych haków po "wyrobieniu" zapasu Wide Gape'ów.
Pozdrawiam