Autor Wątek: Wymiana wędzisk i kołowrotków  (Przeczytany 552 razy)

Offline lewockir

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 2
Wymiana wędzisk i kołowrotków
« dnia: 15.09.2019, 20:40 »
Witam Państwa.

W związku z kończącym się moim pierwszym sezonem i liźnięciem tematu wędkarstwa zastanawiam się nad wymianą sprzętu. Nie ukrywam, liczę na Wasze wsparcie.

Obecne wędziska:

Konger roder telestrong 360 cm cw. 150 g
Konger primax telestrong 390 cm cw 100g

Obecne kołowrotki:

Konger torix 330rd
Konger toro 320rd

Oraz używany odkupiony trython feeder 360 cm cw 100 z nowym kołowrotkiem top Carp frxl500


Pierwsze dwie wędki  kupiłem z kołowrotkami za grosze(łącznie ok 90 zł.). Byłem nastawiony na grunt, zarazony od kolegi. Teraz pojawił się również spławik no i sprzęt okazuje się nie koniecznie poprawny.

Wiedząc, że feeder z kołowrotkiem jest dobry , chciałbym wymienić w kongerze 390 cm kołowrotek i zrobić zestaw jako drugi grunt. (Chyba że wybrać mniejszą ze względu na cw).  Mniejszą wędkę chciałbym wymienić  na coś do spławika. Głównie łowię na małych rzekach (na staw moze kiedyś się wybiorę) z trudnym dojściem, więc kij mile widziany ok 6 metrów z jakimś dobrym kołowrotkiem. (W niedzielę kleń obskoczył mnie, zerwał przypon i nawet nie pomachał ogonem...)
Sprzęt jeśli z pewnych rąk może być brany pod uwagę używany. Jeśli chodzi o ilość gotówki jeszcze nie zastanawiałem się.


Pozdrawiam Łukasz.

Wysłane z mojego SM-J415FN przy użyciu Tapatalka


Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Wymiana wędzisk i kołowrotków
« Odpowiedź #1 dnia: 15.09.2019, 21:12 »
Wszystko jest kwestią budżetu jaki będziesz miał do dyspozycji. Pierwsze co bym zrobił, to wymienił te teleskopowe gruntówki na wędkę 3 składową. Uwierz, że jest kolosalna różnica między łowieniem na grunt takimi tanimi teleskopami, a nawet najtańszym feederem 3- składowym. Niebo a ziemia. Gdybyś sprzedał te swoje teleskopy za tyle ile je kupiłeś, to wcale nie dużo musiałbyś dołożyć, żeby kupić feedera 3-składa. Co do bolonki 6 metrowej, to jak napisałem, wszystko zależy od budżetu. Jeśli ten będziesz miał ograniczony, to nie warto kupować wędki 6 metrowej. Bo łowienie tanią bolonką o tej długości szybko Cię zniechęci do takiego kija. Lepiej wtedy kupić bolonkę 5 metrową. Tu nawet te tańsze dają spokojnie radę.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 482
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wymiana wędzisk i kołowrotków
« Odpowiedź #2 dnia: 16.09.2019, 08:10 »
Oczywiście polecam przeczytanie tego wątku: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=15491.0
Krwawy Michał

Purple Life Matters