Autor Wątek: Wreszcie - film o dywizjonie 303 z konkretnymi efektami i fabułą  (Przeczytany 5969 razy)

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Popieram przedmówcę.
Polecam "Jakie piękne samobójstwo" Ziemkiewicza, tam opis też jest krytyczny, ale słuszny wg mnie.
Nie należy krzywić się na Zachód "jak oni nas wydymali", tylko zdziwić czemu się jeszcze wypięliśmy i zdjęliśmy nachy.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline didek_b

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 73
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Już czekam z niecierpliwością jak i z niecierpliwością czekałem na "Dunkierkę". Mam nadzieję, że w tym filmie będą nazywać rzeczy po imieniu bo w "Dunkierce" nie było żadnych Niemców. Byli tylko naziści.
Owczarki też są nazistowskie?
"...Ryby pływają na niby..."
     Pozdrawiam:  Dawid.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ja w ogóle nie lubię chodzić do kina... A szczególnie nie chodzę na filmy polskie. Nudzi mnie to po prostu... :D :D :D


Peace! :thumbup:
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
He he he. Nie dość, że Rejs jest jednym z moich ulubionych filmów, a ta część jest jedną z moich ulubionych.
Marcin

Offline Ninja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 751
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
  • Lokalizacja: Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Też czekam na premierę filmu .

Jakoś nie mogę zgodzić się z Luk-iem
Wiedza wędkarska u Luka jest duża i myślę że przy tym powinieneś Luk pozostać

Nie będę się tu rozpisywał bo dużo było by pisania
Odsyłam do wspaniałej lektury Andrzeja Nowaka " Pierwsza Zdrada Zachodu "

Tam gdzieś coś Luk pisałeś o tym że niemcy powinny się bić z ruskimi  ( z ruskimi to niemcy jeszcze przed wojna podpisali 4 rozbiór Polski , tak zwany pakt Ribbentrop Mołotow )

.....nie chce mi się czytać a może inaczej, czytając co piszecie burzy się we mnie krew, jak można pisać o tym że to był poroniony pomysł obrona Polski .....nie kurwa nie będę dalej pisał szkoda mojego zdrowia



Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Tyle. Nam pozostaje się z nim zgadzać lub nie.
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Ninja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 751
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
  • Lokalizacja: Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Tyle. Nam pozostaje się z nim zgadzać lub nie.

Zgadza się

Ale dodam od siebie że dobrze by było kroczyć w prawdzie, trochę głupio się czuje jak nauczono mnie że 2x2=4  jakoś 2x2=5 nie pasuje mi do logiki którą mi pokazano. Chyba że faktycznie 2x2=5 . Ale w takim razie prosze mi to dokładnie wyłożyć

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Kroczyć ku prawdzie... Cholera! Kaznodzieja :)

Jako że temat dotyczy kina i szeroko pojętej filmografii, to dodam od siebie, że na każdą rzecz można patrzeć z dwóch stron...


;)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Ninja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 751
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
  • Lokalizacja: Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Kroczyć ku prawdzie... Cholera! Kaznodzieja :)

Jako że temat dotyczy kina i szeroko pojętej filmografii, to dodam od siebie, że na każdą rzecz można patrzeć z dwóch stron...


;)

Hahahahahahah
Nie kaznodzieją :P myślę że żaden kościół nie chciał by mieć takiego jak ja  wiernego a co dopiero kaznodziei
Jeśli chodziło by o samą kinematografię to by można przejść koło tego obojętnie, myslę jednak że to nie jest juz tylko zwykły film

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 636
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Poczekamy na film i wtedy będziemy oceniać.

Warto sobie uzmysłowić, że Polacy piloci to nie byli ludzie z łapanki. Przed wojną nasze lotnictwo było marne i miało niewielki zasoby, ale pilotem zostawali ludzie po szkołach wojskowych - w pewnym sensie elita. Uczyli się latać na kiepskich maszynach i szkolono ich, że żeby zestrzelić przeciwnika to należy zbliżyć się do niego na sto metrów. Podczas Bitwy o Anglię część Brytyjczyków zostawała wysyłana na akcję po paru tygodniach szkolenia. Siłą rzeczy nie mogli dorównać Polakom.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
To daj tytuł lub tytuły?
Dywizjon 303.
To polski film.

Pamietam jak kilka lat temu na zebraniu zespołu ds obchodów 100 lecia lotnictwa w Polsce reżyser zapowiadał ten film i opowiadał o problemach.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Film jest polsko-brytyjski, i mowa o tej samej produkcji. W Polsce ma całkiem inną nazwę niż w UK. Angole woleli nazwać go Hurricane z małym podtytułem: squadron 303. Polacy pojechali wg mnie zbyt mocno, gdyż opowiada on o dywizjonie 303 bardziej niż o Bitwie o Anglię :) Ale co tam...
Jakbym nie wiedział, że są dwa filmy to bym nie pisał, że są dwa :P

Nawet nie wiedziałem, że będą dwa filmy. Dlaczego muszą robić je w tym samym czasie? :o
O polskim mówiło się od dawna i od dawna szykowano się do jego zrobienia. Nie pamiętam kiedy faktycznie zaczęła się produkcja ale trochę czasu już mineło. Choć oczywiście po drodze cała masa problemów i brak funduszy jak w to Polsce.
Z tego co pamiętam oparty jest w jakieś części na książce A. Fiedlera.
Raczej miał się skupiać na historii ludzi i pokazać za granicą jak dobrze w Polsce rozwinięte było lotnictwo ( w sensie szkoleniowej) ale mieliśmy też ciekawe własne samoloty. Pokazać doskonałych pilotów. Byliśmy naprawdę świetni w czasach gdy lotnictwo raczkowało i powoli się rozwijało.
Przypomnę, że rok 2018 to 100 lecie lotnictwa polskiego ale też bodajże 100 lecie brytyjskiego RAFu.

Tytuł filmu to "Dywizjon 303".

Ten o którym wspomniałeś to "303. Bitwa o Anglię". Nie wiem skąd pomysł żeby zrobić go akurat teraz. Intrygujące jest również to że oba mają premierę niemal w tym samym czasie.
Całkowicie inny film mimo wydawałoby się tego samego wątku przewodniego i o niemal tych samych postaciach. Raczej typowa kinówka. Ze względu na dużo większy budżet z pewnością liczyć można na sporo lepsze ujęcia i efekty.

Przy Dywizjonie 303 były jakieś potknięcia z dystrybutorem ale jednocześnie dali totalnie ciała rzucając gdzieś plakaty informujące o tym, że to jest ten właściwy film. :facepalm:

Czekam by obejrzeć oba ale bliższa jest mi nasza krajowa produkcja. Choćby ze względu na to że miałem możliwość poznania i rozmowy z pierwszym reżyserem. Bo nie wiem czy wiecie ale w tym projekcie ze względu na chorobę był zmieniany reżyser.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Dalszą część wątku dotyczącą historii przeniosłem do działu "Polityka, religia, historia".
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=12460.0
Pozdrawiam
Mateusz

Offline greg13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Dalszą część wątku dotyczącą historii przeniosłem do działu "Polityka, religia, historia".
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=12460.0

Brawo moderacja :)

Trzeba uspokoić emocje Panowie, historia ma nas uczyć życia jak mawiali starożytni, a nie dzielić. Analizujmy i wyciągajmy wnioski dla lepszego jutra nie dla sporów i udowadniania racji :)


Grzesiek

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Pod tym linkiem niema nic.Wyskakuje błąd.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Nie masz dostępu do grupy - to znaczy już masz ;)
Lucjan