Autor Wątek: Dobór sprzętu dla nowicjusza  (Przeczytany 103497 razy)

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #255 dnia: 15.08.2019, 17:27 »
Do Method Feeder Champion powinno być dopisane: recommended by Radosław Majdan.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #256 dnia: 15.08.2019, 17:29 »
Do Method Feeder Champion powinno być dopisane: recommended by Radosław Majdan.

polish David Beckham ;D ;D
Dominik

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #257 dnia: 15.08.2019, 17:41 »
Made in japan technology ;)
Uzależniony od wędkarstwa

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #258 dnia: 15.08.2019, 18:06 »
Nanotechnology premium brand Ultra Strong Long Life UV100%. Bez tego się nie obejdzie. To, co otwieramy firmę z najnowszą i najlepszą na ryku żyłką dostosowaną do danego gatunku ryb :)

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #259 dnia: 15.08.2019, 18:27 »
Ba... Dopasujemy żyłki dla każdego indywidualnie.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #260 dnia: 15.08.2019, 18:28 »
To jedziemy :money:
Firma SIG-BAJER, Konfekcja po 150 m. W cenie w promocji po 32 zł za szpulkę :-*  Tańszej nikt nie kupi, bo kto kupuje tanie żyłki?;D
Pozdrawiam,
Tomek

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 111
  • Reputacja: 67
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #261 dnia: 15.08.2019, 18:38 »
Mam nadzieje, ze dla fanów street fischingu też się coś znajdzie, oczywiście w wersji pro.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #262 dnia: 15.08.2019, 19:14 »
Czyżbyś zdecydował się już na amen w sprawie wędek i kołowrotków ?? Tak szybko ?? :D Może jeszcze raz sobie przemyśl te wybory, bo czasu masz jeszcze sporo i nie ma sensu się tak spieszyć :D :P
 Jesteś geniuszem. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale odkryłeś właśnie tani sposób jak rozwiązać wszystkie swoje problemy, nie tylko te wędkarskie. Jak potraktujesz te 24 km żyłki jak...nić Ariadny, to żaden problem nie będzie już stanowił problemu. :D :D :'(
Wiesz kolego, nauczono mnie za młodu że jeśli chcemy być traktowani z szacunkiem to tak samo powinniśmy traktować innych.
Prześmiewców ludzie często nie biorą serio, bo i nie wiadomo czy mówią poważnie czy też nie.
Doradzałeś mi jeden kij... teraz już nie wiem czy pisałeś serio czy to było drwienie. Nie ważne.

Zadałem pytanie czy rybie zrobi różnicę kolor żyłki pytając o żyłkę Nihonto. Odpowiedzi nie uzyskałem, za to na najmniej ważną rzecz czyli co wybrałem na podkład posypała się lawina.
Dziwne, bo wszędzie czytam, że to co damy na podkład to najmniej ważne. Że żyłka właściwa jest ważna
Dlatego nie rozumiem co komu do tego, że jeden kupi/wyjmie z szuflady żyłkę 100m a kto inny ma w garażu 24 kilometry "towaru" na podkład.


Patrząc na wątek od pierwszych zniecierpliwionych osób coraz częściej czytałem nie posty merytoryczne ale luźne wypowiedzi jak to marudzę i kręcę się w kółko.
Z tylu stron wątku zapewne połowa to takie "wstawki".
Przestałem pisać, zacząłem czytać, wróciłem z zapytaniem o akcesoria które mam blisko domu, poza nielicznymi odpowiedziami za którę dziękuję pojawiła się ponownie seryjka...

Powiem Wam szanowni forumowicze, że byłem w swoim życiu użytkownikiem kilku forów w tematach o których mam/miałem jakieś pojęcie.
Nie przypominam sobie bym zaczął się z kogoś wyśmiewać. Co najwyżej przestawałem obserwować wątek kiedy nie miałem nic nowego do dodania lub kończyła się moja cierpliwość. Tyle.
Tutaj otrzymałem wiele cennych rad od wielu forumowiczów którzy podzielili się wiedzą zarówno w wątku jak i PM, doradzili i mimo mojej niewiedzy i błądzenia zachowali się grzecznie i wykazali cierpliwością do nowicjusza za co serdecznie dziękuję i doceniam.
Niestety trafiła się też grupka która postanowiła pokazać nowemu jak nic nie wie, nic nie umie i pozrywać z niego boczki... to już przykre.
No ale jak to w życiu...
Życzę wszystkim "połamania kija" , absolutnie nie złośliwie tylko słyszałem, że tak się życzy wędkarzom. Jeśli znów jestem w błędzie to przepraszam.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 426
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #263 dnia: 15.08.2019, 19:28 »
No ale zobacz. Po pierwszym szoku z tą żyłką (bo serio nikt tutaj wcześniej nie wiedział, że można kupić 20 km żyłki), wiele osób pisze, że sobie ją kupi. Sam pewnie zamówię.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #264 dnia: 15.08.2019, 19:36 »
No ale zobacz. Po pierwszym szoku z tą żyłką (bo serio nikt tutaj wcześniej nie wiedział, że można kupić 20 km żyłki), wiele osób pisze, że sobie ją kupi. Sam pewnie zamówię.
Kolego ja sam kiedy wpadłem na tą aukcję kilka razy sprawdzałem czy mi się w oczach nie mieni zarówno z długością jak i ceną :)
W połowie września sprawdzę z ciekawości jak z jej wytrzymałością to podzielę się informacją, choć zapewne kolega który kupił zrobi to dużo szybciej niż ja.
Oczywiście nie mam w planach stosować jej do łowienia a tylko jako pokład jednak ciekawi mnie ile "wytrzyma".
Pozdrawiam.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #265 dnia: 15.08.2019, 19:44 »
Nihonto Carp fluo czy czarna to samo. Gładka dość przyjemna żyłka. Kolor to rzecz gustu i tyle. Fluo lepsze tam, gdzie masz dużo zaczepów i chcesz lepiej widzieć, w którym kierunku ucieka ryba. Czarna teoretycznie powinna być dla ryb mniej widoczna teorie są różne.

Offline Tomek M.

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 292
  • Reputacja: 53
  • Ulubione metody: feeder i spinning

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #267 dnia: 15.08.2019, 19:51 »
Dobra. Koniec tych żartów. Żyłka żółta jak najbardziej nadaje się do łowienia na grunt. W splawiku nie używałem więc nie powiem. Żyłkę nihonto miałem przez sezon przy metodzie. Po jakimś wymagającym przeciwniku wykazywała bardzo duże skręcenie na początkowych kilku metrach. Dlatego przesiadłem się na daiwa hypersensor . W nihonto jedyny pozytyw to żółty kolor przy łowieniu w nocy  niesamowicie ułatwia lokalizację ryby podczas holu.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #268 dnia: 15.08.2019, 20:00 »
Hyper sensor mam w planach bo czytałem sporo pozytywnych opinii jednak że zakupy spore to nie chcę testować cierpliwości małżonki i kupię ją ciut później...niby przypadkiem :-)
Jednak różnica w podanych przez producentów wytrzymałości jest spora i nie wiem w przypadku tych żyłek który producent koloryzuje/ zaniża/ zawyża a może piszą prawdę i faktycznie taka różnica?

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #269 dnia: 15.08.2019, 20:04 »
Od lat stosuję do klasyka i metody, czerwoną żyłkę Quantum salasa i jestem bardzo zadowolony ;)