Autor Wątek: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...  (Przeczytany 15178 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« dnia: 24.04.2016, 16:52 »
Jest to dyskusja wydzielona z następującego wątku:

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=4090.0



Przyznać trzeba jedno... poziom zdjęć, a tym samym samego konkursu rośnie z miesiąca na miesiąc. Brawo Panowie :)

Masz rację Macieju. Ale ja bym się nie do końca zgodził. Poziom zaawansowania komputerowego uczestników jest pewnie koszmarnie rozbieżny. A modyfikacje zaczynają tu brać górę. I faktycznie koszmarnie różnicować poziom konkursu.
Sam sporadycznie wstawiam tu fotki, więc mam nadzieję, że odbierzecie mnie bezstronnie.
Ja bym optował, by w konkursie dopuszczano foty spontaniczne (nieobrabiane komputerowo). Moment ujęcia, wyczucie chwili, refleks. Tym bardziej że i sprzęt przez uczestników używany, pewnie wiele się różni! Pod dyskusję poddaję!
Zdjęcia modyfikowane można przedstawiać w kategorii - zdjęcia roku portalu lub do kalendarza portalu. To moje zdanie!
Arek

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #1 dnia: 24.04.2016, 17:22 »
Przyznać trzeba jedno... poziom zdjęć, a tym samym samego konkursu rośnie z miesiąca na miesiąc. Brawo Panowie :)

Masz rację Macieju. Ale ja, bym się nie do końca zgodził. Poziom zaawansowania komputerowego uczestników,jest pewnie koszmarnie rozbieżny. A modyfikacje ,zaczynają tu brać górę. I faktycznie koszmarnie różnicować poziom konkursu.
Sam sporadycznie wstawiam tu fotki, więc mam nadzieję że odbierzecie mnie bezstronnie.
Ja bym optował, by w konkursie, dopuszczano foty spontaniczne(nie obrabiane komputerowo). Moment ujęcia,wyczucie chwili,reflex. Tym bardziej że i sprzęt, przez uczestników używany, pewnie wiele się różni! Pod dyskusję poddaję!
Zdjęcia modyfikowane. Można przedstawiać w kategorii? Zdjęcia roku portalu? Lub do kalendarza portalu? To moje zdanie!

Arku po części masz rację, natomiast mnie kompletnie nie przeszkadza to, że ktoś włożył dodatkową w pracę w podniesienie jakości zdjęcia. Warunki nigdy nie będą sprawiedliwe, dlatego uważam, że konkurs powinniśmy traktować jako zabawę, a nie bezpośrednią rywalizację. Przecież fakt, że ktoś ma aparat w telefonie o rozdzielczości 8Mpx, a ktoś korzysta z Canona 5d Mark IV już na starcie robi  ogromną różnicę. Na szczęście to jest konkurs i zdjęcia oceniamy My, dlatego wyniki się nieprzewidywalne ;). Jeżeli Tobie lub mi nie podoba się, że ktoś "podrasował" zdjęcie komputerowo, to możemy dać temu sprzeciw głosując na zdjęcie "oryginalne", "naturalne" itd. :beer:
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #2 dnia: 24.04.2016, 17:32 »
Oczywiście i twoje racje są słuszne. Ale co innego lepszy sprzęt, a co innego obróbka komputerowa. Dlatego nie mam zamiaru się sprzeczać. Tak tylko przedstawiłem swoje zdanie. Na zgodę! ;) :beer:   
Arek

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #3 dnia: 24.04.2016, 17:33 »
Jasna sprawa;)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #4 dnia: 24.04.2016, 17:45 »
Nie rozumie Waszych dywagacji ;) Jeśli wszystko jest zgodne z regulaminem, to nie ma co się "szarpać " :P
Niektórzy, jak widzę po zdjęciach, zainwestowali w lustrzanki cyfrowe i programy do obróbki, ale czego się nie robi dla Cuzo 8)
Chyba sam wyciągnę swój aparat :D :-X
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #5 dnia: 24.04.2016, 18:04 »
Jean rób foto i dawaj do konkursu :P trzymam kciuki ;)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #6 dnia: 24.04.2016, 18:45 »
Ale ja bym się nie do końca zgodził. Poziom zaawansowania komputerowego uczestników jest pewnie koszmarnie rozbieżny. A modyfikacje zaczynają tu brać górę. I faktycznie koszmarnie różnicować poziom konkursu.

Arku nie jestem w stanie teraz specjalnie wyciągnąć z szuflady aparatu na kliszę, niestety mam troszkę lepszą komórkę, zdjęcia robi w ustawieniach fabrycznych. Przyznaję natomiast ze model/obiekt pozował do zdjęcia a ja nie płynąłem w tym czasie z nurtem rzeki. ;)



I jeszcze jedno również wyreżyserowane. Przyznaję że nie złowiłem dwóch płoci na raz, jedna z nich kilka minut czekała na koleżankę żeby zapozować w duecie.


Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #7 dnia: 24.04.2016, 18:52 »
Przyznać trzeba jedno... poziom zdjęć, a tym samym samego konkursu rośnie z miesiąca na miesiąc. Brawo Panowie :)

Masz rację Macieju. Ale ja bym się nie do końca zgodził. Poziom zaawansowania komputerowego uczestników jest pewnie koszmarnie rozbieżny. A modyfikacje zaczynają tu brać górę. I faktycznie koszmarnie różnicować poziom konkursu.
Sam sporadycznie wstawiam tu fotki, więc mam nadzieję, że odbierzecie mnie bezstronnie.
Ja bym optował, by w konkursie dopuszczano foty spontaniczne (nieobrabiane komputerowo). Moment ujęcia, wyczucie chwili, refleks. Tym bardziej że i sprzęt przez uczestników używany, pewnie wiele się różni! Pod dyskusję poddaję!
Zdjęcia modyfikowane można przedstawiać w kategorii - zdjęcia roku portalu lub do kalendarza portalu. To moje zdanie!

Nic dodać, nic ująć Arku :bravo:
Pozdrawiam

Marek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #8 dnia: 24.04.2016, 19:10 »
Witam
Ja też robię zdjęcia z aparatu komórkowego, fabrycznie ustawione mam w telefonie ustawioną opcję HDR i ostrość na wszystko. Robię kilka zdjęć i w domu wybieram najlepsze i wstawiam.

Zawsze wszystkie zdjęcia robiłem ładne, jak dla mnie na moim komputerze, a po wstawieniu zawsze miałem do nich jakieś "ale"... Ale to jednak wina stronki zmniejszacz.pl... A teraz wstawiam normalnie tak jak mam w telefonie :) Aparat aparatowi nie jest równy, tak jak telefon telefonowi... I to jest różnica. Nie będziemy się znów czepiać, że jeden ma lepszy aparat niż drugi... :/ I tak w tym konkursie kilka zdjęć jest nie z tego miejsca niż powinno być, nikt tego nie sprawdza, a to TYLKO zabawa :)

Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #9 dnia: 24.04.2016, 19:14 »
Ja nie przerabiam, bo nie umiem. Trochę wstyd, ale co tam :-[

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #10 dnia: 24.04.2016, 19:21 »
Ja nie przerabiam,bo nie umiem.Trochę wstyd,ale co tam :-[

Jeśli nie przerobisz zdjęcia to nie wstawisz fotki (jeśli chodzi o wstawianie pliku - jest ograniczenie). Twoje i moje jest oryginalne, tylko musimy używać programów, by móc je wstawiać jako plik. :)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #11 dnia: 24.04.2016, 19:25 »
Ja nie przerabiam,bo nie umiem.Trochę wstyd,ale co tam :-[

Jeśli nie przerobisz zdjęcia to nie wstawisz fotki (jeśli chodzi o wstawianie pliku - jest ograniczenie). Twoje i moje jest oryginalne, tylko musimy używać programów, by móc je wstawiać jako plik. :)
Tylko zmiejszam, tyle umiem :D :D

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #12 dnia: 24.04.2016, 19:27 »
Ja nie przerabiam,bo nie umiem.Trochę wstyd,ale co tam :-[

Jeśli nie przerobisz zdjęcia to nie wstawisz fotki (jeśli chodzi o wstawianie pliku - jest ograniczenie). Twoje i moje jest oryginalne, tylko musimy używać programów, by móc je wstawiać jako plik. :)
tylko zmiejszam , tyle umiem :D :D

Ja też tylko zmniejszałem, a teraz wstawiam takie jakie są :) I to jest różnica jak wyżej widać :D
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #13 dnia: 24.04.2016, 19:56 »
Ale ja bym się nie do końca zgodził. Poziom zaawansowania komputerowego uczestników jest pewnie koszmarnie rozbieżny. A modyfikacje zaczynają tu brać górę. I faktycznie koszmarnie różnicować poziom konkursu.

Arku nie jestem w stanie teraz specjalnie wyciągnąć z szuflady aparatu na kliszę, niestety mam troszkę lepszą komórkę, zdjęcia robi w ustawieniach fabrycznych. Przyznaję natomiast ze model/obiekt pozował do zdjęcia a ja nie płynąłem w tym czasie z nurtem rzeki. ;)




Witam, Jakub zajebiste to zdjęcie zrobiłeś, wbiłeś spławik w dno na płytkiej wodzie, ale i tak fajnie Ci to wyszło :) Super fota!
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #14 dnia: 24.04.2016, 20:02 »
Ale ja bym się nie do końca zgodził. Poziom zaawansowania komputerowego uczestników jest pewnie koszmarnie rozbieżny. A modyfikacje zaczynają tu brać górę. I faktycznie koszmarnie różnicować poziom konkursu.

Arku nie jestem w stanie teraz specjalnie wyciągnąć z szuflady aparatu na kliszę, niestety mam troszkę lepszą komórkę, zdjęcia robi w ustawieniach fabrycznych. Przyznaję natomiast ze model/obiekt pozował do zdjęcia a ja nie płynąłem w tym czasie z nurtem rzeki. ;)


To nie fair, Jakubie. Chyba niedokładnie mnie przeczytałeś.
Arek