Autor Wątek: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...  (Przeczytany 15003 razy)

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #15 dnia: 24.04.2016, 20:16 »
Zdjęcie nie fair?  Jeśli tak to usunę. 

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #16 dnia: 24.04.2016, 20:23 »
Zdjęcie nie fair?  Jeśli tak to usunę.
Daj spokój!
Pisałem wyraźnie, że i tak są teraz w sprzęcie, który każdy z nas stosuje, duże rozbieżności, więc nie powinno się dodatkowo zdjęć poprawiać komputerowo. To tyle. Skąd wyrwałeś ten aparat na kliszę?
Skończmy już temat i nie wk... Roberta! ;)
Arek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #17 dnia: 24.04.2016, 20:23 »
Zdjęcie nie fair?  Jeśli tak to usunę.

Po co masz usuwać, skoro to normalne zdjęcie? Jedni robią zdjęcia w wysokiej rozdzielczości a inni w zwykłej.. Jak też w tym miesiącu robiłem tak jak zawsze - a że wstawiłem zdjęcie nie tracąc jakości, to już jakieś halo.. I tak moje zdjęcia są do dupy, słabo oceniane, a jak mi się coś uda i wyjdzie to jest jakieś halo i zaczyna się dyskusja. Po prostu zmieniłem telefon, bo tamten padł, przeszedłem z 8 mln pikseli na 13 mln i to jest ta różnica w zdjęciach. Jak coś ja też mogę swoje usunąć, bo faktycznie są do dupy.

Pozdrawiam

PS. ja na początku miesiąca pisałem prywatną wiadomość do Mateo, Kafarszczaka i Jakuba, z zapytaniem jak wstawiają zdjęcia, że nie tracą na jakości zdjęć. Za co im szczególnie jeszcze raz dziękuje. I oto całe halo?
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #18 dnia: 24.04.2016, 20:34 »
A żeby zakończyć niepotrzebną rozmowę, bo nie ma sensu się denerwować na stare lata, ja inaczej: zapraszam wszystkich kolegów do robienia zdjęć nad wodą, bo w tym miesiącu są bardzo atrakcyjne nagrody do wygrania :) Warto poświęcić trochę czasu, aby umieścić jakąś fotkę znad wody :)

Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #19 dnia: 24.04.2016, 20:44 »
Zdjęcie nie fair?  Jeśli tak to usunę.

Po co masz usuwać, skoro to normalne zdjęcie? Jedni robią zdjęcia w wysokiej rozdzielczości a inni w zwykłej.. Jak też w tym miesiącu robiłem tak jak zawsze - a że wstawiłem zdjęcie nie tracąc jakości, to już jakieś halo.. I tak moje zdjęcia są do dupy, słabo oceniane, a jak mi się coś uda i wyjdzie to jest jakieś halo i zaczyna się dyskusja. Po prostu zmieniłem telefon, bo tamten padł, przeszedłem z 8 mln pikseli na 13 mln i to jest ta różnica w zdjęciach. Jak coś ja też mogę swoje usunąć, bo faktycznie są do dupy.

Pozdrawiam



PS. ja na początku miesiąca pisałem prywatną wiadomość do Mateo, Kafarszczaka i Jakuba, z zapytaniem jak wstawiają zdjęcia, że nie tracą na jakości zdjęć. Za co im szczególnie jeszcze raz dziękuje. I oto całe halo?


Muszę się Sylwku z Tobą nie zgodzić, Twoje zdjęcia wcale nie są do d...y, a szczególnie to ostatnie i co ważne, nie są ,,rasowane". A jeśli twierdzisz, że są do D to nie widziałeś moich :D
Pozdrawiam

Marek

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #20 dnia: 24.04.2016, 20:52 »
Arku,  jeśli się odpowiednio ustawi parametry w aparacie lub komórce,  trafi się dobre światło to uwierz mi nie trzeba nic poprawiać. Jest konkurs fotograficzny,  uznałem że coś tam potrafię pstryknąć potrafię znaleźć dobry kadr mam do tego fajny smartfon, to czemu nie. Jest też konkurs na opowiadanie ale poetą nie jestem to się nie wychylam.  Jak będzie konkurs na piosenkę tez mnie nie zobaczysz. 

Myślę że nie potrzebnie wtraciłes te uwagi,  wdarł się niesmak i podejrzenia które są niesprawiedliwe. Nie ma tu zdjęć komputerowych,  to nie są brzydkie modelki poprawione fotoshopem.

Na zawodach wędkarskich jedni łowią na zanęty zawodnicze inni na bułkę tartą, każdy na miarę swoich możliwości i umiejętności.

Edit:
Ok sorki juz bez dalszych dyskusji w tym wątku. 




Offline wasiu13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #21 dnia: 24.04.2016, 20:53 »


 "Jeżeli Tobie lub mi nie podoba się, że ktoś "podrasował" zdjęcie komputerowo, to możemy dać temu sprzeciw głosując na zdjęcie "oryginalne", "naturalne" itd. :beer: "

I to zdanie powinno uciąć całą dyskusję.
Spławik i Grunt - od kołyski, aż po grób ;)
PB:Kleń 54cm, Płoć 36cm, Lin 43cm, Wzdręga 31cm, Leszcz 60cm, Szczupak 60cm, Okoń 35cm, Karaś 39cm, Karp 50 cm

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #22 dnia: 24.04.2016, 20:53 »
Zdjęcie nie fair?  Jeśli tak to usunę.

Po co masz usuwać, skoro to normalne zdjęcie? Jedni robią zdjęcia w wysokiej rozdzielczości a inni w zwykłej.. Jak też w tym miesiącu robiłem tak jak zawsze - a że wstawiłem zdjęcie nie tracąc jakości, to już jakieś halo.. I tak moje zdjęcia są do dupy, słabo oceniane, a jak mi się coś uda i wyjdzie to jest jakieś halo i zaczyna się dyskusja. Po prostu zmieniłem telefon, bo tamten padł, przeszedłem z 8 mln pikseli na 13 mln i to jest ta różnica w zdjęciach. Jak coś ja też mogę swoje usunąć, bo faktycznie są do dupy.

Pozdrawiam



PS. ja na początku miesiąca pisałem prywatną wiadomość do Mateo, Kafarszczaka i Jakuba, z zapytaniem jak wstawiają zdjęcia, że nie tracą na jakości zdjęć. Za co im szczególnie jeszcze raz dziękuje. I oto całe halo?


Muszę się Sylwku z tobą nie zgodzić, Twoje zdjęcie wcale nie są do D...y a szczególnie to ostatnie i co ważne nie są ,,rasowane". A jeśli twierdzisz że są do D to nie widziałeś moich :D
I zdradź proszę Sylwek, jak to robisz, że Twoje rybki tak spokojnie leżą nad samą wodą, bo mi jak dotąd zawsze uciekają, jak tylko zwąchną wodę. Próbowałem i mi to nie wychodzi! 
Arek

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #23 dnia: 24.04.2016, 20:56 »
A moje to były ze sklepu rybnego. 
Sorki, Arek, zjedz snickersa.... 

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #24 dnia: 24.04.2016, 21:01 »
Arku,  jeśli się odpowiednio ustawi parametry w aparacie lub komórce,  trafi się dobre światło to uwierz mi nie trzeba nic poprawiać. Jest konkurs fotograficzny,  uznałem że coś tam potrafię pstryknąć potrafię znaleźć dobry kadr mam do tego fajny smartfon, to czemu nie. Jest też konkurs na opowiadanie ale poetą nie jestem to się nie wychylam.  Jak będzie konkurs na piosenkę tez mnie nie zobaczysz. 

Myślę że nie potrzebnie wtraciłes te uwagi,  wdarł się niesmak i podejrzenia które są niesprawiedliwe. Nie ma tu zdjęć komputerowych,  to nie są brzydkie modelki poprawione fotoshopem.

Na zawodach wędkarskich jedni łowią na zanęty zawodnicze inni na bułkę tartą, każdy na miarę swoich możliwości i umiejętności.

Edit:
Ok sorki juz bez dalszych dyskusji w tym wątku.
Racja! Punkt dla ciebie!
 Zawsze twoje zdjęcia robiły na mnie wrażenie. Jedno jest tapetą na kompie.
A czy moje uwagi były potrzebne? Chyba wolno mi się wypowiedzieć! Nie przesadzałbym j/w.
Arek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #25 dnia: 24.04.2016, 21:04 »
Widzę, że wyścig szczurów jest na pierwszym zakręcie. Niektórzy to potrafią zepsuć najfajniejszą ideę.

Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #26 dnia: 24.04.2016, 21:05 »
"Jeżeli Tobie lub mi nie podoba się, że ktoś "podrasował" zdjęcie komputerowo, to możemy dać temu sprzeciw głosując na zdjęcie "oryginalne", "naturalne" itd. :beer: "

I to zdanie powinno uciąć całą dyskusję.


Trafiłeś w sedno :beer:
Pozdrawiam

Marek

Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #27 dnia: 24.04.2016, 21:07 »
A moje to były ze sklepu rybnego. 
Sorki Arek zjedz snickersa....

Hmm czy ten post aby napewno był potrzebny? Nie za dużo emocji się wkrada?
Pozdrawiam

Marek

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #28 dnia: 24.04.2016, 21:08 »
Widzę, że wyścig szczurów jest na na pierwszym zakręcie. Niektórzy to potrafią zepsuć najfajniejszą ideę.

 ;) :bravo:

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #29 dnia: 24.04.2016, 21:09 »
;) 
Arek