Autor Wątek: Zmiana domyślnych ustawień dla powiadomień  (Przeczytany 1758 razy)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Zmiana domyślnych ustawień dla powiadomień
« dnia: 11.11.2019, 23:38 »
W celu odciążenia naszego serwera postanowiliśmy zmienić domyślną opcję powiadomień e-mail.

Jak to działało przed zmianą?
Podczas tworzenia nowego wpisu (nowy wątek bądź odpowiedź w wątku już istniejącym) mamy dostępną pod okienkiem do wpisania treści wiadomości opcję o nazwie "Powiadamiaj mnie o odpowiedziach".



Domyślnie ta opcja była zawsze aktywna. Oznacza to, że po zatwierdzeniu takiej wiadomości jej autor rozpoczynał subskrypcję danego wątku i zaczynał otrzymywać powiadomienia e-mail o nowych wiadomościach, które później pojawiały się w subskrybowanym temacie.
Oczywiście, jeśli użytkownik tę opcję wyłączył przed wysłaniem wiadomości, to wątek nie był subskrybowany.
Zatem użytkownicy musieli pilnować, żeby przypadkiem nie zasubskrybować wątku, w którym odpowiadali, a który niekoniecznie chcieli śledzić (otrzymywać powiadomienia).

Jak to działa teraz?
Obecnie opcja "Powiadamiaj mnie o odpowiedziach" jest domyślnie wyłączona. Można więc pisać wiadomości i nie trzeba jej odznaczać/wyłączać, jeśli nie chcemy śledzić wątku, w którym odpowiadamy.
Teraz z kolei użytkownik musi pamiętać, żeby wspomnianą opcję zaznaczyć, jeśli wątek który tworzy lub w którym odpowiada, ma stać się przedmiotem subskrypcji.
Jeśli nawet zapomnimy opcji zaznaczyć, to zawsze możemy później zasubskrybować, czyli dodać wątek do listy śledzonych za pomocą przycisku "POWIADAMIAJ" dostępnego nad tytułem wątku.



Najlepszym rozwiązaniem byłoby takie ustawienie, żeby opcja powiadomień była domyślnie włączona przy zakładaniu nowego wątku (zwykle bowiem autorowi wątku zależy na otrzymywaniu powiadomień o nowych odpowiedziach), zaś wyłączona przy dodawaniu wpisów w cudzych i niesubskrybowanych dotąd wątkach. Niestety, takiego czegoś nie da się zrealizować na naszym forum. Opcja może być zawsze włączona lub wyłączona. Bez względu na to, czy jest to wpis rozpoczynający wątek czy wpis będący odpowiedzią.
Warto dodać, że w przypadku odpowiadania w wątku, który już jest przez nas śledzony/subskrybowany, opcja "Powiadamiaj mnie o odpowiedziach" będzie domyślnie zaznaczona.

Jeśli już jesteśmy w temacie powiadomień i śledzenia wątków, to przypominam, że lista subskrybowanych wątków jest dostępna w ustawieniach profilu każdego użytkownika. Jeśli zatem chcemy przestać otrzymywać powiadomienia z danych wątków, należy je usunąć z listy (Profil -> Ustawienia konta -> Modyfikuj profil -> Powiadomienia).



Usunięcie wątku z listy śledzonych nastąpi również wówczas, gdy odpowiemy w tym wątku z wyłączoną (odznaczoną) opcją "Powiadamiaj mnie o odpowiedziach".
Jeśli ktoś z Was otrzymuje zbyt dużo powiadomień, to prosimy o przejrzenie listy/tabeli ze śledzonymi wątkami i usunięcie z niej tych wątków, których nie chcecie subskrybować. Odciąży to przy okazji trochę nasz serwer.

Pozdrawiam
Mateusz

Offline Rych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 502
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Cały Świat / Gdynia
Odp: Zmiana domyślnych ustawień dla powiadomień
« Odpowiedź #1 dnia: 12.11.2019, 03:56 »
Super :bravo: :bravo: