Autor Wątek: 10 ft na komercję do 350 zł  (Przeczytany 3679 razy)

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #30 dnia: 16.06.2019, 12:41 »
Chodzą słuchy że Tyson ma problem ze szczytówkami. Podobno są bardzo kruche.

Szczytówki w Tysonie to dramat, ja jestem ultra delikatna i na to bardzo uważam podczas wędkowania, a szczytówka złamała sie po kilku rzutach, więc odradzam jeśli chodzi o szczytówki.

Moim pierwszym kijem i za razem ulubionym do metody jest Nevis Vanity Carp 330 do 90 gram i wielokrotnie też wspominałam o tym na forum. Delikatny z zapasem mocy, ładuje się do rzutu od 30 gram, na karpie i ryby komercyjne pod feeder i metodę bajka. Dłuższy dolnik, nie straszne mu wędkowanie w warunkach specjalnych. W internecie jest sporo filmików i opini więc, nie spamuję linkami 😉 oprócz tego w rozsądnym budżecie jest też trabucco xs selector commercial 330 albo jak kijek ma być super estetyczny to Armadale do 80 gram tylko wychodzimy poza budżet.
Ania

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 995
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #31 dnia: 16.06.2019, 13:01 »
Wszystko jest wyjaśnione w wątku. Tę delikatną szczytówkę można sobie odpuścić lub dokupić węglową - sztywniejszą. Skoro już ten kij oceniłeś na sucho to bierz.
 E: Nie będę przypominał kto chce tę wędkę. ;D ;)

Głos rozsądku :beer:


Aniu wszystko 330 odpada musi być 300.

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #32 dnia: 16.06.2019, 17:22 »
 
  Do niczego nie namawiam ale polecam szczerze kij Drennan Red Range Carp Feeder.  Łowię na niego drugi sezon.  Daje dużo przyjemności z łowienia, w szczególności z holowania.  Hol już choćby kilogramowego karpia dostarcza wielu emocji.  O tych powyżej 1kg już nie wspomnę.  Kijek lekki, dobrze wyważony, dobrze i celnie się nim zarzuca.  Oczywiście jest to wędka przeznaczona do łowienia mniejszych ryb z mniejszych odległości.  Najlepiej było by łowić nim na "czystej wodzie"  Moje łowisko jest mocno zarośnięte a najlepsze miejsca znajdują się właśnie w okolicy rdestnicy.  Nie udało mi się wyholować większego karpia niż ok.3kg.  Wszystkie większe ryby zrywały mi przypony przy próbie powstrzymania ich przed wpłynięciem w zielsko.  Po prostu ten kij się do takich rzeczy nie nadaje - to tak na marginesie.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 995
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #33 dnia: 16.06.2019, 21:11 »
Znalazłem coś takiego, ktoś używał ?

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/browning/31682-browning-ck-bomb-300m-40g.html

Rozmawiałem z właścicielem Combata czyli Tomek81 i wprost powiedział żebym sobie odpuścił ta wędkę, szczytówki tam powinny być 2-3oz i to jest sprzęt na spore karpie.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #34 dnia: 16.06.2019, 22:08 »
Na filmie masz jeszcze pracę Browning CK Method Feeder. Mi się ona bardzo podoba. Kija nie używałem, więc się nie wypowiem w kwestii walorów użytkowych.

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/browning/31684-browning-ck-method-feeder-330m-60g.html



Edit. Dopiero teraz zobaczyłem, że kij ma mieć 3 metry :P

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 995
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 995
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #36 dnia: 18.06.2019, 20:03 »
Kupiłem Browninga od Drapieżców, dzisiaj rozpakowanie ;D

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Reputacja: 95
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #37 dnia: 18.06.2019, 20:18 »
Znalazłem recenzje, nie wiem na ile można im ufać ale wygląda bombowo.

https://www.anglingtimes.co.uk/fishing-tackle/rods/articles/browning-ck-bomb-rod-review?fbclid=IwAR1GV2Lg0ZFx0UmZ95QmGlOOSKZjDgolxtakhZ2vhRa9iWo9jO8BlNs2Occ

W angling times to nie są żadne recencje, tylko artykuły sponsorowane. Jeszcze nie widziałem, żeby o czymś źle napisali

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #38 dnia: 18.06.2019, 21:00 »
Dokładnie. BTW Mark Sawyer kiedyś napisał o tyczkach pewnego producenta, że jest to coś najlepszego, co kiedykolwiek trzymał w rękach. Zrobił się duży kwas, bo reszta producentów zagroziła wycofaniem swoich ofert i teraz wszystkie recenzję są na jedną pałę. Super sprzęt. Sprawdzi się w tym i tamtym. Ekstra sprzęt za przyzwoite pieniądze :P

Offline piotr82

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Powiat Krasnystaw
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #39 dnia: 23.06.2019, 09:21 »
A może skusisz się na  Feeder Concept TB Light Action 11FT - 3.30M, bardzo finezyjny kijek o sporym zapasie mocy. Mam takowy do odstąpienia prawie nieużywany. Dokładny opis: https://sport-fishing.pl/produkt/1129/feeder-concept-tb-light-action-11ft-3-30m
Nadal kijek do odstąpienia?

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #40 dnia: 23.06.2019, 09:48 »
A może skusisz się na  Feeder Concept TB Light Action 11FT - 3.30M, bardzo finezyjny kijek o sporym zapasie mocy. Mam takowy do odstąpienia prawie nieużywany. Dokładny opis: https://sport-fishing.pl/produkt/1129/feeder-concept-tb-light-action-11ft-3-30m
Nadal kijek do odstąpienia?
Tak, mam do odstąpienia Concept TB 11 i 12 FT oraz Telice Feeder 11FT (wszystkie Tubertini), zapraszam na PW
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #41 dnia: 23.06.2019, 12:07 »
Jaxon Genesis pro method feeder cw 20-60 gram dł 3.00m
jeszcze na kołowrotek starczy

 Bardzo ładna seria - wizualnie. Możliwe, że to strzał w 10-kę. za nieduże pieniądze.

Mam taką wersję i z pewnością to był strzał w dziesiątkę. Wyjalem kilka linów pomiędzy 2 a 3kg i bardzo dobrze pracuje po rybą. Celność jest w porządku, łowie na max 30 m i ciężko pisać o zasięgu.

W tym budżecie bardzo dobry wybór. Myślę nad jeszcze jedną mocniejszą.

Offline Tasior

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rzeszów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: 10 ft na komercję do 350 zł
« Odpowiedź #42 dnia: 23.06.2019, 14:32 »
Mam garbolino altime 10ft do pognienia.  Za 450 moge puscic. Ogloszenie wisi na o x l
Adam