Autor Wątek: Feeder do 250 zł 3,30 m (na stawy i jeziorka, karpie, liny, karasie, amury)  (Przeczytany 2977 razy)

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 82
  • Lokalizacja: Rzeszów
Witam,

Kupiłem miesiąc temu ten kijek Daiwy i miałem go w tym tygodniu na rybach.

Zastrzegam tylko, że z początkiem tego roku wróciłem do wędkarstwa po 25 latach przerwy (a tamto "wękarstwo" to była taka dziecięco-młodzieżowa zabawa a nie jakieś kontrolowane działanie). Drugie zastrzeżenie, to mam od początku roku jeszcze dwie wędki Daiwy z tej serii 360/120 i 360/150 i generalnie bardzo je lubię. I trzecie - nigdy nie łowiłem ani nie miałem w ręce wędek wymienionych w tym wątku, więc nie jestem w stanie porównać Ninji do tych propozycji.

Wracając do sedna, wędka moim skromnym zdaniem jest bardzo dobra. Cieniutki blank, lekka, bardzo dobrze i estetycznie wykonana. Na ostatniej wyprawie wyciągnęła 7 ryb (5 karpi 3-6 kg, jesiotra 5 kg i niedużego leszczyka). Podczas holu pięknie się ugina i amortyzuje każdy nawet najgłupszy (jesiotr) ruch ryby. Mocy na wymienione ryby starczyło aczkolwiek przy szaleństwach jesiotra wygięta była już dość ostro. Ale miałem na niej żyłkę 0,25 i adekwatnie do niej skręcony hamulec. Oczywiście przy małym leszku nie było żadnych emocji - 3 sekundy "walki" i holowanie do brzegu z uwagą żeby nie zarył z rozpędu pyskiem w ten brzeg :P.

Pracowała z podajnikiem Drennana Method Bomb 45 g i Aperio XL 30 g i w obu przypadkach nie widziałem żadnych mankamentów w tej współpracy.

Jednym słowem polecam, bo ciężko się do czegoś przyczepić. Jak ktoś jest wyjątkowo czepliwy, to może się wkurzyć na małą średnicę tubki ze szczytówkami (węższa niż w wędkach o wyższym cw), przez co wyciąganie i chowanie szczytówek nie jest przyjemnością.

Kupiłem ją w e-fishing.pl za niecałe 205 zł z wysyłką w cenie. Sklep też polecam, oczywiście jeśli nie znajdziesz lepszej oferty.

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Ale którą Daiwę? Ninja czy jakąś inną?

Offline Uczek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Po pierwsze dziękuję serdecznie wszystkim za taką masę propozycji i pomoc :D, jestem bardzo wdzięczny :beg:
Dosyć długie godziny przemyśleń przybliżyły Mnie do wyboru Daiwa Ninja X-method feeder 3,30m//80g i prawie pewnym jest iż zamówię ten kijek.
Proponowane Trabucco przez Maćka jest równie kuszące i myślę, że za jakiś czas i ten kijek się u Mnie znajdzie. :)
Daiwa Carp Feeder 3,30m w tej cenie to istny rodzynek również myślałem nad Shimano Forcemaster CX 3,30m jednak obie wędki to składy 2+2 i dosyć duża długość transportowa.
Kolego Krisss rozumiem, że mówimy o wędce Daiwy którą wymieniłem wyżej?

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 82
  • Lokalizacja: Rzeszów
Przepraszam, że tak późno ale dziś dzień roboczy :)

Wszystko co pisałem jest o Ninja X-Method Feeder 330/80. Wszystkie feedery mam z serii Ninja X i moim zdaniem są naprawdę fajne, no i w dobrej cenie. Choć te dwie "cięższe" kupowałem późną jesienią zeszłego roku, w Carplive była promocja, więc obie wyszły mocno poniżej 200 zł za sztukę, co w zasadzie sprawiło, że nie miały za bardzo "markowej" konkurencji.

Pamiętaj tylko, że żaden ze mnie wędkarz i nie wiem czy te Trabucco i pozostałe nie są wyraźnie lepsze w rękach ogarniętego łowcy.

Offline Uczek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Kończąc wątek ostatecznie zamówiłem Daiwę Method Feeder 3,30m//80g, kijek jest już u Mnie. Po 1 teście nad wodą jestem bardzo ale to bardzo zadowolony z zakupu.
Wędka jest bardzo ładnie wykonana i myślę że w tych pieniądzach jest to niewątpliwie pozycja warta uwagi. Jeśli komuś ułatwi to podjęcie decyzji to mogę tylko polecić :)
Raz jeszcze dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze.

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 82
  • Lokalizacja: Rzeszów
Cieszę się, że mogłem pomóc. A jeszcze bardziej z tego, że zakup spełnił Twoje oczekiwania. Gratuluję nabycia kijka i oby dzielnie służył. Z ciekawości, gdzie kupowałeś i ile Cię ta przyjemność kosztowała?

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Może ktoś posiada Ninje oraz Jaxon Genesis Pro MF 20-60g i pokusi się o małe porównanie?
Czy na ninji poczuję małą rybkę 15cm ?
Jaxon bardzo chwalony, jak wypada ninja?

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Może ktoś posiada Ninje oraz Jaxon Genesis Pro MF 20-60g i pokusi się o małe porównanie?
Czy na ninji poczuję małą rybkę 15cm ?
Jaxon bardzo chwalony, jak wypada ninja?
Norbas . Nie mam Daiwy dla porównania  ale nie oczekuj  od wędki cw 80g półkparaboli ,jakiś zajebistych doznań z holu 15 cm rybki.
Jeśli potrzebujesz patyczka do dłubania drobiazgu  kup lekkiego feedera cw 45 g parabolicznego (mam na zbyciu korum feeder rod 3 cz 330 cm cw 45g) lub jakiegoś pickera . z daiwy podobno aqualait cw 35 jest fajny do dłubania drobiazgu .

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 82
  • Lokalizacja: Rzeszów
Ja mam Ninję ale tylko ze 2 razy miałem na niej leszczyki ok. 20 cm. Przyjemności nie czułem, to było po prostu zwijanie. Zastanawiam się czy taka ryba daje tę przyjemność na jakiejkolwiek wędce nie lejącej się pod własnym ciężarem :P
Moja Ninja wybrała sobie odwrotną specjalizację i najczęściej napada na ryby, na które nie powinna. Ostatnio wyholowałem na niej całkiem żwawego karpia 11,4 kg 8)