Autor Wątek: Problem z gopro hero 4  (Przeczytany 1415 razy)

Offline arhinonskill

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 19
Problem z gopro hero 4
« dnia: 15.12.2019, 21:13 »
Witam kupiłem dzisiaj używaną gopro hero 4 silver i mam problem z dzwiękiem. Kamera kompletnie nie nagrywa dzwieku. Zadzwoniłem do goscia z pytaniem dlaczego tak jest to powiedzial ze sprawdzi na necie o co chodzi. Dostalem sms ze trzeba zrobic update kamerki albo karta jest za wolna. Zrobiłem update i nic nie pomogło. Karta której używam to kingston micro sd hc v30 32gb. Nie znam się na kartach pamięci więc jakby mógł ktoś mi powiedzieć czy karta jest ok czy za wolna byłbym bardzo wdzięczny :)

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Problem z gopro hero 4
« Odpowiedź #1 dnia: 15.12.2019, 21:19 »
Na wstępie zaznaczam, że żadnym specem od elektroniki nie jestem. Dla mnie sprawa grubymi nićmi szyta jest. A do wideo/obrazu karta już nie jest za wolna?? To tylko nośnik danych. Niestety najprawdopodobniej koleś sprzedał Ci kamerę z uszkodzonym mikrofonem. Pozdrawiam i życzę pozytywnego rozwiązania tego problemu.

Offline arhinonskill

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 19
Odp: Problem z gopro hero 4
« Odpowiedź #2 dnia: 15.12.2019, 21:20 »
Gosciu napisał że w razie czego zwrot jest możliwy także pieniądze na pewno odzyskam nawet jakby nie chciał oddać ;) wiem gdzie mieszka także luzik

Offline arhinonskill

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 19
Odp: Problem z gopro hero 4
« Odpowiedź #3 dnia: 15.12.2019, 22:49 »
jakby mógłby mnie ktoś jeszcze upewnić czy to wada mikrofonu w kamerce to byłbym bardzo wdzięczny bo mam kawałek do gościa a może faktycznie wystarczy kupic lepszą kartę pamięci

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Problem z gopro hero 4
« Odpowiedź #4 dnia: 16.12.2019, 08:20 »
Miałem to Go Pro (zalałem je nurkując i odganiając nim jakiegoś upierdliwego rekina :P) Tak może to być wina karty, ale kupowanie nowej karty tylko po to aby sprawdzić czy to ona nie działa jest mało opłacalne. Pożycz od kogoś szybszą kartę, jak jej nie masz. Znasz angielski ? Jak widać Twój problem nie jest odosobniony na forum Go Pro i prawie każdy zwraca producentowi, jeżeli kamerka jest jeszcze na gwarancji

https://community.gopro.com/t5/Cameras/Sound-not-recording-with-Hero-4/td-p/29249
https://community.gopro.com/t5/Cameras/Gopro-hero4-not-recording-sound/td-p/30381
https://community.gopro.com/t5/Cameras/GoPro-Hero-4-Silver-not-recording-sound/td-p/237833

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Problem z gopro hero 4
« Odpowiedź #5 dnia: 16.12.2019, 08:37 »
Mam tę kamerę, GoPro ma problem z nagrywaniem dźwięku pod wodą, jak jest w obudowie. Bez niej nie powinno być problemu. Do niej trzeba używac kart z oznaczeniem class 10, co oznacza minimalny transfer danych 10 MB/s. Nigdy nie montowałem słabszych kart, więc nie wiem co się stanie jak taką masz. Ogólnie GoPro nagrywa w dużej rozdzielczości, co zajmuje sporo miejsca, być może słabsza karta powoduje, że jest problem z nagraniem dźwięku? Nie sądzę, ale warto to sprawdzić. Możesz też pokombinować z ustawieniami.

Powinieneś zrobić update oprogramowania kamery na dzień dobry, jeżeli tu nie ma poprawy, zmień kartę na inną. Jeżeli znów nie ma poprawy, napisz do GoPro, jak każda firma mają ludzi do rozwiązywania podobnych problemów. To chyba najszybsza droga aby załatwić problem. Z tego co wiem, nie chowają głowy w piasek ale pomagają szybko. Te kamery mają wiele problemów ;)
Lucjan

Offline arhinonskill

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 19
Odp: Problem z gopro hero 4
« Odpowiedź #6 dnia: 16.12.2019, 20:12 »
Dziekuję panowie za pomoc. Już wczoraj 5h po zakupie zrobiłem update kamerki ale to nie pomogło, dzisiaj kupiłem nową kartę pomimo tego że moja stara już była "class 10" i to tez nie pomogło. W czwartek jadę oddać kamerkę bo na szczęście gosciu się zgodził (wydaje mi się że był świadomy tego że kamerka nie nagrywa dzwieku i boi sie konsekwencji oszustwa)