Autor Wątek: Pomoc w wyborze kompaktowego klimatyzera domowego  (Przeczytany 2555 razy)

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Witajcie.

Liczę na waszą pomoc w sprawie wyboru klimatyzera domowego. Minione upały dały nam ostro w kość i postanowiliśmy z żoną kupić sobie w zimie coś na przyszły sezon...
Szukamy klimatyzera który będzie nam chłodzić pokoje o powierzchni ok. 20 metrów kwadratowych.
Z racji małych dzieci zależy mi by nie był to jakiś czołg co sprawi że wszyscy będziemy z katarem chodzić, tylko subtelne urządzenie które zbije nam temperaturę o kilka stopni...
Na Ceneo znalazłem wykaz klimatyzerów z tak zwanego rankingu. O dziwo znalazł się tam nawet klimatyzer za ok 250 złotych...

https://m.ceneo.pl/rankingi/ranking-klimatyzatorow

Jest ktoś w stanie nam coś pomóc w wyborze? Coś polecić, odradzić... Zależy nam by był przenośny, a nie stały, bez żadnych rur i tym podobnych elementów. Może być na wsad lodowy, pod warunkiem że taki wsad będzie klasycznych rozmiarów i wejdzie do normalnej zamrażarki...
Cenowo im mniej tym lepiej :)

Z góry dzięki wam za pomoc!
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pomoc w wyborze kompaktowego klimatyzera domowego
« Odpowiedź #1 dnia: 02.12.2019, 17:30 »
Klimatyzator musi mieć rurę, którą wypuścisz gorące powietrze. Fizyki nie oszukasz. Jak coś z jednej strony chłodzi, z drugiej strony grzeje.
Jeśli chcesz ładować lód (co w sumie niewiele w pokoju podobno zmienia), to w innej części mieszkania ci zamrażarka lub lodówka odpowiednią ilość ciepła wyprodukuje.

Edit: nie spojrzałem na link, a tam normalne klimatyzatory, które silnik mają na zewnątrz budynku. To ok.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w wyborze kompaktowego klimatyzera domowego
« Odpowiedź #2 dnia: 02.12.2019, 17:32 »
Klimatyzator musi mieć rurę, którą wypuścisz gorące powietrze. Fizyki nie oszukasz. Jak coś z jednej strony chłodzi, z drugiej strony grzeje.
Jeśli chcesz ładować lód (co w sumie niewiele w pokoju podobno zmienia), to w innej części mieszkania ci zamrażarka lub lodówka odpowiednią ilość ciepła wyprodukuje.

Edit: nie spojrzałem na link, a tam normalne klimatyzatory, które silnik mają na zewnątrz budynku. To ok.

A takie coś? Ma dobre opinie w internecie...

https://maltec.pl/produkt/klimatyzer.html

I bez rury.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pomoc w wyborze kompaktowego klimatyzera domowego
« Odpowiedź #3 dnia: 02.12.2019, 17:48 »
Mam LG ale normalny klimatyzator z jednostką wewnętrzną i to działa. Mieliśmy w biurze przenośny, ale to straszna padaka, niewydajne, trzeba dobrze ogarnąć temat rury etc. Przyjrzyj się tanim klimatyzatorom Gree i zainwestuj w porządny montaż. Uwierz mi, przenośne to badziewie. Z braku laku i kit dobry ale nie zainwestowałbym w to jednej złotówki.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pomoc w wyborze kompaktowego klimatyzera domowego
« Odpowiedź #4 dnia: 02.12.2019, 18:07 »
W Hiszpanii sąsiadem moich znajomych jest gość posiadający firmę montującą klimatyzatory i mówił mi, że jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości oraz do długości użytkowania to wyłącznie LG. A one na wschodzie, czy południu Hiszpanii muszą działać często przez większą część roku. Pytałem z ciekawości bo sam mam w planach coś takiego. Nie wiem czy ta firma produkuje też klimatyzery ;)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Pomoc w wyborze kompaktowego klimatyzera domowego
« Odpowiedź #5 dnia: 02.12.2019, 18:27 »
Te sprzęty co podajesz to jakieś zabawki, klimatyzator musi mieć jednostkę zewnetrzną i wewnętrzną. Na cenach sie nie znam ale pewnie to wydatek w granicach 3 tys, żeby coś sensownego kupić.

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w wyborze kompaktowego klimatyzera domowego
« Odpowiedź #6 dnia: 02.12.2019, 22:07 »
Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc :beer:

Nie mam wątpliwości, że te klimatyzery po kilka tysięcy, i montowane na stałe są najlepszym i najwydajniejszym rozwiązaniem. Cena jednak znacznie przekracza nasz budżet jaki przeznaczyliśmy na niego.
Z takim urządzeniem jak z linku mam w rodzinie do czynienia, brat żony posiada go. Mieszka na 4 piętrze, ostatnim, w bloku i latem potrafi u niego nagrzać się. Praca tego klimatyzera zbija o kilka stopni temperaturę, i zasadniczo o to mi właśnie chodzi. Nie szukam niczego w stylu klimy z auta.
Ma być subtelnie i w miarę odczuwalnie. Już zejście z powiedzmy 28 stopni do ok 23 będzie dla mnie w zupełności satysfakcjonujące. Co najważniejsze to w sposób nie ingerujacy przesadnie w otoczenie, a tym samym zdrowie.

Wyjaśniliście mi temat, dzięki jeszcze raz! :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Stary Baca

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Stary Baca,
Otrzymałeś ostrzeżenie za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.
Pozdrawiamy. Załoga portalu Spławik i Grunt

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pomoc w wyborze kompaktowego klimatyzera domowego
« Odpowiedź #8 dnia: 03.12.2019, 06:58 »
Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc :beer:

Nie mam wątpliwości, że te klimatyzery po kilka tysięcy, i montowane na stałe są najlepszym i najwydajniejszym rozwiązaniem. Cena jednak znacznie przekracza nasz budżet jaki przeznaczyliśmy na niego.
Z takim urządzeniem jak z linku mam w rodzinie do czynienia, brat żony posiada go. Mieszka na 4 piętrze, ostatnim, w bloku i latem potrafi u niego nagrzać się. Praca tego klimatyzera zbija o kilka stopni temperaturę, i zasadniczo o to mi właśnie chodzi. Nie szukam niczego w stylu klimy z auta.
Ma być subtelnie i w miarę odczuwalnie. Już zejście z powiedzmy 28 stopni do ok 23 będzie dla mnie w zupełności satysfakcjonujące. Co najważniejsze to w sposób nie ingerujacy przesadnie w otoczenie, a tym samym zdrowie.

Wyjaśniliście mi temat, dzięki jeszcze raz! :beer:

Wszystko zależy od pomieszczenia itp. 5 stopni to już całkiem sporo, a jak będzie na słonecznione pomieszczenie to i to będzie trudne do wykonania przy takim "klimatyzatorze":) to bardziej nawilżacz powietrza jak prawdziwy klimatyzator...


Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w wyborze kompaktowego klimatyzera domowego
« Odpowiedź #9 dnia: 03.12.2019, 08:16 »
Racja Panowie....

Poczytałem, i obejrzałem różne filmy. Niestety, ten klimatyzer nic mi nie da. Były testy, itp które pokazują, że czasem to urządzenie nie potrafi nawet o 1 stopień schłodzić pomieszczenia typu pokój...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pomoc w wyborze kompaktowego klimatyzera domowego
« Odpowiedź #10 dnia: 03.12.2019, 08:41 »
Racja Panowie....

Poczytałem, i obejrzałem różne filmy. Niestety, ten klimatyzer nic mi nie da. Były testy, itp które pokazują, że czasem to urządzenie nie potrafi nawet o 1 stopień schłodzić pomieszczenia typu pokój...
Uff... Nie chciałem brutalnie niszczyć Ci marzeń :D

Te klimatyzatory przenośne działają, jeśli wystawi się od nich rurę na zewnątrz i uszczelni uchylone okno. Najlepiej byłoby zrobić specjalną dziurę w ścianie na to. Tylko czy nie lepiej wtedy uzbierać i zainstalować normalną klimę?

Przy obecnych temperaturach w lato w bloku robią się dramaty. Szczególnie na ostatnim piętrze...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pomoc w wyborze kompaktowego klimatyzera domowego
« Odpowiedź #11 dnia: 03.12.2019, 10:15 »
Znajdz firmę co Ci wyceni klime możesz użyć chińczyka typu Gree. Mam LG wypasiony model, ale jak masz niewielki budżet to ten chinol da radę. Klime w domu z pozoru nie używa się tak dużo. Większość czasu i tak się spędza poza domem. Na to naprawdę warto zaoszczędzić. Mam bardzo ciepłe mieszkanie i nie żałuje złotówki wydanej na klime. Komfort na maksa w upały.

Offline koko

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 607
  • Reputacja: 655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bat
Odp: Pomoc w wyborze kompaktowego klimatyzera domowego
« Odpowiedź #12 dnia: 03.12.2019, 10:27 »
Aby klimatyzator spełnił swoje zadanie musi odprowadzić na zewnątrz pomieszczenia ciepło, które wytwarzane jest w pomieszczeniu oraz przenikające z zewnątrz. Sprowadza to się do warunku, że moc cieplna klimatyzatora musi być większa od sumy mocy ogrzewającej pomieszczenie.

Jedna osoba wydziela ok. 70 W mocy, żarówki oświetleniowe po kilkadziesiąt, komputer ok. 150 -200W , telewizor, itd. Dochodzi ogrzewanie przez okna, ściany, podłogi i wentylację.

Moc klimatyzatora dobiera się więc w oparciu o bilans traconej mocy w pomieszczeniu i przenikającej z zewnątrz oraz powierzchnię pomieszczenia.
 
Tak więc najprawdopodobniej w Twoich uwarunkowaniach moc elektryczna  powinna być w okolicach 2 – 2,5 kW, a ten z linku niczego nie załatwi.

:)
Marian

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w wyborze kompaktowego klimatyzera domowego
« Odpowiedź #13 dnia: 03.12.2019, 12:07 »
Najgorsze jest to, że niechcemy nic kuc ani robić dziur w ścianie...

Nic, pozostanie się pocić w lato...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pomoc w wyborze kompaktowego klimatyzera domowego
« Odpowiedź #14 dnia: 03.12.2019, 12:18 »
Nie pozostaje, bo to jest męka...
Spróbujcie coś wymyślić z takim przenośnym, co się rurę wystawia za okno. Wystarczy dobrze wykombinować uszczelnienie dla uchylonego okna. Są do kupienia takie na rzepy, podobno to jest mało trwałe. Ale jest punkt wyjścia i można coś samemu wykombinować. Nie poddawaj się!
Krwawy Michał

Purple Life Matters