Autor Wątek: Sposób na karpia z zarybienia  (Przeczytany 15257 razy)

Offline Rybitwa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na karpia z zarybienia
« Odpowiedź #15 dnia: 30.10.2018, 16:37 »
Chcą niech zabierają, świata swoim czczym pisaniem tutaj na forum nie zbawicie. Nie każdy musi myśleć tak jak Wy. Rybacy też zabierają ryby i to w większych ilościach i co też będziecie robili z tego powodu płacz co raz na forum? Ogarnijcie się ludzie.

Ryba1987

  • Gość
Odp: Sposób na karpia z zarybienia
« Odpowiedź #16 dnia: 30.10.2018, 16:45 »
Tyle że im większa ryba, tym droższa ;)

A leśne dziadki moim zdaniem spokojnie sobie poradzą z takimi karpiami po 4-5 kg, bez mrugnięcia okiem. Nie raz widuję u siebie nawet przy spławikówkach mocne kije, duże haki, i grube żyłki. Są też tacy, co łowią na grubaśne plecionki. Daleko nie szukając, na mojego pierwszego feedera z DS, co mi go lata temu polecił sprzedawca w wędkarskim, spokojnie można takiego karpia jak wyciągarką wyjąć z wody. "Lepiej mieć nadmiar mocy niż jej brak", jak to często można usłyszeć.

O ile nie zepną ryby nieumiejętnym holem, to i takiego średniego karpia wyciągną. A trzeba im oddać, że naholowali się w życiu już sporo, i raczej tą rybę dociągną do brzegu. A wtedy zarybianie większą też się niespecjalnie sprawdzi, tym bardziej, że i ona zapewne (nie mam pewności) też będzie brała przez pierwsze kilka dni bardzo łapczywie. W końcu jak ktoś dwoma karpiami wyjmie z wody 10 kg, to chyba bardziej mu to konsumpcyjnie podpasuje, niż tylko 4 kg z dwóch ryb.

Za to takie zamykanie zbiornika na kilka miesięcy to bardzo dobre rozwiązanie. Wtedy nawet mniejsze ryby mają szansę na solidne zadomowienie się w zbiorniku, i przeżycie "szału" pobierania pokarmu tuż po zarybieniu.  A że będzie ich więcej, to może też lepiej zniosą presję wędkarską w późniejszym okresie.

No to widzisz Koniu u mnie jest odwrotnie z leśnymi dziadkami.. oni na byle co i byle jak łowią, a naholowali się może ale i drobnicy bo tylko to zostało w ogólnych wodach pzw (przynajmniej u mnie). Poza tym ciężej będzie "przemycić" świnkę 3-5kg niż 30cm w rękaw wsadzić :)


Chcą niech zabierają, świata swoim czczym pisaniem tutaj na forum nie zbawicie. Nie każdy musi myśleć tak jak Wy. Rybacy też zabierają ryby i to w większych ilościach i co też będziecie robili z tego powodu płacz co raz na forum? Ogarnijcie się ludzie.

Jak Ci się nie podoba to nie czytaj. Pozdrawiam "ogarniętego"

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sposób na karpia z zarybienia
« Odpowiedź #17 dnia: 30.10.2018, 16:48 »
Chcą niech zabierają, świata swoim czczym pisaniem tutaj na forum nie zbawicie. Nie każdy musi myśleć tak jak Wy. Rybacy też zabierają ryby i to w większych ilościach i co też będziecie robili z tego powodu płacz co raz na forum? Ogarnijcie się ludzie.
Na szczęście Ty swoim postem zbawiłeś nas od zła wszelkiego :thumbup:
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Rybitwa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na karpia z zarybienia
« Odpowiedź #18 dnia: 30.10.2018, 16:51 »
Januszu ja łowie na taką wędkę z rynku za 20 zł i pójdę z tobą w zakład że większe ryby wyciągnie niż ty na swój profesjonalny sprzęt za setki baniek. Sprzęt nie łowi tylko głowa.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Sposób na karpia z zarybienia
« Odpowiedź #19 dnia: 30.10.2018, 16:55 »
Chcą niech zabierają, świata swoim czczym pisaniem tutaj na forum nie zbawicie. Nie każdy musi myśleć tak jak Wy. Rybacy też zabierają ryby i to w większych ilościach i co też będziecie robili z tego powodu płacz co raz na forum? Ogarnijcie się ludzie.

Jedną z podstaw tego forum jest pokazywanie szkodliwości postawy "zabieram wszystko jak leci". I jak to niejednokrotnie wskazywano, rozsądne zabieranie ryb - takie które nie ogołaca wody do cna - nie wadzi, i w obecnych realiach jest jedynym celem, którego rozsądnie możemy oczekiwać. Nikt się nie łudzi, że pełne no-kill jest możliwe. Co więcej, ja uważam że jest bardzo nierozsądne.

Nikt nie zakłada, że napisanie o negatywnych efektach rabunkowego wyławiania ryb kogokolwiek zbawi - a już zwłaszcza cały świat ;)

Jak słusznie zauważyłeś, nie każdy musi myśleć jak my. Wiele osób nie trafi nigdy na forum, a jeśli już, to i tak skutecznie będzie wypierać to, co tu przedstawiamy - uznając że robią lepiej. I niech tak uznają - bo forum to platforma wymiany poglądów. Jednak jeśli nawet mały ułamek takich osób, poprzez nasze pokazywanie innej drogi, czy jak to nazwałeś "czcze pisanie", czy "płacz na forum", uda się przekonać do tego, żeby zabierać ryby mniej - tyle ile trzeba na kolację, a nie na zapełnienie całej lodówy na miesiąc wprzód, to już będzie sukces.

Co do rybaków, to wiele już na forum pokazano nieprawidłowości z ich udziałem, i organizacją połowów rybackich. I z racji na strukturę organizacyjną, jedyne co można robić, to wywierać presję, także poprzez upublicznianie informacji o patologiach z nimi związanymi. Nawet jeśli porzuci się płacz na forum, i pójdzie krzyczeć z pochodnią i widłami pod rybaczówkę czy na zebranie w kole, to nic to nie da, jeśli nie będzie to głos wielu osób. A żeby było ich wiele, to muszą wiedzieć co się dzieje. I dlatego także funkcja informacyjna forum jest tak potrzebna.

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na karpia z zarybienia
« Odpowiedź #20 dnia: 30.10.2018, 16:55 »
Michallo, lepiej położyć lachę na wszystkim i powiedzieć że się nic nie da bo "oni" biorą?! Jak to czcze pisanie na forum zmieni choć kilka osób to czy nie warto pisać? Co wnosi Twój wpis?

Offline Ninja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 751
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
  • Lokalizacja: Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na karpia z zarybienia
« Odpowiedź #21 dnia: 30.10.2018, 17:00 »
Chcą niech zabierają, świata swoim czczym pisaniem tutaj na forum nie zbawicie. Nie każdy musi myśleć tak jak Wy. Rybacy też zabierają ryby i to w większych ilościach i co też będziecie robili z tego powodu płacz co raz na forum? Ogarnijcie się ludzie.

Jedną z podstaw tego forum jest pokazywanie szkodliwości postawy "zabieram wszystko jak leci". I jak to niejednokrotnie wskazywano, rozsądne zabieranie ryb - takie które nie ogołaca wody do cna - nie wadzi, i w obecnych realiach jest jedynym celem, którego rozsądnie możemy oczekiwać. Nikt się nie łudzi, że pełne no-kill jest możliwe. Co więcej, ja uważam że jest bardzo nierozsądne.

Nikt nie zakłada, że napisanie o negatywnych efektach rabunkowego wyławiania ryb kogokolwiek zbawi - a już zwłaszcza cały świat ;)

Jak słusznie zauważyłeś, nie każdy musi myśleć jak my. Wiele osób nie trafi nigdy na forum, a jeśli już, to i tak skutecznie będzie wypierać to, co tu przedstawiamy - uznając że robią lepiej. I niech tak uznają - bo forum to platforma wymiany poglądów. Jednak jeśli nawet mały ułamek takich osób, poprzez nasze pokazywanie innej drogi, czy jak to nazwałeś "czcze pisanie", czy "płacz na forum", uda się przekonać do tego, żeby zabierać ryby mniej - tyle ile trzeba na kolację, a nie na zapełnienie całej lodówy na miesiąc wprzód, to już będzie sukces.

Co do rybaków, to wiele już na forum pokazano nieprawidłowości z ich udziałem, i organizacją połowów rybackich. I z racji na strukturę organizacyjną, jedyne co można robić, to wywierać presję, także poprzez upublicznianie informacji o patologiach z nimi związanymi. Nawet jeśli porzuci się płacz na forum, i pójdzie krzyczeć z pochodnią i widłami pod rybaczówkę czy na zebranie w kole, to nic to nie da, jeśli nie będzie to głos wielu osób. A żeby było ich wiele, to muszą wiedzieć co się dzieje. I dlatego także funkcja informacyjna forum jest tak potrzebna.

Koniu zaskoczyłeś mnie tą wypowiedzią :D
Ale zaskoczyłeś bardzo pozytywnie ;)

Offline Rybitwa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na karpia z zarybienia
« Odpowiedź #22 dnia: 30.10.2018, 17:05 »
No ja nie słyszałem by samym gadaniem 10-20 osób na temat jakie to zabieranie ryb jest złe, coś się zmieniło i raptem kilka rybek więcej mamy bo Wy nie zabieracie - no to rybak odłowi i tyle. Wiecej róbcie coś w tym kierunku żeby wody były rybne, a mniej gadajcie.

Offline Ninja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 751
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
  • Lokalizacja: Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na karpia z zarybienia
« Odpowiedź #23 dnia: 30.10.2018, 17:07 »
No ja nie słyszałem by samym gadaniem 10-20 osób na temat jakie to zabieranie ryb jest złe, coś się zmieniło i raptem kilka rybek więcej mamy bo Wy nie zabieracie - no to rybak odłowi i tyle. Wiecej róbcie coś w tym kierunku żeby wody były rybne, a mniej gadajcie.

A masz jakiś pomysł
Podpowiedz

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sposób na karpia z zarybienia
« Odpowiedź #24 dnia: 30.10.2018, 17:08 »
No ja nie słyszałem by samym gadaniem 10-20 osób na temat jakie to zabieranie ryb jest złe, coś się zmieniło i raptem kilka rybek więcej mamy bo Wy nie zabieracie - no to rybak odłowi i tyle. Wiecej róbcie coś w tym kierunku żeby wody były rybne, a mniej gadajcie.
A co mi tam.
A co z wodami gdzie nie ma rybaków? Czyli np. wszystkimi w mojej okolicy?
Tam też zabieramy wszystko bo jak nie ja to sąsiad?
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Sposób na karpia z zarybienia
« Odpowiedź #25 dnia: 30.10.2018, 17:08 »
No ja nie słyszałem by samym gadaniem 10-20 osób na temat jakie to zabieranie ryb jest złe, coś się zmieniło i raptem kilka rybek więcej mamy bo Wy nie zabieracie - no to rybak odłowi i tyle. Wiecej róbcie coś w tym kierunku żeby wody były rybne, a mniej gadajcie.

No to Cię informuję, że forum przekonało do takiego podejścia zarówno mnie, jak i kilku moich znajomych - wystarczyło im logicznie i spokojnie przekazać, jakie są negatywne konsekwencje ich dotychczasowego postępowania.

Zwróć też uwagę, że nie wszędzie rybak odłowi. Nie każdy staw PZW to jezioro mazurskie czy Zalew Zegrzyński. U mnie są małe wody, gdzie nie ma rybaków, zamiast kormoranów są co najwyżej kaczki - a rybę po prostu wybili wędkarze. I dlatego to właśnie im trzeba pokazać, że sami niszczą wody, i zabieranie wszystkiego co złowią jest po prostu krótkowzrocznością, i szkodzeniem samemu sobie.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sposób na karpia z zarybienia
« Odpowiedź #26 dnia: 30.10.2018, 17:11 »
No ja nie słyszałem by samym gadaniem 10-20 osób na temat jakie to zabieranie ryb jest złe, coś się zmieniło i raptem kilka rybek więcej mamy bo Wy nie zabieracie - no to rybak odłowi i tyle. Wiecej róbcie coś w tym kierunku żeby wody były rybne, a mniej gadajcie.
Forum jest właśnie po to aby jak to zauważyłeś gadać.
Jeżeli komuś gadanie przeszkadza to nie musi się logować. Przymusu nie ma.
Adam

Ryba1987

  • Gość
Odp: Sposób na karpia z zarybienia
« Odpowiedź #27 dnia: 30.10.2018, 17:16 »
Januszu ja łowie na taką wędkę z rynku za 20 zł i pójdę z tobą w zakład że większe ryby wyciągnie niż ty na swój profesjonalny sprzęt za setki baniek. Sprzęt nie łowi tylko głowa.

Nie zrozumiałeś tego co napisałem. Nie wiedziałem że na taki kij łowisz i chciałbym mieć sprzęt za setke baniek, serio.
Możemy się umówić na ryby i pokażesz mi jak się łowi bo nie twierdze że jakoś profesjonalnie łowię. I możemy "iść w zakład" tylko nie wiem o co, wartość Twojej wędki 20zł, no 15zł to max co mogę zaproponować jakbym ten zakład wygrał.. ewentualnie jakbyś Ty wygrał to kilo pelletu będzie ok? Mniej więcej wartość Twojej wędki.
Następna sprawa że na moich okolicznych wodach nie sieciują także ten..

Offline Rybitwa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na karpia z zarybienia
« Odpowiedź #28 dnia: 30.10.2018, 17:22 »
A co ma wartość mojej wędki do tego o co się założymy?

Ryba1987

  • Gość
Odp: Sposób na karpia z zarybienia
« Odpowiedź #29 dnia: 30.10.2018, 17:26 »
A co ma wartość mojej wędki do tego o co się założymy?

Zawsze o takiej marzyłem..
Dobra, koniec OFFtopu.
Trzeba coś ogarnąć żeby przeżywalność ryb się zwiększyła a nie jakieś głupoty :)