Autor Wątek: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??  (Przeczytany 37508 razy)

Chub

  • Gość
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #45 dnia: 19.04.2019, 12:39 »
Na zawodach spławikowych w PL od lat są różnego rodzaju oszustwa od nęcenia kamieniami po przemycanie robaków w tubach z wędkami itp.
Robią to znane twarze (a sędziowie "przymykają" na nich oko) niestety tam, gdzie walka o pieniądze takich sytuacji się do końca nie wyeliminuje.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #46 dnia: 19.04.2019, 12:56 »
(...) od nęcenia kamieniami (...)

Panu Horemskiemu chyba nigdy nie zostanie to zapomniane - bo to o niego chodzi, dobrze myślę?

Chub

  • Gość
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #47 dnia: 19.04.2019, 12:59 »
O niego tylko co z tego..
Nie wiem jaki jest sens startowania w zawodach z ludźmi, którzy z czasem stają się kolegami, których to kolegów się potem oszukuje a Ci koledzy robią często setki km by połowić w sportowej atmosferze...
Dlatego ja wolę sobie iść połowić " w krzaki nad Wartę" ...

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #48 dnia: 19.04.2019, 13:02 »
Ja np. nigdy u Pana H. nic nie kupię po tamtej akcji.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Chub

  • Gość
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #49 dnia: 19.04.2019, 13:04 »
Zdziwiłbyś się od kogo jeszcze nie mógł byś kupować :P
A takie chwalone pokrowce na ten rok "wypuścili" O:)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #50 dnia: 19.04.2019, 13:41 »
Niech mi ktoś powie czemu w tego typu zawodach nie ma "wolnej Amerykanki"?? W sensie nie kamieni, czy ilości zestawów bo to patologia, ale technik, zanet czy przynęt? Tu nie można robaków, tu nie można maczki rybnej, tu przyponu min. 50 cm i tak dalej. Dla mnie to zabija sens rywalizacji, ja chciałbym takie zawody gdzie wszystkie chwyty dozwolone (w pozytywnym sensie) i robimy burze mózgów nad wodą. A to hybryda, a to helikopter z białymi, a to pva z pelletami. Bliżej, dalej, a może pod krzaczek, każdy ze swoim pomysłem. Jedynie u Feeder Fans czytając regulamin ich zawodów znalazłem taką strefę wolności :bravo:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 927
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #51 dnia: 19.04.2019, 14:11 »
Ja np. nigdy u Pana H. nic nie kupię po tamtej akcji.

A co się działo? Nie śledzę :(
Z pozdrowieniami - Marcin

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #52 dnia: 19.04.2019, 14:35 »
Ja np. nigdy u Pana H. nic nie kupię po tamtej akcji.

A co się działo? Nie śledzę :(

Cwaniaka udawał >:O
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=5345.0

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #53 dnia: 19.04.2019, 14:37 »
Niech mi ktoś powie czemu w tego typu zawodach nie ma "wolnej Amerykanki"?? W sensie nie kamieni, czy ilości zestawów bo to patologia, ale technik, zanet czy przynęt? Tu nie można robaków, tu nie można maczki rybnej, tu przyponu min. 50 cm i tak dalej. Dla mnie to zabija sens rywalizacji, ja chciałbym takie zawody gdzie wszystkie chwyty dozwolone (w pozytywnym sensie) i robimy burze mózgów nad wodą. A to hybryda, a to helikopter z białymi, a to pva z pelletami. Bliżej, dalej, a może pod krzaczek, każdy ze swoim pomysłem. Jedynie u Feeder Fans czytając regulamin ich zawodów znalazłem taką strefę wolności :bravo:

Bo polskie wędkarstwo sterowane jest przez wąsatych dziadów, którzy znają się na tym jak słoń na gwiazdach. Zamiast uprościć regulamin tak aby jak największa ilość ludzi brała udział w zawodach, u nas kopiuje się regulamin z imprez o randze światowej. Nie myśli się o wędkarstwie i jego rozwoju ale robi jakieś ściemy na modłę olimpijską. W UK 90% jak nie więcej zawodów jest robionych na prostym regulaminie, bo w nosie mają jakieś FIPSedy. Dopasowują sobie regulamin pod siebie i pod łowisko, aby było jak najprościej. Walczy się często bez sędziów, sa zawody na kilkudziesięciu ludzi gdzie nie ma sędziów, jeden pilnuje drugiego, proste reguły eliminują praktycznie możliwość oszukiwania. W Polsce natomiast nadmiar przepisów wręcz zachęca do jakiegoś nagięcia reguł.

Nie rozumiem jak te jełopy z kapitanatu sportowego mogą nie widzieć, że swoim podejściem zabijają rywalizację, taki spławik to kiszenie się we własnym sosie, startujących jest coraz mniej a młodzieży jak na lekarstwo. Aby startować w zawodach spławikowych trzeba olbrzymich nakładów na sprzęt, jest to rywalizacja dla bogatych lub dla dobrze zasponsorowanych. Zamiast zrobić zawody o kasę, robiąc pole do popisu dla firm i sponsorów, PZW zagarnęło organizację imprez dla siebie, gdzie grupa wąsaczy może na tym nieźle zarobić, bo starty kosztują niemało, nagrody zaś są żenująco kiepskie.

Kolejny aspekt to brak wód do dobrej rywalizacji. Kutwy z ZG nie myślą o tym aby takie wody tworzyć, co jak dla mnie jest dowodem na to, że 'małpie dano prowadzić autobus'. Jak można nie widzieć konieczności tworzenia łowisk sportowych (czyli no kill)? Przecież to woła o pomstę do nieba! Te gamonie same na siebie kręcą stryczek, bo właściciele komercji zacierają ręce robiąc mega biznes. Wystarczy zobaczyć jakie obłożenie przeżywają łowiska typu Batorówka. Niestety tracą na tym wędkarze, za jakiś czas wąsacze obudzą się z ręką w nocniku.

Cała nadzieja w pokoleniu młodszych, które zastępuje wąsatą brać postkomunistyczną. Ci co mają teraz ponad 40 lat myślą już inaczej i miejmy nadzieję, że kurs ulegnie zmianie. Im szybciej pośle się na zieloną trawkę leśnych dziadków, co nie maja pojęcia o tym co to jest nowoczesne wędkarstwo, tym lepiej. Niestety przywarli do stanowisk niczym tasiemiec uzbrojony do żywiciela :facepalm:
Lucjan

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #54 dnia: 21.04.2019, 22:50 »
Pojawiła się odpowiedź na Fb właściciela AKB-Adam Kostorz Baits
https://www.facebook.com/100002299310797/posts/2209221642497791/?sfnsn=cl

Trzeba ją tutaj przytoczyć, bo każdy ma prawo do obrony.
Robert

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #55 dnia: 21.04.2019, 23:26 »


Facet w tym oświadczeniu przyznał się do oszustwa. Trudno jest mówić, że to nie moja ręka jak się jest złapanym na gorącym uczynku. Choć znam takich, którzy dalej brną w to, że to "nie on to zrobił"
Nie ważne co piszą, ważne że to robią.


Co gorsza polski wędkarz robi syf. Wielokrotnie widziałem ilości śmieci z puszkami po polskim piwie, jakimiś opakowaniami po polskich zupkach, słodyczach, zupełnie jak w Polsce. Dla większości Angoli jest to niedopuszczalne aby zostawić taki bajzel.

Ja wiem, że to myślenie życzeniowe, ale może polskie produkty zrobiły się trendy na wyspach?


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #56 dnia: 21.04.2019, 23:28 »
Pojawiła się odpowiedź na Fb właściciela AKB-Adam Kostorz Baits
https://www.facebook.com/100002299310797/posts/2209221642497791/?sfnsn=cl

Trzeba ją tutaj przytoczyć, bo każdy ma prawo do obrony.

Jak dla mnie żenada. Tłumaczenie tego gościa przypomina mi tłumaczenie pijanego kierowcy...podczas kontroli policji,  ja nie pamiętam że piłem bo byłem trzeżwy...
Gościu z premedytacją łamał zasady i jeszcze na kogoś zwala...
Paranoja.
A sory strefa Polskich sprytnych producentów.
Maciek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #57 dnia: 22.04.2019, 00:36 »
Oczekiwaliśmy, ale nie za bardzo, bo sędziowie nie dali nam czerwonej kartki. Dostaliśmy żółtą. Zwinęli nasze pozostałe zestawy i były one niezgodnie z regulaminem. To nie nasza wina, to wina tłumaczy.
O co można spytać?
Tylko jedno mi się na usta ciśnie:

SERIO?????????



Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #58 dnia: 22.04.2019, 07:30 »
Chłop siedzi po uszy w karpiarstwie więc niech ściemy nie wali. Robili wałki świadomie, z pełną premedytacja i za swoje nieuczciwe podejście wyleciał. Nie jest to wina Rumunów, sędziego, GPS czy złego losu.

Dla mnie jest to ewidentny przykład cwaniaka, niby skrucha ale śmierdzi to na kilometr. Ja tego nie kupuje.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline MaciejK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 40
Odp: Wstyd i hańba Polaków na IBCC...??
« Odpowiedź #59 dnia: 22.04.2019, 08:32 »
Wysłuchałem tej "obrony".
- GPS mierzy dystans pomiędzy punktem A i B z dokładnością do 3m, o czym on mówi w ogóle? Że trasa, że dalmierz??
-Skoro dostał żółtą kartkę za choinkę, znaczy  że 3 przypony nie były dopuszczalne na tej imprezie.
- Skoro jest zakaz użycia ciężarków ołowianych, to jakie znaczenie ma rodzaj klipsa bezpiecznego?

Dla mnie białe jest białe, a czarne czarnym. O czym tu dyskutować w ogóle?

Skądinąd, sprytne konstrukcje w tej jego wypowiedzi, widać profesjonalne przygotowanie:
-źli hejterzy chcą zniszczyć firmę (a nie piętnowanie oszusta)
-myśmy faulowali( a nie oszukiwali)
-winny tłumacz (a nie my, którzy złamali regulamin)