Autor Wątek: Mazovia Fishing Team - wspólne wędkowanie  (Przeczytany 270214 razy)

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Mazovia Fishing Team - wspólne wędkowanie
« Odpowiedź #165 dnia: 13.10.2015, 05:30 »
Piorunów odpada dla mnie. Zmierz Mariusz sobie na Google ten stawik i napisz mi później że jest taki sam
Zresztą całowanie też odpada cenowo.

Pizza na rybach? Bez przesady. Byłem ostatnio w mieście na rybach i średnio się odpoczywa. Wolałbym sto razy być nad rzeką niż w mieście.

Miejsce ma być jak najbardziej dzikie i tanie. Może pzw? Tak jak już wcześniej pisałem nie lubię dublować opłat. Albo pzw albo komercja. Niestety pzw wypada lepiej cenowo. 25zl to mało? Po co Ci 3 wędki? Chciałbym zobaczyć jak ryba zacznie brać Ciebie z tymi wędkami

Łódkę którą sprzedałem pod Wrocław kupił gość który mówił mi że u nich komercja to 5zl za 2 wędki i rybostan piękny. To jest uczciwa cena.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mazovia Fishing Team - wspólne wędkowanie
« Odpowiedź #166 dnia: 13.10.2015, 07:17 »
Chyba zartujesz... czy gdybys byl wlascicielem takiego zbiornika komercyjnego to nadal twierdzilbys ze 5pln to uczciwa cena? ;) za kazdym razem lowie tam na 3 wedy a mlynki mam z wolnym biegiem wiec nie ma problemu...

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 421
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mazovia Fishing Team - wspólne wędkowanie
« Odpowiedź #167 dnia: 13.10.2015, 07:48 »
5 zł to jest uczciwa cena, jeśli masz obowiązek zakupu złowionych ryb. Komercja to jest firma, która musi przynosić zysk, a nie istnieć, żebyś sobie przyjemnie połowił ;)
15 zł to jest uczciwa cena, jeśli przyjeżdżasz połowić sportowo. Myślę nawet, że i 25 jest uczciwe, ale po prostu tyle nie chce mi się już płacić. I tak wolę "za darmo" na moim Zalewie połowić...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mazovia Fishing Team - wspólne wędkowanie
« Odpowiedź #168 dnia: 13.10.2015, 08:13 »
Zgadzam sie z przedmowca

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Mazovia Fishing Team - wspólne wędkowanie
« Odpowiedź #169 dnia: 13.10.2015, 09:37 »
Dziwne jest to że na takim łowisku za 5zł jest kategoryczny zakaz zabierania ryb ??? i nie jest to łowisko typowo karpiowe a osobniki z tego gatunku przekraczają tam grube 20kg. Da się? Oczywiście że się da.

Niedługo na komercjach typu piorunów będzie bazar jak w słomczynie gdzie nie ma aut tylko szmelc bazarowy. Łowiska tylko i wyłącznie nastawione na hajs nic więcej. Chcecie za to płacić nie ma problemu, ja nie będę.

Dla Ciebie może i 50zł to uczciwa cena dla mnie nie i nie mam zamiaru Wam przytakiwać 8)

Mógłbym zrozumieć jeszcze 5zł za wędkę czyli płaciłbym 10zł

Jeśli chodzi o 3 wędki to może tylko oznaczać że łowisko jest marne skoro dajesz radę tak łowić.

Rzadko bywam na komercji nawet bardzo rzadko i czasami na dwie nie daję rady.

Kiedyś widziałem jak gość miał 8 federów na wodzie stojącej wszystkie pionowo średnio co metr.
Spytałem go co zrobi jak ryba dziabnie chociażby na jednej wędce, co z plątaniem? Nie potrafił mi odpowiedzieć. Wyglądało to komicznie bo koło niego był jego koleszka co miał 9 federów identycznie zastawionych. Przez dwa dni złowili jednego karpia 2kg. Było to łowisko gdzie płaci się 10zł za wędkę i co się złowi to można zabrać i nie płacić już za rybę. Ewidentnie przyjechali po mięso, niestety nie udało im się. Śmiechu mieliśmy po pachi :D






Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mazovia Fishing Team - wspólne wędkowanie
« Odpowiedź #170 dnia: 13.10.2015, 09:41 »
Przyjedz kiedys do Piorunowa to pokaze Ci jak sie lowi na 3 wędki Nigdy o kiju stamtad nie wrocilem i przez caly dzien zawsze jest co robic (czesto rybki biora na feederki).



yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline MarioG

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mazovia Fishing Team - wspólne wędkowanie
« Odpowiedź #171 dnia: 13.10.2015, 09:42 »
Czasem 2 wedki to juz za duzo.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mazovia Fishing Team - wspólne wędkowanie
« Odpowiedź #172 dnia: 13.10.2015, 09:46 »
Czasami zdarza się że jest naprawdę sporo roboty z większą ilością wędek ale bez przesady. Zawsze jedna służy do testowania a na dwóch kolejnych już stosuję pewniaki na danym łowisku:) Kolego zapodaj linka do tego łowiska komercyjnego za 5 pln na którym jest zakaz zabierania ryb:)
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Mazovia Fishing Team - wspólne wędkowanie
« Odpowiedź #173 dnia: 13.10.2015, 09:47 »
Komercja to jest firma, która musi przynosić zysk, a nie istnieć, żebyś sobie przyjemnie połowił ;)

Tu przyznam Ci rację i bardzo żałuję że tak do tego podchodzą.
Poznałem kiedyś Pana który w okolicach Szczytna dzierżawi wody o różnej powierzchni.
Na jednym zbiorniku ma zrobione łowisko dla siebie i kolegów którzy nawet nie musieli płacić za łowienie ale uwierz mi że bardziej mu pomagali finansowo niż jakby wprowadził opłatę. To było łowisko z zamiłowania i to było piękne. Niestety nie było mi dane łowić tam ponieważ Pan powiedział że kiedyś pozwolił łowić osobie średnio znajomej i widział jak zabijają karpia ponad 20kg >:O od tamtego momentu tylko bliscy znajomi mogą korzystać z jeziorka.

Da się? Oczywiście że tak. Bez problemu




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mazovia Fishing Team - wspólne wędkowanie
« Odpowiedź #174 dnia: 13.10.2015, 09:49 »
Też możesz sobie kupić / wydzierżawić albo wykopać taki zbiornik i będziesz sobie łowił nawet za darmo ale to już nie będzie komercha... wiadomo, że się da ale jak komercha to musi zarabiać... czyż nie?
Osobiście łowię i na pzw i na komerchach ale jako, że ostatnio nie dysponuję dużą ilością wolnego czasu to wolę pojechać na komercję i łowić niż wynudzić się na pzw;)
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Mazovia Fishing Team - wspólne wędkowanie
« Odpowiedź #175 dnia: 13.10.2015, 09:50 »
Czasami zdarza się że jest naprawdę sporo roboty z większą ilością wędek ale bez przesady. Zawsze jedna służy do testowania a na dwóch kolejnych już stosuję pewniaki na danym łowisku:) Kolego zapodaj linka do tego łowiska komercyjnego za 5 pln na którym jest zakaz zabierania ryb:)

Nie wiem czy jest strona tego łowiska bo rozmawiałem o nim z gościem który kupił łódkę przez skype ale nie omieszkam spytać się przy kolejnej rozmowie ;D Nazwy też mi nie podał lecz twierdził że u nich to normalna cena.

Jak powiedziałem mu że byłem na łowisku za 25zł to prawie z krzesła spadł ze śmiechu i skomentował to jednym słowem "warszafka" 




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mazovia Fishing Team - wspólne wędkowanie
« Odpowiedź #176 dnia: 13.10.2015, 09:54 »
Śmieszy mnie ta dyskusja z Tobą troszkę bo proponujesz 5 pln za łowienie na czyimś prywatnym zbiorniku przez cały dzień... Przecież za 5 pln to w wielu miejscach nawet browara nie kupisz... Zbankrutowaliby jakby tyle brali od osoby... Nawet nie starczy im na skoszenie zielska żebyśmy mogli dojść do tej wody (za chwilę pewnie pojawią się głosy takich co to lubują się w przedzieraniu przez chaszcze i powiedzą że jestem wygodniś;)
Chętnie poznam nazwę tego łowiska... Czekam :)
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Mazovia Fishing Team - wspólne wędkowanie
« Odpowiedź #177 dnia: 13.10.2015, 09:54 »
Też możesz sobie kupić albo wykopać taki zbiornik i będziesz sobie łowił nawet za darmo ale to już nie będzie komercha... wiadomo, że się da ale jak komercha to musi zarabiać... czyż nie?
Osobiście łowię i na pzw i na komerchach ale jako, że ostatnio nie dysponuję dużą ilością wolnego czasu to wolę pojechać na komercję i łowić niż wynudzić się na pzw;)

Pewnie że powinna zarabiać ale ja jednak wolę porobić sobie przypony na pzw łowiąc ryby niż patrzeć jak inni jedzą pizze podawaną przez właściciela spędu :D

Całe szczęście że na pzw też da się połowić.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mazovia Fishing Team - wspólne wędkowanie
« Odpowiedź #178 dnia: 13.10.2015, 09:58 »
Ale pizzy nie musisz jeść... Patrzeć na to jak inni jedzą też nie musisz;) BTW to pizza tam jest naprawdę spoko i cena też normalna:p
Ty po prostu chciałbyś żeby wszystko było za darmo i najlepiej żebyś był sam nad wodą i żeby ryby cały czas brały:) Też bym tak chciał ale takie życie ;)
Na pzw dla odmiany trzeba patrzeć na dziadków mięsiarzy którzy często do wora ładują wszystko jak leci... już wolę patrzeć jak inni jedzą pizzę :p
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Mazovia Fishing Team - wspólne wędkowanie
« Odpowiedź #179 dnia: 13.10.2015, 10:04 »
Śmieszy mnie ta dyskusja z Tobą troszkę bo proponujesz 5 pln za łowienie na czyimś prywatnym zbiorniku przez cały dzień... Przecież za 5 pln to w wielu miejscach nawet browara nie kupisz... Zbankrutowaliby jakby tyle brali od osoby... Nawet nie starczy im na skoszenie zielska żebyśmy mogli dojść do tej wody ;)
Chętnie poznam nazwę tego łowiska... Czekam :)

Nie myśl sobie że ja takie rzeczy wymyślam bo nie jestem taki. Piszę tylko to co ten gość mi mówił. Sam powiedziałem że jak będę kiedyś koło Wrocka to chętnie odwiedzę to łowisko osobiście.

To nie chodzi o te 5 czy 25 zł po prostu nie lubię komercji a na pewno już nie takiej z pizzą. Płacisz za komercję i nawet ryba 8kg nie walczy bo się przyzwyczaiła do tego że im szybciej zostanie wyciągnięta tym szybciej trafi do wody i będzie mogła dalej obżerać się darmowym i bezproblemowo zdobytym jedzeniem.

To nie jest też miejsce na temat komercji aby dyskutować ;)

Łowienie ryb dla mnie to odpoczynek na łonie natury im dalej od ludzi tym lepiej.
Szkoda że jestem chory bo akurat jestem u rodziców gdzie taki spokój nad Bugiem granicznym można osiągnąć. Z rybami gorzej lecz to też nie miejsce do opisywania tego.

Te 5zł to moim zdaniem uczciwa opłata za łowienie i tyle. Myślisz inaczej? Nie ma problemu. Przecież nikt Ci nie każe przytakiwać. Nawet powiedziałbym że to bardzo dobrze że myślisz inaczej :P




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team