Autor Wątek: Ceny wędkarskich artykułów w UK na progu brexitu  (Przeczytany 8404 razy)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ceny wędkarskich artykułów w UK na progu brexitu
« Odpowiedź #30 dnia: 17.03.2020, 21:16 »
Grubo :o Chyba wracam do Lorpio :P
Marcin

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ceny wędkarskich artykułów w UK na progu brexitu
« Odpowiedź #31 dnia: 17.03.2020, 21:20 »
Grubo :o Chyba wracam do Lorpio :P

A ostatni znalazłem całą paczkę w torbie z zanetami i mogę polecić tę serię.


Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ceny wędkarskich artykułów w UK na progu brexitu
« Odpowiedź #32 dnia: 17.03.2020, 21:22 »
Właśnie o tę serię mi chodzi :beer:
Marcin

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • Reputacja: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ceny wędkarskich artykułów w UK na progu brexitu
« Odpowiedź #33 dnia: 17.03.2020, 22:01 »
Ja chyba muszę iść do okulisty bo ceny zanęt sonubaits w drapieżniku coś źle widzę :o. Masakra :facepalm:
- Arek -

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ceny wędkarskich artykułów w UK na progu brexitu
« Odpowiedź #34 dnia: 17.03.2020, 22:20 »
Ja dawno mówiłem że SB podniesie a zobaczcie za rok 50 pln lub 55 pln.jeszcze jakby wrzucali maczki lt 94 czy pre cos tam w ramach rekompensaty lub preston isc 20 g to ok ale bez zmian w srodku paczki to chęć wzrostu zysku bo warunki handlowe z ue bez zmian do końca 2020 a skretting jest dla nich tani jak barszcz ułamek procenta tych 45 pln.. ale ringers micro tez juz 22.i co z tego ze na bf bedzie -20% jak przy wzroście cen produktów z uk żadnej specjalnej oszczędności nie będzie no chyba ze podbija do 30%  to wtedy tak 8)
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ceny wędkarskich artykułów w UK na progu brexitu
« Odpowiedź #35 dnia: 17.03.2020, 22:28 »
Trzeba poprosić kolegę Katmay, aby wznowił prace nad swoją zanętą na bazie mączek rybnych.
Bartek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ceny wędkarskich artykułów w UK na progu brexitu
« Odpowiedź #36 dnia: 17.03.2020, 23:22 »
Trzeba poprosić kolegę Katmay, aby wznowił prace nad swoją zanętą na bazie mączek rybnych.
Czuję się wywołany do odpowiedzi (nie no jak to tak?).
Sonubaits ma dwie wersje zanęty. Jedna oparta jest na mielonych peletach - supercrush, oraz supercrumb. Ten ostatni to juz chyba "So natural". Do tego dochodzi,i klasyka w wersji pro.
Supercrush, czyli to, co jest skierowane dla Method feeder, jest produkowane w innen technologii, niż produkują polskie firmy. Metody są dwie: niska temperatura i wysokie ciśnienie, oraz wyższa temperatura i mnieksze ciśnienie. O ile podgrzać coś to nie problem, o tyle uzyskać wysokie ciśnienie to już jest koszt. Jesli chodzi o pelety, ti porównywalne efekty daje Lorpio, ale bazuje na innej technologii produkcji - na bazie nazwijmy to produktów pochodzenia zwierzęcego, czyli mleka. To jest ten trzeci sposób.
Tyle w kwestii peletów.
Jeśli chodzi o zanęty Sonubaits, to seris supercrush jest z nich właśnie produkowana.
Daje im to dużo lepsze właściwości fizyko-chemiczne. Piją więcej wody, zwiększają swoją objętość, czy nawet zachowują więcej substancji pokarmowych wabiących ryby. Są jak gąbka (włókno) i uwalniają to co dobre do środowiska. Pelet robiony w wyższej temperaturze można porównać do pyłu, który w wodzie rozpada się na proszek. Ma mniej nośnika, mniej substancji odżywczych, mniej wabi ryby. Lepiej by się sprawdził ma komercji, gdzie wszystko jest na raz uwalnianie, niż na PZW.
I teraz dochodzimy do zanęt "So Natural" Prestona. To jest w porównaniu z wcześniejszymi nadal zwykła spożywka. Oczywiście idealnej jakości, z dodatkowymi właściwościami nęcącymi rybyz z dobrych składników, ale koszt produkcji wyceniam na 7zł w składnikach, 13zł z wysłaniem.
To jest nadal dobra cena (z drapieżnika), ponieważ porównując jakość zamienników wychodzi taniej. Tu odzywa się skala produkcji.

Co do produkcji zanęt na bazie moich doświadczeńz to mogę każdemu służyć pomocą. Nie ma na rynku bardziej So natural, niz robię dla siebie, choć czasem Sonubaits guruje nad tym co zmieszam.

Edit: mogę każdemu dać wytyczne do zrobienia swojej własnej zanęty odpowiadającej mniej więcej Sonubaits.
Wszystko zależy od tego, czy ktos chcę mieć satysfakcję, czy oszczędność. Satysfakcja kosztuje kilo różnych składników połączonych ze sobą. Oszczędność idzie w tony danego składnika. Tefo Nie da się osiągnąć przy okazji zamawiania na tony.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Marcin

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Ceny wędkarskich artykułów w UK na progu brexitu
« Odpowiedź #37 dnia: 17.03.2020, 23:48 »
Nadmienię tylko, że zanęty Sonu z serii supercrumb nie mają dodatku mączki rybnej.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ceny wędkarskich artykułów w UK na progu brexitu
« Odpowiedź #38 dnia: 18.03.2020, 00:01 »
Bo to jest spożywka.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ceny wędkarskich artykułów w UK na progu brexitu
« Odpowiedź #39 dnia: 18.03.2020, 00:34 »
Panowie, na spokojnie. Rynek wszystko zweryfikuje. Będzie za drogo, nie będziemy kupować. Będzie ok, to będziemy kupować :)
Pozostaje wielu rodzimych producentów, Katmay, ziarna, spożywka, chleb, bla bla bla. Nie dajmy się zwariować. Każdy z nas ma swój rozum, a ryby i tak będą brały... bądź nie ;)

Złotówka leci na łeb :money:? Wobec Funta raczej nie ???



Zanęta vs. Żołądkowa? Hmm... wprawdzie za Żołądkową nie przepadam, ale wybór byłby ciężki :D Obym nigdy przed nim nie musiał stanąć :D
Pozdrawiam,
Maciek

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 654
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ceny wędkarskich artykułów w UK na progu brexitu
« Odpowiedź #40 dnia: 18.03.2020, 08:38 »
Funt raczej jak i inne waluty będzie szedł do góry, zresztą Preston chyba rozlicza się w euro (zanęty robi mu fabryka na kontynencie), więc podwyżki raczej są nieuniknione.

Ale takie czasy to idealny moment aby samemu kombinować z zanętami. 2 kilo zanęty można przygotować szybko samemu, bazując na pelletach i ich mieleniu. Przyznam szczerze, cena Sonubaitsa w Polsce to koszmar, i nie kupiłbym tego. Zastanawiam się teraz co wpływa na taką cenę końcową. Ja kupuję zanęty od święta, jak nie mam czasu sobie ich zrobić. I uważam, że są najwyższej klasy i sam decyduję ile ma być w nich mączek. Kończą mi się tylko zanęty bazowe przywiezione z Polski :)

Idealną rzeczą jest właśnie rozbudowanie jakiegoś Marcela czy Lorpio mielonymi pelletami i konopiami. Młynek do kawy zmieli kilo pelletu w 10-15 minut i mamy Sonubaitsa za 1/3 ceny :) Panowie, do mielenia!
Lucjan

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ceny wędkarskich artykułów w UK na progu brexitu
« Odpowiedź #41 dnia: 18.03.2020, 09:01 »
Nadmienię tylko, że zanęty Sonu z serii supercrumb nie mają dodatku mączki rybnej.

Bo to jest spożywka.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Obaj macie rację 8) 
Jednak nie ma już na rynku Supercrumb - zastąpione zostały przez So Natural - i tak jest to spożywka.

Sonu ma serię Super Crush, So Natural oraz Super Feeder.

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ceny wędkarskich artykułów w UK na progu brexitu
« Odpowiedź #42 dnia: 18.03.2020, 11:11 »
Wow ???

Cena MMM kompletnie z kosmosu!

Ja na szczęście zimę spedzielem w piwnicy, gdzie mam pracownie wędkarska ;D śrutownik i młynek do kawy walczyły dzielnie z pelletem, i w efekcie powstało 8 kg zanęty Skretting Coarse + Coppens Betaina w proporcji 1:1, 8 kg zanety zmielonego Aller Aqua Primo (na moich wodach zawsze robi robotę ten pellet), 3,5 kg zanety Dynamite Bait Tiger nut + Mainline Cell + Ringers R + Skretting w proporcjach 1:1:1:1... No i 4 kg zanety Sensas Gros Gardons na moje ukochane płocie...

Zanety bez żadnych wypełniaczy, zero ściemy, 100% pelletu zmielonego, a i tak wychodziły całkiem nieźle w porównaniu do MMM przed podwyżka , a teraz to już wogóle ??? Kupa kasy w kieszeni, a i zapas na naprawdę spory czas, bo przez Koronawirus sezon może być dużo krótszy, a i przy dwójce maluchów raczej tego czasu specjalnie dużo na ryby nie ma... Mogę spokojnie obserwować z boku szaleństwo cenowe i cieszyć się ze jestem bezpieczny :)

Polecam tak jak Luk, zaopatrzec się w pellety, poświęcić trochę czasu i komponować swoje mięszanki Panowie. Miks Coppens + Skretting da mieszanke wcale nie gorsza niż markowe zanety, a połowę taniej... :P

Ależ się to zmienia wszystko...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Ceny wędkarskich artykułów w UK na progu brexitu
« Odpowiedź #43 dnia: 18.03.2020, 12:52 »
Polecam mieloną psią karmę. Fenomenalna struktura, coś jak mielone expandery. Pije mnóstwo wody i praktycznie nie da się przemoczyć.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ceny wędkarskich artykułów w UK na progu brexitu
« Odpowiedź #44 dnia: 18.03.2020, 15:34 »
Funt raczej jak i inne waluty będzie szedł do góry, zresztą Preston chyba rozlicza się w euro (zanęty robi mu fabryka na kontynencie), więc podwyżki raczej są nieuniknione.

Jeśli tak, to rzeczywiście podwyżki są nieuniknione. Mam wrażenie, że nie tylko artykuły wędkarskie zdrożeją w PL :(

Ale takie czasy to idealny moment aby samemu kombinować z zanętami. 2 kilo zanęty można przygotować szybko samemu, bazując na pelletach i ich mieleniu...

To fakt! Z racji wygody, braku czasu, lenistwa stawiałem na gotowce. Pomyślę, nad przygotowaniem własnej zanęty, tym bardziej, że zapasy pelletów mam dość spore O:)
Pozdrawiam,
Maciek