Autor Wątek: Opisy zanęt i przynęt - dlaczego producenci z Polski tak przesadzają?  (Przeczytany 36094 razy)

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Modus - niech Cię Bóg błogosławi :)

Bo jeśli tak faktycznie jest to 29,50zł za 2kg Wonder Blacka od Górka blednie totalnie na przykład przy tej ofercie: https://allegro.pl/oferta/marcel-van-den-eynde-zaneta-turbo-black-2kg-8932411186

Offline seraffina666

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 2
Czyli niestety nie masz pojęcia co było w tej zanęcie. W takim razie byłbym ostrożny z tymi wnioskami.
Napisałem na moich wodach.... Jeśli u Ciebie się sprawdza,super cieszę się bardzo u mnie produkty na bazie mączki rybnej nie działają tak dobrze jakbym chciał dlatego ich nie używam. Nie wiem po co się spinasz mówimy o hobby nie o polityce. ;D

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Sio do żłobka!

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Modus - niech Cię Bóg błogosławi :)

Bo jeśli tak faktycznie jest to 29,50zł za 2kg Wonder Blacka od Górka blednie totalnie na przykład przy tej ofercie: https://allegro.pl/oferta/marcel-van-den-eynde-zaneta-turbo-black-2kg-8932411186
A przy 17 zł na promocji w Ravenie to już całkiem nieopłacalna opcja.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 618
  • Reputacja: 1122
  • Ulubione metody: trotting
Dodam na marginesie, że (wbrew polskim opisom sklepowym i zgodnie z charakterystyką podawaną przez samego producenta) Turbo Black nie jest "jedną z najcięższych mieszanek MVDE" ani nie jest cięższa od jasnej Turbo Classic.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Nie rozumiem...
Wonder black = Turbo black?
Champion feed = MVDE?

Na stronie Kacpra przy atraktorze "caramel":
Atraktor stworzony według tej samej receptury co produkt o tej samej nazwie firmy MVDE.

Rzeczywiście może być tak, że to jest to samo. Mam turbo black na stanie i właśnie na dniach miałem zamawiać wonder black, ale nie wiem co robić... Kupie chyba 1 sztuke i porównam, żeby mieć spokój.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Cena Ravena była poniżej ceny hurtowej :) i już szybko się raczej nie pojawi a co do Turbo to jeśli przygotujemy ją poprawnie ( kilku razowe domoczenie ) staje się ona naprawdę cieżką zanętą. :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder


Czyli niestety nie masz pojęcia co było w tej zanęcie. W takim razie byłbym ostrożny z tymi wnioskami.
Napisałem na moich wodach.... Jeśli u Ciebie się sprawdza,super cieszę się bardzo u mnie produkty na bazie mączki rybnej nie działają tak dobrze jakbym chciał dlatego ich nie używam. Nie wiem po co się spinasz mówimy o hobby nie o polityce. ;D

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Mączek Ci u nas dostatek. 23%, 36% 50%, 60%, 73% białka. Jak z kawą. Kawa pażona 9 razy, 7 razy, 5 razy, 3 razy, czy pierwszy raz. Wyczujesz różnicę. Jak z zupą cofką. Raz się komuś cofła, dwa razy się cofła...
Maczka 60% białka ma koło 12.35% aminokwasów aktywnych w porównaniu z maczką 73% białka. Wynika to z obróbki cieplnej, gdzie większość białek ulega destrukcji, przemianie, pod wpływem temperatury. I dalej jest tam dużo białka, ale nie tego, które wyczuwają ryby.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Nie rozumiem...
Wonder black = Turbo black?
Champion feed = MVDE?

Na stronie Kacpra przy atraktorze "caramel":
Atraktor stworzony według tej samej receptury co produkt o tej samej nazwie firmy MVDE.

Rzeczywiście może być tak, że to jest to samo. Mam turbo black na stanie i właśnie na dniach miałem zamawiać wonder black, ale nie wiem co robić... Kupie chyba 1 sztuke i porównam, żeby mieć spokój.

To podobna sytuacja jak Lorpio GP Magnetic Roach i sensas GG. Nuta ta sama minimalna różnica, ale już smak totalnie inny xD. I tu jest podobnie produkt inspirowany.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Ale przecież ja się nie spinam. Chciałem ci tylko uświadomić, że jest na rynku bardzo dużo maczek różnej jakości i cenie. Odpady o znikomej zawartości białka są sprzedawane za grosze i oprócz tegoż że śmierdzą nie wnoszą nic pożytecznego dla ryb.

Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Katmay, to która mączka jest najlepsza dla ryb?

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
W drugiej połowie zeszłego roku kupiłem aller aqua, śmierdzi jak karma dla psów.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline chris061

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
  • Ulubione metody: tyczka
Witam wszystkich serdecznie, po długim czasie odświeżę temat wspomnianych zanęt:
Ogólnie łowiłem wiele razy na Turbo Black i ostatnio na Wonder black (głównie z powodu talonów w sklepie, który ma te zanęty) i szczerze sukcesy miałem na jednej jak i drugiej zanęcie. Bardzo podobne do siebie, a więc jeżeli dobrze podamy to chyba nie ma większego znaczenia. Czasami mieszam classica z turbo na wody stojące i wolno płynące. Wybieram cenę, akurat teraz zakupiłem po 17,50 zł/2 kg. Ciekawe czy nie są produkowane w tej samej fabryce?
Zwłaszcza gdy w większości sytuacji dozowanie robactwa pełni główną role. A u was jak jest ?

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 618
  • Reputacja: 1122
  • Ulubione metody: trotting
Doceniam reklamowe wysiłki Pana Górka, ale odnoszę wrażenie, że Wonder góruje nad Turbo jedynie pod względem ceny ;)

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Ciekawe czy nie są produkowane w tej samej fabryce?

Ktoś już dawno pisał, że zbieżność nazw zanęt Champions Feeda z MVDE nie jest przypadkowa...