Autor Wątek: Tani zestaw gruntowy na szybkie wyjazdy  (Przeczytany 2232 razy)

Offline Mleczny96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 8
Tani zestaw gruntowy na szybkie wyjazdy
« dnia: 25.04.2018, 01:12 »
Witam j/w wymyśliłem sobie ze kupie sobie tani sprzęcik gruntowy na szybkie wyjazdy wędki oczywiście teleskopowe co by nie musieć zestawów od nowa robić za każdym razem.
Ogólnie podoba mi się tak siąść na spokojnie i porozkładać ale zanim rozłożę cały sprzęt i zrobię zanęty mija ponad godzina stad pomysł na tani sprzęcik gruntowy z porobionym zestawem, gdy jadę np na 3-4 godzinki to szkoda czasu rozkładać a potem składać i obcinać cały zestaw. Co Wy na to czy to dobry pomysł? czy jest w ogóle sens? Jeśli tak to prosiłbym o jakieś wskazówki jakie wędki i kołowrotki kupić, było by milo i przyjemnie jakbym się zmieścił w 200 złotych (może coś z aliexpres, albo jakiś komplet za 220 złotych karpiowy) co myślicie?


Edit: zapomniałem dodać chodzi o stojące wody PZW wyciągać będę raczej male ryby

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 637
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Tani zestaw gruntowy na szybkie wyjazdy
« Odpowiedź #1 dnia: 25.04.2018, 04:53 »
Nie bardzo rozumiem.
Możesz przecież zabierać wędki już "uzbrojone" i od razu zarzucać. Pod tym względem nie widzę przewagi teleskopu a wręcz dwuskład wydaje się być idealny.
Oczywiście, że da się wykorzystać teleskopy. Na początku mojego łowienia często tak łowiłem. Wędka była uzbrojona tylko w oliwkę i przypon i wtedy nie narzekałem. Dzisiaj wolę lepszy sprzęt bo wygodniejszy i wieksza gwarancja np. wyciągnięcia większej ryby.

Offline Mleczny96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 8
Odp: Tani zestaw gruntowy na szybkie wyjazdy
« Odpowiedź #2 dnia: 25.04.2018, 05:28 »
mam feederki 390 boje się ze się szczytówka połamie i ogólnie odcinałem zawsze zestaw , składasz jakoś 3 częściowa wędkę? w takim razie muszę spróbować może nic się nie połamie, Tata mi mowil ze lepiej feedera odcinać i spokój i w sumie ja nawet nie za bardzo wiem jak ja złożyć z koszykiem zanętowym i wszystkim

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Tani zestaw gruntowy na szybkie wyjazdy
« Odpowiedź #3 dnia: 25.04.2018, 06:13 »
Zawsze jak oglądam filmy na YT to mam ubaw z takich ''zawodowców'' co to przy spiningu nie mają zamontowanego kołowrotka i wszystko montują nad wodą :facepalm: obowiązkowo trzeba strzelić okiem przez przelotki czy aby wszystkie są w jednej linii :P
Czy to feeder 3 składowy czy picker 2 składowy odpinasz z agrafki koszyk czy oliwkę i składasz to w pół i wszystko , wędki możesz trzymać w aucie w pokrowcu jakimś usztywnionym , albo na ''górę'' wędki po złożeniu dać jakąś piankę od ocieplania rur co zabezpieczy przed złamaniem , albo tak jak to robi Martin
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tani zestaw gruntowy na szybkie wyjazdy
« Odpowiedź #4 dnia: 25.04.2018, 08:13 »
mam feederki 390 boje się ze się szczytówka połamie i ogólnie odcinałem zawsze zestaw , składasz jakoś 3 częściowa wędkę? w takim razie muszę spróbować może nic się nie połamie, Tata mi mowil ze lepiej feedera odcinać i spokój i w sumie ja nawet nie za bardzo wiem jak ja złożyć z koszykiem zanętowym i wszystkim

Ja wędki składam zawsze po wędkowaniu do pokrowca. Zaś kwestia związania zestawu następnym razem jak zaczynam wędkować to u mnie w zasadzie tylko tyle czasu ile potrzebuję na przewleczenie żyłki przez przelotki, bo zestawy mam przygotowane na drabince. Krętlik, do tego dowiązana żyłka główna i koszyczek do metody albo zwykły,  na końcu przypon. To wszystko. Przygotowanie wędki do połowu trwa raptem 2-3 minuty także nie tracę czasu na zbędne ceregiele :)
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Tani zestaw gruntowy na szybkie wyjazdy
« Odpowiedź #5 dnia: 25.04.2018, 08:29 »
Zawsze jak oglądam filmy na YT to mam ubaw z takich ''zawodowców'' co to przy spiningu nie mają zamontowanego kołowrotka i wszystko montują nad wodą :facepalm: obowiązkowo trzeba strzelić okiem przez przelotki czy aby wszystkie są w jednej linii :P

Co jest takiego śmiesznego w postępowaniu, które opisałeś? Jeden ze swoich spinningów zawsze noszę w sztywnej tubie, a składając go, "strzelam okiem przez przelotki". Żyj i daj żyć innym, a powodów do śmiechu szukaj w sobie, nie w innych ;)
Jacek

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 637
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Tani zestaw gruntowy na szybkie wyjazdy
« Odpowiedź #6 dnia: 25.04.2018, 09:04 »
mam feederki 390 boje się ze się szczytówka połamie i ogólnie odcinałem zawsze zestaw , składasz jakoś 3 częściowa wędkę? w takim razie muszę spróbować może nic się nie połamie, Tata mi mowil ze lepiej feedera odcinać i spokój i w sumie ja nawet nie za bardzo wiem jak ja złożyć z koszykiem zanętowym i wszystkim

Składam feedery z zestawami (ciężarki, koszyki odpinam) i nic się nie dzieje. Zabezpieczam rzepami. najczęściej trzema.

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tani zestaw gruntowy na szybkie wyjazdy
« Odpowiedź #7 dnia: 25.04.2018, 09:35 »
Każdy robi jak mu wygodniej. Wiadomo że mając drogie kije i możliwość ich odsprzedaży w perspektywie staramy się ich nie porysować.  Wtedy rozbrajanie i futerały są konieczne i nie ma w tym nic śmiesznego.
Ja wożę kije uzbrojone dla wygody, bo już nie te oczy i ręce.  Montaż nad wodą zajmuje mi obecnie sporo czasu a i tak czasem zdarza mi się w pośpiechu ominąć przelotkę.
Na szczęście nowe podajniki i koszyki Prestona  pozwalają zamontować sam trzonek a cięzki podajnik dopiero nad wodą.  U wujka Lee zaopatrzyłem się w sporo tanich,  elastycznych opasek na rzepy więc sprzęt jest w miarę bezpieczny w transporcie.  Gorzej jeśli do futerału upchnę jeszcze zapasowy kij,  parasol feeder arm, sztycę,  garść podpórek itp.  Potem objuczony jak wielbłąd taszczę cały dobytek nad wodę. Wtedy sam ciężar wypełnionego futerału stanowi zagrożenie dla wędek i kołowrotków.  Zdarzało mi się uszkodzić coś w takiej sytuacji.  I wtedy też nie było śmiesznie.
Wiesiek

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Tani zestaw gruntowy na szybkie wyjazdy
« Odpowiedź #8 dnia: 25.04.2018, 09:37 »
Mleczny96
Co do teleskopu to i tak musisz odpiąć szczytówkę z feedera teleskopowego. długość transportowa tele feedera 330 to około 90cm a więc nie mało.Ja tam wole 3 częściówki i puki co nie mam zamiaru zmieniać na teleskopy.
a 3 częściówki "od zawsze" transportuje razem z zestawami.Nie wiem jak to wytłumaczyć ale ja to robię tak że odpinam składy ,skład środkowy układam  "odwrotnie" czyli duże przelotki  "idą" od góry , 3 segment znowu odwrotnie .
Zejdę za chwile do piwnicy i pstryknę fotkę.fakt z delikatnymi węglówkami strach tak jeździć ale  i może się coś porysować lub nawet uszkodzić
Temu kupiłem szklane -tanie patyki.

Offline muzzy123

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 411
  • Reputacja: 50
  • Tomek
Odp: Tani zestaw gruntowy na szybkie wyjazdy
« Odpowiedź #9 dnia: 25.04.2018, 10:32 »
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=6027.0

Dyskusja o teleskopach, ogólnie opinia jest zła ze względu na pracę takich wędzisk.  Natomiast w Twoim budżecie możesz poeksperymentować, krzywdy sobie nie zrobisz, a jakość produktów będzie podobna. Sam wiem, że kiedyś jakiś tani teleskop w feederze sobie kupie.

Kwestia skladania 3 skladow to tylko wprawa, zestawow nie musisz odcinać, jeśli dasz na końcu głównej agrafkę. Ja ten patent podpatrzylem u pana Stanisława z filmów Lucia.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Tomek

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Tani zestaw gruntowy na szybkie wyjazdy
« Odpowiedź #10 dnia: 25.04.2018, 12:05 »
muzzy123
Żadnej agrafki nie musisz dawać .można przewozić z kompletnym zestawem ,koszykiem do metody (zabezpieczasz neoprenem) i przyponem.

Offline muzzy123

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 411
  • Reputacja: 50
  • Tomek
Odp: Tani zestaw gruntowy na szybkie wyjazdy
« Odpowiedź #11 dnia: 25.04.2018, 12:27 »
muzzy123
Żadnej agrafki nie musisz dawać .można przewozić z kompletnym zestawem ,koszykiem do metody (zabezpieczasz neoprenem) i przyponem.
To nie jest konieczne oczywiście, ja tak woże żeby szybko np przezbroić w razie potrzeby metode na petle asymetryczna, wyciągam gotowy zestaw odpinam metode i przypinam pętlę.

Jak mam wedke tylko do methody też woże cały zestaw przypięty rzepami.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Tomek

Online makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 190
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Marek

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Marcin